Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zumike1
30. dec 2011

@kiera u nás je to prvý pokus,diagnóza:u mňa polycyatickr vajecniky,bez ovulacie,a manžel ma horsi .spermiogram. už rozmýšľam o teste.pondelok je strasne daleko....uvidíme. Dúfam ze sa podari a nemusim to cele znova pretrpiet.ja som mAla len 3vajíčka a jedno neprežilo,2vlozilu.takze cakame....

kiera
30. dec 2011

@zumike1 tak to sme na tom skoro rovnako, co sa tyka poctu vlozenych embryi a toho, ze nemame nic zmrazene, tiez by som rada, keby to vyslo na prvykrat a asi najidealnejsie by bolo, keby sa ujali obe embrya, pretoze ten antimullerov hormon nemam najlepsi a neviem, neviem, ci o rok, dva budem mat vobec este nejake vajicka. ale to je len najtajnejsi sen, budem rada, ked sa to aspon s jednym podari. najhorsie na tom je to, ze ja vobec nic teraz necitim a vsetky tu pisete, ze vas pobolieva brucho ako pred kramami

kiera
30. dec 2011

@zumike1 ozaj ten test by som si ja este nerobila, ale je to na tebe, ak chces, tak si ho urobte, ja sa chystam pockat naozaj az na ten 12sty den, ako mi kazali, ale otazka je, ze ked aj ja budem ako ty dnes 11sty den po ET, tak neviem neviem, ci nebudem aj ja na vazkach

zumike1
30. dec 2011

@kiera nezohnala som test,v tejto dedine je vsetko zavreté,mozno zajtra,ked sa podarí. kamarátka mi písala ze bolesť brucha môže byť sťahovanie maternice,že sa pripravuje. Od utrogestanu.som si myslela,že vydržím do pondelka ale to sa nedá vydržať....už treti deň mam migrenu,čo som nikdy predtým nemala...niekedy je mi az na vracanie. Ja odmalička túžim pi dvojickach,uvidíme,mne je jedno či chlapec,alebo dievča,či jedno alebo dve,len nech príde už 🙂

haannka
30. dec 2011

@timmka tak to som nevedela ☹ neozvala si sa, myslela som ze su tehu uzivas, je mi to strasne luto :'(
co sa tyka pk ja si myslim ze pre mna bola velmi dolezita...1.ivf som nemala pk, ani ivf ani ket nevysiel...2.ivf 8 oplodnenych, po 5.dnoch pk iba jedna expandovana blastocysta(moj syn 😀 )...3.ivf 7 oplodnenych po 5.dnovej pk NIC nezostalo-nedoslo ani k prenosu...4.ivf 4 oplodnene po 2 dnovej kultivacii mi dve 4-bunkove embryjka zmrazili, 2 isli ku mne. Chcela som velmi pk; ale nakoniec taj vyslo...uvidime, co z toho bude...

brita
30. dec 2011

@zumike1 Zumike, ty si nemala Pk, ze? Tak to este netestuj, to je skoro, iba sa znervoznis. Pockaj do pondelka. Ver mi 😉

kiera
30. dec 2011

@haannka vsak vies, ze musime mysliet pozitivne. vsetci to hovoria, ale ako sa to robi, tak to ti navod nikto neda

kiera
30. dec 2011

@zumike1 ved aj ja by som sa potesila akejkolvek alternative (kedysi som hovorila, ze chcem len dievcatko, teraz tuzim po babatku, aj chlapcekovi). Vidis tak to testovanie zariadila priroda. Inac aj mna boli hlava, ale som si myslela, ze chripka na mna ide, alebo z tohto pocasia .... ale mozno to bude mat suvis s tym vsetkym, co sme do seba napchali

zumike1
30. dec 2011

@brita ja tvrdím,že pán Bozko,nechce asi Aby som si spravila test....tyzden zabúdame test kupit a ked sme dnes chceli,lekáreň zavreta....a tu v dedine inde nekupim.ťažké je to vydržať.nemala som pk.v piatok OPU, v pindelok ET.Zajtra Mam 12od ET.

zumike1
30. dec 2011

@kiera mne ta hlava už 3.deň....a nechcem si dať žiadnu tabletiek,kym neviem ci mam niekoho v brusku alebo nie.ty mas kolkaty deň od ET?brucho stale citim ako pred MS,prihovaram ním,aby boli v brusku este dlhe mesiace.este 2dni a ...budeeeee pondelok konečne.... sa k

kiera
30. dec 2011

@zumike1 ja mam len 7 den od ET, este 5 dlhych dni cakania. Inac nerozumiem tomu, co som v predchadzajucich prispevkoch citala. Niektore baby, ked sa embryo neujalo, tak dostali menzes az po par dnoch od vysadenia utrogestanu a niektore dostali menzes aj v priebehu tych 12 dni cakania

haannka
30. dec 2011

@kiera ano je to individualne...niektore baby dostanu ms este pocas brania tabletiek, aj ja som to citala...ja som pri svojom 1.ivf a ket nefostala ms az na 14.den mi z krvi zistili negativne, kazali vysadit lieky a ja som do 2 dni dostala...
mna hlava neboli a to som rada; lebo ja mavam caste migreny

timmka
30. dec 2011

@haannka tak ked som dobre pochopila, tak PK je dobra vec??? uz som sa zlakla, ze nie ☹ , tak hadam ket vyjde, idem v januari, nemozem sa dockat, len cakam na mrchu, ma pris 9.1, len nech nemeska 😉 , citala som, ze vraj po PK je pro blem ked sa rozmrazuju, neviem co je na tom pravda.....

kiera
30. dec 2011

@haannka dakujem, na jednej strane som rada za toto forum, pretoze mozem zdielat svoje pocity s niekym, kto je na tom podobne. ale na druhej strane som este zmatenejsie: niekto dostane menzes skor, niekto az po vysadeni tabletiek, niekoho boli brucho, niekoho nie, niektore po ET zostali tehotne, ale bolo to mimomaternicove t. a to som zostala v soku (sladka nevedomost), ze aj pri takomto riadenom vlozeni embrya moze nastat takato moznost

kiera
30. dec 2011

@timmka ahoj, u mna PK nebolo a ked som sa doktora a embryologicky pytala, ci to nie je potrebne (lebo od zaciatku mi vraveli, ze pojdem cez PK), tak povedali, ze je to ok, mne vkladali na 3 den od odberu vajicok. Ja len pevne verim, ze to nebolo len kvoli tomu, ze sa im nechcelo byt v robote na sviatky, pretoze mne ET po PK vychadzal na 25.12. alebo 26.12. Takto som mala ET 23.12. Ale ubezpecovali ma, ze aj bez PK maju obe embrya sancu

moja72
30. dec 2011

@kiera tento rok som absolvovala 3x IVF a každé čakanie po ET bolo iné, každý raz iné pocity...pri prvom som začala špiniť na 10 deň po ET a na 14 deň po ET som začala krvácať, pri druhom som trošku špinila na 6 deň po ET a potom od 12 dňa špinenie, a pri treťom žiadne špinenie ani krvácanie - až po vysadení liekov a aj tak IVF nebolo úspešné ☹

kiera
30. dec 2011

@moja72 takze vysledok je: len sa neporovnavat

moja72
31. dec 2011

@kiera hm, asi tak 😉 ale držím palce, aby ti to dobre dopadlo a na teste si na našla // 🙂

haannka
31. dec 2011

@kiera ja som dnes spravila test, to som teda odvazlivec, cooo?

kiera
31. dec 2011

@moja72 dakujem velmi pekne a prajem vsetkym, aby sa to v tomto prichadzajucom roku splnilo

kiera
31. dec 2011

@haannka a? som zvedava, vsak nenapinaj ma

kiera
31. dec 2011

@haannka a ktory si ty den, 9ty? ja som dnes zistila, ze neviem najst tehotensky test, nasla som len ovulacny

haannka
31. dec 2011

@kiera no zajtra budem mudrejsia...nejaky dusik sa tam rysuje...ale nejak tomu neveriiim

kiera
31. dec 2011

@haannka mame mysliet pozitivne, a ktory si ty den, sa mi mari, ze o jeden viac ako ja

haannka
31. dec 2011

@kiera to nevadi, aj ovulacny ti ukaze tehu...a som 11.DPO a 9.DpoET...ale to ja som iba taka salena, a potom sa este viac stresujem...

kiera
31. dec 2011

@haannka nie si sialena, kazda z nas je na tom rovnako, a najhorsie na tom je, ze sa stresujem este aj kvoli zbytocnostiam, len sa pozorujem akazdy den ma nieco boli, raz zuby, raz hlava, raz brucho, vcera ma bolelo hrdlo (som si myslela, ze ide na mna chripka, tak to sa mi urcite podari byt tehotnou), dnes ma bolia krize a prava klucna kost, pripadam si ako hypochonder, uz sa aj moj muz zo mna smeje, ze kazdy den mam nieco. Na jednej strane je to fajn, lebo nerozmyslam nad vysledkom testu, ale zase som nervozna z toho, ze ma nieco boli

kiera
31. dec 2011

@haannka ten ovulacny mam aj tak ten rapid, ci ako sa vola a co som citala tu na konikovi, baby odporucaju radsej mamatest

haannka
31. dec 2011

@kiera rapiclear je "šit"...to je najhorsi test, mne neukazal ani naznak druhej ciarocky a bola som tehu...mna neboli okrem sem-tam brucha nic...

zumike1
31. dec 2011

Poraďte niečo na bolesť hlavy...som 12deň po ET,test som si nerobila...hlava ma nikdy predtým nebolela,ani pri cheipke....a teraz... Studený obklad,cola...

zarabono
31. dec 2011

@zumike1 sprav si test.este mozes skusit magnezko 😉 alebo deci cerveneho vina

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre