Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

naranca
9. jan 2013

@lucia2505
myslim ze ich pestovali 4-5dni a potom zmrazili

jassminx
9. jan 2013

@naranca ono ja by som chodila naozaj az kym by sa to nepodarilo, ale nakolko sme samoplatcovia, tak to nie je take jednoduche. A mozno o to viac to potom boli, lebo si uvedomujem, ze donekonecna sa to platit neda ☹ Vzdy som presvedcena ze sa to podari a vzdy potom ked volam o vysledky, zostanem pri tom telefone ako obarena. Naposledy som sa uz nevedela ani rozplakat a az cca po 2.tyzdnoch to na mna dolahlo. No ale dost negativ, treba vzdy mysliet pozitivne 😎 Ty codis do akeho centra, kam?

lilith3
12. jan 2013

Ahojte dievčatá, dlhšiu dobu som tu nebola, pretože po neúspešnom 1.IVF som nechcela na túto tému počuť alebo čítať už nič. Chcela som si dať pauzu od modrého koníka. Teraz by som vám chcela dodať trošku nádeje a povzbudenia v tom ťažkom období, ktorým momentálne prechádzate. S partnerom sme sa snažili tri roky o bábätko, čo je pre niekoho krátka doba a pre niekoho dlhá, podľa toho, ako k tomu kto pristupuje. Mojej sestre sa napríklad podarilo otehotnieť po 5 mesiacoch snaženia a to pritom už po 3 mesiacoch lamentovala, ako dlho sa snažia a stále to nejde... taká osoba potom ťažko pochopí to, čo prežívame my ostatné, ktorým to nejde aj niekoľko rokov ☹
My sme po 2 neúspešných rokoch zakotvili v Gynfive a prešli sme si všetkým - laparoskopiou, 4x IUI, viac ako dvojmesačné čakanie na schválenie žiadosti o 1.IVF, potom samotné IVF - a toto všetko trvalo rok, pričom sme nepočuli v telefóne ani jeden jedinký pozitívny výsledok. Z našich kompletných vyšetrení vyplývalo, že sme obaja v absolútnom poriadku,len sa nedarí. V septembri sme mali to IVFko, v októbri bola povinná mesačná pauza, a v novembri sme mali ísť na KET, keďže sme mali 3 mrazáčikov. Ale KET sa nekonal, pretože mi vyšli pozit. mykoplazmy, no my sme tomu výsledku neverili a striktne sme odmietli brať ATb, kým nevyšetria aj partnera. On bol negatívny, na čo primár urológie, reagoval, že moje výsledky sú úplná hlúposť. Boli sme nešťastní, pretože kým sme sa to všetko dozvedeli, už bolo neskoro ísť na KET vzhľadom na môj cyklus. Tak sme chceli v decembri, no zhoda náhod spôsobila, že som menzes dostala až 7.12. a v ten mesiac sa mohli chystať v GF na KET len tie, ktoré dostali menzes 6.12.... S priateľom sme už robili plány do budúcna, ako v januári teda pôjdeme na KET, a potom zmeníme centrum, vybavíme 2.IVF a ak ani to nevyjde, pôjdeme do Brna. Počula som veľa prípadov, kedy sa to napokon spontánne podarilo, napr. keď čakali na schválenie IVF, alebo v pauze medzi IVF, medzi IUI, al. pred laparoskopiou, no my sme už všetkým týmto prešli a nič, takže som bola v tomto smere veľký pesimista. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď mi teraz v januári meškal menzes už pár dní a ja som ho pritom s napätím čakala, aby som mohla konečne nasadiť Estrofem kvôli KETu. Na 17DPO ma napadlo spraviť si test - pričom som nemala absolútne žiadne príznaky tehu, len bolesti ako pred MS. Ani si neviete predstaviť ten šok, keď sa mi ukázali 2 silné čiaročky - takýto výsledok som v živote nemala!!! Tešili sme sa obaja ako malé deti. Vieme to pár dní, ešte sa spamätávame z toho šoku, teraz začínam len 5tt, samozrejme, že sa veľmi bojíme, ako to dopadne, ale nesmierne sa tešíme tomu, že sa nám to podarilo samým. Takže, dievčatá, aj zázraky sa stávajú, ja som im neverila, ale teraz verím a želám každej jednej,aby sa raz tohto nádherného okamihu dočkala. A ešte jedna poznámka na záver - vôbec som sa neuvoľnila a nemyslela na to, že sa nám nedarí, práve naopak, zožierala som sa celý december a ešte aj naše milovanie v deň D bolo úplne nasilu, pretože sme boli obaja chorí, nechcelo sa nám,ale len kvôli tomu, že som na druhý deň očakávala ovulu, tak sme do toho šli z povinnosti. takže ani to celkom nie je pravda, že sa musí žena uvoľniť, prestať na to myslieť atd a potom to pomôže. Nie, u nás to tak vôbec nebolo. Veľa šťastia!

jajka1980
12. jan 2013

@lilith3 Blahoželám...a prajem z celého srdiečka, aby ste to dotiahli do úspešného konca...
Malinké nech pekne rastie ...prajem veľa šťastia a hlavne zdravia.
Konečne pozitívna správičky..po dlhom čase..
A na zázraky treba veriť..hoci k nám ešte ten zázrak nedošiel...no veriť treba-.
Tak sa držte obaja...ty a maličké miminko v brušku... 😉

andrejta
12. jan 2013

@lilith3 gratulujem! ja som ten istý prípad, len u nás to boli štyri roky 🙄 , strašne držím palce 😀

chilinkaxxx
12. jan 2013

@lilith3 super, tak to je pozitívna správa, gratulujeeeem 🙂

chilinkaxxx
12. jan 2013

čo myslíte, vložiť 1 alebo 2? bojím sa, že keď dáme iba jedno, neuchytí sa a budeme musieť ísť znova :/ dr mi nechce dať dve, neviem čo robiť.

karkana
12. jan 2013

@chilinkaxxx tak skús si dať dve vložiť, 🙂, podla toho, kolko ešte máš, či len tie dve? to sa vopred nevie, ja by som dala dve

tinka9075
12. jan 2013

@chilinkaxxx ja som vkladala tri a nič z toho 😒

andrejta
12. jan 2013

@tinka9075 jeeej, tak pozerám, že IUI vyšlo? či? si ťa pamatám, ešte v októbri sme si vymenili pár správ, ja som bola po neúspešnom IVF, gratulujem

tinka9075
12. jan 2013

@andrejta áno vyšlo na sk 3X ivf a nič a v Brne prvá iui a hned dvojky síce som bola v šoku že hned dve ale teraz som rada že sú bábetká v poriadku 🙂 🙂

andrejta
12. jan 2013

@tinka9075 super, tak držím palce a prajem vám trom pevné zdravíčko 😀

tinka9075
12. jan 2013

@andrejta dakujem zatial je všetko ok v stredu som bola na sone tak drobci sú až velmi aktívne doktor ich nemohol ani pomerat 🙂 🙂

andrejta
12. jan 2013

@tinka9075 tak nech ďalej pekne rastú a robia ti radosť

tinka9075
12. jan 2013

@andrejta ja som rada podla merania sú v poriadku krpci malinký 🙂 🙂

katka1177
12. jan 2013

@lilith3 tesim s Tebou a drzim palceky.... ja mam podobny pribeh a doma mam 7 tyzdnoveho synceka. Na Vas vsetky silno myslim a vysielam pozitivnu energiu, aby ste coskoro mohli zazivat ten uzasny pocit.

lilith3
13. jan 2013

@katka1177
@jajka1980
@andrejta
@chilinkaxxx ďakujem vám veľmi pekne, dievčatá, ste zlaté. Budeme sa snažiť myslieť len a len pozitívne. Každopádne, my sme radi už len za to, že sa nám to podarilo,lebo už sme mysleli, že máme problém v tom, že sa nám nechce vajko spojiť so spermijkami, pretože sme mali pri IVF len ICSI kvôli malému počtu vajok. Tak sa tešíme a keby náhodou niečo ...(čo dúfam nebude - klop-klop), tak by sme skúšali sami dovtedy, kým by sa nepodarilo. Evidentne to chcelo len čas.Držte sa!

nelly3
13. jan 2013

@katka1177
jej, ja si ta pamatam z temy gyn-fiv, ja som tam kedysi davno chodila, ale pozeram ti mas bejby, gratulujem, tak sa nakoniec podarilo prirodzene?, zavidim v dobrom 🙂

jajka1980
13. jan 2013

@katka1177 Ahoj moja..čo to čítam,,,?????že WAW !!! To je super správička..a to si mi ani nenapísala cez skype???NO SUPER..teším sa stebou..mamina...Držte sa obaja..prajem veľa veľa zdravia.. 😉 😵

jajka1980
13. jan 2013

@lilith3 Ahoj . Nieje zač..Vždy ma poteší a nevnadia takéto správičky, že sa zadarilo. Aspoň si dávam istotu, že sa to raz podarí.
Tak sa držte ty aj miminko v brušku. 😉

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@lilith3 kráááásne, držte sa a dotiahnite do do úspešného konca🙂

katka1177
13. jan 2013

@jajka1980 Ahoj Jani, som az do narodenia nechcela hovorit a az teraz sa distavam do normalu🙂))). Ty sa ako mas, uz vies nieco nove???? Kedy ides na dalsie?

katka1177
13. jan 2013

@nelly3 Dakujem krasne. Ano prirodzene po dvoch neuspesnych umelych, tretie nebolo treba 🙂

jajka1980
13. jan 2013

@katka1177 Ahoj Katka- mamina. Tak mám sa v pohode..nič nové. Stále bojujeme (skúšame prirodzene),chodím každý mesiac na gyndu, no zatiaľ bez výsledku. V utorok ideme na vyšetrenie ja aj môj mm. On na spermiogram a ja na vyšetrenie, či nemám protilátky na spermie. Tak som veľmi zvedavá, ako to celé dopadne.
Plne ťa chápem, že si sa neozvala,,,no tvoja správička ma veľmi potešila.. 😉

jajka1980
13. jan 2013

@katka1177 Teraz na delšie IVF neuvažujem vôbec. Najprv nech sa zistí, kde to viazne...

annamary27
14. jan 2013

@katka1177 jééé,ahoj,čo čítam,že máš bábenko,gratulujem 😀 😀 😀 😀

bique
14. jan 2013

@chilinkaxxx mne tiez nechcel dat dve, ani za svet...o dvojicky som po IVF pred dvoma rokmi predcasnym porodom prisla...takze sme dali nakoniec iba jedno, lebo este raz to cele prezit s dvoma babatkami v brusku by bolo velmi narocne pre mna aj pre nich...a ja som mu dohovarala, ze ved mas vela miesta, tak sa len pekne roztahuj....a podarilo sa...verim, ze ho o nedlho budem konecne drzat v naruci...nie je pravda, ze vlozenie dvoch embryjok zvysuje sancu na otehotnenie...niekedy je to skor prekazkou...takze iba odporucam doverovat svojmu dokimu a jeho odporucaniam...medzi tymito dvoma IVF, lebo toto je po druhom, sme mali 2xket s dvoma embryjkami a ani jeden nevysiel.....drzim palceky 😉

katka1177
14. jan 2013

@annamary27 Ďakujem krasne

katuska54
14. jan 2013

@tinka9075 ahoj 😉 teraz citam tu super spravicku 🙂 spolu sme boli cakatelki v oktobri 🙂
gratulujem k bublinkam a vela stasticka prajem 😉

tinka9075
14. jan 2013

@katuska54 dakujem no podarilo sa iui v Brne a hned dvojky 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre