Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ursula5
10. máj 2012

@michelitta moja vôbec sa nestresuj koľko vložiť, proste sa rozhodni a hotovo ja som bola od začiatku presvedčená len o jednom dvojičky som už nechcela, lebo je to veľká záťaž pre organizmus a rizikové tehu, proste musíš sa rozhodnúť či by si to zvládla a hlavne musíš byť s tým vysporiadaná, aby si potom keď budeš čakať na výsledok bola s tým vyrovnaná a nebola nervná čo keď sa chytí jedno dve??? naozaj treba kľud a rozvahu a myslieť pozitívne 😉
@bique tak teším, že ideš do toho znova 🙂
Držím Vám palce obom! 🙂 🙂

brita
10. máj 2012

@michelitta Neboj sa, embryjka si nevycerpas, takto to nefunguje. Bud su dobre a rozmrazia sa a uchytia alebo dobre nie su. Je to viac menej loteria. A co sa tyka dvojiciek, vzdy je tehu s dvojickami povazovane za rizikove, ale treba povedat, ze je velmi vela tehuliek s jednym a maju rizikove a kopu komplikacii, takze zase je to len a len individualne. Urob tak, ako si sama myslis, ze je dobre pre teba a tak to bude dobre a spravne. Ucrite si vypocuj aj nazor doktora a rozhodni sa potom sama. Vela zavisi aj od situacie. Je jasne, ked je napr. niekto po 2 cisarskych, ze tam nie je dobre cakat dvojicky. Alebo ak je zena moc utla, tiez je lepsie, ak caka radsej jedno alebo ak am nejake ine zdravotne problemy. Takze toto vsetko treba brat do uvahy. Ja som sa doktora pytala, ci mozeme dat dve a on ze u mna mozme, tak sme dali. Keby mi povedal, ze radsej len jedno a vysvetli mi dovody, dame jedno. 😉 Takze tak.

gelinka75
10. máj 2012

@brita ano pravda, ja to tiez asi tak spravim, ze co mi odporucia tak tak spravim, je jedno co chce hlava, tiez by sme boli radi za dvojicky, ale musim rozmyslat, ci to moje telo zvladne, mala som uz 2 operacie na bruchu tak sa obavam akoby to dopadlo s dvojkami, toto sa isto spytam lekara a podla nazoru sa zariadime a dam si poradit 😉

vivera
10. máj 2012

Ahojte, stalo sa Vám, že Vám z nejakého dôvodu zrušili prenos? Moje prvé IVF neśpešné, KET zrušený, že škoda vkladať embryjká, lebo sa po 24h prestali vyvíjať, 2 IVF neúspešné, KET zrušený pre nízku sliznicu. Koľko má byť sliznica pred prenosom a koľký DC najneskôr môže byť KET?

ria191
10. máj 2012

@vivera sliznica musí byť aspoň 7mm aby mohlo prísť ku vkladu a KET môže byť podľa mňa na hociktorý DC lebo tam sa to umelo navodzuje utrogestanom tým sa telo pripravuje na tehotenstvo. Ja som pri 1. IVF mala ET až na 24 DC a cyklus mám 26 dňový, ale doktor povedal, že to tak vôbec nemám počítať, lebo beriem utrogestan. Ale viem aké je to pre teba teraz ťažké, keďže máš toľko sklamaní a odkladov za sebou. Tak veľa šťastia 🙂

pufa
10. máj 2012

@michelitta ahoj. ja som po prvom ivf skoncila s mimomaternicovym tehotenstvom v rohu maternice a musela som ist na operaciu. doktor v nemocnici mi povedal, aby som si nedavala vlozit viac ako 1 embryo pri dalsom IVF, že dvojicky by maternica nemusela vydrzat, na co mi moj doktor v centre povedal, ze mi odporuca aj tak vkladat dve, ze nech si zbytocne neznizujem sance a zamrazenim embrya stracaju na kvalite, najlepsie su cerstve. ale mozno maju v brne informacie, o ktorych slovensky doktori ani netusia 🙂 co sa mna tyka, nakoniec som si dala vlozit dve a cakam jedno 🙂

stastenka42
10. máj 2012

@vivera ahoj,aj ja som teraz na čakačke,lebo dvakrát nízka sliznica,potom pre istotu krvný hematom na vaječníku a teraz čakám už druhý mesiac mrchu ktorá nechodí,lebo som už tak rozhádzaná z tých hormonov,že moje telo sa nevie spamätať....takže neboj, aj nás to postihuje..ale kto počká-ten sa dočká!!! či??? držím palčeky a mysli pozitívne 😀

monika1202
10. máj 2012

Baby ako ste sa cítili po ET? Ja som po už šesť dní a nemám žiadne bolesti, ani výtok, ani nešpiním ako tu baby písali. Akurát na štvrtý deň ma trochu pobolievalo brucho. A to uhniezďovanie ste nejako pocítili? A kedy asi sa to udialo?

moncibubu
10. máj 2012

@monika1202 Ahojkaj aj ja som dnes 5 den po Ket,ale nejak extra nic necitim, len sem tam pobolievanie v podbrusku.Kazda sme ina a kazda ma ine pocity a niektora ziadne, takze musimesi pockat tie dlhe 2 tyzdne.Drzkam ti palce, aby ti to vyslo.

monika1202
10. máj 2012

@moncibubu aj ja ti držím palce.

michelitta
11. máj 2012

babenky ahojte,tak vcera OPU za mnou,mam 6 vajok,teraz cakam kym zavolaju kolko sa oplodnilo mam nervy,tak preto som tu:-/doky z FC povedal ze idealny pocet,s takym maju vraj dobre skusenosti,nakolko mat viac ako 10 tiez nie je ok,hrozi OHSS tak neviem☹vraj vela vajicok ide na ukor kvality a ja som si vzdy myslela ze cim viac tym lepsie..diki moc za tie odpovede ohladom vkladu,tak nakolko ze mam 55 a 180 tak by som asi podla rad nemala,ale mam silnu maternicu,ta by to hadam vydrzala..ale je pravda ze ked vlozim 2 tak aspon 1 sa uchyti..no viem ze je to je asi tam na toho hore..nakoniec ideme do 1neho..ked to nevyjde,aspon sa budem mat po lete na co tesi,nakolko jul nestiham uz maju dovolenky..
kocky a ako sa citite po trasfere??a co robite ak robite,alebo nerobite?🙂🙂 drzim palec,nech uz zavolajuuuuu bozeee😖😖😖

melisska
11. máj 2012

prosim vas ak mate potrebujem menopur alebo fostimon,dakujem 😵

vivera
11. máj 2012

@ria191 ja som mala 13 DC 7,1 , 16DC 7,5 a 19 DC 8,5 mm. No musím vydržať pri prenosoch som mala vždy nad 12 mm

nikitka2
11. máj 2012

BAbky ktoré chodíte do Martina ISCARE neviete ako sa darí novému doktorovi GALLOVI? Rozmýšlam ísť na insemináciu.

ria191
11. máj 2012

@vivera no tak tých 12mm to je ideál krásna sliznica. Možno práve preto ti to zrušil, keďže dokážeš mať tak krásnu sliznicu. Pravdepodobne je to väčšia istota keď ju máš vyššiu 🙂

vivera
11. máj 2012

@ria191 no veď uvidíme ako to bude v budúcom cykle. Ja som si myslela, že aspon 16 mm musí byť.

ria191
11. máj 2012

@vivera keď budeš mať takú, tak budeš tehuľa 🙂 🙂 🙂

vivera
11. máj 2012

už teraz sa teším 😉

lea101
11. máj 2012

Ahoj koculky, davno som tu nebola, mala som dlhu pauziku od prveho IVF... vela sa tu zmenilo.... za tych 10 mesiacov 🙂
Teraz cakam po druhom ET PK .. bolo v sobotu, myslite ze mi moze zacinat menzes ked som prave zacala tak trosinku spinit? Ja som sa zlakla hned som volala do iscare ale popravde mi nijako nepomohli len mi povedali ze moja dr tam nie je a ze ak sa nieco zhorsi ze mam volat zajtra o 8 rano. Chcela som sa opytat ci sa to niektorej uz stalo. Dnes mam 6 den od et pk , ak neratam den vkladu. Dakujem za kazdu radu... pa🙂

brita
11. máj 2012

@lea101 Ahoj, ja som 6 dni po ET a potom na 9.den po ET tiez trochu zaspinila a bolo to uplne v poriadku. A aj potom neskor som sem-tam zaspinila a babatka su pekne v brusku 😉

stastenka42
11. máj 2012

@vivera idealna sliznica by vraj nemala byt vyssia ako 14mm lebo zase pri velmi vysokej sliznici sa vajko tazsie uhniezdi kedze sa k nej nedostane. Tvoja sliznica bola vhodna na vklad lebo vela zien ma vklad pri takej sliznici,normalne. Niektore statistiky uvadzaju ze staci uz 7mm na vklad. Zvlastne ze ti odlozili vklad pri takej vyske nebolo to pre nieco ine? Napr.zla struktura sliznice alebo tak,lebo aj to je dolezite,naj je vraj ak je trojvstvova ,neviem ako sa to presne vola

vivera
11. máj 2012

@stastenka42 už to radšej neriešim, od 14 DC som mala 3-čiarovú sliznicu, aspon tak mi povedali.Dnes som sa tu dočítala, že Dr mal voľno, tak asi preto mi to zrušili. Len škoda času, a zbytočne plno hormonov vo mne. ☹

hencidlo
11. máj 2012

@vivera ku komu a do ktoreho centra chodis ak to nie je tajne? 😀

lea101
11. máj 2012

@brita si zlatunka dakujem za odpoved. jaj mam aj take narazove bolesti akoby krce a bojim sa. nechcem sa bat ale nejde mi to. dr mi odpisala na sms ze si mam dat magnezium a prist v pondelok tak uvidime. ) prajem krasne tehulkovanie a dakujem , pa 🙂

alibabaa
11. máj 2012

@michelitta tak ako? kolko sa oplodnilo? kedy ides na ET?

michelitta
11. máj 2012

@alibabaa ahojky,no volali mi rano,mam 4 embryjka,uvidime este kolko prezije PK..to su nervy☹v utorok mam vklad,a dame si asi 1,uvidime podla toho co mi zabojuje..strasne sa tesim,aj sa bojim sklamania,ale budem stastna prestastna ked sa to konecne na 3x podari..a ty si ako natom moja?pozdravujem vsetky tehulky a cakatelky,aby sa spravali ako tehotne🙂 boztek posielam @ursula5 @bique @linda81 a vsetkym a aj @pici!!

michelitta
11. máj 2012

a este 1 otazocka..ako dlho Vas kocky boleli vajecniky po OPU?lebo ja to dost zle znasam,ked chodim,to citim,aj mesiac potom mi staci stupit na studene a ide ma roztrhat..nepoznate nejake cviky,stravu,alebo neviem co na regeneraciu?co treba robit..bojim sa,ze si tymto znicim cele moje zdravie..je to strasne☹ja uz nechcem:'(:'(:'(ale pre babo aj moj zivot,nie ze by som to nedokazala bez nich,ale potrebujem vychovavat,dat lasku,tesit sa z kadzodenyych radosti aj starosti:$

stastenka42
11. máj 2012

@vivera tak to si mala potom super sliznicu skoda ze to takto riesil ,mohol ho niekto zastupit a uz si mohla mat mimi u seba v brusku. Nezodpovedne od nich,clovek sa potom len cpe hormonmi a na psychyke to tiez nepridava ale neboj hovori sa ze vsetko zle je na nieco dobre ,asi to tak ma byt a mimi Urcite na teba caka,len sa nabuduce nedaj odbit,vela stastha ti prajem

lenkoponka
12. máj 2012

@nikitka2 ahoj,myslis ako sa mu dari s uspesnostou? Ja si myslim,ze je sikovny, ze vsetci sa tam snazia, su ochotni a mili, stretla som sa tam s jednou holkou, ktora bola happy z prave prvej inseminacie, ktoru jej doktor robil - na prvy krat sa podarilo, tak prajem, aby si isla v jej slapajach 😉

melisska
12. máj 2012

dievcat, prosim, nemate zvysny fostmon, menopur?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre