Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

blcha76
22. nov 2014

@ingrid0105 Preložili sme to na zajtra. Ideme medzi 9.00- 10.00 hod.
Silno ti držím palce, a myslím si, že z nich tým oplodnením budú silné embryjká 🙂 ...

ingrid0105
22. nov 2014

Dakujem dam vediet zajtra kolko sa oplodnilo. Prijemne nakupovanie 😵

ingrid0105
22. nov 2014

@laracroft2 gratulujem k pozitivnemu testiku 😵 zajtra dam vediet ako pokracujeme

katka17044
22. nov 2014

@ingrid0105 nie si este stara :D len stimulka asi trosku inak zareagovala, ale staci uplne aj jedno zaklad je ze bude silné...

monca2013
23. nov 2014

@katka17044 ahoj potrebovala by som poradit,neviete mi poradit poslali ma na genetiku čo sa može zistit z genetiky? budem rada za odpoved Dakujem 🙂

angel74
23. nov 2014

@ingrid0105 držím palčeky aby boli tri krásne embryjka 😉

katka17044
23. nov 2014

@monca2013 ahoj na genetike mozu zistit nejake vrodene poruchy. Ja som mala vsetko v poriadku, ak nieco zistia tak ak sa nemýlim nedá sa to liečiť. Genetika je určite dobre ked je v poriadku. Mne vsetko zistili na reprodukcnej imunologii napr.

katka17044
23. nov 2014

Kočky chcela by som sa spýtať... ako to je ked zena je tehotna a ma nad 35rokov... tam je treba zobrat vzorku plodovej vody, ze? Ale ked si dam skontrolovat embrya teraz neviem ci pgd alebo ten embryoskop? Tak vtedy nemusia kontrolovat tu plodovu vodu?Dakujem

deni73
23. nov 2014

@ingrid0105 Mala som 37, pri 3. ivf iba 3 vajíčka, dve zložené, jedno sa nevyvíjalo, mám doma krásneho synčeka, aj z malého počtu sa to dá. 🙂

monca2013
23. nov 2014

@katka17044 dakujem za odpoved,a kde sa možem objednat na reprodukčnu munologiu to mi treba vypitat žiadanku v centr albo aj moja gynekologička

ingrid0105
23. nov 2014

@katka17044 po PGD nemusi byt amniocenteza lebo to skontroluju komplet genetiku ale embryoscop je nieco ine

ingrid0105
23. nov 2014

@deni73 dakujem za povzbudenie ale bolo len 1 zrele, jedno oplodnili takze uz som to vzdala

ingrid0105
23. nov 2014

Takze baby dakujem za podporu, oplodnili 1 vajko, som z toho smutna a zufala zaroven. Nechapem ako mohlo takto moje telo zareagovat, pri 1 IVF rovnaka stimulka a 8 oplodnenych. Koncim aj tu na MK, cakatelkam zelam tehotenstvo co najskor a tehulkam vela zdravicka do uspešného konca a dakujem všetkým 😔

monca2013
23. nov 2014

@monca2013 prepač že mam tolko otazok, ak sa možem opitat zistili ti niečo na tej reprodukčnej imunologii

monca2013
23. nov 2014

@monca2013
@katka17044 prepač že mam tolko otazok,ak možem vediet zistili ti niečo na tej reprodukčnej imunologii

happy1980
23. nov 2014

@ingrid0105 nevešaj hlavu, mám sa podarilo oplodniť tri, jedno mi vložili, ďalšie dve sa sa prestali vyvíjať, revala som od zúfalstva, ale to jedno, ktoré mi vložilo je malý bojovník, uhniezdil sa a teraz sme v 8tt 🙂 Je to naša prvé IVF, po troch neúspešných IUI

katka17044
23. nov 2014

@monca2013 ano ziadanka musi byt pre teba aj manzela aj od gynekológa a staci sa tam telefonicky objednat je to v Nitre medicentrum Dzurilla, nám tam všetko zistili a konečne po rokoch vieme v čom je problém...

katka17044
23. nov 2014

@ingrid0105
dakujem krasne za odpoved... a preco to vzdaaavas, veď jedno embryjko ti na vklad staci... ja ked pojdem ani nechcem aby mi 2 vkladali aj na rep. imun. mi poradili ze je lepsie vkladat jedno...

katka17044
23. nov 2014

@monca2013 ano... v 2011 mi v centre zistili ze nevytvaram protilatky proti spermiam... teraz po 3 rokoch ich uz zrazu mam.... a vraj je to mozne, ze sa to rokmi moze zmenit... zaroven vytvaram protilatky aj proti trofoblastu to je bunkové. a co je úplna sila... tak manzel mal vzdy v centre spermiogram ukážkový... ale predsa len sme doplatili 40 eur. a dali sme aj jemu vysetrit taky specialny a vies co je sila? ze nakoniec on nemoze mat prirodzene deti... lebo jeho spermia jednoducho nedokaze prerazit k vajicku... totalna sila... ako sa urcite vela parov snaží v tom ze vsetko maju v poriadku... aj zena aj muz spermiogram... a o takomto vysetreni ani netusia.. je to des... a v centrach nic take nepovedia... takze ja prirodzene deti mat mozem staci mi brat medrol 2 mesiace uz ho uzívam... a manzel len umelo kedze embryo vytvoria len napichnutim icsi cize oni umelo spoja nase vajicko a spermiu... je hrozne kolko ludi toto nevedia a zbytocne sa snazia... a pritom nie je vobec sanca... takze urcite odporucam aj toto vysetrenie... a ja som si dala este aj take specialne to stalo 50 eur. a tam mi zistili ten trofoblast... skutocne velmi odporucam toto vysetrenie... a je super ze sa to da liecit a je tam vyyyborna pani doktorka... odporucam

katka17044
23. nov 2014

@monca2013 a v pohode kludne sa pytaj velmi rada poradim ak viem

monca2013
23. nov 2014

@katka17044 dakujem za informacie akurat som na internete našla čo si mi pisala ž to robia v Nitre a hned som sa aj objedana cez niaky formular tak neviem či počkam kym sa mi ozvu alebo tam zavolam ja,a kolko sa tam čaka na vysledky?.Vieš ja mam zasebou 2ivf 2KET no žial ani raz to vnevyšlo tak preto chcem vyskušat všetky tieto vyšetrenia,podla Docentky som vraj zdrava akurat manžel ma pomale spermie.Tomu ja nechapem ked vraj vo mne nie je chyba tak sa to embyjko malo hned uchytit.Mam ešte 3zmrzlinky ale radšej počkam kym si to všetko nevybavim.Mam iba 26 rokov už tomu všetkemu nerozumiem niekto ide a na prvy šup sa podari.A velmi pekne dakujem za informacie 😉

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 a ten trofoblast ti navrhla Dzurillová alebo si ho sama pýtala? My sme už absolvovali aj odbery a v utorok si ideme po výsledky, tak som zvedavá, ale trofoblast špeciálne nespomínala. Ale tých 40 eur za vyšetrenie spermií sme aj my doplácali.

katka17044
23. nov 2014

@monca2013 velmi dobre robis ze sa nehrnies do ket, ale ze si chces vsetko porobit... a teda ak dobre chapem este nikdy sa ti embryjko neuchytilo? Ja mam za sebou 2 ivf a 4 vklady z toho sa len raz neuchytilo... ale tie co sa uchytili len na kratko cca mesiac. Skus si tam aj zavolat, mne tusim kazali poslat vsetky papiere co mam porobene zatial vysetrenia tak asi aj od teba budu chciet mailom aby si im to poslala, na prvé výsledky sme tuším čakali 3tt takže to je v pohode... ak by vam nieco nahodou zistili tak pani doktorka ti da liecbu a vsetko vysvetli poradi... a ak mozem odporucit dajte si aj to vysetrenie muza je to doplatok 40 eur.

katka17044
23. nov 2014

@freyahope vies co najrpv tiez nie, podla mna to navrhuje az vtedy ked výsledky ukážu, že si tvoríš protilátky proti spermiám, prípadne sa skús spýtať, to je špeciálny odber krvi a dopláca sa 50 eur. a tam teda zistili, že vytváram aj proti trofoblastu, bunková imunita. Inak na tom špeciálnom vyšetrení muža tam vedia zistiť aj to či si náhodou aj muž nevytvára protilátky proti vlastným spermiám, aj to je dokonca možné.

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 vďaka, tak uvidím, aké budú výsledky a prekonzultujem s ňou všetko. A to si spomínam, že vravela o tých vlastných protilátkach proti spermiám, len som oči otvárala, čo všetko je možné. Tiež mám za sebou 4xET a pred KET-om si už dávam radšej všetko vyšetriť. Inak by ma celkom zaujímalo, aké % žien má problémy s protilátkami, lebo je škoda, že to gynekológovia nenavrhujú ešte pred IVF-kom.

katka17044
23. nov 2014

@freyahope aj ja som z toho zhrozená... dokonca este ked sa stava ze sa to moze rokmi zmenit tak by to aj kazdy rok preventivne mohli v centre robit.. je smutne ze su tak zakladne vysetrenia a nerobia to ako prve len vypisu hned papiere na dalsie ivf... ja som si tiez povedala teraz chcem posledne ivf a preto chcem mat vsetko porobene... uz nechcem dalsie sklamanie... radsej si pockam nejaké mesiace ale viem, ze tomu mozem viac dopomôcť uz len tym ze napr. teraz beriem tie lieky. Ked zena vzdy potrati okolo 4-6tt je velka pravdepodobnosť týchto protilátok...

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 tak si teda držme navzájom palce 🙂 Tie potraty si ani nechcem predstavovať ☹ Ja som mala zatiaľ posledné biochemické, ale tie sklamania boli vždy veľké. Mne napr. diagnostikovali endometriózu, vajíčkovody v takom stave, že mi hneď lekár navrhol IVF. A až teraz sa postupne dozvedám, že ženy s endometriózou majú vraj častejšie problémy práve s autoimunitou, ale až po štvrtom pokuse mi navrhli vyšetrenie.

angel74
23. nov 2014

@ingrid0105 nevzdávaj to,všetky nás tu podporujes ,dávaš pozitívnu energiu a teraz ro vzdas? Treba veriť veď aj ja mám len jedno a tiež neviem ako to dopadne ale verím ze to už musí vyst....aj my si to zasluzume.Nevzdavaj sa ver....treba vysielať pozitívnu energiu bude dobre uvidíš 😉

katka17044
23. nov 2014

@freyahope silno držím palce urcite sa nam to musi podarit.. mne teraz v tomto roku dali prec aj jeden vajcovod mala som na nom sactosalping...

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 mne tiež v marci hrozilo, že jeden pôjde von, lebo to vyzeralo, že je upchatý a nakoniec to bola paratubárna cysta, tak som sa našťastie laparoskopii vyhla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre