Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ria191
23. sep 2014

@katka17044 ďakujem ti lebo mne už dva krát zrušili odbery a konzultáciu sme mali 2.9. tak už som začínala pochybovať či je to s kostolným poriadkom. Asi to chce iba trpezlivosť.

katka17044
23. sep 2014

@ria191 tuším 3 týždne sa čaká na výsledky

katka17044
23. sep 2014

@ria191 inak aj nam o tyzden posunuli termin odberu, ale co sa tyka vysledkov ten termin ostal neposunuli ho na neskor takze to bolo v poriadku

adventmision
23. sep 2014

ahoj ivf nativ je minimalna stimulacia, ide o kvalitu nie o kvantitu folikulov. u mna boli len 3, s toho 2 sa prestali vyvyjat a ten 3. mi na 3 den vlozili lebo splnal vsetky ich poziadavky. nehrozia problemy s hyperstimulaciou, skoro som nic necitila, ziadne naliate vajecniky atd. je to najlacnejsie pre samoplatcov.
dna fragmentacia je specialny spermiogram na zistenie stavu spermii, stoji 100eu.
a my sme sa dohodli este na picsi a icsi.

katka17044
23. sep 2014

@adventmision Dakujem velmi pekne za odpoved

bubca7
23. sep 2014

Ahojte koceny tak som az neverila ze nam to vyslo hned na prvy krat tusila som ze urcite to nebude take lahke a predsa skoncila som v nemocnici zacala som spinit kazde 2 dni tak ale vzdy len rano tak ma nechali v nemocnici spravili mi ultrazvuk ale nastastie zevraj bolo pocut srdiecko a male maaa 6mm tak dufam ze vsetko bude ok lebo ma inak porazi ako ste natom vy?????

gabcino
23. sep 2014

@staga Ahoj tak super moc drzim palce. Tiez ma pobolieva v podrusku ako na MS, tak dufam, ze to je dobre znamenie. Aj ked snazim sa nesledovat ale podvedomie je silnejsie. Ja si pockam do piatku az potom budem testovat. Transfer robil Dr. Kozumplik tak dufam, ze mal stastnu ruku a vybral to prave 🙂. ..

bubca7
23. sep 2014

@radina ahoj citam ze aj ty si krvacala alebo si len spinila a ked sa mozem opytat co ti v nemocnici davali a ako si natom teraz ci este krvacas alebo spinis dakujem pekne za odpoved

ingrid0105
23. sep 2014

@katka17044 no mne robila genetika MUDr.Drakulova na hematologii a aj imuno mam odtial. Povedala som jej ze mam za sebou 1xET a 1xKET neuspesny a urobili mi vsetko tam 🙂

katka17044
23. sep 2014

@ingrid0105 uha tak to som teraz z toho prekvapena aj ja som u tej pani doktorky bola... ale beriem to ako komplet hematologicke vysetrenie mozem sa pozriet do papierov ale beriem to tak, ze tam tie komplet geneticke ani reprodukcna imunologia nerobia... a tiez mi robila komplet vysetrenie (tiež všetko v poriadku) ale teda to je to hematologicke...práveze co viem tak ta repro. imuno je len v Nitre ani neviem o tom kde tu v Ba to robia...

radina
23. sep 2014

@bubca7 ahoj, tak mne sa to stalo uz 3x, prve dva mi nic nedavali , sla som po kontrole domov, teraz sa im to uz nezdalo, tak mi davali magneziove infuzky a teraz beriem magnerot 3x denne a lezim hore nohami. Niekedy to mozes mat na zaciatku tehu v case , kedy ti mala prist mrcha.

katka17044
23. sep 2014

@ingrid0105 tak som to pozerala ano vo vysledkoch aj ja mam spomenute imunologické vyšetrenie a aj dna diagnostika markerov vrodenej trombofilie nejaké 3 typy, ale to je všetko v rámci hematológie... čo sa týka komplet genetického vyšetrenia čo je dôležité urobiť, tak to robia inde napr. pani doktorka Melišová no a potom treba urobiť ešte reprodukčnú imunológiu, kde zisťujú protilátky a to robia v tej Nitre napr. alebo v Prahe. To sú asi také 3 podstatné vyšetrenia čo je dobré si dať porobiť aby sme teda vedeli či je všetko ok, alebo v čom je problém

radina
23. sep 2014

@ingrid0105
@katka17044
kocky, ak vam robila tieto veci : Nk bunky - vo vysledkoch by to malo byt zapisane ako CD3- CD56+ , cytokinovy profil so znackami ako TNF-α, potom dalsie autoprotilatky ANA, ANA3 a dalsie a samozrejme tych CD je tam viac, tak vam robila reprodukcnu imunologiu, ak to tam nemate, tak nie.
Ta bunkova imunita vacsinou zacina tym CD cislo + Tly. Okrem toho sucastou tych testov je aj screaning celiakie, to su tiez znacky ako anti TTG IgG., anti TTG IgA, anti.
napr tie cd3-CD56+ ak vyjdu nad hodnotu tusim 10, ci 12 tak je to nepriaznive pre tehotenstvo, ale ak vam toto robi iny dr , tak vam to ukaze ako normu, lebo rozhranie je uplne ine. cize toto vie len reprodukcny imunolog. Ja som si to dala robit aj na beznej imunologii,kde referencny rozsah vysiel v totalnej norme, ale z pohladu reprodukcie nebol .

katka17044
23. sep 2014

Áno ak som dobre pozerala z vysledkov hematologie nemam ziadnu skratku CD ani TNF a ani ANA to budem mat urcite v tych z reprodukcnej imuno preto som vedela ze to vysetrenie mi nestacilo a isla som aj na genetiku aj na reprodukcnu imuno a teraz cakam na vysledky. A na repro. imuno sme aj doplatili a dali vysetrit spermie co v centrach na beznom spermiograme nerobia zistia ci si napr. manzel netvori protilatky proti vlastnym spermiam

katka17044
23. sep 2014

@radina aaa ďakujem ako si to super popísala...

katka17044
23. sep 2014
katka17044
23. sep 2014

@radina na hematologie co sa imunologie tyka len takéto robia vysetrenia

radina
23. sep 2014

@katka17044 aj mojmu to robili, aj jemu vysli protilatky. tie co si dala, tak to su take bezne imuno veci , aslo poznam, to je streptokokova infekcia v tele, norma do 200, ale zasa neukaze, kde je ten infekt.
crp zapalove hodnoty v tele. viem ze z pohladu tej reprodukcie sa riesia, resp dr zaujimaju tie CD56, ANA, a tnf alfa. na tie davaju prednison a ja som k stastiu dostala aj intralipid. 😝

katka17044
23. sep 2014

@radina inak mne to aslo vyslo iba 51,6 nie je to nejak málo ked norma je 200 ci sa tým mysli do 200 cize to mam ok cim menej tym lepsie? Crp mi vyslo 0,71 tak to asi tiez ok písu ze refer. medze- 5,00
A manzelovi vyslo ze si tvori protilatky? Uha a co sa s tym da robit?

radina
23. sep 2014

@katka17044 to mas v norme, do 200, moje bolo v min . aj 6x vacsie , ale nejakym zazrakom uz len 2x 😀
tusim by si vedla tych cisiel mala mat znamienka, tak to ti hned ukaze, ci to mas znizene ci zvysene, ak v norme, tak tam tusim nic nie je. Asi sa s tym neda nic robit, raz som tu citala, ze aj muzovi nasadili prednison. tak este ak by to mal mozno velmi zle ,tak sa na to spytas lekarky, ci to moze brat aj muzik. 😉

katka17044
23. sep 2014

@radina aha ano su tam znamienka dakujeeem velmi pekne...

bubca7
23. sep 2014

@radina ale inac je vsetko v pohode?dufam ze ano či 😉

radina
24. sep 2014

@bubca7 tak zatial ano 🙂 a snad to tak aj bude nadalej.

bubca7
24. sep 2014

@radina no tak to musi byt jednoznacne 😉 tak drzim palce 😉

staga
24. sep 2014

@gabcino urcite mal stastnu ruku, ja v piatok idem na krv tak sa v piatok budeme informovat o nasich dobrych spravach 🙂 🙂

gabcino
24. sep 2014

@staga budem drzat palceky 🙂...ok, piseme si, pekny den prajem...

leonie777
25. sep 2014

ahojte, idem sa k Vam pridat pred tymto dlhym cakanim ... som dnes 3 den po ET, po PK, vklad 100 bunkova blastocysta ... hned som dostala aj ohss, je tu niekto s rovnakou skusenostou? rada by som o tom pokecala. S kym budeme spolocne cakat na vysledok ET alebo KET?

nikadomi
25. sep 2014

@leonie777 ahoj, ja tiež čakám na výsledok, v sobotu som mala KET, tiež blasto po PK 🙂 tak si držme palce navzájom 🙂

leonie777
25. sep 2014

@nikadomi konecne niekto, dufam sa nas viac nazbiera 🙂 kedy mas ist na krv? ako sa citis? aj ti povedali, ze kolko dni po vklade po PK sa bublinka uhniezduje?

nikadomi
25. sep 2014

@leonie777 krv budúci piatok... Cítim sa normálne, spočiatku ma bolelo podbruško ale včera to prešlo, tak neviem či je to dobré alebo nie, uvidíme. A nevraveli mi kedy sa uhniezďuje, ale po PK myslím že rýchlo po vklade :🙂 ja som v utorok ráno mala brutálnu bolesť v podbrušku, až som skríkla hehe. A odvtedy sa bolesť postupne vytratila, tak buď sa to podľa mňa vtedy zahniezdilo alebo odišlo, tú druhú možnosť si ale nepripúšťam 🙂 aale som sa rozpísala... Ty ako?? Tvoje prvé ET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre