Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ursula5
23. máj 2012

@annamary27 pici je po KET a vyšlo to pozitívne 😉 info z inej témy ale neprezradím z ktorej 🙂 🙂

michelitta
23. máj 2012

@ursula5 ved jej napis IPcko,vsak boli kamosky,,ja uz som ju nasla,je to super!!! 🙂

michelitta
23. máj 2012

@nelynka to normalne takto osopujes ludi? co chytas za slovicka?
ked povem ze som po transfere lezala na operacke 15 min,vidis ma v 40.tyzdni tehotenstva? za hlavou,nad hlavou,to je asi jedno ked lezis..ja sa teraz chytam za hlavu..ak si nevedela aku dobu po transfere myslim,tak si sa mala spytat,nie to komentovat ze je to k smiechu..mne pride k smiechu sa testovat od prveho dna kvoli pregnylu..to s chcela zistit ci ti ho naozaj pichli?
Je mi luto co sa Ti stalo,ale skus si precitat tvoju reakcie..nezdaju sa Ti byt agresivne? a mimochodm,pisavali sme si davnejsie,ale na to si uz asi velmi rychlo zabudla..drzim palce nech si tehotna POCAS 40 tyzdnov,nie len PO transfere 🙂

nelynka
23. máj 2012

@michelitta mne ides pisat ze ma mam agresivne
prispevky,ale skus si precitat prvu odpoved co si mi
napisala,mne prave ta pride agresivna..
Co sa tyka transferu,mala som transfer 3x a ani raz
mi nebolo povedane ze nemam mat ruky za hlavou
a to som ich tam mala cely cas vkladu a inak ako s
rukami hore doma ani nezaspim.
A po transfere som lezala v prahe 2hodiny a tu hodinu.
po dalsie,ja som nepotrebovala vediet,ci mi pregnyl OZAJ
pichli,kedze som si ho pichala doma ja osobne ale bola
som zvedava,kedy z tela bude prec aby som tu nestresovala
potom,ci to su stale pregnylove ciarky alebo nie,ako niektore
Hlavne ja som nebola tehotna len PO transfere,ale trosku
dlhsie, ako by si aj mohla vediet,kedze aj v tejto teme
som bola dost casto..
A uz s tebou koncim rozhovor aby som zase nieco nenapisala,
co by ta mohlo rozrusit alebo zase nejako urazit nebodaj
a pritom presne to mojim cielom ozaj nie je
prajem krasne // na teste

nelynka
23. máj 2012

@alibabaa no moja,tak ako vidis,dneska 'oslavujem' 3tyzdne
od kyretu..bohuzial zase rovnaky koniec..
Nikto nic nevie,preco je to tak,len dohy maju,ze asi zla
dna spermii alebo vajok alebo proste nahoda..

karkana
23. máj 2012

@cora41 keď kázali 11deň na krv tak chod, ale ja by som aj na 14 išla dohodni sa,že prídeš, 😉 ,lebo je to skoro,

krisbar
23. máj 2012

@nelynka, @michelitta - kocky, toto je zla energia a ta nam vobec neprospieva, sup sup povedat jedna druhej prepac 😅
vsetky sme na jednej lodi - mame hormonalne vykyvy, placeme do vakusov z neuspechu, tesime sa z uspechu inych, a dufame ze to vyjde aj nam. cize prikladajte to len nejakej miscomunication a nechajte to tak. zivot je krasny a strasne3 kratky a kazda zla energia ktoru vytvorime sa raz premeni na nieco zle co sa nam stane (karma pohlad)

podla mna to s tymi rukami je nejaka blbost. na druhej strane si myslim ze kazdemu pomaha nieco ine. cize mozno aj s tymi rukami to niekomu pomohlo/nepomohlo.
napr. aj co a tyka lezania po transfere, tak na SK som musela v iscare lezat 30 min co bolo dost otravne (ja neviem lezat len tak), tu v luxe to robia ambulante, pride sa do klasickej gyn ambulancie, hned vedla labaku. dokocna je tam so mnou aj manzel a vsetko vidi a potom ma len na chvilu nechaju - asi 5 min a poslu ma domov. cize tu asi veria ze ci lezite alebo nie, nie je relevantne. cize tak si myslim ze to je individualne podla toho ako to jednotlive centrum robi.
a potom su vselijake "povidacky" a je len na nas co si z toho vyberime ako pravdu a co ako blbost.
krasny den prajem.
furt sm si nekupila ten test, nechcelo sa mi cakat v lekarni 😎

karkana
23. máj 2012

ono aj s tým krčkom,čo bola so mnou a bola tehotná,tak mi povedala,že ona to podla toho vedela ,že bude, že mala krčok hruby tvrdy, no ked som bola po KET, samozrejme stale som sa pozorovala a krčok obzvlášť, a bol fakt taký ,mala som problém vôbec utrogestan niekam zasunúť,tak som si už mylela,ža asi to vyšlo , a vysledok negat., čiže u každej su príznaky iné alebo žiadne 😕 ,

cora41
23. máj 2012

@karkana len ja som mala 5 dnovu PK, takze dnes som od OPU presne 2 tyzdne - a v piatok to bude 16 dni, takze neviem...A uz mi zajtra konci duphaston, tak neviem, ci si mam ist pre novy, alebo to nechat tak..

cora41
23. máj 2012

@michelitta ako sa Ti dnes dari? Zmeny? Nieco Ta boli? skusala si test alebo nie? 🙂 🙂

karkana
23. máj 2012

@cora41 to nevadí, aj aj ja som mala PK a bola som v 14 niekedy aj 15deň na krv ,a duphaston si daj predpísať,pokial nevieš výsledok,lieky musíš užívať,

krisbar
23. máj 2012

@cora41 - ja by som si urcite isla predpisat. este sa moze vela veci udiat 😉

cora41
23. máj 2012

@karkana dakujem, zi zlata 🙂, len ja uz koncim duphaston zajtra rano a na krv mam ist az v piatok..Nechat tu medzeru jedneho dna alebo to nie je dobre a radsej nech idem zajtra aspon na predpisanie duphastonu? vdaka za radu 🙂 A ty ako sa mas? 🙂

cora41
23. máj 2012

@krisbar vdaka za slova podpory 🙂 Dnes mi je uz trochu lepsie a rozhodla som sa netestovat vobec, ani v piatok, pockam na vysledku krvi. ak budu este v piatok tak uvidim, no ak nie, tak urcite testnem v nedelu, na 13 den po ET - ak mi nepride mrcha, ktora mi teda dnes meska 1 den...co sa mi niekedy stavalo aj v minulosti.No len ked teraz je clovek plny hormonov, aj ta mrcha vlastne moze meskat, nie? Dnes mam take zvlastne pichanie na pravej strane podbruska, nie je to bolest mrchy ale skor taka pichlava...neviete, co to moze byt?

cora41
23. máj 2012

@krisbar dakujem, pojdem tam zajtra - ak nepride mrcha, nech mi to predpise...

krisbar
23. máj 2012

@cora41 - no mne osobne vzdy utrogestan drzal maternicu, cize kym som nevysadila som menz nedostala. cize to moze byt aj z toho ze si este nedostala.vime ze niektore zeny dostanu aj pocas brania utrogestanu, ale u mna nikdy. mozno je to o nejakom hormonalnom nastaveni.

krisbar
23. máj 2012

@cora41 a uz netestuj, len sa zbytocne stresujes 😢

cora41
23. máj 2012

@krisbar uz naozaj testovat nebudem 😎

michelitta
23. máj 2012

@krisbar
@cora41
@karkana
@ursula5 babenky caute a vsetky co ste tu..ja som zacala spinit!! ja to nechapem ☹ dnes je 8.den,je pravda,ze som sa dnes opat nabehala ale mam dostat kramy az v utorok..predtym som zacala spinit v den menzesu a ked som vysadila utros tak sa to spustilo uplne..akoze som mimo,no nevadi,pekne..viem ze baby spinia tak 3.-5.den transferu ked sa to akoze uhniezduje,ale u mna to je fest neskoro,takze neocakavam nic pozitvne..drzte sa!

apple7
23. máj 2012

@michelitta drzim ti palce

krisbar
23. máj 2012

@michelitta - no ja nepridam dobru spravu tiez. dnes prisli vysledky z labaku ohladom embrii a aj ked ich bolo 7, 2 vlozili tka tri este mali pozorovat a zamrazit ale vysledok je ze zamrazili nula, cize ja osobne neverim tym dvom vlozenym ze sa uhniezdili ked vsetky ostatne sa prestali vyvijat.
takze sme na tom obe asi rovnako.
asi to spinenie je o tom ze mozno to ten utrogestan "neudrzi" a uz sa pusta vystielka maternice 😢
holt statistika nepusti - niekto musi byt aj tych neuspesnych 70 % a kedze uz tu mame uspesne kocky tak to budeme asi my 😢
aaale co. zivot ide dalej a je strasne, strasne krasny

michelitta
23. máj 2012

@apple7 dakujem pekne za podporu 😖 @krisbar mas pravdu zivot je krasny,ale ked ja som si uz tak fakt priala to babo,aj robotu som zmenila,aj vypustila ludi,s priatelom sme viac spolu,podporuje ma,ani som nevedela predtym ked som bola rozlietana aky je uzasny..merala som si aj teplotu ma 37,2 stale,ale to viem,ze pred menzesom sa potim a v tuto noc som sa potila extremne..ja uz fakt neviem,co viac sa da pre to urobit..1x som lezala,2x tak striedavo,a teraz 3x som v pohode aj beham,nemam stresy,ach boze..to ma tiez mrzi moja,ty neprestavaj verit!!no a co,ze sa im nepodarilo zamrazit,ale urcite ti dali tie najlepsie..drzime si palce kocky,hlavne je aby sme to dobre zvladli ten vysledok a boli v pohode a tesili sa aj z inych veci..pisala som mojmu gyn,mam si zvysit 4x2,ale to mi tak akurat oddiali moju mms..nic svieti slnko teplo je vonku,znova sa asi treba opalit do kelu 🙂

michelitta
23. máj 2012

@nelynka a prepac,asi sme sa nepochopili..ale sme vsetky v tom spolu 😖 😖 🙂 🙂 🙂

moncibubu
23. máj 2012

@michelitta urcite to este nevzdavaj, spinenie este vobec nic neznamena-moze to byt aj uhniezdenie, treba si davat ten utrogestan ako ti kazal doktor a treba hlavne byt v klude, drkam ti palce 🙂

krisbar
23. máj 2012

@michelitta no ja som v pohode, samozrejme ma to mrzi, ale je to neustaly boj a treba ho bojovat az do vitazstva. ja uz som sa aj rozhodla ze sa ani nebudem v piatok testovat, zbytocnych par eur. pojdem len na krv rano a necham nech mi zavolaju.
a my mame back up plan s profi rodinou, len to musime sa vratit na SK a to bude tak mozno o dva roky. takze ani ma to tak nejako neboli...

michelitta
23. máj 2012

@krisbar ja mam tiez zalozny plan,trenujeme na spartakiadu v juni do Prahy a v sobotu velke nacvicovanie,uz som tam nebola 3 tyzdne aj s pichanim,takze ked bude negativny v sobotu rano,idem tam..a to zas bude..jeee,kde si bolaaa,co jeee a ja hodim revy 😀 Ale nie,musim sa drzat 🙂) tak je dobre moja,asi ten test je isty fakt z tej krvi..a prosim ta sadni si ked ti budu volat 😀

krisbar
23. máj 2012

@michelitta - spartakiadu? to este existuje?
ked mi budu volat tak budem urcite sediet - bud v praci alebo v aute 😎 tu je taka zlata IVF sestricka, vzdy sa ma pyta v takej lamanej anglictine: "no je to negativne, ale je vsetko v poriadku s vasou myslou (mind)?" lebo oni este poskytuju aj psycho poradenstvo ak by bolo treba, aby nahodou zena nesla do depresii, alebo co. ale to mozno take co uz su depresivne predtym tak po negativnom vysledku su este na tom horsie.
ale ja mam dobreho manzela a to mi staci 😉

annamary27
23. máj 2012

@michelitta môj mm sa nedokáže pozerať ani na to ako som si puregon pichala do brucha sama,nie ešte aby mi to pichal sám,ha ha.... 😀 😀 😀

ursula5
23. máj 2012

@michelitta moja nevešaj ešte hlavu treba hlavne zvýšiť dávku ako Ti kázal doktor a viac sa šetriť 🙂 veľa žien aj krvácalo a boli tehu, takže treba veriť do poslednej chvíľky a ak bude výsledok negatívny až potom to zo seba dostať otriasť sa a ísť ďalej 😉 držím moc palce!! kľudne to môže byť aj zahniezdenie aj na 8 deň 😉 nie každému sa uhniezdi 3-5 deň mne sa až na 6 deň takže úsmev a hlavne sa nestresuj 🙂

sekynka
23. máj 2012

ahojte, ja nsom prave treti den po et. zo vsetkych mi len toto jedine vyslo aj to 7 bunkove, je to ok?? A este sa chcem spytat, ci je to v oriadku, ked ma stele boli podbrusko, akoby som to uz mala dostat :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre