Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

leontinka27
21. jún 2012

@boska74 robila som si na 5,6,a dnes 9 vsetky ciarky velmi slabo vidiet ale su.a dnes aj krvacam trosku.prsia vobrc nic brucho boli na menzes.test som si robila teraz.

ivka3901
21. jún 2012

ahojte tak sme doma krvička negatívna tak naša posledná šanca na vlastné detičky sa rozplynula jak jarný sneh 😢 😢 😢 😢 som smutná a je mi stále do plaču

leontinka27
21. jún 2012

@ivka3901 neplac bojuj.aj ja som dnes plakala.to bolo posledne platene poist.ja idem zajtra dnes krvacam.

ivka3901
21. jún 2012

@leontinka27 no my sme už boli toto 4 krát a máme toho už dosť a boj sme prehrali 😢 😢 😢

timona
21. jún 2012

inak ked to tak tu citam, aj niekomu ten ET vysiel do zdarneho konca? lebo ja mam dojem , ze clovek aj ked ma nejake problemy skorej otehotnie prirodzene aj ked to trva dlho než všetkými tymi IVF-kami a ET. Ja sa tiez chystam na ET koncom leta, ale nedavam tomu nejake nadeje...

leontinka27
21. jún 2012

@ivka3901 prehrali koli financiam?

ivka3901
21. jún 2012

@timona ahoj no aj ja sa pripájam,že aj ked sa mi po 2 IVF podarilo 🙂 sme boli veľmi šťastný do zdarného konca to nedošlo ☹ a už ani nepríde 😢

ivka3901
21. jún 2012

@leontinka27 aj kvoli financiám aj kvoli nervom a už nemám nato všetko psychiku moja je už tak nalomená,že aj posledná nádej je preč a fakt už máme toho všetkého dosť behania po dochtoroch a počúvať tých všetkých dochtorov ako oni všetko vedia a tak proste šaK vieš inak tebe držím palce nech to aspom tebe vyjde 🙂

timona
21. jún 2012

@ivka3901 tiez mi pripada, ze aj ked sa to na zaciatku "akoze" podari väčšinou sa to skonci skorej než to začne , alebo nejakym predcasnym porodom ...a poznam ludi co sa cele roky snazili otehotniet skusali milionkrat IVF a stale nic a nakonec sa im to podarilo uplne normalne.. tak ma napada, ci tymi IVF-kami, ktoré aj tak maju mizivu uspesnost len neoddalujeme prirodzene otehotnenie..

leontinka27
21. jún 2012

@ivka3901 dakujem ale ani ja tomu nedavam sancu kedze krvacam a nemam priznaky.ale teba uplne chapem lebo ja uz teraz nemam nervy ist do toho.ale pojdem na druhy pokus ale posledny.mozno ta to časom prejde a korunky sa nasetria.ale mozno sa zachovam rovnako ako ty ja uz teraz.lahko sa radi.

ivka3901
21. jún 2012

@timona súhlasím s tebou už som restala veriť tým IVF-kám aj ked sa nám to už raz podarilo 🙂 povedali sme si,že to už necháme tak začneme žiť a užívať si život já sa vrátim späť do práce ,do ktorej sa mimochodom po 3 mesiacoch veľmi teším a pojdeme na dovolenku kúpili sme si nové auto a pojdeme s partiou k moru a vypustíme to všetko z hlavy a možno raz ............

ivka3901
21. jún 2012

@leontinka27 nám sa 2 pokus IVF podaril síce len do 9 týždňa,ale podaril tak využi všetky hradené pokusy poisťovňou a potom uvidíš 🙂 já mám strašne málo vajok a nekvalitné tak preto som nikdy nemala KET a ani predlženú kultiváciu a hned o to je menšia šanca,že je embryjko len málobunkové a neuhniezdi sa 😖

cuculik1
21. jún 2012

@ivka3901 je mi to ľúto, cítim s tebou, síce mám len pár dni po prvom et, kým sme sa k tomu prvému ivf dostali prešli sme si toho dosť. Ale je fajn že rozmýšľal aj o niečom inom, priatelia, more.... To je cesta ktorou treba ist

kuspitka
21. jún 2012

@boska74 a potom si isla na koľký deň do centra?

leontinka27
21. jún 2012

@ivka3901 to mi je luto ale mozno sa to podari prirodzene.mas pravdu ja zas mam malo kilov.mozno aj to je problem.ja som mala 7 vajok oplodnili sa 4 a predlzenu kultivaciu prezili 2.vlozili mi len jedno to silnejsie koli ohss a tym kilam.budem na teba myslet snad prirodzene.

boska74
21. jún 2012

@kuspitka

Nespominam si presne, ja som im volala a nevadilo to ze o ten jeden den meskala, ale fakt ti uz neviem povedat, to by som uz klamala. Viem, ze ma objednali, ale na ktory den to uz neviem

kuspitka
21. jún 2012

@boska74 myslíš,že agolutin si mozem dať,ked mi bude meskat.?ozaj kolko dni si si pichala gonal?

boska74
21. jún 2012

@kuspitka

S tym agolutinom, ja neviem skor by som zavolala, gonal, musim najst papiere, bola som na tom v decembri 🙂)) a nepamatam, ked ich najdem dam ti vediet

macaduso
21. jún 2012

@timona tak len aby som troska podporila!v roku 2010 som bola na IVF a vyslo na prvy krat, mali sme este dva mrazaciky a tak po tie sme si boli v maji a jedno sa ujalo!tiez na prvy krat.Nechvalim sa len chcem podporit,ze niekedy to vide a niekedy to chce asi trocha viac casu!!!!všetkím prajem veľa štastia!!!!a trpezlivosti!!!

timona
21. jún 2012

@macaduso tak zrejme tebe by sa to aj bez IVF coskoro podarilo.

macaduso
21. jún 2012

@timona no to isto nie,lebo mam PCO.a sanca doktora mi povedala ,ze asi tazko bez ivf

timona
21. jún 2012

PCO nie je este dovod aby sa nedalo prirodzene otehotniet

macaduso
21. jún 2012

@timona u mna asi ano!

kuspitka
21. jún 2012

mne sa podarilo 2IVF a mali sme dve aj som cakala do 10tt,ale o jedno sme prisli
teraz idem na 3IVF..

boska74
21. jún 2012

@macaduso

Ty si prekonala aj beznu statistiku🙂)) prajem nech to stasticko pri tebe stale stoji

nika10
21. jún 2012

ahojte baby chcem sa opytať ja viem že asik neak blbo ale čo je to to ET?? a kde sa to robi a kto vas odporuča.. lebo aj ja sa snažim už dva roky otehotnieť a stale nič:(

lenkoponka
21. jún 2012

@nika10 ahoj, ET je embryotransfer, robia ho v centrach asistovanej reprodukcie avsak pred samotnym vykonom musis podstupit aj s partnerom hrbu vysetreni, stimulaciu vajecnikov, odber vajicok v celkovej anesteze a az po oplodneni vajicka mimo tvojho tela, ked sa zacne embrijko vyvijat, tak ti ho vlozia do maternice. Ostatne je uz medzi nebom a zemou.... drzim palce

boska74
21. jún 2012

@nika10

Et je embryotransfer, ivf cize umele oplodnenie, ktore vykonavaju v centrach . Kukni si centrum asistovanej reprodukcie, tam budes mat zoznam klinik a zaroven na ich stranke sa vsetko pekne docitas. Do tychto centier chodia pary, ktore maju problem otehotniet, lekar Ti urobi vysetrenia, a riesenie pre teba. Moze Ti neake centrum odporucit tvoj gynekolog, alebo si vyberies sama ako ja, zavolas, objednas sa a ides🙂)) vela stastia!

nika10
21. jún 2012

ďakujem no zajtra idem k lekarovi a idem i robiť predoperačné no a idem asik podľa vvvšetkeho na prefuky a bojim sa

ivka3901
21. jún 2012

@cuculik1 🙂 čas je zahojí všetky rany a možno sa pustíme do dalšieho boja,ale to sa ešte uvidí,lebo máme toho dosť za sebou a strašne ma láka ešte skúsiť nativ cyklus v BRNE,ale zas mojho muža už nie nechce dalšie sklamanie ☹ tak možno sa stane zázrak 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre