Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jerry23
19. sep 2011

@timona nam povedali, ze 4 dni su najkritickesie, ze to by mal manzel na rukach nosit,,xixi

zuzancek22
19. sep 2011

@nika009 ahojček, mna bolí stále podbruško, cítim sa ako bublina. ale to je asi z toho utrogestanu? dnes si idem pre PN-ku, a budem doma len oddychovať, lebo v práci by ma zožrali,

nika009
19. sep 2011

@timona je dobre lezat prve dva dni. Ja som bola unavena a tak som ich prespala. Potom je dobre byt v klude, nenamahat sa, nedvihat tazke, nestresovat sa...Mam vlozene 2 embrijka, dufam ze sa im v mojom brusku paci 🙂
@zuzancek22 tiez som nafuknuta a verim, ze je to z hormonov...Pomaly pocitam dni do naseho testu

jerry23
19. sep 2011

juj ale ma to uz taha si urobit babytest....xixi

zuzancek22
19. sep 2011

@nika009 ja budem mať test trošku skôr, už v piatok

jerry23
19. sep 2011

@zuzancek22 a to ako,ze uz v piatok?....ci to sama doma skusis v piatok?..aj ja nad tym rozmyslam..

zuzancek22
19. sep 2011

@jerry23 nie to vôbec doma testovať nebudem, tie testy su na neskoršie testovanie, dnes som bola u mojho gyndoša a povedal mi, že mi vezme krv už v piatok , to by tam malo byť už nejaké čísleko.

jerry23
19. sep 2011

@zuzancek22 veru aj ja budem musiet k mojmu gyndosovi...som tam davno nebola ako chodim do Heliosu...xixi..ale aj mna to len tak taha, ale asi si neurobim...naco sa stresovat...xixi

fredinek
19. sep 2011

chcem sa opytat ktora ste boli na umelom oplodeni a na prvy krat sa to nepodarilo za aky čas ste mohli absolvovat druhy pokus?

dorotka08
19. sep 2011

@fredinek ja som bola 1x v marci a hned o mesiac sme podávali žiadosť na druhé na schválenie

annamary27
19. sep 2011

@fredinek ahoj,my sme museli počkať na druhý pokus 4 mesiace,lebo nám neostali zmrazené embryjká,ale keby si mala zmrazené tak môžeš začať hned na další cyklus,myslím.

gwenni
19. sep 2011

@fredinek hneď v ďalšom cykle môžeš začať užívať etynelestradiol či ako sa to volá a na 14 dc kontrola a potom 19 alebo 20dc KET ja som to takto absolvovala niekoľko krát 🙂

gwenni
19. sep 2011

@timona neviem či vám už niekto odpovedal na tú otázku s PN ??
ak nie tak vcentre vám dajú odporučenie pre vášho lekára na vypísanie PN a váš lekárby vás mal vypísať na rizikové tehotenstvo lebo ste po IVF ale môže sa stať aj to že po prvých troch mesiacoch tehotenstva vás môže lekár vypísať naspäť do práce záleží asi aj od lekára ako si to vie uhrať pred posudkovou kontrolou....ja som bola po prvom IVF celé tehotenstvo PN

gwenni
19. sep 2011

@timona nie určite to nemôže uškodiť, keď otehotnieš prirodzene tak tiež o tom nevieš prvé dva tri týždne že si tehu a tiež neležíš bez pohnutia na posteli, nie?? je práveže podľa mňa lepšie keď žiješ normálne daľej akoby sa nič nestalo samozrejme že nebudeš asi skákať na bungii jumping ....najdôležitejšie je mať skôr hlavu v pohode a to ostatné už nemôžeme bohužiaľ ovplyvniť !!!
Prajem veľa šťastia 🙂

mirka321
20. sep 2011

ahojte,
ja idem na transfer v piatok 23.9.
je tu niekto cca rovnako?
ďakujééém
pekný dníček všetkým 🙂

ursula5
20. sep 2011

@mirka321 ja asi v sobotu 24.9. alebo v nedeľu 25.9. 😉

deni73
20. sep 2011

Ahojte, 15. deň po ET hcg 2015. 🙂 Všetkým Vám držím palce. Neskôr napíšem pár slov, čo mne asi pomohlo, čo som užívala.

jerry23
20. sep 2011

@deni73 tak sikovno napis...

jerry23
20. sep 2011

baby chcela som sa opytat, mali ste aj vy po ET trosku sem tam bolest v podbrusku..dnes na 10ty den, trosku ma dole akoby ale pravy vajecnik pobolieval...zo zaciatku aj podbrusko, to uz prestalo...neviem ci volat do CARu, alebo je to normalne?..a dnes idem aj na kontrolu kvoli PNke ku svojmu gyndosovi, tak sa popytam nato, ale pre istotu sa pytam vas, ktore ste to presli

mirka321
20. sep 2011

@deni73 super, gratulujem
a sem s radou, pomoc potrebujeme všetci 😉

mirka321
20. sep 2011

@ursula5 ja som bola včera a definitívne rozhodnutie padlo na piatok
tešííím sa, že sa našiel niekto v rovnakom termíne.... aspoň nám to rýchlejšie ubehne

ursula5
20. sep 2011

@mirka321 áno hádam nám to rýchlo ubehne 🙂

ursula5
20. sep 2011

@deni73 tak sem sa s radami!!!

ursula5
20. sep 2011

@deni73 ozaj a gratulujem! 😀

deni73
20. sep 2011

Je to moje 3. ivf. Mala som iba 3 vajíčka, oplodnené ICSI, vložené 2, po PK. Po ET som hodinku ležala, išla som sa najesť, dala som si 2 deci červeného vína. Okrem liekov som brala Femibion 800, vitamín E, kys. listovú, aspirín vo veľmi malom množstve ( to som si sama naordinovala ), veľa vody, každý večer červené víno. Pomohli ešte modlitby v dóme v KE, a modlitby rodičov ( o predchádzajúcich ET nevedeli ), zmena povolania, a možno aj to, že som si každý deň prestavovala, ako detičky pobehávajú po byte, naozaj. A verila som, že sa stane zázrak, mám už 38 rokov.
Pocity: do 9 dňa skoro žiadne, 9. deň v noci silné kŕče, ako pred ms, odvtedy malé pichanie v brušku. Žiadne bolesti pŕs, žiadne zväčšené prsia, bolesti krížov, nič. Iba od 11. dňa pozitívne testy.
To je môj príbeh. Držte mi ešte palce, nech to dobre dopadne, bol to posledný pokus, nakoľko strašne zle reagujem na lieky. Ale vidíte, aj z malého množstva vajíčok sa dá otehotnieť.

petuska123
20. sep 2011

@deni73 ahoj no tak to cervene vino by som mohla aj ja skusit nech teda prekrvi riadne sliznicu 😀

zuzancek22
20. sep 2011

@deni73 gratulujem, a aké vysoké číslo si mala v ten 10 deň:????

ivanka7799
20. sep 2011

@deni73 Ahoj, gratulujem....a zaujímavý príbeh.....

deni73
20. sep 2011

@zuzancek22 Ahoj, od 11. dňa som testovala domácimi tehotenskými testami, a 15. deň bola kontrola krvi.

timona
20. sep 2011

tak dnes om po KET,dala som si vlozit len jedno embryo, veľmi som sa bala, ze v pripade oboch ujatych by to s dvojcatami nemuselo dobre dopadnut, ale teraz ked nevijde ani toto jedno asi ma to bude o to viac mrziet, ze mam na tom vinu aj ja..lenze vsetci nam rozpravali ake krasne mame tie embrya, ze pomali som mala pocit, ze keby si dam vlozit 5, tak mam patorcata..inak to jedno vlozene malo dnes t.j. na treti deň 50 buniek, co sa vyjadrovali ake to je uzasne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre