Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

blcha76
19. jún 2014

@ingrid0105 Pravidelný... teda mávala som presne 28-dňový pokiaľ som bývala bez hormónov a neriešila CAR, ale teraz mávam tak v priemere 27-dňový (niekedy 28, ale mala som raz aj 26).
OPU 9.6. (18DC), ET som mala 14.6. (23DC) po predĺženej kultivácii s emryoskopom , takže som 5.deň po.

ingrid0105
19. jún 2014

@blcha76 aj ja som tak mala a dostala som ptm mrchu. Ale u teba je to nadejne velmi, silno drzim palceky!!!

blcha76
19. jún 2014

@ingrid0105 To si ma moc nepotešila 😖 , ale aj tak ďakujem. Dúfam, že sa aj tebe konečne zadarí 🙂 ...

radina
19. jún 2014

caute, tak po vcerajsom pichani v maternici na tom istom mieste, tak dnes je ticho - raz ma pichlo v krizoch, tak dnes necitim uplne ze nic. ani to palenie. No ja uz veru neviem.

ingrid0105
19. jún 2014

@blcha76 ale ty si mala embryoscop a vyberali ti tu najsmlepsiu takze podla mna zaruceny uspech, ja som mala len PK. mna z vecera do rana prestali boliet prsia a uz som vedela ktora bije ☹

blcha76
19. jún 2014

@ingrid0105 Dobre že o tom hovorím a už zase cítim ako ma brucho pobolieva 😖 . Mna prsia boleli len počas stimulky, teraz nie, ale mna nikdy ani nebolievali, tak neviem... Uvidím čo bude...

babo78
19. jún 2014

@ingrid0105 ja som si rano dala nescu a poobede zalievanu. Inak chcela som sa opytat,ja som mala tiez embryoscop,najsilnejsie bolo to vajicko ktore nebolo napichnute ale co sa oplodnilo samovolne. Je vacsia sanca na otehotnenie ked bol embryoscop?

ingrid0105
19. jún 2014

@babo78 urcite je lepsie vyselektovane a este ked je aj prirodzene oplodnene,lepsie ako PK

santeema
19. jún 2014

@radina radinka príznaky nemusia byt ziadne, uz som to tu dakde pisala, ja som nemala ziadne pocity, prsia sa mi nezvacsili a neboleli ma az do porodu, zle mi neblolo, chute som nemala ziadne, az pri prvých pohyboch som si uvedovala, ze som tehotna a ani brusko som nemala pomaly do ôsmeho mesiaca🙂...drzim veeelmi palce...malého som mala po 17 rokoch, urcite sa vam to podari...skor alebo neskor.-)

ingrid0105
19. jún 2014

@santeema ak sa smieim spytat kolkaty pokus ti vysiel a akym embryjkom?

radina
19. jún 2014

@santeema mne sa to strieda, dovcera ma kadeco tlacilo, pichalo, palilo, dnes nic.
fuuuha, tak teda riadna doba , ale super, ze sa to nakoniec podarilo 😉 je to obdivuhodne a zaroven aj taky maly zazrak 🙂

santeema
19. jún 2014

@babo78 ja som pila kavu aj zalievanu dva krat denne, lebo som cisty zavislak🙂 pocas celého tehotenstva, aj kojenia a vsetko bolo ok a malicky spinkal ukazkovo. kludne si daj ak ti chuti, len nie 10 salok denne🙂

santeema
19. jún 2014

@ingrid0105 pokus bol na 4 ivf a ja som mala problem, ze sa mi takmer vôbec netvorili vajicka, priatel bol v pohode so spg. aj napriek hormonálnej liecbe, som mala prve dve ivf po odoberani vajicok iba prazdne folikuly. to bolo vblave vo ferticente, potom som presla do iscare martin, 3 pokus som skusila ako samoplatca native pokus, znovu nic, az na 4 ivf mi asi zmenili a zvysili davku hormonov, mala som 4 vajicka, tri boli ok a oplodnili sa, dve mi vlozili 24.10.2012, z jedneho bol nas maxik a este mam jedno zmrazene, to si chcem dat teraz tak sa uvidi.

santeema
19. jún 2014

@ingrid0105 embryjko bolo po predlzenej kultivacii tusim sa to tak vola, lebo ho vkladali az tusim na 6. den a to uz je ta blastocysta asi. uz som aj zabudla🙂.

santeema
19. jún 2014

@radina no veru, ja som si to istila aj adopciou, mam vybavene vsetko a tiez som to tu uz psiala, ked som bola v 8 mesiaci, tak som mala take stastie, ze mi ponulki 6 tyzdnove dievcatko s 2 rocnym bracekom, od maminy z krizoveho centra a to ani nie po pol orku od podania ziadosti, co je tiez maly zazrak🙂. ja som mala poziadavku aj romskeho povodu, nevadilo mi to, ale tieto deti boli od bielej maminy a otec neznamy. som sa pytala, kam potom sli, a nejakej kocke z môjho okresu:-ň. dufam, ze jej robia velku radost🙂.

ingrid0105
19. jún 2014

@santeema dakujem za infi, ja som 4 den po KET tak cakam...

radina
19. jún 2014

@santeema aj ja riesim adopciu ,ale zatial len tie povinne sedenia. Snad do 2 rokov by sme mohli dostat babo. my sme chceli biele a co najmensie. Tak ale pocitam s tym ,ze aj dlhsie budeme cakat kvoli tym parametrom co sme si zadali, ked to uz tak blbo musim povedat.

santeema
19. jún 2014

@radina budem drzat palce🙂. ono tie deti tiez chudata za to nemozu, ked nahodou ich maminy su v situacii, ked sa nedokazu o ne postarat. je super, ze dostanu lasku a pocit bezpecia a domova inde🙂. tiez to musi byt pre tie zeny velky stres. ja ich vôbec neodsudzujem za to ak to takto riesia. ved im musi srdce trhat, ked tie male drobce, ktore porodili musia dat inde a ani nevedia ako sa im bude vodit. aj tie najvacie "mrchy" ked to takto musim napisat, myslim maju rovnake pocity. niekedy vizualne biele dieta je zaradene ako poloromske, lebo ma napríklad jedneho zo starych rodicov roma, ked sa pozna rodokmen a nie je to anonymny porod. pri anonymnom nevies nic, iba ako dieta vyzera. na "cisto" biele deti sa caka fakt dost dlho. skus to aj s tym poloromskym, ved vzdy mas moznost po tom ako ho uvidis povedat nie. lenze napríklad novorodeniatka z hniezda zachrany ak su na pohlad biele, tak ich tak zaradia, ale nepoznas nikdy ci je to tak. hlavne , aby boli zdrave🙂, lebo to je asi to najdolezitejsie, ostatne sa nejak spravi🙂.

radina
20. jún 2014

@santeema hej, verim , ze casom nam to oni vysvetlia a tusim sa este tie parametre potom dalej upresnuju. Skusim to tam este potom lepsie upresnit. 😉

radina
20. jún 2014

Hallooo, dievcence, testovali ste niektora? ja tam mam stale ducha ducha .
neviem ci daco bude vidno, pridavam prvy test z dnesneho rana.

blcha76
20. jún 2014

@radina Peknééé, to je ale dosť silný duch 🙂. Ja myslím, že z toho určite niečo bude 🙂 🙂 🙂 . Koľký si deň po?

radina
20. jún 2014

No a tuto foto som robila cca pol hodku po. Vsimla som si, ze baby tu davaju testy aj do negativu. 😀
Ten pruzkovy som robila ako prvy, ale zda sa mi , ze ta kontrolna ciarka vysla nejako slabo. tak som spravila aj ten kazerovy.

radina
20. jún 2014

@blcha76 Faakt? boze, ja som nikdy nemala nic taketo, tak ja si stale myslim, ze to je len tien, alebo ta ryha.
som 10 den po ET 8 bunkovych. Od rana ma pali cely spodok. 😖 .... ja sa vobec v tehu testoch nevyznam, nezvyraznuje sa len ta ryha po ocikani?

blcha76
20. jún 2014

@radina No ja si myslím, že je to fakt pekný duch 🙂 ... Kedy ideš na krv? Skús ešte o 2 dni a určite bude čiarka silnieť 🙂 ... Ja by som chcela skúsiť testnúť zajtra, ale to bude ešte skoro, tak som pripravená na biely test 😒 .

radina
20. jún 2014

@blcha76 krv mam v utorok. uz nemam doma testy 🙂 ... aku znacku si mam kupit, aby to bolo fakt iste?
kolky den budes zajtra?

blcha76
20. jún 2014

@radina Zatra budem len 7.deň, ale vkladali mi blastocystu, takže skúsim, už som si aj 2 testy kúpila. Jeden použijem zajtra a keď nič, ešte skúsim v pondelok, lebo v utorok idem tiež na krv. Ja som nemala čas ísť do lekárne, tak som si kúpila v Tescu Pepino, ale baby chvália mamatest 🙂 .

radina
20. jún 2014

@blcha76 pri blasto. by to na 7den uz mohlo byt viditelne. ja som robila ten mama test, ale na tom pruzkovom to az tak nevidno a kontrolna ciarka mi pride tiez dost bleda. v tom kazetovom to vidno viac teraz. ale co pozeram ine diskusie, tak baby vacsinou pouzivaju tie pruzky.

blcha76
20. jún 2014

@radina Ja tiež používam prúžky, len raz som mala kazetový, lebo nemali iný. No uvidím, keď som už tie testy kúpila tak skúsim "šťastie" 🙂 ...
Kúp si už akýkoľvek a v nedeľu zas otestuj 😉 .

radina
20. jún 2014

@blcha76 joj , to urcite , vikend bude rozhodujuci pre nas viacere 😉 drzim nam palce !

radina
20. jún 2014

kocky, ja som ale nesika, ako som este raz cumela na ten test, naburala som do zehliacej dosky a ta tazka zehlicka mi jeb..a rovno na nohu. aaaau 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre