Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

gelinka75
30. nov 2012

@lubanka velky brat ta vidi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubanka
30. nov 2012

@juliana30 nie... po prvý krát mi ju dali, ale teraz som chcela, ale nedali mi ju... myslím, že to bolo preto, lebo lekár išiel na nejakú konferenciu a keď ma chcel ešte vybaviť, tak nemohol.... lebo urobil ET a na druhý deň odchádzal na týždeň či dva preč a iný lekár tam nie je ako na iných klinikách... iba jeden... 😖 ale to je už jedno... myslím, že či PK alebo nie... aj tak je to vyššia moc... 😉

juliana30
30. nov 2012

Ale neboj,popíšeme potom v Augustovkách 😀

lubanka
30. nov 2012

@juliana30 o.k. 😵 opatruj sa 😉

juliana30
30. nov 2012

@lubanka podobne,ahoj 😉

moniq
30. nov 2012

Blastocysta a morula - krásky ja tomu nerozumiem ....aky je rozdiel?a to sú embrijka áno?

dadenka111
30. nov 2012

@moniq Ahojky. Su to embryjka v stadiach vyvine. Morula ma 16-64 buniek a blastocysta okolo 100buniek. Potom uz nastava hatching a implantacia. 🙂

moniq
1. dec 2012

@dadenka111 no ty si zlatko, ďakujem....kedže ja mám zamrazene len jedno emryjko a to 4-bunkove....tak som tie výrazy nepocula ;)

mojusa
3. dec 2012

Ahojte ja som dnes tyzden po ET a este tyzden cakania mam pred sebou. Mali ste nejake priznaky, ze to vyslo? testovat sa nechcem, pockam az na krv. drzim vsetkym cakatelkam palceky az to vyjde. dakujem za kazdu odpoved.

cerkutka
3. dec 2012

@mojusa ahoj...ja som cakala na babo 3 roky a kazdy mesiac som sledovala priznaky ci nahodou dake nemam, kazdy jeden mesiac sa mi zdalo ze ich mam skoro vsetky, a vies co? dnes som si urobila testik je pozitivny a ZIADNE PRIZNAKY...uplne ze nic...takze nic neocakavaj niako sa to neprejavi, resp. ked sa prejavi tak si to ani velmi nevsimnes🙂) podla mna vstky priznaky pridu ovela neskor...

jankak1234
3. dec 2012

ahojte, ja som týžden po ET, prvá stimulácia, z ktorej boli 2 embryjka nevyšli, teraz som po druhej stimuláciu, vkladali mi 2 jednotkové embryja a tri sme ešte zamrazili. To čakanie jak také nekonečné. Som na PN, tak len sedím a čítam tieto články a tajne dúfam, že to vyjde niekedy aj nám...

lucia2505
3. dec 2012

@jankak1234 ahoj, tak držím palčeky a určite to vyjde, len moc nečítaj, príliš veľa informácií je často na škodu...viem, že sa to ťažko hovorí, lebo aj ja som tu stále sedela a čítala všetko do radu, ale nebolo to dobré, lebo som začala byť z toho všetkého nervózna...nabudúce to určite nebudem robiť a dám si od koníka na pár dní pauzu.

jankak1234
3. dec 2012

a ty si na tom ako?

lenusika
3. dec 2012

@jankak1234
Ahoj, to je chyba, že si na PN, ja som po 3x bola na PN tých 10 dní a nikdy mi to nevyslo a potom som 2x po chodila do práce, nemyslela som na to tak ako keby som bola doma a vyslo a prvý aj druhý pokus...
TReba sa zamestnať doma niecim, piť vínko červené 2 dc denne a myslieť pozitívne

lucia2505
3. dec 2012

@jankak1234 mne to nevyšlo tentokrát...bolo to moje prvé ivf. Teraz pôjdem asi v januári na KET.

jankak1234
3. dec 2012

lucia2505 no, ja už som z toho tiež dosť unavená...koľko máte zamrazených

jankak1234
3. dec 2012

lenusika: myslíš, že vínko pomáha a neškodí? ja sa totiž dosť všetkému vyhýbam, dosť sa kontrolujem a prehánam to..po koľkých dnoch ti vyšli pozitívne testy?

lucia2505
3. dec 2012

@jankak1234 máme 4 zamrazené...

jankak1234
3. dec 2012

@lucia2505 no, tak je aspon nejaká nádej, ale ako tu čítam, tak je veľa tých, ktorým to nevyšlo vôbec...ale nad tým radšej ani nepremýšľam....snád sa to podarí...

lucia2505
3. dec 2012

@jankak1234 nad tým netreba rozmýšlať...určite to vyjde...je aj veľa takých, ktorým to vyjde na 3-4 krát, niektorým to trvá dlhšie...a naopak málo komu to vyjde na prvý krát...

lenusika
3. dec 2012

@jankak1234 ja som sa po 3 neúspešných pokusoch dala na rady dievčat tu na koníkovi, zacala som piť 2 dcl červeného vínka každý večer, pila som grepový džús, neumývala som sa parfumovaným mydlom, nepouzívala som intimky parfumované a vyšlo..test som si nerobila išla som rovno na krv a 2x bolo HCG vysoké...a potom za 14 dní UZV a bolo srdiečko....
myslela som na to, že to vyjde musí....aj som bola tak naštartovaná!!!!!!

lenusika
3. dec 2012

@lucia2505 mne nevyslo 3x, potom ket vysiel, ale potratila som v 8tt a teraz mi vysiel ET

mojusa
3. dec 2012

@cerkutka ahoj no ja cakam na takuto krasnu spravicku uz skoro 5 rokov, prve icsi mi stopli tesne pred koncom, minuly rok sme nakoniec mali len 1 emryjko ale neujalo sa a teraz ostali dve. jedno som si dala vlozit a jedno zamrazit. takze sa trocha bojim ako to dopadne a tebe blahozelam ku krasnej spravicke 🙂

siinda
3. dec 2012

@jankak1234 už len par dni..to sa da vydržat..a hlavne toto je pekne čakanie,,tak si to obskakovanie a lenošenie uži. 🙂

cerkutka
3. dec 2012

@mojusa nechcela si si ich dat vlozit spolu?? ja som prvykrat mala iba jedno to sa neujalo a druhykrat som uz dostala dve...dufam ze ti to rychlo prejde a ze budes raz dva tehu, u nas v kosiciach sa to brutalne rozbehlo 4 baby co sme naraz zacali zaciatkom roka sme vsetky tehu naraz🙂 tak sa vytesujeme.....drzim palce🙂)

nelly3
3. dec 2012

@lenusika
prosim ta a to cervene vino si pila pred vkladom, po vklade uz asi nie, cca kolko dni pred vkladom?

bique
3. dec 2012

@jankak1234 ahoj...ja som si prve 4 dni po ET dala kazdy vecerl 2dcl cerveneho vinka a kazdy den pol hodinovu prechadzku...a vyslo 😉 aj prvykrat, aj druhykrat...prvy test som mala pozitivny po 1. ET na 6ty den, ale to som mala vlozene 2 embryjka po 6 dnovej PK, a potom aj do 26tt cakala dvojicky..... po 2. ET som mala vlozene jedno embryjko po 6 dnovej PK a slabo pozitivny test bol az 10ty den po ET...takze je to individualne, aj pri kazdom tehu... 😉 medzitym bol 2x KET, len som sedela, setrila sa a mala vsetky priznaky a ani jeden nevysiel...takze radim nepozorovat sa, neriesit, robit co ta tesi, prve tyzdne je to hop alebo trop a na vyssej moc, aj ked viem na vlastnej skusenosti, ze na to aj tak musime mysliet 24 hodin denne, aj ked sa niecim zamestname 😅 ...ale vinko a mierny pohyb maternicu prekrvuje, takze moze to prispiet k uspechu 😉 a samozrejme pozitivne myslenie a nepripustat si neuspech 😉 drzim palceky 😉

bique
3. dec 2012

@nelly3 ahoj...my sme s muzikom vinkovi, takze 2dcl mame bezne aj po veceri, nie kazdy den, ale tak zdravotne si zvykneme pri telke pocmukavat, samozrejme, teraz muzik uz pocmukava iba sam 🙂 .... aj prve 4 dni po vklade som si dala kazdy vecer 2dcl cerveneho, uskodit to nemoze, lebo mimi este nie je napojene na krvny obeh matky a take mnozstvo je iba na zdravie 😀 super prekrvi a este aj uvolni napatu mysel 😀 drzim prsteky, nech to vyjde...ja som si toho uz tiez preskakala, viem ake je to narocne, hlavne na psychiku...vsetkym by som zelala pozitivne vysledky 😉 treba tomu iba verit, raz sa urcite podari 😉 kuk prispevok vyssie...

bique
3. dec 2012

@lubanka ahoj...tak ako pokracujete?

jankak1234
3. dec 2012

@bique tak to si ma povzbudila, ja by som si to vínko dala a veľmi rada, ale manžel mi to nejak nechce dovoliť...Ja som si dnes skúsila robiť test, som 6 den od ET a mala som vložené 2 päťdnové jednotkové blastocysty, takže by už určite duch bol, keby sa mi uchytili, ale bohužiaľ test snehobiely...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre