Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

renattka24
12. apr 2011

@mabumi Ja uz nemam chut ist do toho 3x ☹ Myslim ze by som si mala oddychnut a nechodit tam ako na hodinu klaviru.Neviem co by bolo dobre.Ale psychicky mam toho uz dost,stale lieky.....A Tebe sa urcite prebere ten jeden mrazacik a budes tehulka.Nesmies si zo mna brat priklad 😀

katy2
12. apr 2011

@renattka24 je mi to luto ☹ ale urcite to nevzdavaj... je to stale tvoje 1.IVF? Kolky KET to bol? U nas napr. ani jeden KET nevysiel 😔 Ale to vravim o sebe... Nam jednoducho KET nebol sudeny - a to som ich mala 6.... U nas len ET mal uspech....
Prajem ti vela sily, daj sa do psychickej podoby a nevzdavaj to.... Niekedy naozaj treba viac pokusov a neuspechov... Ale uspech na teba este URCITE caka 😉

silvinnka
12. apr 2011

@renattka24 bozeeeeee Renatka,co to tu citam....kurnik sopa,musime byt vsetky tehulky,musi to tu niekto rozbehnut,toto nie je spravodlive.....nevzdavaj to,pockaj na krvicku a kasli na testy....mne sa to teda hovori,ja sa idem testnut predsa len v sobotu....zajtra mam dostat menzes,dost ma boli brucho ☹

silvinnka
12. apr 2011

mabumi@ ahoj,nad tym ani nerozmyslaj,ze by sa Ti jeden mrazacik nerozmrazil....rozmrazi sa urcite,musis silno verit a mysliet na neho ....aj u nas to takto bolo ,bol len jeden a pekne sa schopil a zacal sa krasne delit a teraz je v brusku a dufam,ze stale bojuje 😉 takze hlavu hore !!!!

mabumi
12. apr 2011

@renattka24 veď ja viem, tiež nie som taká silná optimistka ako sa tu prezentujem 😖 . možno máš pravdu, treba si užiť leto, nabrať energiu... ale isto sa to podarí 😅 😵 dúfam, že budeš prekvapená z toho, ako skoro to príde 😅

@silvinnka a ty moja si nemôžeš žiadnu mrchu dovoliť 😠 , čakáme na teba ako na priekopníčku, musíš to prelomiť !!!!!! 😠 😀 😀 😀 😀 . takže hore hlavu, nohy hore, myšlienky hore 😀

mabumi
12. apr 2011

@silvinnka 😀 sme obe naraz napísali jedna druhej že "hlavu hore" a to som ešte nečítala tvoju správu 😀

luly3
12. apr 2011

@renattka24 je mi lúto ale presne ako vraví @mabumi neodkladaj to teraz
si nastimulovaná a maternica čim viac ma vsebe embryo tým skôr si nanho zvykne 😉
takže si trošku odýchni a v máji šup pre mrazáčika 🙂
ostatným čakatelkám prajem nech sú už konečne // a nech ma niekto následuje 😉

mabumi
12. apr 2011

@luly3 iiiiiideeeeeeeeemmmmmmeeeeeeeee 😲 😀

bbtina
12. apr 2011

@renattka24 ty!!!! ešte neni koniec, ešte sa môžu zjaviť dve čiarky, sľúbila si mi to, že ma v tom nenecháš 🙂))) Juuuj, ja ešte stále verím

silvinnka
12. apr 2011

zabojujeme!!!!

renattka24
12. apr 2011

@katy2 No ja som z toho uz znechutena....A akoze ti nebolo sudene KET nerozumiem tomu ved oni v Car centre urcuju co je pre teba najlepsie nie??Za aku dobu si prosim ta stihla tyhc 6 pokusov KET???Neviem nazbierat silu.....sa mi to zda aj zataz pre organizmus ved od oktobra som na hormonoch.......KET to bol uz 2 pokus u nas.A malo som to ako ICSI mali sme 16 mrazacikov.....ET je co??

katy2
12. apr 2011

@renattka24 ET je transfer cerstvych embryi hned po IVF....
My uz mame za sebou toho hodne a to nehovorim o tom, ze manzelovi museli odobrat spermie chirurgicky pod narkozou (Mesa/Tese)
1.IVF sme mali v januari 2008 - nebol transfer.... a tri KETka nam nevysli, 2.IVF v septembri 2008 - mame dcerku Potom nam dalsie tri KETka opat nevysli a teraz vo februari 2011 3.IVF (uz ako samoplatcovia) - cakame druhe babo.... A mrazene uz nemame nic - takze dalsie pokusy uz nebudu....

renattka24
12. apr 2011

@silvinnka Tak to uz vyzera ze tehulka opat nebudem.....ale ty nemaj strach testni v sobotu a verim ze sakra aspon tebe sa to podari.Musi 😅 😅
@luly3 Ja asi nedokazem ist do toho a 3x sak budem uplne na nervy......toto my hovorili teraz ked som isla 2x na Et ze maternica je prehormonovana a ze je dobre to zasa skusit a dom kedy mam takto chodit??Ja nemam na to asi teraz.....
@bbtina Moja pekna sama neveris, ze by tam mohli byt // ciarky ved som uz 11 den a moj prvy tehotensky test je len s tou jedinou ciarkou ☹ Jemi mooooc zle.Taka nespravodlivost.......Moja prepac ale budes v tom asi sama.Ale budeme sa tesit s tebou na miminka a potom chceme samozrejme vidiet fotecky 😀

renattka24
12. apr 2011

@katy2 Ja som ET cerstvych embryi nemohla mat pretoze som mala silnu stimulaciu vajecnikov...takze 2 mesiace sa mi vsetko vo vnutri stahovalo.....preto sme museli aj zamrazit......Ja neviem co mam urobit.....Tkze ak tomu rozumiem za 1 rok ste stihli 3 KET??Samoplatca no my sme teraz platili a neviem ani za co nikto nam nic nevysvetli a uz aj ten ich pristup mi ide na nervy........Dakujem za vysvetlenie a tesim sa s Vami, ze cakate babenko. 🙂

katy2
12. apr 2011

@renattka24 a kolke KET si mala teraz?
V roku 2008 som stihla 1 IVF, 3 KET a 2.IVF....
Ja som po 1.IVF tiez nemala ET az po druhom a to vyslo.... jednoducho nam KETka nevychadzali... Podla mna skus este KETka a ked nic, tak by som sla do 2.IVF a modlila sa, aby bol aj ET..... Urcite to nevzdavaj.... si na zaciatku, aj ked sa ti to nezda... ja viem, cele je to o psychike, ale uz si sa raz dala na boj, tak to predsa nevzdas..... Prajem vela sily.....

silvinnka
12. apr 2011

babulky moje,mne je to tak strasne luto,mne normalne slzy tecu...kurnik,kazdy den sem chodim hned ako sa zobudim,citam podstivo kazdy riadok aby som sa tesila s Vami a podporila Vas trosku aj ked sa v podstate nepozname....nebudem pisat,ze musite bojovat a byt silne,kazda sa stym vyrovnava inak... ja sama po negativnej skusenosti neznasam taketo ,,utesujuce,, slovicka aj ked niekedy dobre padnu....takze ,pekne postupne naberiete silu,zregenerujete organizmus a ked sa budete vsetky usmievat tak sup do dalsieho boja ,ALE CHCE TO CAS!!! 😉 a verim,ze kazda z nas casom bude hrda maminka 🙂

renattka24
12. apr 2011

@katy2 Toto je moje 2 pokus KET.Tak uvidim co mi povedia...zeby som este skusila do tretice ale este uvidim.Viem ze som len na zaciatku len som nevedela ze to bude take tazke.....Dakujem za info a povzbudenie 🙂

katy2
12. apr 2011

@renattka24 urcite chod do dalsieho KET... to nie je narocne na stimulku, nie je tam moc hormonov... Menej zatazi organizmus... Vyskusaj, pokial sa da a mas mrazaciky a ked nic, sup do dalsieho IVF aj s transferom, ten urcite vyjde..... 😵

renattka24
12. apr 2011

@katy2 Dakujem Ti.Uvidim ako dopadneme.A mozno sa do toho dame.Ale moc nemam chut. ☹

renattka24
12. apr 2011

@silvinnka Ja som tak isto na tom.Zobudim sa utekam zapnut PC a rychlo citam co je tu nove a neni mozne aby z tolkych zien nebol ziadny pozitivny vysledok.Tak ti drziim patiky, ty musis byt ta co to zacne...moc na teba myslim.Ja sa vyplacem a bude zasa dobre.Mne nevadia taketo reci a povzbudenia...ale skorej ludia v praci pozeraju na teba, lutuju ta a kto o tom nevie ak sa pyta zasa a kedy bude babo ved ste sa pred pol rokom zobrali a uz je cas...najrasdej by som vtedy utiekla ☹ ☹

silvinnka
12. apr 2011

@renattka24 to poznam,u nas je to tiez tak a este ked ma videli s brusko ,ze som bola pred tym tehotna,tak boli aj take reci,ze som isla na potrat a teraz sa nam za to nedari....ludia vedia byt pekne drsni a zli,ale nad takymi sa treba povzniest a len sa usmiat....tak teda tfuj,tfuj,zabojujej,vsetky negat. myslienky hadzem za hlavu.... 😠

renattka24
12. apr 2011

@silvinnka Mam dost.To uz nemaju co riesit ludia??Nech sa radsej pozrie kazdy do svojho hrnca co ma doma navarene.....No moja co nas nezabije to nas posilní 😎 Takze bez do boja 😀

silvinnka
12. apr 2011

@renattka24 😠 😠 😠

renattka24
12. apr 2011

Teraz ma napdalo.Baby nemohla by som hned teraz ako dostanem mrchu znova zacat uzivat hormony??Aby som nemusela cakat na dalsiu mrchu tak ako som to mala v Januari??Ma niekto s tymto skusenost??Ze isiel zasa do toho bez prestavky??

mabumi
12. apr 2011

@renattka24 😉 😉 😉 takto sa mi páčiš!!!!! to sú slová do boja 😅
snáď by si mohla, neviem. ale bola by som celkom rada, išli by sme do toho spolu 😀

makovicka53
12. apr 2011

@renattka24 ahojky ste zlate...no ja cakam netrpezlivo na vysledok..na sone nevidela nic...

silvinnka
12. apr 2011

@renattka24 reni,myslim,ze mohla ,kamoska takto isla,bez prestavky....ine by bolo ,ak by sa mimi uchytilo a potom zacalo klesat hcg,tam treba prestavku.....teraz som snou volala a pytala sa jej na toto,ale ona chodi do gynfiv.....myslim,ze docent by stym nemal problem,akurat Ti asi vysadi utros a ostatne lieky necha 🙂

rienok
12. apr 2011

@renattka24 mojenko, vôbec sa netráp my sme s manželom už 10 rokov svoji a tiež sa všetci vždy pýtali a voľakedy ma to aj rozplakalo 😒 no ale už druhý rok všetkým na rovinu hovorím, nám sa nedá prirodzene len umelé oplodnenie a to môžeme len raz za 3 mesiace takže preto to tak dlho trvá.... väčšinou sa všetci zahanbia a dajú pokoj. Tí múdrejší sa spýtajú ako to prebieha a ako to zvládame a väčšinou držia palce.
neviem či chceš ísť do KET-u alebo celú stimulku a dosť záleží aj na tom aké dávky hormónov si brala pri poslednej stimulke.
ja som dnes vysadila všetky lieky a už netrpezlivo čakám, kedy môžem ísť do ďalšej stimulky 😵 😵 Nevzdáme to 🙂

renattka24
12. apr 2011

@mabumi Dakujem.No vyplakala som sa nebudem sa vzdavat ved su horsie veci na svete a teraz moja Kmotricka prisla o babenko a bola v 5 mesiaci takze tak.Budem bojovat a mam Vas ktore ma velmi povzbudzujete....Tak mozno by sme isli aj do toho spolu asi by to tak aj vyslo, nevies si vyrata termin??? 😀

renattka24
12. apr 2011

@makovicka53 Tak super a kedy povedali ze budu volat?A este lepsie ze ti robili sono,si im povedala o bolestiach a co povedali??Vela otazok,co? 😀
@silvinnka Si uplne uzasna,dakujem.A docent neviem mam z neho strach a je taky nepristupny asi prejdem na inu variantu medzi nasou komunikaciou....ale neviem ako by som to urobila.Ja som na PN a volali by mi ten hnusny vysledok poobede vo stvrtok.A co by som sa asi musela hned spytat sestricky ci by sa dalo ist hned do dalsieho kola,z toho dovodu ze som na PN a nechcem ju uz prerusovat....tak neviem co by mi povedali.....Teraz by som do toho isla ale nemozem cakat dalsi mesiac a ist do prace a potom znova na PN sak to je na nervy....a este k tomu budem mat zrovna vtedy skuskove obdobie 😅 Baby radte 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre