Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lenka54321happy
1. okt 2014

@cmudlo
Aha super! Ja ze to TAM musis chodit na folikometriu!
A odbery krvi sa kde robi?

cmudlo
1. okt 2014

@lenka54321happy tak teraz mi ziadne odbery nerobili. Iba ked som tam bola prvy krat

ingrid0105
2. okt 2014

@wanda1986
@katka17044
@blcha76
@katka17044
@haimi tak babenky po ultrazvuku v utorok v brno sliznica 11 mm bez liekov, a v sobotu ideme na vklad ak sa rozmrazia krpci 🙂 a od dnes rana si picham fraxik, dala mi ho vcera hematologicka, ze pomaha tak preco to neskusit 😀 tesim sa aj bojim, ale bude co ma byt 😀

katka17044
2. okt 2014

@ingrid0105 jeeeeej drzim palce určite sa podarí a preco fraxik? Máš hustú krv? Niečo ti hematologička zistila?

ingrid0105
2. okt 2014

@katka17044 nie nic, ale je to minimalna davka, ze vzhladom na moj vek 39 a dva neuspesne pokusy to skusime, zvykne pomahat pri uhniezdeni. bodaj by mala pravdu 🙂

ingrid0105
2. okt 2014

@katka17044 a ty ako pokracujes?

katka17044
2. okt 2014

@ingrid0105 aha zaujimavé to som este nepocula, vzdy som brala ze ked to ma zena v poriadku tak to nemusi davat ale je to super samozrejme za to nic nedas tak to treba skusit ked ti to odporucili... ja teraz cakam na vysledky repr. imunologie utorok idem do Nitry po ne a som velmi zvedava ak nieco zistili budem sa asi liekmi liecit a ak nic tak oktober budeme skusat prirodzene este a november ivf posledne pojdem skusit aj podla toho co mi povie doktorka.

ingrid0105
2. okt 2014

@katka17044 no tak ti budem drzat palceky aby ti nic nenasli a aby ste sa mohli pokusat a babetko 🙂

blcha76
2. okt 2014

@ingrid0105 Budem ti silno držať palčeky, aby ti to konečne vyšlo 🙂 , musííí 🙂 🙂 🙂

lenka54321happy
2. okt 2014

@ingrid0105
11mm uz urotok a az sobotu mas vklad?
To kolko bude mat sliznica potom?
Mne povedali ze staci ked ma 8mm!
Nechapem.....ale drzim ti velmi palce!!!

ingrid0105
2. okt 2014

@lenka54321happy vklad robia do 12mm ak bude mat viac neurobia ho si myslim...prave pre toto som odisla z ineho centra, pri opu som mala 11mm tak nechcem vediet kolko mala pri vklade. a pri KETe mi dali dokonca estrofem!!! cele zle...

ingrid0105
2. okt 2014

@lenka54321happy ty kam chodis ?

ingrid0105
2. okt 2014

@lenka54321happy pisala som do centra a odpisali mi, ze ultrazvuk v 14DC bol v poriadku a ked tak rozhodol lekar ze transfer bude 18DC tak sa nestava, ze by ho rusili. pred vkladom este raz skontroluju sliznicu a ak bude predsa len nevhodna na transfer, tak sa vklad neuskutocni a embryjka sa zamrazia spat, samozrejme ak su kvalitne, najlepsie blastocysty. Oni su iny vsetko vysvetlia a nerobia zbytocne veci a hlavne s ktorymi nesuhlasis 😀 😀 😀

radina
2. okt 2014

@viva13 ahoj, ja som dost krvacala v 9tt bez zrazenin, kym som dosla cca za hodinu do nemocnice, tak to prestalo. to bolo vtedy v case, kedy som mala povodne mat mrchu. potom som este 2x krvacala, ale v porovnani ovela menej. urcite treba ist hned k dr.

nelinka1111
2. okt 2014

@ingrid0105 ahoj. citala som tvoj prispevok, ze ti lekar dal estrofem. vies preco? a ako dlho si ho brala?
este mam otazocku ohladom sliznice..nevies ako rychlo sa meni jej velkost? dakujem a drzim palce 🙂

ingrid0105
2. okt 2014

@nelinka1111 ja som chodila do GF a tam mi dali estrofem na rast sliznice. Citala somze vlastne sliznica rastie do ovulky a po ovulke uz sa meni len jej akoby kvalita. Mne dorasta aj sama takze ja s tym problem nemam . Berie sa od 1 DC a davku ti urci lekar

nelinka1111
2. okt 2014

@ingrid0105 ja beriem climaston, pozerala som net a mala som pocit, ze je to podobne ako estrofem, ale asi nie je.

haimi
2. okt 2014

@ingrid0105 drzim palce 😉 mne na hemato vyskocili 3 ukazovatele aptt, pro c global a faktor VIII. Neviem, ci to moze mat nejaku suvislost. Doktorka povedala, ze sa poradi s niekym v blave, tak mozno s dr. Drakulovou 🙂 a odkedy mas pichat fraxik?

vivera
2. okt 2014

@ingrid0105 preco sa robi vklad len do 12mm? Ja som si vzdy myslela, ze com viac Tym lepsie.

ingrid0105
2. okt 2014

@haimi povedala p.Drakulova, ze napomaha k nidacii-uhniezdeniu embryjka lebo zriedi krv na taku akurat, laicky povedane, embryjko sa neuchyti ked je krv husta pripadne sa tvoria zrazeniny a este kvoli veku,ja mam 39 😀

ingrid0105
2. okt 2014

@vivera V heliose v diskusiach s lekarmi co maju na stranke, sa tak vyjadruju a viem to aj sama od svojho gyndosa 🙂 skus pokukat na ceskej stranke Heliosu, maju tam vela odpovedi kt. davaju pacientky a aj ked tam nechodis do toho centra odpovedaju ti na kazdu otazku

ingrid0105
2. okt 2014

@vivera tak nasla som jednu otazku a odpoved

Dobrý den je mi 39 let v lednu bude 40 .Podstoupila jsem stimulaci puregonem a menopurem(krátký protokol)16.5.2013 jsem měla et embrya kvality A sliznice 14,5mm.Přesto se to nepodařilo a dostala jsem 29.5.2013 ms.ylo to mé 1 ivf.Kdy můžu jít nejdříve na ket .Děkuji za odpověd
Francová
Dobrý den, paní Francová,
KET je možné opakovat každý měsíc. Úspěch transferu závisí od kvality embrya, techniky zamražení a rozmražení a kvalitě endometria.
Sliznice nad 12 mm je suspektní z hyperplasie. Při výšce sliznice 14,5mm bychom transfer neprováděli a odložili jej do dalšího cyklu.
V současné době se úspěšnost může pohybovat kolem 50%-60% při zavedení jednoho embrya.

wanda1986
2. okt 2014

@ingrid0105 jooooooooooj,tak veľmi sa tešíííím 🙂 silno na Vás myslím stále, aj ked tu uz často nie som, ale snád v januári si pojdem po svoje posledné 2 embryjka. dovtedy intenzivne pracujeme prirodzene :D hned chcem vsetky infošky Ingrid! 😉

vivera
3. okt 2014

@ingrid0105 dakujem, dnes mam ket, Tak som zvedava, kolko bude sliznica. Je to nas 11 prenos.

dicinka1
3. okt 2014

@vivera držim palčeky

babo78
3. okt 2014

Ahojte babky. Ja som bola dnes na ultrazvuku, v utorok mi budu robit KET. Verim ze to dopadne dobre. Kolko dni je dobre po tom zostat lezat? JA planujem este potom v stredu zostat doma.

ingrid0105
3. okt 2014

@vivera jeeej tak to ti budem silno drzat palce a ak aj mne sa v poriadku rozmrazia tak budeme cakat spolu na vysledok, ozvi sa ked budes po, budem na teba silno mysliet 🙂

ingrid0105
3. okt 2014

@wanda1986 jasne ze podam hlasenie hned v sobotu. som zvedava ako dopadneme, velmi dufam ze aspon jedno embryjko bude "hezke" a bude sa ma drzat ako kliest 🙂 v tom Brne su strasne mily vsetci, furt ich otravujem nejakymi otazkami, vzdy mi odpisu vysvetlia. ak by to nevyslo, ALE VYJDE, to vravi moje druhe ja, tak som rozhodnuta este na jedno IVF a potom konec. Predsa som uz stara korcula 😀

ingrid0105
3. okt 2014

@babo78 ahoj, aku si mala sliznicu? ja pojdem do Brna a tam pan doktor povedal ze potom sa tvarte ze ste tu ani neboli 🙂 len sa neprepinajte fyzicky. zena tiez ked otehotnie prirodzene nelezi s nohami hore tyzden ale funguje v plnom rezime. a co sa ma stat sa stane 🙂

ingrid0105
3. okt 2014

@haimi a uz dva dni si ho picham 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre