Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bukvickaaa
6. mar 2012

@zojaaa ahoj, tak ako? vsetko v pohode? som sa chcela spytat, ze ako vyzerali tie tvoje // ... bola silna ci? 🙂

boska74
6. mar 2012

@84matulik ahoj, prepac, ze sa pytam, babatka cakas po et, alebo ket? Dakujem pekne za tvoju odpoved. Mne et vyslo, len som potratila, a bojim sa neuspechu ket, neviem ci to ket percentualne je slabsie ako et. Este raz dakujem

84matulik
6. mar 2012

@boska74 ahojky, to mi je ľúto☹(( ja som bola hneď na KET....a aký je medzi tým rozdiel, ani neviem 😒 a hned na prvý krát sme tehu a kukni, dvojky.....hih....

emma30
6. mar 2012

@bique dakujem za krásny postreh, tak dúfam že máš pravdu ja mám vložených 2 gargamelov tak sme ich s manželom pomenovali 😀 po PK. Strašne by so chcela mať dvojky o tom snívam od mladosti 🙂 . A sledovať sa nechceme ale predsa sa sledujeme. A ináč je mi to strašne ľúto čo sa tebe stalo ale vidím že máš silu bojovať dalej a strašne ti držím palce

boska74
6. mar 2012

@84matulik pozerala so si tvoj album🙂)) tie tvoje malinke su naaaadherne, tak ticho zavidim, a prajem Ti vela stastia v zivote. Et je hned cerstve embryjka a ket je kryembryotransfer to su tie zamrazene embrya, ktore rozmrazia a vlozia. Tak teraz neviem, ci si mala rozmrazene :- ) a smiem sa este spytat, do ktoreho centra si chodila?

zojaaa
6. mar 2012

@bukvickaaa
ahoj, prisla sa pozriet aj kamoska, aj muz a povedali, ze su dost silne........no nebol to duch, boli dost vyrazne, ale samozrejme kontrolna bola silnejsia.... 😀 😀 😀
zajtra, alebo vo stvrtok si urobim este jeden.....
inak stale nic necitim.........

a ty ako??? testovala si este????

bukvickaaa
6. mar 2012

@zojaaa takze je dost mozne, ze budes mat aj dvojicky 🙂 ked je uz pekne silna ciarocka tak skoro 😉 no ja som netestovala este, akosi nemam odvahu po tom spineni... vcera som myslela, ze to uz preslo ale vecer sa mi vylialo dost krvi ☹ 😠 tak teraz trpnem, ze co bude dalej... podla dnesneho dna uvidim, ale chcela by som zajtra robit test...ak sa odhodlam 🙂 ked mam slabucke krvacanie, resp. spinenie alebo co to je 🙂 tak mozem robit test? nie je to zbytocne? bolo by cosi vidno ak by som bola tehu?? 🙂

84matulik
6. mar 2012

@boska74 jasnačka...my sme mali KET, nakoľko som mala darcovské vajká.....ja nemám ☹ Takže kľudne sa pýtaj čo len chceš🙂)))) Chodila som do gyn-fivu a bola som veľmi spokojná, priamo k dr. Harbulakovi....bolo to fakt super....síce sme skoro rok čakali na darkyňu a to bolo asi to najhoršie.....To že čakáme dvojičky, ratala som s tým, ale trošku sa bojím....i ked teraz už je to lepšie, ale sem-tam mi to hlavou prebleskne....že či to zvládnem všetko a tak....hih ale asi je to prirodzené, že sa človek bojí....

zojaaa
6. mar 2012

@bukvickaaa
podla mna krv v moci nema nic spolocne s hcg - teda ze to neovplyvni, ale neviem......ale mozno by som zavolala do centra, ci nemozes prist na krv zajtra a este aj v pondelok, lebo ze slabo krvacas a ze mas strach.......
mozno ti povedia, aby si sa zastavila na krv a mas to potom iste 😀 😀
drzim ti palce, viem ze si asi nervozna.........dufam, ze si 😵 😵 😵

zojaaa
6. mar 2012

@84matulik
ahoj, ty cakas dvojky s darovanych vajicok???
tak to je super, tak to sme na tom rovnako, teda ja este neviem ci jedno, alebo dve 😀 😀 😀
ale tiez mam darovane vajka 😵 😵 😵
ja som chodila tiez do gynfivu, ale darkynu mame z brna, lebo sme nechceli tak dlho cakat.......v brne ju mali do mesiaca 😵 😵

timona
6. mar 2012

@zojaaa a kedy bola posledna MS?

zojaaa
6. mar 2012

@timona
8.2. 😀

bukvickaaa
6. mar 2012

@zojaaa no uvidim ako to bude so mnou dnes vyzerat a zajtra si bud zavolam alebo urobim test 🙂 boze, som strasne nervozna 😒 🙂

84matulik
6. mar 2012

@zojaaa To fakt???? super🙂))))) hej, o takej možnosti som ani nevedela, tak sme čakali v podstate rok ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale stálo to za to...hih....Počkaj, určite budú dve...a koľko si od ket????? komu si chodila????

boska74
6. mar 2012

@84matulik neboj sa zvladnes, mne zas sem tam hlavou preblesne ci zvladnem dkalsi pokus🙂 a uspech pripadne neuspech🙂 mam 9 zmrazenych , vek 37, jedina moja sanca je toto. Priatel je z toho neuspechu sklamany, o to je to horsie☹(( a ani nevies, ako mi to dobre padlo, nadej asi zomiera posledna, a velmi ta obdivujem cakat rok🙂 zrejme plati stare dobre prislovie trpezlivost ruze prinasa. No nie?

84matulik
6. mar 2012

@boska74 Neboj zvládneš.....ja mám 28 rokov, a keď mi zistili diagnozu, tak som mala 26 rokov, a ani vo sne by ma nenapadlo že v 21 storočí budem musieť podstúpiť umelé oplodnenie a ešte k tomu s darovanými vajkami ☹ ☹ ☹ bola to pre mňa šoková terapia ale do slova....A potom rok čakania, stále som tam vyvolávala, či nemajú niečo nové☹(( hrozné...a potom zavolali a bola som šokovaná, bála som sa a po vkladaní zase nastal stres, aby sa to podarilo, predsa len mrazačikov sme mali 6 a tri mi rovno rozmrazili a dve sa rozmrazili krásne, tak šup do maminkynho bruška...hih ...prvý týždeň som len ležala, potom som nevydržala a spravila test asi na 6 deň, ten bol úplne čistý, ale potom na 10 bol nádherný (kuk album)....potom som bola chvíľu v práci a asi tri týždne a hneď na PNku....v práci som mala veľký stres, bola som tam od rána do večera a neskutočne ma bolievalo brucho...takže to bola naša cesta...ktorá ešte samozrejme neskončila...Skončí v júni🙂)))))) a potom nastane realita...heh 😀 😀 😀 😀 😀

zojaaa
6. mar 2012

@84matulik
ja som nebola ket, ale et - cerstve blastocysticky 😀 v brne to maju tak, ze nas zosuladili na rovnaky cyklus tak, ze sme zacali menst. rovnako, ona potom isla na opu a ja et 😀 😀 😀

v gynfive som bola trikrat na ivf, ale ked sme sa pokusali s mojimi vajickami....tiez som chodila k harbulakovi...

boska74
6. mar 2012

@84matulik hmh, osud je niekedy velmi zaujimavy🙂 takze to uz mas zapar🙂 4 mesiace🙂))) zo srdca Ti prajem aby ti vsetko dobre dopadlo, a hlavne aby ste boli zdravucky🙂)) a mas krasne fotecky naozaj tak tie dvojky, tie by som chcela aj ja, len neviem ci zena ked je mladsia ma vacsi uspech na cele toto ivf, ako zeny nad 35🙂)) asi som sa mala spamatat skor, ale co ked nebol potencionalny partner🙂))

boska74
6. mar 2012

@zojaaa ahoj, akurat som tu napisala, ze Vas velmi obdivujem a drzim palce. A ty uz vies vysledok? Ja chodim do Martina Helius, kedze to mam najlizsie, ale o Brne som pocula velmi dobre ohlasy, len to cestovanie musi byt asi narocne?

deni73
6. mar 2012

@boska74 Ahoj, ja som otehotnela vďaka ivf v 38-ke. 🙂 Držím palce.

zojaaa
6. mar 2012

@boska74
ahoj, mne sa nezdalo to dochadzanie nejake zlozite, no podstatne je odkial si......nam cesta trvala autom 1,5hodky.......a v podstate stacila konzultacia, odsuhlasenie darkyne mailom, prisla si si po lieky a rozpis, muz odovzdal zamrazene spermie, jeden kontrolny ultz a et.....takze to neni az tak narocne, cela komunikacia bezi mailom alebo telefonicky........

84matulik
6. mar 2012

@zojaaa aha, tak to je super.....a v gyn-five si nebola spokojná, asi, že?

zojaaa
6. mar 2012

@84matulik
no trochu mi tam isli na nervy - my sme boli taka specialitka pre lekarov a nechavali sme tam vzdy dost vela penazi a pojem sukromne centrum im asi nic nehovori....niekedy som mala pocit, ze nevidim rozdiel v statnej nemocnici a u nich....absolutne ziadna ustretovast a taka ta sympatickost aj tych sestier....... ako stale si myslim, ze oni tu maju byt pre mna, ked si za to platim a nie ja ich biznis......
v brne sme platili nekrestanske peniaze, ale pristup sa neda porovnat......
no a nakoniec rozhodola ta cakacia doba na darkynu, to ze v brne je to z cerstvych embryjok a nie ket a tak.......

ale dnes mi to uz je jedno 😀 😀 😀 vsak mam co som chcela 😀 😀 😀 😀

84matulik
6. mar 2012

@boska74 ale neboj, treba byť optimista, nič ti nepridá na tom, keď tomu nebudeš veriť...viem že to počúvaš stále, sú to bláboliny, ale je to tak....a keď pôjdeš na vkladanie, tak pekne domka odpočívať, aspoň prvý týždeň....Ja sa doma tiež nudím, peňazí mám menej, ale stojí to za to....a ešte teraz keď sú čoraz väčší, malého mám tak nízko, že sa môže hocičo stať, tak doma som s nohami vyloženými na stole...heh... 😀 😀 😀 😀 😀 Neboj, dobre to dopadne!!!!!! vložia ti pekne dvoch maličkých a aj tam pekne zostanú🙂))) I keď my sme mali aj asistovaný zonálny hatching pri obidvoch nanučikoch🙂)))))

84matulik
6. mar 2012

@zojaaa no toto ja nepoznám, bola som neskutočne spokojná🙂))) aj s prístupom....ale je pravda, že tam mám známu, tak vtedy je všetko možno trochu inak....A je pravda ako ty hovoríš, sú to oni pre nás, podľa toho by sa mali správať!!!!!!!
NO a teda máš to pekne potvrdené?????? nečítala som tu všetky diskusie.....

zumike1
6. mar 2012

Ahojte baby, no a zase som tu, po 3 mesiacoch. Cca o 2 tyzdne zacinam stimulovat,a dufam ze tentokrat uz pozitivne. V decembri sa nepodarilo..:( odvtedy Loop, a teraz uz cakam, este 2 dlhé tyzdne...
@zojaaa gratulujem k // 🙂 vela krasnych chvil, a setri sa, aby sa nic nepokazilo, a aby si bola 🙂 🙂 🙂 pocas tehulkovania 🙂
@bukvickaaa drz sa 🙂 spinenie este nic neznamena, setri sa ako len mozes a vela vela pi 🙂 hovoria ze maminky citia ked maju niekoho v brusku, skus dat na pocity... ja som mala chvilu pocit ze ich mam v brusku, a na 11 den po ET ten pocit zmizol... vedela som ze nieco nie je v poriadku, potom strasna bolest hlavy... a bolo po vsetkom :(
Drzim ti palce, aby si uvidela tie // a potom daj vediet. Vidim ze mas "len" 22...ja mam 24.. je to smutné ze sme mladé s takymi problemami :( :( pekny den 🙂

brita
6. mar 2012

@zumike1 Ahoj zumike1, to je fajn, ze ides bojovat dalej. Teraz to uz vyjde. 😉 Drzim palceky. 🙂

zumike1
6. mar 2012

@brita Keby sa nam babatka podarili v decembri, bola by somcca ako ty 🙂 som rada ze mas az 2 babatka v brusku 🙂 kráása 🙂 ja odmalicka tuzim po dvojickach, uvidime ako dopadneme. Len aby nieco bolo ztoho 🙂 vyliecili uz zapal, bakteria, mikroby.... vyrezali z krcku/Loop/.... teraz uz dufam nic nebrani malickym aby sa uhniezdili 🙂 uz sa to aspon blizi, doteraz som sa liecila.. teraz uz zevraj vsetko ok. Este po MS mam uzivat nejaké globule, aj to napravi co ma, takze uz len verit v zazrak 🙂

martineluska
6. mar 2012

@nanynka77 ahoj tak hcg mam 170 🙂 som tehotná a o dva tyždne idem na sono dufam že to bude ok 😉a aj sa babo udrží 🙂 to že maš dlhšiu ms je ok to maš z hormonov 😒

nanynka77
6. mar 2012

ahoooooj, vidis, bude skorpik, hovorim!🙂 neboj, vsetko sa podari uz tentokrat, hlavne nestresuj. ja idem buduci pondelok na kontrolu, podla stavu sa uvidi, co dalej. diky ti za odpoved, je to take neprijemne, aj ma stale boli brucho ako pri kramoch. zajtra idem do prace, takze ma to hned aj prejde z toho mnozstva co ma tam caka...🙂 drz sa a priebezne sa hlas.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre