Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

valkat
26. feb 2011

Ahoj holky jen pro srovnání...já byla na IVF s min.stimulací a stálo to 10000 kč+ manžel chtěl PICSI to bylo za 5000 kč..a klasickí IVF stojí kolem 25000 kč.......takže ty vaše částky jsou dost vysoké....... 😒

gazovicka
26. feb 2011

@valkat v cechach je vzdy vsetko lacnejsie 🙂

valkat
26. feb 2011

@gazovicka jsem byla docela vyděšená z těch cifer....proto se asi na klinice potkáváme s rusama,amgličanama..atd....si sem zaletí a i jako samoplátci se jim to asi vyplatí......u vás by to bylo možné pokud jste blízko hranic,ne?

gazovicka
26. feb 2011

@valkat ja neviem, ved ktosi to tu pisal, ze ako samoplatcu ho to vyslo 2000 eur... mne preplacala poistovna a vyslo ma to nieco vyse 800 eur... aj tak je to dost... ja uz teraz nerozmyslam, ci ma to vyslo vela, alebo nie.. som rada, ze to vyslo ... ja som do toho isla s tym, ze som nemala ani paru, co budem platit, vobec som nevedela, co ma caka, vsetko islo ako za behu ... kamoska, co si to dava robit v Brne tvrdi, ze nas tu vraj zdieraju 🙂 na slovensku si presla tusim vsetkymi centrami ...

ondre
27. feb 2011

Ahojte. uz dlho som sa tu neukazala. annamary27 ako ste dopadly u liecitela? dufam ze je vsetko ok? ja sa moc bojim a uz nevladzem to cakanie. neviete mi povedat ci je embriijko vidiet aj volnim okom?

katy2
27. feb 2011

@ondre urcite sa neda vidiet volnym okom 🙂 iba pod specialnym mikroskopom 🙂 Drzim palce 😵

ondre
27. feb 2011

@katy2 dakujem.lebo zomna nieco vypadlo ako hneda priesvitna gulicka a moc som sa obavala. tak si mi dodala silu

ondre
27. feb 2011

@katy2 gratulujem k 2 uspesnemu pokusu. to je super. mala si aj voliake priznaky?

frogiina
27. feb 2011

Ahojte baby. Pridam sa ak mozem. Tiez cakam po transfere. Mala som vcera a veru to cakanie nie je nic prijemne. Tak ako povedala ondre, tiez stale na wc-ku sledujem ci zo mna nieco nevypadne.. 😀 ..alebo ci sa neobjavi krv alebo tak nieco...

ondre
27. feb 2011

@frogiina no je to hrozne.ja som uz 6 den po KET a bojim sa spravit si test co ak to bude skoro.musis dufat a nemysliet na to najhorie. ja sa o to okusam.

frogiina
27. feb 2011

@ondre radsej si nerob test. nie je to objektivne, a tym padom zbytocne. bud zbytocna radost alebo zbytocny smutok...a v skutocnosti to moze byt uplne inak. ozaj, a ako sa pocitaju dni od transferu? za prvy den sa povazuje den transferu alebo az ten nasledujuci den. mam ist na 10. den na krv tak aby som si to dobre vypocitala. a inak ondre ako sa citis? mas nejake "potiaze"? a si doma na pn?

ondre
27. feb 2011

@frogiina no co som sa tu docitala od bab tak zevraj nasledujuci den po vlozeni.mam velmi naliate prsia ale mozno to je z hormonou co uzivam a rano ma bolia krize a spodok,no citim ako keby som mala naliaty spodok brucha. a este som zaznamenala ze casto chodim na malu potrebu. no ja mam za sebou uz 1 IVF tak teraz som uz ostala na pn-ke.len mam pochybnosti pretoze si stale pozeram brucho ci je tvrde, a ono nie je.

ame
28. feb 2011

Dievcata, necitala som celu diskusiu.
Mali ste po ET nejake priznaky?
Lebo ja sa tiez stale kontrolujem, ci mi netecie krv, ci ma nepichne v podbrusku......
@frogiina tiez som mala ET v ten den, kedy aj ty

ivica7793
28. feb 2011

všetkým posielam vírusíky TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
som tehotná 😀 😀 😀 😀 😀 už som ani nedúfala, ved som nemala žiadne príznaky a bola som presvedčená, že nič z toho nebude...prvý test z krvi som mala negatívny ( HCG 9,92) .....aj doma som si robila tehot.testy s negat.výsledkom.... a ked mi dnes sestrička povedala, že som tehotná a HCG 110, skoro mi vyskočilo srdce z hrude. Tak všetky, čo čakáte na výsledky, nevešajte hlavu, nikdy to nie je stratené. 🙂

luly3
28. feb 2011

@ivica7793 gratuuuulujem a krásne tehulkovanie 😉
vidíš nezáleží natom ake je HCG ale natom ako rastie 😉

frogiina
28. feb 2011

@ivica7793 som si citavala tvoje prispevky a veru ma zaujimalo ako do dopadne. gratulujem. si prikladom toho, ze netreba nikdy stratit nadej, a ze skutocne je kazde telo ine a inak reaguje. prvy boj mas vyhraty, tak teraz sa len setrit aby sa to udrzalo....budem drzat paste a informuj nas ako sa to vyvija 🙂 .

@ame ja zatial nemam ziadne prinaky. ani spinenie, ani bolesti (mozno len take malilinkate). mam akurat zvysenu teplotu 37,2. no neviem. teraz niekedy by sa to uz asi malo zahniezdovat, tak som sama zvedava co sa bude diat. je to riadne vzrusujuce cele to takto sledovat 😀 😀 😀

frogiina
28. feb 2011

@ondre ondre a to fakt ma byt brucho tvrde? tak to som nevedela...

ivica7793
28. feb 2011

@frogiina
@luly3 baby dakujem...fakt som nedúfala, a o to som šťastnejšia...ešte to nezakríknuť, aby to všetko dobre dopadlo, tak sa budem len tíško tešiť....o tri týždne idem na UTZ...a čo sa týka príznakov...ja som sa tiež sledovala a asi je to naozaj zbytočné, lebo každá žena má iné príznaky, pocity...ja so už bola zúfalá, po prečítaní rôznych príspevkov, kto má aké priznaky, a ja NIC, teda okrem častých návštev WC☹ a vidíte ako to dopadlo...ešte som sa dnes pýtala sestričky, pri odbere, že aký je postup, ked sa to nepodarí, lebo mám pocit, že to nevyšlo, ked prvý test bol negatívny a nemám žiadne príznaky...ona sa na mňa pozrela, že na príznaky je skoro a ked nekrvácam, nešpiním, tak je to dobre.

ondre
28. feb 2011

@frogiina nemadzkaj si ho moc!!!! no dnes som sa docitala z netu ze brucho zacina tvrdnut tak okolo 3-4 tt. vies je to rozne, ved nie sme vsetky zeny rovnake. ale skus sa sledovat ci sa ti nezda ze tvoje telo ma nieco ine ako pred. ozaj aj ty si na pn

ondre
28. feb 2011

@ivica7793 toto je tvoje prve ivf? ano nie kazda ma priznaky, s tim suhlasim.

frogiina
28. feb 2011

@ondre ano. som na pn. lezkam, kukam telku, citam....proste oddychujem. ak to aj nepomoze, urcite to neublizi 😀

lenca.b
28. feb 2011

ivica7793 v prvom rade srdecne gratulujem aaaa mam otazocku kolko ti bambuliek vkladali a v akom stadiu vyvoja kolko dnove?

annamary27
28. feb 2011

@ivica7793 no vidíš,paráda 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,ja som ti písala,že to prvé hcg ešte nemusí znamenať niečo zlé,strašne moc gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,teraz kedy dalšia kontrola?

ivica7793
28. feb 2011

@ondre áno je to moje 1.IVF a dúfam, že aj posledné..

ivica7793
28. feb 2011

@lenca.b..vkladali mi dve embryjká...jedno bolo 2bunkové a jedno 4 bunkové...nemala som PK ....jedno bolo oplodnené prirodzene a druhé ISCI....ET som mala na Valentína, tak verím, že to dopadne dobre.

ivica7793
28. feb 2011

@annamary27 ...dakujem...vieš ja som si tu už počítala kadečo a všeličo som si namýšľala 🙂 ...väčšinou, čo sa podarilo babám ostať tehotnými tak prvú krv aj druhú mali oveľa vyššie hladiny HCG ako ja...ešte ráno som tajne dúfala, že možno mi len stúpa pomaličky a ak dnes bude mať 50-70 HCG budem rada a pôjdem na kontrolný odber...už som si predstavovala všelijaké scenáre 😀 Dalšiu kontrolu mám už UTZ 22.3., tak dúfam, že dovtedy to pôjde dobre...a s testami radšej už končím, aj tak neukázali nič 😉 Verím, že aj Tebe to vyjde...a možno aj prirodzenou cestou 😀

tuzba
1. mar 2011

@ivica7793 z celeho srdca gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeemm.... 😀 tesiiiiiiim sa s tebou.... 🙂

valkat
1. mar 2011

@ivica7793 trošku si mi zvedla náladu já jsem dnes 10.den po ET a na testu jen jedna čárka....rozklepaly se mi ruce a slzy,to ani nemluvím.....ms mám mít až ve čt,pak to zkusím další test a snad bude vypadat jinak než dneska.....ale už moje myšlenky jsou poznamenané tou jednou čárkou...bych si nafackovala,že jsem se na ten test nevyprdla..... 😢

deni73
1. mar 2011

@ivica7793 Gratulujem! Ja mám zajtra OPU pri 2 ivf, dúfam, že to vyjde. Teším sa s tebou. 🙂

renattka24
1. mar 2011

@luly3 Tak ako si na tom??Ja stale nedockavo cakam na mrchu ale stale nic☹(
A ty Tuzba co??Este stale nic?Ani Tebe neprisla?
@ivica7793 Gratulujem.....Tesim sa s Tebou 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre