Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

boska74
3. máj 2012

@miska32 ahoj ja som pre ket a mam predpisany estroferm, neviem ci som ti pomohla

boska74
3. máj 2012

@chmurkaxy prepac ze az teraz, no presne toto som rozoberala a pytala sa aj svojho gyn. A aj v centre kam chodim. Myslim, ze sa tomu hovori ze niektore zeny maju protilatky proti embryu, vraj sa to vysetruje v brne, a davaju na to prednison,

chmurkaxy
3. máj 2012

@boska74 ahoj mojko, ako sa mas? a poslal ta tam tvoj gynekolog alebo ta poslali z centra? mozem sa tam objednat aj na vlastnu past? kde sa to vlastne robi?

boska74
4. máj 2012

Ahoj🙂))) nie, nikdo ma tam neposlal, poznas to, sama sa zamyslas hladas odpovede. Jedine som sa pytala v centre a tam mi povedali, ze oni to tam nerobia. Potom som sa rozpravala o tom so svojim gyn. A ten povedal, ze to hadam nie, a keby som mala tie protilatky, vraj sa na to davaju kortokoidy a vraj to nie je az take dobre, spominal, ze to moze aj narusit plod . Myslim, ze tieto vysetrenia sa robia v brne, alebo celkovo v Cr a nie som si uplne ista, ale myslim, ze aj v kosiciach, alebo banskej bystrici? Neviem, ale pokusim sa to zistit a dam ti vediet. A urcite sa tam mozes objednat na vlastnu past🙂))) prajem pekny dnicek, aj ked u nas je tak trochu uprsany

hencidlo
4. máj 2012

@chmurkaxy @miska32 @fontana babeny dakujem za povzbudive slova a prajem aj vam tie // a aby sa vam to podarilo do stastne konca a dockali sa vytuzeneho mimca, ja som to konecne trochu predychala a odhodlal sa ist na MK. pisala som do RF co dalej tak mi dr odpisal toto: co se týče dalšího cyklu, doporučil bych opět počkat cca 3 měsíce, stimulační protokol můžeme nechat stejný, příp. s lehce vyšší dávkou.
Z možností, co by se ještě dalo udělat, připadá v úvahu:
1) přidat nízkou dávku kortikoidů (Prednison) jako prevenci nežádoucích imunologických reakcí bránících implantaci embrya a aspirin jako prevenci vzniku mikrotrombóz, které také mohou implantaci a vývoji embrya narušit
2) prodloužená kultivace embryí (embryotransfer 5.den)
3) hysteroskopie s biopsií endometria (možno podstoupit i u nás)
4) genetické vyšetření včetně tzv. trombofilních mutací
takze teraz idem zahajit tento maraton vysetreni a potom skusime ist znova do boja .....

fontana
4. máj 2012

@hencidlo tak ti prajem vela sil,a hlavne trpezlivost. 😉

miska32
5. máj 2012

@boska74 ahoj a do akého centraprosím chodíš? a ideš na KET hneď po ET? lebo neviem, či mi možno práve preto nedali žiadne lieky, žde idem hneď po ET na KET ☹ inak som z toho dosť nervózna, lebo ozaj všade čítam aj holky píšu že brali min. ten estroferm, tak ja už tomu nerozumiem 😒

bique
5. máj 2012

@miska32 ahoj, kazda sme ina, a viem o tom, ze ket sa robi aj v prirodzenom cykle, ked ti dostatocne rastie sliznica, zbytocne budes trepat do seba umele hormony ak tie tvoje urobia co maju 😉 doki asi vie, preco ti ich nedava, tak mu skus doverovat, predsa len vedia co robia 😉

miska32
5. máj 2012

@bique ahoj dakujem za povzbudenie,ja som nervozna trosku z toho prave len preto,ze doktor ma nevidel, povedala mi to len koord.,kt. nie je mudr., ale asimaju odskusane taketo postupy,tak uz to hadzem za hlavu a uvidim 🙂

boska74
5. máj 2012

@miska32 ahoj, chodim do heliosa, a ano idem hned po et, sice et mi vysielozitivne, len to potom nedopadlo dobre. A momentalne cakam na menzes a potom idem uzivat lieky, ktore mi dali, nasledne na kontrolu na sono a potom by mal nasledovat vklad.

mackaso
6. máj 2012

@boska74 ahojky, chcela by som sa ťa spýtať, ako si spokojná s Heliosom? Díky

mackaso
6. máj 2012

@brita ahojky, do akého centra chodíte, keď Vám pred ET a KET dávali estrofen, lebo ja som pred ET nedostala vôbec nič

boska74
6. máj 2012

@mackaso spokojna🙂))) vraj maju dobru uspesnost, to mi povedal moj gyn. Ale myslim, ze vsetky centra su dobre, mozno sa lisia zar vecami. Jedine, co mozem podotktnut, malo priestoru, vela pacientov, malo lekarov, ale teraz tam vraj zobrali este 2 tak by mali byt 4🙂))) ale to su uz ich technicke zalezitosti

stastenka42
6. máj 2012

@miska32 Ahoj,vobec nezalezi ci beries lieky,tu ide hlavne o sliznicu a jej vysku aby sa vajko malo kde uhniezdit. Pokial ti rastie sama je zbytocne sa dopovat hormonmi. Ja som to skusala niekolko krat ale nenarastla mi bez hormonov,aj to ledva na 7,5mm. Tak sa ukludni a ver ze mozes byt rada ak nemusis cpat do seba hormony. Lekari ti predsa budu robit sono tak budes vediet vysku sliznice

brita
6. máj 2012

@mackaso Ja som chodila do Heliosu v Martine a potom do Reprofite v Brne a v oboch to takto robili. V Reprofite Brne na 100% este aj teraz, do Martina sme chodili davnejsie, ale pochybujem, ze by Krajkovic menil zauzivane praktiky, tak fakt neviem, preco ti ho nedali. Estrofem alebo estrimax, to je jedno, oba su na sliznicu, aby pekne pred ET a KET narastla.

brita
6. máj 2012

@mackaso A inak, my sme boli velmi spokojni aj v Heliose v Martine aj v Reprofite. Nemozem na nich povedal jedine krive slovo.

moncibubu
6. máj 2012

Ahojte babenky tak aj ja sa pripajam k vam,som cakatelka po transfere,vcera mi vkladali blastocystu a teraz opat to dlhe cakanie 2 tyzdne,mala som Ket.Drzkam nam vsetkym palce,aby sa nam to podarilo.Babky chcem sa vas opytat uzivate po Ket aj nadalej Estrimax,neviem dokedy ho mam uzivat,asi tam zajtra skusim zavolat,aby som mala istotu.

zlatanka30
6. máj 2012

@moncibubu aj ja som po Ket a Estrimax uzivam zatial stale

moncibubu
6. máj 2012

@zlatanka30 dajujem za odpoved,prajem vela stastia

zlatanka30
6. máj 2012

@moncibubu 🙂 aj ja tebe

bique
7. máj 2012

@moncibubu ahoj, uzivat by si ho mala asi az do 3tieho mesiaca aj s utrogestanom a potom sa pomaly vysadza...ale zavolaj si, nech mas istotu...drzim palce 😉

chmurkaxy
7. máj 2012

@mackaso ahoj moja, mozno mas sama o sebe dost vysoku sliznicu, takze ho nepotrebujes. alebo mas mozno nabeh na endometriozu (cize prerastanie sliznice do dutiny brusnej) a vtedy sa nedava, aby nerobil sarapatu. v kazdom pripade, za otazku u lekara nedas nic a som si ista, ze robia to najlepsie, co vedia, aby sme boli vsetky tehotne 🙂

moncibubu
9. máj 2012

@bique ahojkaj dakujem ti pekne za odpoved, volala som tam pre istotu a kazala mi uzivat aj nadalej jednu tabletku denne, ze vraj mi staci jedna a utrogestan 2x2 denne.
Pekny dnik 🙂

michelitta
9. máj 2012

babenky caute,mna caka zajtra OPU,velmi sa bojim,aj ked som to uz mala za sebou,ideme 3x(vratane ketu neuspesneho)..
dost ma to bolelo po OPU,myslite si ze by som sa mohla potom nadopovat flectorom alebo tak??ach jaj,ja som si bola ista,ze to vyjde na 1x,no vidim,ze aj 3krat je malo..jedna otazocka..ja som najnovsie v Brne pocula,ze nie je dobre si davat 2 embryjka,vraj sa navzajom "pozieraju" a maju lepsiu uspesnot pri jednom..ake su zatial statistiky z konika?😀 lebo co citam tehule,tak vacsinou sa dari s jednym,ale je to asi indivindi,vsak?drzim palce cakatelkam,u nas bude vklad v utorok,ak vobec Opu prezijem☹ mam brucho ako balon,zatial 14 folikul,a neskutocna bolest..esteze mam draheho a stoji pri mne,aj mi injekcie pichal,no zlaty🙂🙂

chmurkaxy
9. máj 2012

@michelitta drz sa a zelam peknu urodu vajicok a nech to tentokrat vyjde!

moncibubu
9. máj 2012

@michelitta ahojkaj ja som mala dvakrat vlozene po 2 embryjka,ale ani raz sa nam to nepodarilo.Hovoria, ze je pri dvoch lepsia uspesnost,ale ja si myslim aj, ze to je zaroven aj riziko, ja mam teraz vlozene iba jedno tak uvidime ci sa zadarilo.Tebe drzkam palceky pri peknej urodicke 🙂 a potom sup sa na transfer. 🙂

brita
9. máj 2012

@michelitta Ahoj, ja som si dala vlozit dve a nepozrali sa 😀 Tak a teraz cakame dvojicky. Podla mna je to vsetko individualne. Ale ak mas pocit, ze je lepsie dat jedno, tak urob tak, ako citis.My sme vzdy dali vlozit dve, prave kvoli zvysenou sancii a sme radi, ze budu hned rovno dve. My ked sme sa dozvedeli, ze su v brusku chytene dve, obaja sme boli velmi stastni. 😉

michelitta
9. máj 2012

@brita@moncibubu@chmurkaxy diki kocky,drzte sa,nech vam to vyjde..ja len tak skukam a polemizujem,ja by som pristala aj 2naraz,len sa bojim aby som si nevycerpala vsetky embri..my sme mali 6 kebyze viem,tak davam po 1,aspon by som nemusela ist tak skoro na to sproste opu..uz teraz sa zvijam v bolestiach..ja som sa to dozvedela v brne ked sme boli na komplet rozbor spg,chvala bohu ok,no a pri tej prilezit nam dr povedal o tej statistike..neviem stale vaham,ani uz fakt neviem dla coho sa rozhodnut..to uz mi asi prasi z tych hormonov☹tak nech vam to vyjde kocky🙂ja to beriem nie pesimisticky uz,ale s rezervou a pokorou🙂

bique
9. máj 2012

@michelitta cau cica 😀 dak badam badam, ze si ma predbehla, ty potvora!!!! 😀 no a k tomu, tak ja som mala pri prvom IVF vlozene dve a hned na prvykrat sa dve chytili, lem sme predcasne v 25tt skoncili...potom ket s jednym nic, dalsi ket s dvoma nic ☹ a o 3 tyzdne zaciname od znova 😉 drzim ti palce, nech brusko neboli a bubulinky sa drzia, alebo bubulinka_ko, ked sa rozhodnes pre jedno...musis ty vnutorne citit....tazko povedat, vsade a kazdy ma iny nazor, najdolezitejsie je doverovat 😉 cakam pozitivne spravy 😀 cmuuuk

bique
9. máj 2012

@michelitta inak mojo, ja som mala po PK zamrazenych 14 kvalitnych kuskov, a pri ket museli rozmrzit sedem kvoli jednemu, pri druhom poslednych sedem kvoli dvom...priroda to tak zariadila, ze sice boli kvalitne zamrazene, ale po rozmrazeni uz kvalitne neboli alebo neboli vobec...po PK je tu po rozmrazeni take riziko...takze aj keby si mala mrazenyc 100, obrazne, rozmrazit sa moze kvalitne na vklad iba 1 ☹ takze si nic nevycitaj, vsetko je tak, ako ma byt...mne ina utecha uz nenapada 😢 😖 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre