Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

snaaazilka77
26. mar 2015

@sienna77 tak ma mrzi, ze ten test zatial nic, viem ake su to pocity.....mne sa uz nadej zial uplne rozplynula...velmi frustrujuce ☹

sweeti
26. mar 2015

@nelka79 Dakujem za radu hned volam mm nech ide nakupit ananas.Ak viete niekdo este nieco odporucit budem len rada

bella1303
26. mar 2015

Ahojte baby chcela by som sa spytat ako prebieha KET. Myslim tym kedy sa zacinaju brat lieky a kedy je tranfer...ja uz som na KET bola ale je to 3 roky dozadu tak si to moc nepamätam.chceli by sme pre nasho zbojnika durodenca😉a co si myslite o tom specialnom lepidle neviem ako sa to presne vola..pomaha to? Dakujem

nelly3
26. mar 2015

@bella1303
KET- od 1DC sa berie estrofen na rast sliznice, potom ides na utz okolo 12dc a vklad byva okolo 18-20dc. to lepidlo neviem, podla mna nepomaha.

sweeti
26. mar 2015

@snaaazilka77 Dakujeeem pekne.Ano mali sme PK,embryoglue, a oplodnenie ICSI.Mame 7 sto bunkovych na zmrazenie a este mi zajtra bude volat ci sa este nieco oplati zmrazit.Ako som citala aj ty chodis do repromedici.Aj ja som sa divila ked tu citam ze chodia aj skor na test.A chodis tiez k doktorovi Drabekovi?

sienna77
26. mar 2015

@snaaazilka77 ☹ Skus este dufat! nadej je vzdy! aj mne je smutno a velmi rozumiem, ze to je frustrujuce, a ide mi tazko byt pozitivna, ale niekde tam vnutri stale chcem verit. tiez mi je z toho hrozne, ale pokial ti to nepotvrdi doktor, stale sa oplati verit! co povies?

stanulka30
26. mar 2015

Ahojte baby, mozem sa pridat? 🙂 Chcem sa vas spytat, ci viete, ci je vacsia sanca uspechu pri KET alebo ET? Som po prvom uspesnom IVF, ktore skoncilo MA v 9 tt + 2 a zajtra idem na kerytaz ☹
Mala som vklad do 48 hodin a chcela by som sa spytat, v akej forme sa teraz budu vkladat znovu rozmrazene embrya? Mam este 5 zmrazenych. Vkladaju sa hned alebo sa musi cakat par dni na PK? Sa ospravedlnujem za tolko otazok, ale uz som z toho jelen ☹ Dakujem!

snaaazilka77
26. mar 2015

@sweeti ja nemam zmrazene nic, lebo z celej liecby bolo len jedno vajicko, takze jedine odznovu, len zial moja polovicka uz dalsi pokus nechce, ale necham to chvilu tak a mozno casom nazor zmeni.....uvidime....teraz este nechce o tom diskutovat....tebe moja drzim velmi silno palce, aby to vyslo, urcite tam musia byt aj uspesne pokusy, ved si udavaju statisticky uspesnost nieco na 51%...

sweeti
26. mar 2015

@snaaazilka77 Nevesaj este hlavu pockaj do pondelka.No viem si predstavit ze mm nechce oni to prezivaju inak nevedia to cele dat tak najavo a myslim si ze s tym celym bojuju viac ako my.Ale my sme viac emotivne a citlive co mame hovorit my.Si to najviac odtrpime pocnuc stimulkou
a tym cakanim.A ta predstava ze zacat od znova je to tazke.Ale este to mozno nebudete potrebovat

sweeti
26. mar 2015

@snaaazilka77 A aky si mala protokol...?A toto bolo Vase 1 IVF?A aj mate nejaky zisteny problem?

bella1303
26. mar 2015

@nelly3 dakujem za odpoved.zvazujem ci dam vlozit jedno ci dve.neviem myslim si ze ked sa daju vlozit dve je väcsia sanca ze sa jedno chyti,ale zas bojim sa aby s toho neboli dvojicky kedze mam co robit s mojim sidielkom. Tak som myslela,ze by som dala jedno plus skusila to lepidlo..no neviem

ivka3901
26. mar 2015

Ahojte včera som začala stimulovať pred KET beriem estrofem a na 10 deň ideme na ultrazvuk tak uvidíme akú budem mať sliznicu 😒

snaaazilka77
28. mar 2015

@sienna77 ahoj. Ty si mala ist na krv tusim uz teraz v piatok, myslela som na teba...si sa neozvala, tak verim, ze si dopadla dobre a je to pozitivne 🙂

bellabelluska
28. mar 2015

@stanulka30 ahoj , v prvom rade je mi luto ako ti dopadlo ivfko... a ci je vacsia sanca ket alebo et?podla lekarov je rovnaka aj ked u mna sa podarilo 2x uhniezdit embryjko po Et a po ket nie... teraz som dva dni po dalsom ket a cakam co bude, treba ale verit a dat bublinke sancu 🙂
ja som mala embryjka vzdy po pk a vkladali mi ich pri ket na cca 20 dc, neviem ako to presne bude u teba ale myslim ze ak ti ich mrazili ako 3 dnove tak po rozmrazeni by nemali cakat na pk ( to sa da myslim len pri cerstvych- ak sa mylim opravte ma ) .
drzim palceky a vela sil prajem

stanulka30
28. mar 2015

bellabelluska ahoj, najprv sa ti chcem podakovat za odpoved, uz som myslela, ze nikto nezareaguje 😉...
tak ty si prave v ocakavani 😉, drzim palce, aby si si za par dni nasla na testiku dve ciarky 😉 a potom uz len bezproblemove tehulkovanie 😉
pises, ze sa ti podarilo 2 krat po Et a ako to dopadlo? Beries aj nejake vitaminy okrem kyseliny listovej?
Prajem vela stastia a nech ti to cakanie na vysledok ubehne rychlo a dopadne pozitivne 😉

bellabelluska
28. mar 2015

@stanulka30 dakujem 🙂
no dopadlo to tak ze sa sice 1x uchytilo a v 8tt bol MA,dalsie ivf sa mi tiez uchytilo,zial pre zdravotne komplikacie sa mi moja dcerka vypytala na svet prilis skoro ☹ v 23tt v decembri minuleho roka...
nie som s tym este vyrovnana ale dlhsie som uz cakat nechcela,nemohla,tuzba po dietatku je silna ☹
beriem kyselinu listovu,rybi olej a B12... mame este par mrazacikov tak sa modlim aby sme aspon jedno dietatko mali...
aj napriek vsetkemu zlemu cim som presla myslim "pozitivne"..nie tak ako ked sme sli do toho 1.x ale stale treba verit 🙂

tebe po kyrete asi doporucia 3 cykly pockat a potom mozes ist na ket... aj ten sa moze hned zadarit takisto ako et,nemaj obavy. drzim ti palce aby ti toto "cakacie obdobie" rychlo preslo a mohla si sa pustit znova do toho 🙂

stanulka30
28. mar 2015

@bellabelluska dakujem
...hrozne ma mrzi, co si si musela prezit...mohlo ma napadnut, ze sa nemam pytat, ked si to sama nespomenula, prepac 😉, takto som ti to len pripomenula 😢...
ale nevzdavaj sa, ako si napisala, treba verit a mysliet pozitivne a vsetko bude ok 🙂

.... tiez som citala, ze cca po 3 mesiacoch by som mohla skusit znovu...ak budem teda na to pripravena...mna dost tlaci vek, tak by som nechcela dlho cakat...
momentalne sa snazim zamestnat vsetkym moznym, len aby som nemyslela na to co sa stalo a nevychadzat von, aby som nestretla mamicku s kocikom alebo nevidela tehotnu...😢 vtedy to na mna dolahne...
ja beriem tiez, kyselinu listovu, ryby olej s I, ale beriem aj chlorelu, niekde som citala, ze vraj vela babam pomohla pri snazilkovani...a tiez teraz beriem Wobenzyn, na rychlejsie zotavenie sa po kyrete....
pytala som sa doktora ci to nie je vela a vraj je to ok
...a tebe vela sil 😉

bellabelluska
28. mar 2015

@stanulka30 och tehulky a mamicky s babatkami - tiez mi srdce puka ked ich vidim ☹
bude nas to stale boliet ale casom sa ta bolest otupi a bude to znesitelnejsie...

treba verit v stastny koniec a podari sa to 🙂
wobenzym je dobry,tiez som ho chcela brat len najprv mi doki povedal aby som s nim este pockala a potom som zacala brat ine doplnky a k tomuto som sa nejako nevratila.

prajem ti skore uzdravenie aj na dusi .

sienna77
28. mar 2015

@snaaazilka77 ahooj, jej, si zlata, ze si na mna myslela 😉 dakujem! nebola som pri pc v podstate odvtedy. ako som sa dozvedela vysledok, isla som hned mimo BA, dnes som bola tiez cely den mimo, len teraz som prisla. na moje velke prekvapenie je vysledok naozaj pozitivny....este som to ani poriadne nespracovala, velmi sa tesim, ale aj sa bojim privelmi tesit, lebo ved prve tyzdne su riskantne. v noci som sa zobudila na strasne bolesti v podbrusku, tak mam obavy. ale verim, verim....uz len aby si sa aj ty pridala s rovnakym vysledkom v pondelok 😉 budem drzat palce ja tebe teraz!!!! ja iem este na jeden test v stredu. a ty sa ako mas?

snaaazilka77
29. mar 2015

@sienna77 jeeej super, tesim sa, tak si to tu konecne prelomila!!! Gratulujem 🙂 Nuz, ja mam testy biele, takze si nemyslim, ze krv v pondelok ukaze nieco ine. Pozitivny test je zaciatok dlhej cesty k uspechu, to je jasne, preto sa treba setrit a davat si na seba pozor a urcite daj vediet ako dopadol krvny test v stredu. A ty si aj testovala? Ukazala sa aj ciarocka?

erijan
29. mar 2015

@nelka79 ahoj 🙂 precitala som si, ze mas endometriozu a absolvovala si svoje 1.ivf...ja som na tom podobene, tiez mam endometriozu...chcem sa opytat ci si spokojna s CAR kde si chodila a aky si mala protokol? gyncare ma vraj vyssiu uspesnost ako Spln.

nelka79
29. mar 2015

@erijan ahoj ja som mala dlhy protokol, ja som v gyncare spokojna. bolo to moje prve ivf a dufam ze aj posledne. v utorok idem na prve sono do car. ze ktore car ma vyssiu uspesnost to ti neviem povedat, lebo ja som len gyncare bola. podla mna to je velmi individualne ze komu kde sa podari. kedy sa chystas na ivf? to bude tvoje prve? kedy ti zistili endometriozu? bola si nanu liecena?

sienna77
29. mar 2015

@snaaazilka77 dakujem! ja budem drzat palce zajtra! daj potom vediet 😉 ja som si robila test vo stvrtok a bez ciarky. a den nato rano som bola na krv a pozitivny vysledok. takze to, ze test nic nepotvrdil, este nemusi nic znamenat. krv je spolahlivejsia, nevesaj hlavu, naozaj!!! zajtra uvidis, budem na teba mysliet!!! drz sa!!!!!!

erijan
29. mar 2015

@nelka79 gratulujem ti ze ti to vyslo na 1.krat...mne nasli endomet.cystu na vajecniku pred rokom v januari, vo februari som isla na operaciu, namiesto laparoskopie urobili laparotomiu, vsetko mi nechali a vysledok bol co najskor otehotniet a ze by to nemal byt problem...pol roka sme sa snazili a nic, tak ma potom moja gynekologicka poslala do CAR, do Splnu. Skusili sme 3 iui, nevyslo a teraz som momentalne po ET a cakam na vysledok 😨 velmi tomu neverim, ze by sa to mohlo podarit, lebo mi vkladali embryjko,kt.malo aj fragmenty a tie sa nemusia uchytit...mala som dlhy protokol,ale po odbere len 2 zrele vajicka, embryjko len jedno na vklad, vkladali na 3.den 8 bunkaca...nie vsetky vajicka mi vedela dr odobrat kvoli zrastom a cystam co mam opat ☹

nelka79
29. mar 2015

@erijan joj tak to mi je luto. ze mas len jedno ale mozno to bude to pravé, treba v tom verit, a len oddychuj ked vies.prvy tyzden jedz ananas a aj dzus si daj.
ja som tiez mala minuly rok vo februari oper. laparoskopiu a aj mne vraveli cim skor otehotniet. tak v nasledujucom mesiaci sa aj podarilo ale v 6tt som potratila MA. isla som na kyret. som bola velmi znicena psychicky a tie 3 mes. sme dodrzali ale potom sa snazili ale nic, tak sme sa rozhodli pre ivf. uz som v 7tt tak dufam ,ze utorok vsetko dobre dopadne. niekedy cely den mi nie je nic a niekedy ta nevolnost je hrozna, pocit na zvracanie, som nafuknuta, prsia citlive. nie je jedno co si zjem. ale od vkladu nechodim nikde, väcsinou lezim, chodim hore dole v byte a nic nerobim, velmi sa bojim, davam si velky pozor.
ja mam 2 vlozene po 3 PK.
drzim ti palce aby ti to vyslo, a oddychuj kolko len vies a nic tazke nedvihaj.

erijan
29. mar 2015

@nelka79 ano ja som na PNke od odberu, takze sa snazim si davat poor a aby som neochorela...pobehujem po byte, vyvaram a tak, ale urcite nic tazke nedviham...no na ten anasovy dzus je uz asi neskoro, lebo ja som dnes 6 den po ET, to asi trebalo hned pit vsak ? to je super,ze ti hned vyslo na 1.sup, drzim palce nech je to tak aj nadalej 😉 ja sa bojim, ze ked to teraz nahodou nevyjde co urobit potom, kam ist na druhe ivf, rozmyslam nad Gyncare alebo Martinom, ale MT je narocny na cestovanie, netusim co urobim...ak sa smiem opytat ako prebiehal tvoj protokol? a kolko si mala vajicok? a mas momentalne endometriozu-cysty?ja som od 21 DC zacala pichat inj Decapeptyl, potom mi prisla MS a po MS som isla na kontrolu, asi na nejaky 10 DC kedy som zacala stimulovat Menopurom, stimulovala som 10 dni, po ktorych som isla na kontrolu, pichla Ovitrelle a odber bol o 2 dni na to... cize ja som mala len jednu a zaroven aj poslednu kontrolu pred odberom vajicok, ako to prebieha v Gyncare ?

nelka79
30. mar 2015

tak ano to by sa malo pit hned po vklade asi tak 5 dni aspon mne tak poradila kamoska z MK. u mna to bolo tak ze na 21 DC som si mala nechat pichnut diphereline potom cakat na menzes a potom som sla na kontrolu ( tak ako ty) a od dalsieho dna som zacala pichat puregon 600iu, 7 dni na 8 den som sla na kontrolu a dmala som dalej pichat ten puregon a nakolko sa mi nezvysilo tolko co bolo treba tak mi predpisal este 2 ampulky merionalu , cize 1 ampulku + uz sa nepamätam kolko jednotiek z puregonu. ja som mala len tie dve injekcie. vyslo mi to na 11 dni, potom vecer na pohotovosti mi pichli 2 amp. pregnyl to bolo v nedelu, v pondelok nic len tabletky a v utorok som mala odber. a v piatok vklad. na kontrole som mala este 9 vajicok. odobrali len 5 a z toho sa 4 oplodnili, takze este mam dva zmrazene.
ja nemozem nic zle povedat na dr. vie co robi, je to odbornik. ale kazdemu tiez nevyhovuje. aj my sme rozmyslali nad MT ale kvoli cestovaniu sme isli radsej sem a neolutovala som nic.
ja som uz velmi netrpezliva, ze ako dopadnem zajtra, drz mi palce aby bolo vsetko v poriadku. 🙂
kedy mas ist na krv?

erijan
30. mar 2015

@nelka79 tak to si mala lepsie ako ja, ja som si musela odpichnut 39 inj do brucha kym som isla na odber vajicok, a aj tak ich nebolo vela. Jasne ze ti drzim palce, viem ake to je, dufam,ze aj ja sa raz dozijem usg mojho maleho deobca...drzme si prsty navzajom 😉

erijan
30. mar 2015

@nelka79 a este som sa chcela opytat, vsetky vysetrenia,usg a aj odber a vklad robi len dr.Herman? Na krv mam ist vo stvrtok,to bude 10.den po ET.

nelka79
30. mar 2015

@erijan 🙂 ano moja, vsetko robi on, v gyncare je len dr. Herman. a budes sa testovat ci pockas na krv?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre