Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

evagy
20. jan 2012

@silvinnka takže máš s tým dobré skúsenosti, ináč držím palčeky aby to vyšlo.. vieš mna včera odhovoril jeden lekár na genetike, vraj sú aj iné metody ako napr. v 11 odber placenty či čo presne a v 15 tt odber plodovej vody ale to mi pripadá horšie než PiGD. Aký je na to tvoj názor?

silvinnka
20. jan 2012

@evagy ja tym,ze cakam dvojicky na tieto odbery by som sa nedala nahovorit....vies si predstavit,ze az v 11tt alebo v 15tt by Ti povedali,ci je alebo nie je mimi zdrave?ako by si reagovala,ak by ti prisli zle vysledky?takto Ti vedia vlozit zdrave embryjko a nemusis byt v strese ako Ti dopadne vysetrenie v 11tt alebo v 15 tt....neviem,ja by som si to poriadne zvazila,samozrejme je to moj osobny nazor,som sice zdrav. sestra,ale nechcem Ti nutit svoje myslenie...nevyhoda PIGD je zial suma ☹ a pri odbere plod. vody alebo placenty Ti to hradi poistovna,len tie stresy,maju velky vlyv na mimi ....musis si to sama zvazit

evagy
20. jan 2012

@silvinnka ja viem, ja som išla na klinickú genetiku na odber a oni ma tam začali presviedčať o týchto možnostiach, až zle mi to padlo ☹ ja viem že by som sa nevedela rozhodnúť a viem že by to bolo ešte ťažšie. ja verím v PiGD,a ta suma by mne nevadila. Len ten lekár ma odhováral že vraj nevie si predstaviť ako by vedeli zistiť z malého embria že je to velmi zložité atd.. až ma odradil, tak preto sa pýtam.

silvinnka
20. jan 2012

@evagy bezne to zistuju zo 6-8 bunkoveho embrya,nechapem.... v centre Ti co odporucali?

evagy
20. jan 2012

@silvinnka ano tam ano a potom som išla na klinickú genetiku na odber krvi, musia mi najprv krv vyšetriť a zanalyzovať aby vedeli na čo sa zameriavali a ja neviem pre čo ešte a tam ma ten doktor odhováral..

evagy
20. jan 2012

@silvinnka jej teraz kukám ty si okr. BA odkial si?

silvinnka
20. jan 2012

@evagy skus si pozriet stranku iscaru a tam mas pekne vsetko popisane o PIGD 🙂

silvinnka
20. jan 2012

@evagy z BA,priamo 🙂

evagy
20. jan 2012

@silvinnka dobre ešte pokukám, my sme boli tiež v iscare, u pani Cernakovej sme boli včera na konzultácii a ináč ma má na starosti dr. Lattáková

silvinnka
20. jan 2012

@evagy Lattakova je sikula a s Cernakovou som to aj ja konzultovala a ta mi pekne vsetko vysvetlila 🙂

evagy
20. jan 2012

@silvinnka takže odporúčaš? jaj som rada že si sa ozvala a odkial si presne, ja šamorín

evagy
20. jan 2012

@silvinnka obi dve sa mi zdajú vedia čo robia, tak neviem prečo ten genetik ma od toho odhováral a akoby tomu neveril??

silvinnka
20. jan 2012

@evagy ano,odporucam,maju tam sice strasne vela pacientov,ju priamo zaucal docent,takze urcite ma vela vedomosti 😉 ja byvam na Trnavke (kusok od Avionu),ale sestru mam v dun. Luznej a kusok od tial kamosku 😉

silvinnka
20. jan 2012

@evagy u genetika si bola u Ondrejcaka?

evagy
20. jan 2012

@silvinnka ano presneeee tam

evagy
20. jan 2012

@silvinnka ja robím na Trnávke 🙂)

silvinnka
20. jan 2012

@evagy jej,supeeer a kde ked sa mozem opytat?

silvinnka
20. jan 2012

@evagy myslela som si,ako odbornik je super,ale potrebuje vykazat mesacne niekolko amniocentez a odberov ,,placenty,, preto uprednostnuje skor takyto zakrok z ktoreho aj on ma nieco nez PIGD,ktore ako dr. si on nevie vykazat a musi nahanat pacientky na amniocentezu 🙄

evagy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evagy
20. jan 2012

@silvinnka v jednej malej firmičke.. ako je koliečko na konečnej trolejbusov

silvinnka
20. jan 2012

@evagy 😠

silvinnka
20. jan 2012

@evagy idem si na chvilku lahnut,strasne sme unaveni.....maj sa zatial krasne,ked Ta nieco napadne,kludne sa ozvi a popiseme ....drz sa,pa

evagy
20. jan 2012

@silvinnka Ďakujem si zlatá som rada že si sa ozvala, určite sa ešte ozvem papa

ursula5
20. jan 2012

@michelitta moja ja si vôbec tú sliznicu nepamätám asi kolo 12mm pred vkladom ale neviem to isto potom to už len rástlo 😀 😀 😀

alibabaa
20. jan 2012

@evagy a v centre si sa nepytala ci sa ta svalova distrofia da zistit u oplodneneho vajicka? @porinka bola tiez na PiGD kvoli nejakej chromozomovej chorobe. skus sa jej spytat ci jej nepovedali nieco blizsie ohladom PiGD...

porinka
20. jan 2012

@evagy
ahoj, aj my sme absolvovali PiGD v Gin-Five kvôli partnerovej chromozomovej translokácii, ktorá bola dôvodom mojich troch Missed Ab. Na genetike nám odporučili PiGD, z 8 embryjí sme mali tri bez translokácie, dve mi vložili. Jedno sa ujalo 😀 PiGD funguje asi tak, že z embryjka odoberú jednu bunku a tú vyšetrujú...stálo nás to 2000 evri a ešte sa k tomu dá urobiť vyšetrenie na "bežné genetické poruchy", to stálo 770 evri, ale to sme nedali, bo som to neskoro zistila, deň pred transferom...

evagy
20. jan 2012

@porinka ja chodím do iscare, už som rozhodnutá na PiGD, ja som zaváhala hlavne kvôli tomu klinickému genetikovi kt. nám navrhoval odber placenty v 11tt čo určite by som nerada robila, lebo to rozhodnutie by bolo ťažké. ale silvinna mi vysvetlila prečo ma na to nahováral, takže ja jej verím.

evagy
20. jan 2012

@porinka superr že sa ujalo vajíčko, držím palčeky aby všetko dobre dopadlo

porinka
20. jan 2012

@evagy
ďakujem, ja mám z genetiky doporučenie aj na amniocentézu, uvidím, či bude všetko ok a či tam vôbec pôjdem 😅
a vy máte aký genetický problém?

deinad
20. jan 2012

@katka1177 super, takze si budeme drzat paste navzajom, asi sa aj pomaly zacinam tesit, ale s tym to prehanat nebudem...pre istotu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre