Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

chmurkaxy
24. jan 2012

Dievcata, len chcem pridat vlastnu skusenost. V maji minuly rok som bola na IVF ICSI, mali sme dve krasne embryjka vlozene, co boli dokonca vyvojovo popredu a sestricka mi po ET povedala, ze nemam lezat, pretoze vtedy maju vyssie rizika mimomaternicoveho tehotenstva, praveze sa mam vraj prechadzat. Na 9.ty den po ET som bola opat na "odporucanej" prechadzke v Sade Janka Krala a iba som sa zohla kvoli snurke, dvakrat ma pichlo v podbrusku a uz som vedela, ze je zle. Kym som prisla domov, uz som krvacala, isla som aj na pohotovost, no tam po odbere krvi mi zistili uz len klesajuce hcg. Podla mna som bola tehotna a tou "dobrou" radou som to len pokazila. Aj ked, viem, ze to ta sestricka nemyslela zle. Pri najblizsom planovanom KET (v marci) vsak budem iba lezat, vyslovene na WC a spat, ani DVDcko si nepojdem prehodit 🙂 Kamosku som po mojom zazitku tiez varovala, aby iba lezala a posluchla a je teraz v 25. tyzdni. Takze ak premyslate nad tym, ze budete normalne fungovat, len sa budete viac setrit, ak sa da, nerobte to. Inak si to budete vycitat, ako si to vycitam doteraz ja a to uz je odvtedy vyse pol roka...

silvinnka
24. jan 2012

@chmurkaxy ahoj,citam Tvoj prispevok,je mi luto,ze sa mimi nezahniezdili,tak ako bolo potrebne....ja som zas opakom....prve dve ivf. som lezala,skoro sa nehybala,nic nerobila a test zakazdym klesajuce hcg,cize sa stihli uchytit,ale po par dnoch si to rozmysleli...teraz pri tretom ivf. som fungovala uplne normalne,akurat som nevlacila tasky ,chodila do prace,medzi ludi a cakam dvojicky....mne viaceri dr. aj kolegovia vraveli,ze nie je dobre len lezat,pokial sa zena hybe,prekrvuje sa viacej maternica a embryjka sa dokazu lepsie ,,zahryznut,,....jasne,vsetko treba z mierou,pokial zenu boli podbrusko,spini,nech oddychuje... 😉

ysarion
24. jan 2012

ahojte 🙂 pridavam sa k vam... ... ja som aktualne po prvom IVF, 8.den po ET (mala som PK)... a test snehobiely... "mozno" je este skoro, davam tomu stale sancu, len ...no neviem... vcera som mala ultraslabeho ducha zjavne este z pregnylu... dnes som sa pytala doktora a tvrdi, ze hcg sa zacne produkovat az niekedy okolo 10teho dna (neviem ci nemyslel bez PK)... ja som prve dni IBA lezala,este stale mam homeoffice, aby som nechytila nejake bacily, ale chodim, snazim sa velmi nezohybat, vela nevstavat, atd atd... no ale na teste vysledok mojej snahy nevydno 😒 ... toto cakanie je fakt znicujuce...

ysarion
24. jan 2012

fuh, ze jaka hrubka! soryyyy, to mi uz makne mozog...

nelinka777
24. jan 2012

@ysarion ahoj ja som dnes 5ty den po ET a už to nemozem vydrzat .... robila som si dokonca dnes aj test ale snehobiely.... :( mám z toho zly pocit že to bolo všetko zbytočné....neviem ako vydrzim tych zvyšných 7dní kym sa dozviem rozsudok :(

ysarion
24. jan 2012

@nelinka a mala si predlzenu kultivaciu? ... inak k tym nezmyselnym testom som citala velmi trefny postreh... hodim to sem rovno v AJ... "Why do we do this to ourselves? I am not criticizing this woman for taking the hpt so early; But why do we do it? If we get a positive we will think it is still the trigger, if we get a negative we think we are doomed. It is a lose-lose situation. We do it because we are so desperate, or at least I was, for some good news. We do it because we are sooo tired of waiting. The whole fertility process is a waiting game; waiting to start birth control, waiting for your period to start, waiting to start stims, waiting for the transfer, waiting for the first beta level, and if you are lucky enough to get a positive the waiting game starts all over again! We do it because we want to be in control of something. We don’t have a say in any of this, at least we can decide to do an hpt early."
drzim palce vsetkym cakatelkam na krv po ET aj zaklinackam testov...

deinad
24. jan 2012

@jaja101 ahojky, priprava na KET zacina prvym dnom menzesu - to je prvy den cyklu (rata sa az ked je krv, nie spinenie), 14 dni uzivas tabletky - estrimax, na 14 az 16 den cyklu je ultrazvuk, aby ti zmerali vysku sliznice, na to sa ale musis dopredu objednat, zaroven v ten isty den je aj pohovor s embryologickou (ci date 1 alebo 2, prip. dalsie veci), dalej 15 az 20 den cyklu uzivas dalej estrimax a vkladas aj utrogestan, KET sa potom podla vysledkov z UZ realizuje na 19 - 20 den cyklu, po KET dalsich 14 dni uzivas aj estrimax aj vkladas utrogestan...a na ten 14 den po KET sa robi krvny tehu test aj UZ...presne davkovanie liekov isto dostanes aj v centre 🙂. ak by si ale potrebovala este nejake podrobnosti, pis 😉

deinad
24. jan 2012

@sycyla vies, myslim si, ze ani lekari sami nevedia odhadnut, kedy je co spravne, maju tabulky, maju v nich zapisane nejake hodnoty, ako by co malo vyzerat...ibaze my, ktorym sa prirodzene nedari zrejme tabulkove nie sme a teda aj cely priebeh moze byt iny...atd..zalezi len na tom, aky maju k nam pristup, nielen taky doktorsky ale aj ludsky..preto pisem, ze sama si skus povedat a stotoznit sa s tym, co ides urobit, pre nas je dolezite pozitivne myslenie a dovera v samu seba. Jasne, ze aj lekarom treba doverovat, nie bezmedzne ale treba. Nikto Ti nepovie - toto urob lebo toto je pre Teba to prave, to jednoducho nejde, hoci by sme si to zelali asi kazda, lebo by to bolo jednoduchsie, nemuseli by sme sa rozhodovat sami a potom riesit, ci sme rozhodli spravne, treba si povedat rozhodli sme vtedy najlepsie tak, ako sme vedeli a ak sa nepodari, ist dalej ak podari tak sa veeelmi tesit 😉

deinad
24. jan 2012

@michelitta ahoj, ja som mala uz 2x ET a vysledok negativny a 3x KET a z toho 2x uspesny, ale bohuzial sa to skoncilo MA v druhom mesiaci tehu..takze u mna jednoznacne KET vedie v uspesnosti, ja cakam na mrchu a tiez sa zacnem chystat na KET, a tiez som trochu voci tomu skepticka po tych skusenostiach, ale na druhej strane sa snazim tomu aj verit a pomaly sa aj tesit. Takze dopredu ziadne negativne myslienky, ked to ma byt, tak to bude 😉 drzim paste

nelinkag
24. jan 2012

@ysarion ahoj =) to vobec nevadi, ze mas test snehobiely =) doktory ho ani moc nechcu robit vcasie.. lebo este nevylucujes-ak si tehotna dostatok HCG... a aj bezne.. ked otehotnies normalne.. sa odporucuje robit si test nie ako ho reklamuju...uz 3-5den po styku...ale az 2 dni pred terminom...kedy by ti normalne mala prist menzes..A ak mas 8 den a citis sa fajn.. nekrvacas..malo by byt vsetko ok...ja som na 8 den po ET prisla o dietatko...mala som velke bolesti a silno som zacala krvacat.. tak ak ty si nemala taketo komplikacie... je to v pohode... Aj male spinenie a krvacanie je este OK.. =) dufaj, nadej umiera posledna =) deticko to citi =) ze sa nan tesis =)

nelinkag
24. jan 2012

@silvinnka ahojki, chcela by som sa ta spytat..kedze ty tu pises, ze sa davaju rozne lieky na zastavenie krvacania a tak... ja som prisla o dietatko po transfere na 8 den...ale zacalo sa to najprv samozrejme slabym spinenim..az som zacala poriadne krvacat..voalal som si doktorovi... a povedal, ze je to normalne.. jedla som utrogestan... ale kazdemu dojde..ze ked sa krvacanie zvacsuje...normalne to nie je..mozno sme tomu mohli predist...keby aspon trochu zabojovali..Nie? ale oni ma nezavolali ani len na prehliadku..Nic.. =((( co myslis?

ysarion
25. jan 2012

baby, u nas bol dnes kominar osobne, tak dufam ze doniesol tony stastia... cas do pondelka (krv) sa krati... (9 den po ET) na teste stale nic...

ladenka77
25. jan 2012

caute baby,ja mam krv teraz v piatok,robila som si dva testa(v 7 den po a 10 den po)a obidva negat....dalsie uz nerobim...radsej cakam...,ale boli ma brucho ako na mrchu,aj prsia ma pobolievaju....aj vy ste na tom tak?toto je moje druhe IVF,prve IVF a ET bolo neg. a KETko uspesne,....trocha inak to vtedy vyzeralo ako teraz...

@ysarion ten kominik by mohol pomoct 😉

jajka1980
25. jan 2012

@ysarion ..Ahoj. Snád ti priniesol šťastie. Držím palce.. 😉

ysarion
25. jan 2012

@ladenka77... tak podobne... a snazim sa nepozorovat, lebo vypozorujem cokolvek. drzim palce na krv. a dik baby za podporu.

nelinka777
25. jan 2012

@ysarion ano predlzenu aj ty?

silvinnka
25. jan 2012

@nelinkag ja som pred tym 3x potratila,vzdy do 9tt ....mala si spravenu genetiku?pravdepodobne sa mimi neuhniezdilo ako malo, z toho dovodu,ze tam mohla byt nejaka anomalia,casom vyvojova vada a priroda si to takto zariadila...na druhej strane,podla mna si mala ist hned ty do centra,tam by Ta neodbili,spravili sono,zobrali skor krv na hcg a nasadiliTi Duphaston....ten pomaha a udrzi tehotenstvo ,pokial je embryo bez chromozonovej vady ,pokial tam nieco nie je vporiadku zena potrati tak ci tak ....Ja som presne toto absolvovala pri 4tom tehotensteve...9den spinenie,ani som nevolala ,hned som tam letela a postupovali ako som Ti napisala...vies na 100%,ze si bola tehotna?ako vysoke si mala hcg?mala si Pk?

nelinkag
25. jan 2012

@silvinnka nie som si ista, ze som bola tehotna.. bolo to na 8 den od transferu...ale zacali sa mi riadne zvacsovat prsia..a take ti priznaky... naozaj si to vsimol aj manzel..aj ked je to skoro..a mozno niekto povie, ze som nemohla byt...ale ja bez toho...aby mi doktor povedal ano alebo nie som si na 99 % ista...poznam sa ..... aj ked doktor nie som... ale nepacil sa mi pristup ze to je normalne a ze to prejde... normalne to rozhodne nebolo... tak si myslim, ze mam mohla doktorka zavoalt..stacilo mi povedat ze ma chce vysetrit a dosla by som... ved som jej koli tomu volala...a ona ako keby som hysterka..ale kazda sa boji... ide tu predsa o zivot... ☹

alibabaa
25. jan 2012

@nelinkag presne takyto priebeh bol aj u mna... ☹ ☹ len ja som zacala spinit uz 7 den... tiez ze pockat na 10 a prist na krv.. ale asi to tak malo byt.. mozno by tie babatka neboli v poriadku, ktovie.. a mozno nebol ten pravy cas.. ale raz ten cas pride a vyjde nam to.. uvidis.. 😉

silvinnka
25. jan 2012

@nelinkag kazde tehu je individualne a strasne na zenske telo posobia aj hormony....prve 3 tehu som hned vedela,ze cakam mimi,teraz nic,prsia neboleli,vobec sa nezvecili,nemala som ani najmensi priznak 😉 takze tie prsia si mohla mat aj z hormonov 😉 a pokial si nemala PK tak k uhniezdeniu by doslo az na 6den a vtedy nemas sancu citit ci si alebo nie si tehu....mas pravdu,hlupe je,ze pri ivf. spinenie je uplne bezne,toto mi dokonca povedali aj doktory na Antolskej,vsetci rad radom a preto to moc neriesia....mohla Ti aspon tu krv vziat,nasadit duphac ,popripade zvysit davku utrogestanu...ako som pisala,pokial mimi nebolo zdrave,zacala by si krvacat tak-ci tak...radsej nad tym uz nerozmyslaj,na papieri si nemala potvrdene tehu,skusto brat tak,ze toto ivf. nevislo,hlavu hore a idete bojovat dalej....ver mi,je to tak lepsie....ja po 3tom potrate som myslela,zue skoncim na psychiatrii 😒 ,dr.mi vysvetlili,ze to takto malo byt a snazila som si pripustat len tuto myslienku...

loriana
25. jan 2012

@chmurkaxy
@silvinnka
@ysarion ahojte dievčatá, čítam vaše príspevky, už len občas idem na tieto stránky, lebo mi je smutno vždy, keď vidím, ako sa väčšine nedarí. Som v 12.tt - v novembri som bola na svojom prvom IVF/ICSI v živote, ktoré sa hneď podarilo. Ja som síce celú dobu prvých dvoch týždňov po ET ležala, resp. som chodila umývať riady a schody som absolvovala niekoľko krát denne, keďže máme poschodový dom, ale ja si osobne myslím, že je to všetko osud a všetko je ako má byť nezávisle od toho, či ležíme, alebo sa zle zohneme. Dokonca som 4 dni po ET začala silno krvácať a to krvácanie trvalo nepretržite aj v noci až celých 6 ďalších dní! A napriek tomu som tehotná. Všetko je to zázrak. Nedokážem povedať, ako veľmi by som vám to všetkým tiež dopriala, aby ste sa nemuseli trápiť na všetky tie psychicky náročné procesy, ja som totiž pri tom krvácaní tiež stratila všetku nádej, celý deň som vtedy preplakala, nevolala som ani svojmu doktorovi, pretože bola nedeľa, takže tiež poznám pocit, keď ste presvedčené o tom, že to nevyšlo. Držím vám všetkým veľmi palce!!!

silvinnka
25. jan 2012

@loriana presne ako pises 😉 osud...

chmurkaxy
25. jan 2012

@silvinnka to je super, ja tiez dufam, ze nam to vyjde a moc moc vam drzim paste 🙂 my sme si uz podali aj ziadost o adopciu babatka, jednu na slovensku a druhu riesime z Filipin, kedze to tak docasne zijeme, ale filipinska byrokracia je este hadam horsia ako ta slovenska, tak to bude na dlheeee desatrocia 🙂) tento raz asi skusim zase ja pre zmenu lezat, uz sme sa s manzelom smiali, ze kedze budem sama doma, musim si niekde k sebe prichystat krajany chlieb a pasteky, aby som nezomrela od hladu, ked sa nechcem moc hybat 🙂

silvinnka
25. jan 2012

@chmurkaxy xixi,podarena teoria lezania 🙂) joooj ,mnam pasteky ....stale mi velmi chutia,dobra volba 😉 verim,ze coskoro budes maminka 😉 vsetko je na dlhe lakte,hlavne adopcie,kamoska ma mimi adoptovane.....som nechapala ake veci ,sedenia,papierovacky museli podstupit a babatka sa dockali po dlhych 2och rokov 😉 waaaaaau Filipiny,hmmmmmmmmm raz sa tam urcite vyberieme 😉

nelinkag
25. jan 2012

@alibabaa ja viem, adufam... snazim sa nemysliet na to... a hovoria, ze vtedy sa to podari...ale ako nemysliet ked ho mas v brusku..... a snazis sa o vsetko, aby sa malo dobre... ale podari sa... urcite 🙂 🙂

nelinkag
25. jan 2012

@silvinnka ja viem, ved ja sa pozbieram.... len je to este kratko...ale jasne, ze sa tesim na dalsie 🙂

chmurkaxy
25. jan 2012

@silvinnka nam povedali, ze v BA sa s nasimi parametrami babatka (novorodenec, svetla plet, relativne bez zdravotnych problemov) zatial najviac cakalo 1 rok a 2 mesiace. ale dali sme aj moznost, ze by sme si adoptovali aj dvojicky, no a tam to asi pojde este rychlejsie, lebo vraj je takych parov zalostne malo... totiz, od zaciatku sme si vysnivali 4 deti a teraz sa s tym nejak tazsie zmierujeme, ze aj za to jedno budeme neskutocne vdacni.. pozeram, ze mas tyzden po nasich kamosoch 🙂 to uz asi s dvojickami mas dost velke brusko, ze? 🙂 a do ktoreho CAR si chodila? my sme relativne spokojni s Gyn-Fivom, nie som typ, ze by sme po prvom neuspechu utekali inde, ale aj tak som zvedava 🙂

84matulik
26. jan 2012

@silvinnka ahojky, ako??? čo nové???? 😀 😀 😀

84matulik
26. jan 2012

@chmurkaxy ahoj, ja som po prvom úspešnom KET a tiež mi radila kamoška, ktorá bola tak cca pred rokom prvý krát, robila všetko a hneď to odišlo...a druhý krát len sprcha, wc, a to bolo všetko zvyšok manželík...tak isto som to robila aj ja a pozri sme tu...som v 19 tt, čakáme podľa posledného ultrazvuku dievčatko a chlapčeka.....Ja tomu verím, ťažko povedať ako by to dopadlo keby som to robila tak ako doporučujú, teda robiť všetko...ja som bola týždeň doma bez akejkoľvek činnosti.....Potom som bola v práci asi dva týždne,ale veľmi ma bolelo brucho tak od vtedy som PN a nič také nerobím....upratovanie všetko robí manželík🙂))) 😀 😀 😀 😀

jajka1980
26. jan 2012

@84matulik Ahoj manulik. V prvom rade ti blahoželám . Krásne ti to vyšlo..chlapček a dievčatko. ..Nádhera.. 😉 😀
Keby tu každá babenka písala len takéto správičky..Sú fakt povzbudzujúce a dodávajú silu v boji..
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre