Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

depa
15. mar 2011

@kefalinek vieš čo toto je už šiesty dufam že to fakt nie je nič zle ale moj dokymi dal ascorutin aby mi krv nešla pri stolici...ked ja mam už take blbe pocity v podstate druhy den čo mam slabulinku krv je to na nervy možno si kupim mamatest a vyskusam ho vraviaže je spolahlivy.

miminap
15. mar 2011

baby, ako a ci vobec ste citiliuhniezdenie po KET? je to naozaj hned dalsi den po KET, ako bolo embryjko z predlzenej kultivacie?

luly3
16. mar 2011

@malevil ahoj ja som mala IVF v januári a teraz je marec a už stimulujem zasa na IVF čiže
po 1 mrche som mohla ísť do toho znova ale ja som samoplatca čaká sa kôli poisťovne 😉

malevil
16. mar 2011

@luly3 dakujem za info, dolezite 😀 . Lebo stale rozmyslam, kolko mam cakat s tou konzultaciou, ale asi sa nahlasim hned teraz na koniec mesiaca,ked si predstavim, kolko budeme cakat na ziadost, a ak ma pripadne budu este testovat...lepsie zacat skor a potom uz s vysledkami cakat ked uz bude vhodny cas, vraj na regeneraciu by bolo dobre take 3-4 mesiace pockat. Ale diky moc 😅 , potesila si ma. Vela stasti 🙂 🙂 🙂 😵 a

luly3
16. mar 2011

@malevil na regeneráciu čoho???? veď mi sme nepotratili len sa to neuchytilo nie????
aspon si myslím 😀 a kam chodíš do akého centra???

depa
16. mar 2011

@frogiina moja urobila som si testik a bolo tam vidno slabulinku čiarku ale prečo som teraz slabo krvacala nechapem a velmi sa bojim ved nieje možne že rano ano a teraz krvacanie....na krv mam ist až v pondelok ale asi ma slakne doftedy....inač vkladali mi dve a je možne že by som pri krvacani videla odist bobulky....

frogiina
16. mar 2011

@depa slaba ciarocka je dobre znamenie 😉 . skus urobit znovu o dva dni. to krvacanie fakt neviem, ja som to nemala. ale co som tu citala, tak je to niekedy normalne - slabe krvacanie alebo spinenie. niektore zeny maju udajne cele tehotenstvo slabe krvacanie. skus byt kludna a oddychovat. horsie by bolo keby si mala testik biely ako sneh...bola ciarocka, tak sa teeeeees 🙂

frogiina
16. mar 2011

@depa a este co sa tyka tych "bobuliek"....myslim, ze je to hlupost....embryjka by si v ziadnom pripade nevidela...tie su v tomto stadiu takmer mikroskopicke..

malevil
17. mar 2011

@luly3 neviem, mozno vajecnikov a sliznice, ved predsa len su to neprirodzene stavy. Mna stale bolia vajecniky, najnovsie zacalo spinenie...a asi aj psychika potrebuje regeneraciu...ved preco by to inak robili az po 3 mesiacoch. Ja chodim do Iscare. Pri poslednom telefonate mi sestra povedala, ze mam prist o mesiac o dva, ako sa mi bude zdat vhodne, a ked zaratam cas na vybavovanie dalsej ziadosti a na vsetky predpokladane vysetrenia, na ktore ma konecne hadam poslu, tak to aj tie 3-4 mesiace da...Chcem sa spytat, ked sa embrya neuchytili a pri vysadeni liekov ti kedy prisiel menzes, lebo mne este pred vysadenim, v den krvneho testu. A na druhy den zo mna vysli take podivne dva utvary, vyzerali ako dve male "drzky", UZ STE TO NIEKTORA ZAZILI? 😖 Len som zvedava, predpokladam, ze doktorka mi povie, ze to bola sliznica, bola to celkom tuhe...

renattka24
17. mar 2011

@malevil Ahoj ja tiez chodim do Iscare.Ja som bola v Januari na KET a teraz uz beriem zasa lieky a na knci mesiaca idem znova.Vraj je dobre ist co najskorej pretoze sme nabite hormonami.Ale ty si mala tusim IVF,ze?Asi je to individualne ale som rada,ze som sa dala znova do toho.Ale ak Ti tak povedala sestricka tak asi potrebujes chvilku pauzu,no a co sa tyka vysetreni....som zarazena ze Ti skoro nic nerobili.Ja som asi pol roka chodila len povysetreniach ako je genetika,RTG maternice a aj manzela stale nahanali....Poviem Ti ze keby som tam nemala zmrzlinky tak uz tam urcite nie som....Ich pristup sa mi velmi nepaci....Tak vela stastia.A Vybavovacky uz zacni hned teraz aby si sa trosku pohla a pokial sa Ti bude schvalovat ziadost mozes hned oddychovat.Tak sup do toho a neboj urcite sa to podari 😀

frogiina
17. mar 2011

dnes rano sono potvrdilo tehotnost 🙂 🙂 🙂 ...zatial su tam dve bublinky, jedna vacsia, jedna mensia 🙂, tak uvidime ako sa to bude vyvijat...je veru pred nami este veeeeelmi dlha cesta, tak drzte paste. zatial sa tesim aspon z prvej vyhratej bitky. vsetkym velmi drzim palce aby ste aj vy coskoro poculi len a len dobre spravy.. 🙂

malevil
17. mar 2011

@renattka24 diky za rady, chystam sa tam hned teraz pred dalsim menzes, a keby mi tie ostatne moznosti(Brno, Martin a pod) neboli daleko, tiez by som odisla. Ja neviem, ako to riesia baby, co chodia do Brna, to tam stale dochadzate? Vsak to bolo o drzku si vybehnut kazdy druhy den na otocku len tu v BA z prace. Nieto este niekde cestovat. Ja ti neviem, preco ma nikde neposlala. Stale mi hovorila, ze ideme na jeden pokus. Vraj ked lieky nezaberu, tak nic. Len nechapem, preco to nepoistili aj s tymi vysetreniami. Ja som vedec, je pre mna nepochopitelne, takto vyhadzovat nadarmo moznosti. Ved ked ma raz niekto zlyhavanie vajecnikov, tak si tie ostatne veci poistim vopred, aby som uz naozaj testoval len tie vajecniky. No, som zvedava. Tebe drzim palce, vlastne vsetkym, som este na zaciatku,vase skusenosti su na nezaplatenie. Dakujem vsetkym. 😵

luly3
17. mar 2011

@malevil ahoj hej aj mne prišiel menzes pred vysadením liekou 😕 každa
žienka reaguje inak ale je to normálne
@renattka24 ahoooj dlho si tu nebola 🙂 tak čo ako pokračuješ hmm???

renattka24
17. mar 2011

@luly3 Ahoj 😀 Ja som tu stale len Vas pekne citam a moc nemam cas......No ja uzivam lieky podctivo,mam zvysenu davku beriem aj rano Prednison a vecer polovicku aj ked moc neviem na co....No a za tyzden idem na kontrolu a uvidi ako je na tom sliznica a uz by som aj mala vediet termin ET 😎
A ty ako???Uz aby sme sa pridali k bbtine 😀
Tuzba ty co mas nove??
@malevil A ku komu vlastne chodis?ak mozem vediet.Ja sice dochdzam z TT to nie je tak daleko ale ak by to nevyslo zase tak skusim ist dalej a mozno aj to Brno ved co neurobis pre babenko 😀 😀

luly3
17. mar 2011

@renattka24 prednison je na stiahnutie imunity aby sa embrijko mohlo pekne uchytit 😉
ja som mala včera kontrolu a v sobotu mám punkciu tak som zvedava ako dopadne
a sliznicu mam 11 mm.
super len pekne papaj lieky ja tiež poctivo až sa mi všetci smejú že iba drogujem 😀 😀 😀

renattka24
17. mar 2011

@luly3 Aha tak super dakujem za vysvetlenie.Pretoze ked som tam bola v januari na krv a ten prvy test bol slaby a potom za 2 dni bol este slabsi tak mi potom Docent povedal ze sa to chytalo ale potom si to asi emrijko rozmyslelo a ze teraz sa poistime tak mi zvysil davky....no teraz ja beriem 6,5 liekov denne a od soboty zacinam 8,5 liekov denne 😀 No hlavne aby to vyslo.
Tebe tak pekne povedia co a ako a ja zasa nic mne nepovedal nikdy ako mi rastie sliznica no co uz,zvykla som si u neho.
Tak a potom kedy by si mohla ist na ET??Co uzivas vsetko?No sme totalne zavyslacky 😀 😀 Ja som sa normalne tesila na tie lieky 😎 😎

malevil
17. mar 2011

@renattka24 Ja chodim Dr. Petrovej, prave si citam ohlasy na Iscare a lekarov tam, no neviem, celkom hroza 😨 😝

renattka24
17. mar 2011

@malevil Hmmm.Ona je tam nova.Docent Valky ju zaucal ked som ja bola v Januari na ET.A dokonca ona mi to aj robila pretoze Docent bol niekde na rychlo odcestovany...Ja som chodila dlho k pani Dr.Durechovej a ta bola uzasna...ale raz ked som sa objednavala tak mi povedala na recepcii,ze tam uz nepracuje a nechcela mi povedat preco a kde je...Nakoniec som ju nasla v tom novom Car-Centre v Ba....ale ja ked mam este mrazacikov v Iscare tak tam musim byt.ale potom by som asi ju vyhladala....No mam taky pocit ze oni na nieco cakaju.....ale sak si myslim ze dost im za to vsetko platime...a ten ich pristup....takze nic nebude.
No skus si pozistovat veci ktore potrebujes a vyrukuj to potom na nu ze to chces aby Ti urobili...Nech vedia ze nie sme dute z toho co tam s nami robia.....

malevil
17. mar 2011

@renattka24 Neviem ci je nova, lebo v profile ma napisane, ze spoluzakladala Iscare s Valkym. Mne ju odporucila kamaratka gynekologicka, ony dve su tiez kamaratky, tak som trochu dufalala vo vacsi zaujem 😀 . Ona bola vcelku zlata, a ja som sa dost spolahla na to, ze vie co robi, co isto aj vie. A celkom chapem aj tu politiku, ze chcu zarobit, tak to predsa nebudu skusat hned vsetko naraz. Ked vidim, kolo uz investuju do toho ine baby, tak mi moje naklady nepridu az take velke. Ale ked si predstavim tu celkovu sumu aj s peniazmi od poistovne, tak je to celkom slusny biznis. S tym slabym informovanim pacientiek, to je tiez dobry ofajk. Vylepia papiere na stenu, co je super, ale ked tam lezi vystresovana cakatelka, no kto tam cita papiere po stenach. Mne napr. zabudli dat po odbere prepustaciu spravu, a az doma som si pred transferom precitala, ze si mam dalej nieco davat, a priniest si to do CAR-u v den transferu. Dobra"haluska". Ked som sa na to pytala,akurat sa po sebe pozerali, a ze preco som nedostala nic, ako to ze som odisla bez prepustacej spravy(no lebo mi nikto nic nepovedal, a na otazku ci mozem ist, ci je to vsetko mi povedali ze ano), a nakoniec tu spravu ani nenasli(ze by zostala niekde zalozena?) JA teraz rozmyslam, ci aj to mohlo sposobit, ze sa embrya neujali. Chcem sa Vas spytat, ci nejako konzultujete s lekarmi uzivanie tych vsetkych cajikov, vitaminov a kdejakych chilli-pastiliek? A kolegyna spominala, ze jej nevesta si vraj dala robit genetiku tu v BA, nepoculi ste o tom?

tuzba
17. mar 2011

@renattka24 ahoj no dnes dopadla kontrola dobre....lieky uzivam dalej a v utorok mam ist na KET... 🙂 dufam ze sa embrijka preberu k zivotu.... 😉 a ty ako pokracujes?

tuzba
17. mar 2011

@matelko1 ahoj no dnes som bola na kontrole ...dopadla dobre... 🙂 ak bude vsetko ok tak v utorok idem na KET.... 😀 😀 😀

miminap
17. mar 2011

@tuzba ahoj.som rada,ze sa nasiel niekto, kto sa chysta na KET, lebo sa nemam s kym radit.drzim palce.

renattka24
17. mar 2011

@tuzba Jeeee tak pardicka 😀 Uz sa tesis co?Neboj urcite to dobre dopadne.Len tomu musis verit, a co budes aj na PN?Ja idem za tyzden na kontrolu a tak na konci mesiaca by mi mali robit KET 😀 😀 Tak nech to uz je.Emrijka sa urcite uchytia a budes mat dvojky,predsa nenechame v tom samu bbtinu,no nie? 😀

renattka24
17. mar 2011

@malevil Jaj ja som si ju zmylila s doktorkou Latakovou,ta je tam nova.Prepac ospravedlnujem sa....Neviem asi som mala nejaky vypadok 😀 Tak no a halusky sa aj mne stali ale radsej to nebudem uz riesit.Podla mna by mali prejavit viac zaujmu o pacientku.....
A co sa tyka tej Genetiky,ved to by Ti mali urobit v Iscare,oni tam maju svojho lekara,tak sa skus Petrovej spytat.Ci chces ist k inemu lekarovi,?

malevil
18. mar 2011

@renattka24 zatial nie, dnes som sa nahlasila na konzultacie. Neviem ci to robia v Iscare, ja som nemyslela tu predimplantacnu, ale geneticke vysetrenie rodicov. uvidim, mam plny notisek otazok, takze verim ze to bude plodna diskusia, len aby ma hned z kraja neschladila, ze uz mi nic robit nebudu 😠 . 😢

nemko
18. mar 2011

@malevil neviem ci ides na konzultaciu k Lattakovej, ale moc sa netes lebo ja som sa tam takto chystala v januari, prisla som tam s papierom otazok a povedala mi, ze toto musime prejst s docentom (podotykam, ze to boli zaklady ohladom genetiky , spermiogramu a imuna) takze od nej zazrak necakaj 😉 ja som potom uz ostala u docenta, absolvovala som s nim 3 IVF a mam v sebe 3 blastocysty a cakam este dlhych 13 dni 😉
baby drzim vam palce 🙂

malevil
18. mar 2011

@nemko ja idem Petrovej, idem sice len na konzultacie, ale ked uz sa votrem dnu aj s lajstrom otazok, asi ju porosim nech ma pozrie, mna tie vajecniky nejako stale pichaju....a ja nie som nejaky milovnik pitia velkeho mnozstva tekutin, skor som mala problem vypit 1l tekutin denne a teraz pijem jak duha, ten ohss sa dostavi aj neskor?mala som pocit, ze len ked beriem tie hormony...

nemko
18. mar 2011

@malevil aha, tak s Petrovou skusenost nemam, ale ohlasy su na nu dobre....tak drzim palce 😉

tinusasa
18. mar 2011

ahojte.zacala som brat aloe vera na posilnenie imunity lebo mam stale problemy s mocovym mechurom a do centra mam ist az o mesiac az ked dostanem dalsie kramy.Iba som si myslela ci to aloe vera nevplyva potom nejako negativne na vysledok ET . poradte 😒 dik

mabumi
18. mar 2011

@malevil ak by si dostala OHSS po ET / a takto neskoro /, znamenalo by to, že to bolo úspešné 😉 . inak by si to podľa mňa nemala dostať. robili ti nejakú kontrolu po ET? ja som bola minulý týždeň a na sone mi niečo našli. teraz čakám do ďalšieho cyklu, či sa to stratí alebo nie. v každom prípade by ťa mali vyšetriť. vaječníky môžu byť stále nastimulované, zvlášť po takých dávkach ako si mala ty (ak si ťa nemýlim 😀 ). kľudne môžeš mať bolesti, nemusí to znamenať nič, ale vyšetriť by ťa určite mali.
genetické vyšetrenie rodičov robia aj v ISCARE. ja chodím do Iscare MT a tam nám to robili ešte pred prvým ivf sami od seba.
@miminap aj ja sa chystám na KET, len musím čakať 😒 . budem zbierať rady od vás 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre