Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ihlicka
25. nov 2010

prepacte baby, ja nie som prominentna a podarilo sa to 🙂 ja som pocule na Brno zle, baby to zalezi od toho ako to vase telo prijme a nedajvajte hned chybu doktorom ze sa to nepodarilo ☹

goralenka
25. nov 2010

ihlicka ja osobne nedavam v inu doktorom, viem, ze proti prirode su aj oni bezmocni.. ale niekedy sa tam uz ozaj citim ako na beziacom pase, beru pacientky uz davnejsie podla cisiel, fakt mam pocit, ze som pre nich len dalsie cislo, co im zhorsuje uspesnost ... 😒
O pristupe podaktorych ludi tam sa radsej ani nebudem zmienovat...

ihlicka
25. nov 2010

@goralenka ja viem je to tazke ☹

goralenka
25. nov 2010

Inak - ak tu este niektora ste - neviete, co moze znamenat pichanie v maternici len druhy den po vkladani? Je mi uplne jasne, ze uhniezdovanie to nie je, na to je este skoro ale napravo ma nieco pobolieva. V maternici, nie vajecniky - som po KET a ovu nemavam (PCO) takze nechapem co ma tam stale picha alebo boli...nie neprijemne alebo vyslovene bolestivo, ale proste to citim.

ihlicka
25. nov 2010

@goralenka mozes to mat aj po zakroku, mozno mas aj zastavene vetry ale keby ta bolest bola silna a neznesitelna utekaj doktorovi, sleduj sa a hlavne klud 🙂

goralenka
25. nov 2010

ihlicka dakujem..toto nie su zastavene vetry, to je pobolievanie v maternici.. nie je to neznesitelne ani silne, len sa tam stale nieco ozyva a uz ma to rozculuje 🙂 sledovat sa moc nechcem praveze, to zacne o 5 dni ked bude cas na hniezdenie :D

ihlicka
25. nov 2010

nemas nahodou dostat M niekedy teraz
@goralenka

goralenka
25. nov 2010

ihlicka ani nahodou... som 18ty den MC, na sedemnasty mi robili ET...

martini
25. nov 2010

@ybyta cena, o ktorej som ja hovorila (od 800 do 1300 € približne) je soft, teda minimalna stimulácia. Teda menej liekov...dlhý protokol je za 3OOO €. Možno máš konkrétny dôvod prečo chceš rovno dlhý protokol, ale ak nie, tak treba zvážiť aj soft... je šetrnejšia k telu, nehrozí až tak ovariálny hyperstimulačný syndrom a je lacnejšie. Rozdiel je v množstve hormónov, ale je pravda, že niektoré baby majú viac oocytov pri soft protokole ako pri dlhom. Ja som mala pri softe 10 zrelých oocytov.

martini
25. nov 2010

@goralenka Ja mám vedomosť takú, že uhniezďovať sa začne embryjo keď sa vykľuje z obalu (vtedy je to posledné štádium blastocysty, tzv. hatchujúca blastocysta) a to je tak na 6. deň po oplodnení (deň odberu a teda aj oplodnenia sa nepočíta, až nasledujúci) a uhniezďovanie trvá tak 3 dni. Myslím, že 5bunkové embryo je tak na druhý deň od oplodnenia. Po rozmrazení asi nechali embryjká ešte deň žiť v skúmavke, keďže zisťujú, či sa ďalej delia (tak to je deň naviac v ich živote, teda tretí deň). Teda podľa mňa by uhniezďovanie mohlo byť okolo 6teho dňa po KETe. No trochu matematický rozbor, ale snáď má logiku 🙂))
A odporúčam Reprofit v Brne, fakt... a soft protokol s podstane nižším rizikom na ovariálny hyperstimulačný syndróm a menším zaťažením pre organizmus a psychiku (keďže sa stimuluje menším množstvom hormónov) . A v reprofite mrazia len silné embryá. Ja mám zmrazené dve hatchujúce blastocysty (začínajúca blastocysta ma okolo 100 buniek, tak hatchujúca neviem koľko môže vôbec mať...to sa už ani na bunky nepočíta).

@annamary27 Tak super super...nech sa tam pekne uhniezďujú a prajem príjemné otehotnievanie (úžasný nový termín od Rebeky33)...a zo zmzliniek si urobíme súrodenca 🙂

Ja odo dnes začínam cyklus s prípravou na KET, ktorý bude asi 14.12...

goralenka
25. nov 2010

@martini dakujem 🙂
ja mam este jeden pokus od poistovne ale skutocne v GF uz asi nie..a ked zratam lieky a vsetko ostatne, v Brne ma to vyjde rovnako ako na Slovensku s preplatenim poistovnou.
Nevraviac o tom, ze aj tak som mala na slovensku takzvany "kratky protokol" kde mi nedavali utlmovaky a rovno ma stimulovali, presne ako v Brne native cyklus. Kedze som velmi zle reagovala na lieky, vraj pri dlhom cykle by sa nemuselo podarit poriadne ma nastimulovat. A aj tak som chytila hyperstimulak, co sa vraj stat nemalo, mala som len 9 vajicok (co dr. stenova ohodnotila ako zle, lebo ich malo byt rozhodne viac, vraj ich mavaju bezne okolo 20 - 30). Na stranke Reprofitu citam, ze pri native protokole je normalne ziskat okolo 8-9 vajicok. Co v Cechach beru ako prirodzene, u nas je velky problem...

martini
25. nov 2010

@balinka Ja som počula, že aj rozmrazené embryo sa dá opäť mzraziť (neviem síce aké sú kritéria), takže by ti mohli rozmraziť všetky 4, vložiť 2 najlepšie a ďalšie dve opäť zmraziť...keby si neskôr chcela skúsiť KET s nižšou šancou, ale je to predsa len jednoduchý a nezaťažujúci proces...

martini
25. nov 2010

@goralenka ja som nepoužila ani jeden pokus cez poisťovňu...fakt to vyjde na rovnako, pokiaľ ide o cenu...

goralenka
25. nov 2010

@martini zabudla som k tomu priratat lieky, takze trosku viac 🙂 ale fakt ten treti pokus uz tu nebudem riskovat...

martini
25. nov 2010

@goralenka Na strane 441 som písala koľko stojí soft v Brne v Reprofite, ak ťa to zaujíma.

balinka
25. nov 2010

@martini ahoj 🙂 posledny krat mi rozmrazili dve a tie sa vobec nedelili a potom museli dalsie dve a ja by som nerada zazila to,ze mi rozmrazia dve,budu sa deli,vlozia mi ich a ked sa to zase nepodari a na dalsie KETko mi uz mozno nebudu matco vlozit 😒 ty beries prednison?da sa to brat aj ako prevencia? 😉

martini
25. nov 2010

@balinka Ja som len myslela, že by to bola verzia kombinovateľná s tvojou myšlienkou dať rozmraziť hneď všetky 4...Prednisom beriem v podstate preventívne, keďže nemáme urobené imunulogické testy. Brala som prednisom počas ET a teraz mi lekár povedal, že ho necháme pre istotu aj počas KET. Takže každý deň jedna tabletka prednisonu. Čítala som na fóre "Slovensky v RF", že niekto berie len polovicu denne.

goralenka
25. nov 2010

@martini aha v tom boli uz aj lieky, ja som si nevsimla, inak som to citala prepac 🙂 tak to je ozaj potom jedno...

@balinka moja to neovplyvnis.. mne prveho ivf neprezilo zo 6!!! embryii ani jedno rozmrazenie...☹ a uz dalsie neboli...
a teraz po druhom ivf som mala zmrazene len dve a prezili obe.. to je hop alebo trop... ja som tam posielala tentokrat celu armadu anjelov a pomohli! 🙂 takze ja viem, ze to znie blbo, ale aby sa clovek nezblaznil, musi s tym trosku ratat ☹

goralenka
25. nov 2010

@martini ja beriem polovicu prednisonu denne - najprv som ale absolvovala kuru kde som 5 tyzdnov brala po tabletke a po 5 tyzdnoch mi znizili davku na udrziavaciu polovicu...tiez asi zalezi od centra..a tiez mi nerobili imunotesty...

martini
25. nov 2010

@balinka Keď sa nedelia rozmrazené embryá, tak kedy začnú rozmrazovať tie ďalšie? Hneď nasledujúci deň a KET je ešte v danom cykle alebo sa to už nestíha a musí sa čakať na ďalší cyklus?

balinka
25. nov 2010

@martini tak toto neviem,ked mi volali a povedali,ze dve neprezili,tak museli rozmrazit dalsie dve a tie uz boli sestbunkove,ale ich kvalita bola 2a 4,takze slabe 😒

monka88
25. nov 2010

@balinka tak ja mam presne tak ako pisete jedno embyjko zamrazene druhykrat...rozmrazili nam posledne tri,dve vlozili a jeden bojovnik sa pekne delil az do druheho dna tak ho zamrazili 🙂 Ale ci ked sa rozmrazi bude bojovat dalej,je otazne...
a co sa tyka prednisonu,tak ten som ja pred poslednym uspenym IVF brala tri mesiace polovicu kazdy den.teraz som do ET brala 3tyzdne po tabletke a od ET polovicu.

goralenka
25. nov 2010

@martini odpoviem ti aj ja ked mozem - mne rozmrazili 3, neprezili, tak rozmraziki dalsie 3, ale neprezili ani tie.. keby mam este dalsie, tak sa to stiha v tom istom cykle.. ja som ale musela stopnut, lebo dalsie uz neboli...

annamary27
26. nov 2010

@goralenka ahoj,ja som tretí den po ET a tiež mám sem-tam také bolesti,ktoré mi pri prvom ET prišli až na štvrtý den,ale asi sa po každom pokuse reaguje na to inak.mne vložili blastocysty,ktoré už vychádzali z obalu,tak sa možno zahryzkávaju skor,hi hi 😀 😀 😀 😀 hlavne nemysli na niič zlé,len vela oddychuj 😵 😵 😵

annamary27
26. nov 2010

@martini dakujem krásne,teraz si to fakt užívam oproti prvému ivf 😀 😀 😀 😀 😀 😀

goralenka
26. nov 2010

@annamary27 ved ty uz mas rozhodnute, take blastocysty sa zavrtavaju v den transferu alebo den potom 🙂 Mne este musia stuplici dorast na to aby sa vedeli zahryznut (si ich predstavujem ako take 8 bunkove embrya + 2 take male zuby 😀 )
Ja nemyslim na nic zle, oproti inym transferom som bohovsky kludna, ako keby som len pozorovala a viedla ich cez uskalia boja o zivot.. neviem to vysvetlit, ale je to divny pocit ...

annamary27
26. nov 2010

@goralenka ja mám tiež uplne iný pocit ako pri prvom ivf,som tiež nejaká kludnejšia,vyrovnaná a neuspech si nepripúšťam.pri prvom mi bolo všetko čudné a nové a na všetko som sa pýtala.a s manželom sa k nim často prihovárame a ja im čítam aj rozprávky. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

goralenka
26. nov 2010

@annamary27 ja som sa im prihovarala kedysi (ved to je dokopy moj stvrty transfer) teraz im skor len komentujem jak dospelym ludom.. nieco ako: tak toto, moje zlate, toto bol prototyp uplneho debila.. s takymi sa budete stretavat cely zivot, ale zvyknete si. Treba mavnut rukou a mysliet si svoje.. aha vy este nemate ruky, ale ved vsetko bude! :D
alebo: tak toto, toto bude vas tatino ak sa rozhodnete zostat.. je to sice obcas trdlo ako vidite, ale inak sa s nim da.. a aby sme si boli na jasnom hned: ked vas budeme vychovavat, ja budem ta dobra a on ten zly, to si zapamatajte hned! :D
a podobne :D

soni1
26. nov 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Včera som bola u môjho gynekológa na preventívnej prehliadke. Robil mi aj ultrazvuk a moja sliznica bola vysoko 9,3 cm a zároveň mi potvrdil, že u mňa tento mesiac nastala ovulka, lebo tam videl voľnú tekutinu. A tiež spomenul, keď mi robil stery, že mám dobre viditeľný krčok.
My sa snažíme o bábo a dnes som 24 DC a bola by som rada, či by ste mi nevedeli povedať, či je dobré, keď je sliznica tak vysoko.

annamary27
26. nov 2010

@goralenka my zasa srandujeme,napr.tatino im hovoril,že ked vyjdu von tak on ich bude bíjavať a ja som im na druhý den vravela,že tatino srandoval,to ja ich budem bíjavať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
alebo ,ked sa naťahujem zo spánku,tak im vravím,aby sa držali 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre