Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

anika142
24. okt 2010

@deni73 tak to mi je veeelmi luto, aj ked som citala uz od nejakej baby ze si robila test vysiel negatívne a predsa bola tehotna, hcg v krvy nemala este vysoke ale predsa bola a tehu test nezaznamenal. Zalezi od citlivosti testu. Ja sa preto bojim urobit si este test, pretoze moze vyjst negat. a pritom mozem byt tehotna. Dnes som vydela tabulku s hcg hormonom. Tehotenstvo v 4 a piatom tyzdni tehotenstva ma mat min. 5 pozri aky je citlivý test. Aj napriek tomu drzim palce.

annamary27
24. okt 2010

@deni73 ahoj,ja som mala negatívnych 5testov a hcg v krvi som mala 2krát pozitívne.Utroš sa vysadzuje po tom ako ti sestrička povie a krámy mi došli 2dni po vysadení.
Počkaj na výsledky z krvi,nehádž ešte flintu do žita.

deni73
25. okt 2010

@annamary27 Ahoj, zajtra budem vedieť výsledok, trošku si ma potešila, že tiež si mala negatívny test. Ja už utrogestan nemám brať, doki z CAR-u napísal tak, že dobrať balenie, a Duphaston a Estrimax podľa toho, aký bude výsledok krvného testu. Keď je pozitívny, robí sa potom ďalší (kontrolný) test? Pekný deň ti prajem.

anika142
25. okt 2010

ahojte, trochu nerozumiem preco mame bravat estrimax ked na pribalovom letaku pise ze sa nemoze brat pocas tehotenstva. Viem ze je to hormon, ktory treba, no snad lekari vedia co robia. Tak sa mi to trochu protireci. Prajem pekny den.

majussa
25. okt 2010

@mysiatko ahoj, ja som mala tú česť najprv v tom prvom centre, aj keď to boli iba úvodné testy mňa a manžela.vôbec som tam nebola spokojná, na výsledky spermiogramu sme čakali tri týždne. neboli sme sokojní a celý proces IVF sme teda podstúpili v splne ( aj keď viem, že ten prvý lekár je skúsenejší, no komunikácia O bodov ). transfer som mala 22.10 a tak som sa úspešne zapojila do zoznamu čakateľov. som z toho na nervy

majussa
25. okt 2010

@anika142 ahoj. aj mňa to trochu zarazilo, keď som to prečítala.no počula som, že po IVF sa žene tvorí strašne málo hormónu, kt. by sa mal tvoriť normálne v tehotenstve ( je to tým nadmerným množstvom vajíčok pri stimulácii) a tak nám ho takto umelo dopĺňajú. možno preto je pri normálnom otrhotnení ten liek nežiaduci - aby ho nebolo zas priveľa 😉 tak tomu rozumiem ja

annamary27
25. okt 2010

@deni73 u nás v Gyn Five sa robí krvný test na 10ti a 14ti den .držím palce na teste. 😀 😀

ofs
25. okt 2010

Ahoj deni, kontrolné hcg sa môže dať skontrolovať po niekoľkých dňoch, či teda stúpa, alebo nie. Estrimax sa berie do potvrdenia akcie srdiečka. Prečo len zajtra budú výsledky? U nás sú už v ten istý deň okolo obeda.Držím ti palce, daj vedieť ako si dopadla.

deni73
25. okt 2010

@ofs Ahoj, keďže to mám ďaleko do CAR-u, bola som u môjho gynekológa na test, výsledok až zajtra, vieš, malé mestečko...Výsledok mám dať vedieť dokimu do CAR-u. Ďakujem Vám za podporu, aj ja držím palce ostatným.

deni73
26. okt 2010

Ahojte baby, bohužiaľ mne to nevyšlo. ☹ Držím palce všetkým, čo teraz čakajú na výsledok.

soni1
26. okt 2010

@deni73 Ahojky, to je mi ľúto. Poznám ten pocit, zažila som ho dvakrát. To bolo vaše prvé IVF?

deni73
26. okt 2010

@soni1 Áno, bolo to 1. ivf. Tak som dúfala....Mám už 37 rokov, nebolo mi to jedno, či to bude na 1.krát, alebo 2.krát... No nič, taký je život.

soni1
26. okt 2010

@deni73 a máte aj nejakých mrazáčikov?

anika142
26. okt 2010

@deni73 ahoj, je mi to veľmi ľúto. Držím palce a veľa síl do ďalšieho skúšania. Ja som si test nerobila, povedala som si, že to nechám až na krv v piatok, tak uvidíme.

deni73
26. okt 2010

@soni1 ahoj, bohužiaľ nemám, budem musieť všetko absolvovať od začiatku.
@anika142 ahoj, držím palce, nech sa Tebe podarí.

Keď dnes vysadím lieky, kedy asi dostanem mrchu?

annamary27
26. okt 2010

@deni73 ahoj ,je mi lúto,že ti to nevyšlo.aj moje prvé ivf bolo neúspešné a popri bohatej úrode vajíčok nám neostali mrazáčikovia.teraz v piatok sa púštame do 2.ivf,dúfam,že s väčším úspechom.Neboj,máš ešte niekolko pokusov a 2rôčky kým to poisťovna hradí,určite to vyjde,na prvý pokus je malé percento úspechu.

ofs
27. okt 2010

Ahoj deni, pozdravujem ťa, chcem ti len napísať, aby si nebola smutná, a keď prejdú tie tri mesiace, pusti sa do toho. Počkaj si na 3 cykly, a neodkladaj to. Aj kvôli veku. Hovoria síce, že treba počkať, aby tie hormóny vyprchli z tela, ale ako hermi hovorí, po troch mesiacoch môžeš, a daj naňho, podľa mňa je to odborník. Boli ste na vyšetreniach? Napr. hematológiu si absolvovala? Alebo imunológiu? Ale ako písala annamary prvé ivf málokomu vyjde, ozaj treba veľké šťastie. Držím ti palce, nevešaj hlavu, ako si písala, život je taký, prajem ti veľa síl do boja, ver tomu, stojí to zato!!!!

ofs
27. okt 2010

ešte som zabudla ti napísať, že kramy dostaneš do pár dní. A čo keď motyka vystrelí, a otehotnieš prirodzene? Vieš koľko je takých prípadov? Takže hore hlavu, taký čas si treba povedať, že sú aj horšie ľudia na tom. Viem mne sa ľahko hovorí, ale ver tomu, že to tak je!!!

deni73
27. okt 2010

@ofs Ahoj, ohľadom imunológie a hematológie som sa rozprávala s dokim v CAR-e, ( Herman v KE ), povedal, že môžem to absolvovať, ale za prvé je to strašne drahé, za druhé, aj keby sa mi zistila napr. zrážanlivosť krvi, to by moju plodnosť ( podľa tých výsledkov, čo on mi robil ) iba v malej miere ovplyvňovalo. Tak neviem, ako sa rozhodnem.
Robia to aj v KE, a koľko to stojí? Neprepláca poisťovňa?

ofs
27. okt 2010

deni73, za hematologické vyšetrenie sa vôbec neplatí, a ani za imunológiu. Prepláca ich poisťovňa. Imunologické vyšetrenie sa robí v KE v nemocnici na terase /Tkanivová banka sa to volá/ a potrebuješ iba lístok od gynekológa. Teda odporúčanie na vyšetrenie páru. Absolvujete konzultáciu. Zoberú krv a partnerov "materiál". Výsledky ti dojdú asi do mesiaca, teda buď tebe alebo tvojmu gyndovi. Je to podľa mňa správne si to dať vyšetriť, aby ste vedeli čo a ako, napr. či tvoje vajíčka prijímajú jeho spermie a pod. Hematologické vyšetrenie sa robí hlavne kvôli tomu, či nemáš hustú krv. To už posielajú na vyšetrenie, keď žena potratí. Žiaľ len vtedy... preto keby som mala znova absolvovať to isté od začiatku, najprv vylúčim veci vyššie spomenuté.

luly3
27. okt 2010

@deni73 ja teraz idem na hematologické a určite je to úplne zadarmo
som objednana na 18 a pítala som sa čo to bude stat a povedali že
to plne hradi poistovna 😉
no aj som jej spomínala že idem na IVF a povedala mi že aj ked mi
niečo najdu tak liekami nedokažu ovplivnit
IVF tak neviem som stoho magor 😀 ale idem tam 😉 síce to už asi
budem aj vediet vysledok s IVF - ka

lorka
27. okt 2010

@deni73 ahoj deni, davnejsie som to nebola a citam, ze ti 1. IVF nevyslo a ze mas obavy kvoli veku... no neboj sa, urcite to raz vyjde, treba verit. ja mam za sebou tiez 1. IVF neuspesne, ani mrazacikovia mi nezostali, takze budem to musiet cele odznova... a o necele 2 mesiace mam 37r., takze sme na tom asi podobne. drzim ti palce, aby si sa co najskor optimisticky naladila. ja som podala ziadost na 2. IVF, tak teraz cakam na schvalenie. raz nam to musi vyjst 😉

deni73
28. okt 2010

@lorka Ahoj, to sme na tom fakt podobne, som rada, že nie som tu sama, čo máme už 37r. 🙂
Ja som ešte nepodala žiadosť na 2. ivf. Pýtala som sa, či je potrebné čakať - vynechať pár cyklov, ale doki povedal, že ani nemusím čakať s podaním žiadosti, môžem hneď. Neviem, keď je už schválená žiadosť, koľko je možné čakať so stimuláciou, alebo treba ísť hneď?, akože stratí platnosť tá schválená žiadosť?

deni73
28. okt 2010

@luly3 Ahoj, no práve aj mne to povedal doki, že nemá to veľký vplyv na plodnosť. A imunológia tiež nie, keďže pri vstupnom vyšetrení sa ukázalo, že nevytváram protilátky proti spermiám, a už som mala aj oplodnené vajíčka, akože sa oplodnenie podarilo... Ale daj vedieť potom, ako si dopadla, čo ti povedali, ďakujem.

luly3
28. okt 2010

@deni73 oki ozvem sa ti 😉

anika142
28. okt 2010

ahojte moje 1.IVF je neuspesne. ☹
bola som skor na krvne testy mala som ist az zajtra ale volala mi sestricka ze maju zajtra dovolenku tak som isla dnes. No mame este dvoch mrazacikov tak to s nimi skusime.

deni73
28. okt 2010

@anika142 Je mi to veľmi ľúto, anika. ☹ Ten október asi nebol najvhodnejší mesiac na ivf. Nech sa ti podarí na 2.krát. Maj sa, ahoj.

anika142
28. okt 2010

ahoj, aj ja tebe prajem nech sa ti podari. Drzim palce.

anika142
28. okt 2010

ahojte, ako skoro ste dostali menstruaciu po vysadeni liekov? Citala som ze je to par dni? Dufam, ze dostanem co najskor, chcela by som stihnut KETko do vianoc. Snad stiham. Dufam.

heydi
28. okt 2010

ahojte čaká teraz niekto na výsledok po et?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre