Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

wanda1986
22. jún 2014

kočky,ako sa mate inak? mne uz sa stahuje zaludok - zajtra krv. brrrrrrr.
@katka17044 aj ty ides rano do GF,ze? ako sa citis?

@radina nestresuj, v konečnom dôsledku aj ty mas onedlho test 🙂 ale je to krasna čiarka po kazde 🙂 a koncert billyho idola mohol len pomoct k uhniezdeniu 🙂
inak ako si pisala,ze si sa uz stihla vyvršiť na mužovi...tak to je hrozné kolko oni s nami musia vytrpiet :D :D aj moj to furt schyta :D

radina
22. jún 2014

@wanda1986 a ty vobec netestujes teda? fuuu, ja by som to nevydrzala 🙂 z mojej strany to ale bolo opodstatnene, nevedel sa odlepit od pc 😀 😝 ... moj krik zabral, reaguje na vsetko co poviem a stace mi okolo zadku . 😝

rebeka33
22. jún 2014

@radina jasne ,ze je svetlejsia. Hlavne ze je tam. 😉

wanda1986
22. jún 2014

@radina hahaha, malo to význam teda :D moj mi skáče aj v období mimo ivf :D ale ja som strasne vybusna. ale ja zas vybuchnem a o 2min zas som v klude,tak si uz asi zvykol :D netestovala som ani po ET ani teraz po KET. a o to vacsia je potom depresia ked ti v tel potom povedia,ze mrzi nas to...

zuzina1881
22. jún 2014

@radina ten strach o to malinke drobatko uz ostane navzdy! 🙂 ja som dnes 6+3tt a v utorok idem do car na poslednu kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko ok 🙂

ingrid0105
22. jún 2014

ja mam zhruba tiez 2 dni pred mrchou, vcera ma bolelo podbrusko a vecer celkom dost, dnes rano nist a prsia ze vobec. VSETKYM sa raz zadari len treba obrovsku trpezlivost a verit tomu. ja som tiez cital tie starsie prispevky

radina
22. jún 2014

@wanda1986 u nas som aj ja ta, co huci, ale aj vcera po 5min tichej domacnosti som sa prva na tom tichu zacala rehotat - prislo mi to vtipne ako sa vtiral pri obede komentovanim aky dobry obed som navarila, ako pojdeme na zmrku 😀 ... ale inak sa na muza nemozem stazovat. neviem si predstavit, ze by som doma mala nejakeho debila popri stresu z neplodnosti. nie si baran alebo byk ? 😀
Obdivujem tvoju pevnu volu. 😉

katka17044
22. jún 2014

@wanda1986 áno tak pre istotu tam zbehnem, aby mi potom v tel. povedali, že mám všetko vysadiť... v pondelok mám aj dostať ak nedostanem, tak keď príde manžel z práce asi by sme to hneď skúsili, kým mám v sebe aj ten prednison no a bodaj by som už nedostala, ale to by bol, že aký zázrak... Inak absolútne nič necítim tak už skôr je to jasné...Tak celkovo sa cítim tak nič moc...

radina
22. jún 2014

@zuzina1881 Tomu verim, cele tehu hlavne po ivfkach musi byt hrozny stres. Drzim palceky, nech je vsetko v poriadku . 😉

katka17044
22. jún 2014

@radina ja som prvý krát netestovala a ani som nebola, potom som 2 krát testla a boli čiarky, tak som tomu chcela už ostať verná a teraz nič... Ale ja prežívam hrozné stresy pri tom tel. také až na porazenie, preto radšej testujem, lebo ak by som bola, tak tie stresy by boli zbytočné a takto keď som vedela, že je ok tak som volala a bola som v pohode, vedela som, že povie dobré správy, teraz to zase bude naopak... čo už ale aspoň sa pripravujem na sklamanie a už si na to zvykám...

radina
22. jún 2014

@katka17044 presne, aj u mna je to tak. Inak, ako dlho beries ten prednison? mas ho len preventivne, ci mas nejake protilatky, ? na tvojom mieste by som ho nevysadzovala. ja ho beriem uz od januara. A mne vdaka nemu klesli tie nebezpecne NK bunky takmer do normy potrebnej na tehu.
A hlavne ak beries 1 tabletku ,tak by sa nemal vysadzovat zo dna na den, ale postupnym znizovanim, cize na pol tabletky.

wanda1986
22. jún 2014

@radina kozorozec 🙂 inak ale ako vidim,tak tak vsetci co bojujueme s neplodnostou,tak mame pekne vztahy a tak a tam kde su velke vztahove problemy,tak tam sa to kotí jedno za druhým 🙂

smoulinka13
22. jún 2014

@wanda1986 no asi tak...dobre si to napisala xixi

radina
22. jún 2014

@wanda1986 takze tiez su tam tie rohy 😀 ....alebo si vezmi rodiny , co maju financne problemy, ci su to taki jednoduchsi ludia (nechcem nikoho urazit samozrejme ), tak aj 3-5 deti maju - hovorim len na zaklade skusenosti z okolia. 😉 a nehovoriac o rodinach ,kde sa chlasta, fajci, neziju zdravym ziv. stylom, tak aj ti maju vacsinou deti bez problemov. 😠

katka17044
22. jún 2014

@radina ja ju beriem len preventívne či náhodou nemám protilátky proti embryu (aby sme už všetko poistili), proti spermiám nemám, ale proti embryu mi nezisťovali. 2 týždne pred posledným menzesom som ho začala brať 1tab. a od vkladu som to znížila na polku.

katka17044
22. jún 2014

@wanda1986 presne s tým súhlasím a nechápem prečo to tak je... ale tiež to pozorujem v okolí, že to tak je...

katka17044
22. jún 2014

@radina presneeeeeeeeeee aj to je veľká pravda...

radina
22. jún 2014

@katka17044 No ale ak by si nedajboze tie protilatky proti embryu mala, tak to treba uzivat pred et aj 3 mesiace dopredu. aby to zabralo a potom aj cele tehu. To je strasne kratka doba na to aby ti zabral. ja mam protilatky len proti spermosom, a dr Madar z prahy mi ho nakazal brat 6-8 tyzdnov pred ivf. a potom polku. A chraneny pohl. styk , len pocas ovulky bez ochrany, lebo inak ti to opat drazdi tu imunitu.

katka17044
22. jún 2014

@radina fuha no tak to je dobré tak som ho brala v podstate zbytočne... to mi zistia na genetike ci mám tie protilátky?

wanda1986
22. jún 2014

@katka17044 asi nezistia.ja mam genetiku za sebou a nic take sa tam nepise🙂

katka17044
22. jún 2014

@wanda1986 pekne tak potom neviem kde to treba ísť

dukokatka
22. jún 2014

@katka17044 tie protilatky sa daju zistit z krvy alebo z hlienu krcka maternice po pohlavnom styku.

blcha76
22. jún 2014

@katka17044
@wanda1986
@radina
Vľavo včerajší, vpravo dnešný testík 🙂 , ktorý je o trošičku tmavší 🙂 ...

Mne to tak nepekne rozmazane fotí 😖 .

@ingrid0105 Krv mám v utorok, tá by mi to mala potvrdiť, tak čakám...
Ano, mala som embryoskop, dali sme si všetko možné (ICSI, PK a aj emryoskop), lebo som chcela vložiť len jedno emryjko, hoci mi odporúčali dve. A ty si ako na tom?

dukokatka
22. jún 2014

@katka17044 mala som na mysli protilatky na spermie

katka17044
22. jún 2014

@dukokatka proti spermiam mi robili tie nemám, len neviem ci mam proti embryam a kde to zistit

lucusik33
22. jún 2014

@katka17044 mne protilatky proti trofoblastu/embryu/ zistovali z krvi priamo v Care

katka17044
22. jún 2014

@lucusik33 a kde chodíš prosím ťa? Mne v gyn-five robili len proti spermiám...

wanda1986
22. jún 2014

@blcha76 super,paradicka,gratulujem,pekne tmavne😉

ingrid0105
22. jún 2014

@blcha76 super drzim palce velmi 🙂 no ja som dnes 6 den po KET do utorka by mala prist mrcha, ale neviem, pobolieva ma podbrusko, prsia vobec...ak nepride mrcha budem testovat. ak pride tak bola som rozhodnuta neist do dalsieho KET hned ale vcera sme sa rozpravali s priatelom ze hned pojdem do dalsieho teraz predsa len , myslim si ze to telo je teraz tak nastaven a ak ani toto nie tak na jesen 2 IVF a dame si tiez embryoscop, mali sme PK, zmrazene su este 2 blastocysty

ingrid0105
22. jún 2014

babenky ak to teraz nevyjde, ale stale este verim , len si chcem zistit, ak pride mrcha mozem zavolta do centra a pokracovat v brani liekov akoze 1 DC? po vcerajsej uvahe absolvovala by som posledne KET este teraz a az potom pauza pred IVF. alebo musim jeden cyklus pockat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre