Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

alison758
17. aug 2015

@katka17044 si silna,ja mam za sebou 4 vklady ale nikdy som nemala hcg vysie ako 4 co je v konecnom dosledku lepsie ako ked sa uchyti. a nic....mas moj obdiv, je hadam este sanca ze to bude ok

katka17044
17. aug 2015

@biga7070 mas pravdu ine sa neda... uvidim co bude dalej a potom asi hysteroskopia a Brno. vy mate aky problem

katka17044
17. aug 2015

@alison758 tak uvidim co bude dalej no uz niekedy tych sil je pomenej je to cele na psychiku a vies v com je problem ze sa uchyti tak kratko?

biga7070
17. aug 2015

@katka17044 spermie, nepriechodné vajcovody, bola endometrióza, PCO a štítna žľaza, ale tú mi upravili na tú pravú hodnotu až v Brne

biga7070
17. aug 2015

@katka17044 ...a ešte aj hematológia

alison758
17. aug 2015

@katka17044 nie mam aj genetiku aj reprodukcnu aj fraxik som pichala..nic mi nenasli tiez by som chcela skusit brno mam este 1 mraziacika tak hned ako sa bude dat pojdem na vklad opat s fraxikom.tak uvidime

isabella22
17. aug 2015

@biga7070
@katka17044 baby drzim palce urcite vam to vyjde!!!!ja idem v piatok na sono a bojim sa ci bude vsetko tam kde to ma byt....lebo priznaky stale sa neobjavuju

katka17044
17. aug 2015

@isabella22 Bude dobre uvidis drzim palce testy si uz preventivne asi nerobis? AK by bolo inde uz by asi boli bolesti pri takom hcg

katka17044
17. aug 2015

@alison758
@biga7070 ja mam este jedno embryjko v gf ale neviem ci vobec dotoho ist mam pocit ze u nich su moje embryjka slabe a nevyvíjajú sa asi by som sla hned do Brna neviem

isabella22
17. aug 2015

@katka17044 nie testy nerobim aj som myslela ze dnes kupim ale radsej nie budem sa len stresovat a to mi nerobi dobre....mna len obcas boli podbrusko ale to je snad ok....ale aj tak sa bojim....trapi ma ta moja nizka sliznica.....vy tu take vysky davate....

alison758
17. aug 2015

@katka17044 mam to iste v heliose ale nie ze by som neverila bublinke,neverim centru,celkom sa tesim na ket bublinka si sancu zasluzi ked nie tak tiez brno...

katka17044
17. aug 2015

@isabella22 ja vobec nic necitim ale aj tak bohvie co sa tam deje

katka17044
17. aug 2015

@alison758 a das jej este sancu? ja sa bojim ci to opat nebude to iste ci nerobia zle embryjka moje a zase stratim cas neviem co robit

alison758
17. aug 2015

@katka17044 tak cerstvo po neuspechu som tam chcela volat nech rozmrazia a znicia ale postupom casu som sa rozhodla ze to skusim :D clovek nikdy nevie mozno motyka vystreli

sasa1983
17. aug 2015

Baby,dokoncite si vklady,prenasat do ineho CAR,kde maju inu embryologiu sa asi velmi neoplati. Ked uz to niekde spojili,mrazili,skladovali a rozmrazili..ale je to vas geneticky material...len niekde su zvlastne praktiky,moja kolegyna teraz dala Ferticent,kde mala taku stimulku (napriek AMH okolo 7-8), ze mala OHS ako vysity,ma tusim do 10embryi,takze si ju zaviazali ako vazala na dalsi..kolko? Dlhu dobu (zatial ET a KET bez uspechu,ale tak mozno to vypali hned najblizsie...

alison758
17. aug 2015

@sasa1983 ja som mala 16 a pri tych cenach a prognozam v heliose som dala 1 vlozit 5 zamrazit a zvysok znicit.nad prenosom do ineho car som ani nerozmyslala mohli by sa zbytocne znehodnotit.a suhlasim s tebou ze sa to nemusi vyplatit.

sasa1983
17. aug 2015

@alison758 a kolko si mala spolu vajok, ked si mala 16embryi? Ja som mala len soft,8vajok (amh mam cez 21), a embryi tusim 5, PK prezili 2, ET negat,KET hned vysiel,viac zamrazene nemame. To embryjko akurat na seba sa pokusa zhodit telku☺

alison758
17. aug 2015

@sasa1983 32 vajok 22 skvelych 16 sme dali oplodnit a pk prezili vsetky 11 sa vyvijalo ukazkovo a tie zvysne to nakoniec dobehli vraj vsetky prvek triedy ako z ucebnice....super ze vam to vyslo celkom rychlo.

sasa1983
17. aug 2015

@alison758 tak kvantita teda riadna,niekedy je to na ukor kvality. Mala si silnu stimulku,alebo preco tolko vajok? Mne by asi roztrhlo vajecniky,pri takom mnozstve☺

alison758
17. aug 2015

@sasa1983 nie nemala som silnu preto by som chcela skusit soft,sice som chodila casto na kontroly ale nijako mi neupravovali davky.mna slo roztrhnut az po odbere :D brucho som mala ako v 5 tt tehu :D ale vraj boli kvalitne vsak vsetko co sme dali oplodnit sa oplodnilo a aj delilo..ale mna to uz tiez napadlo ze mozno keby ich bolo malo tak sa to podari

sasa1983
17. aug 2015

@alison758 to nevies nikdy. Prave to jedno z toho poctu moze byt to vitazne. Na druhu stranu by sa to malo brat ako pochybenie lekara,lebo OHS moze mat zivot ohrozujuce tazkosti a nie je v poriadku nechat Ta prestimulovat do poctu 22vajok. Asi by som sa stazovala a podala pisomnu formu na vedenie centra, ale to je jedno. Hlavne,ze si ok a nemusela si na inzfuzky do nemocnice. Takze este mas embryjka, tak som pochopila(len som kukla narychlo)..

fazulienka
17. aug 2015

@alison758
aj ja som mala taku urodu 32 vajok, 24 zrelych. Po 5 dnoch nam zostalo 9 embryjok exp.blastocysty.ET sa nekonal kvoli moznosti rozvinutia OHSS, tiez az po odbere som bola ako v 6. mesiaci, kazdy vajecnik vo velkosti zovretej paste + voda 7 dcl.., mala som v Heliose dlhy protokol. Druhy KET sa vydaril 🙂

sasa1983
17. aug 2015

@fazulienka tak si mala viac stastia,ako oni rozumu. Ja by som sa stazovala uradu na dohlad. Ale tak ja som ja a beriem to trosku vaznejsie. 32vajok...no,co dodat,stimulka na mieru

alison758
17. aug 2015

@fazulienka co tam s nami hraju hru?kto viac urodi? super ze sa zadarilo ja uz mam iba 1 nadej ale uvidime.

alison758
17. aug 2015

@sasa1983 vtedy ma to ani nenapadlo..myslela som ze za to nemozu vtedy som nemala ani saj co sa somnou robi a na koniku som nebola...teraz sa na to pozeram inak.a mala som ich az 32 z toho 22 bolo dovrych :D mam tam posledne.chapem ze pri dietati mas ine starosti ;)

fazulienka
17. aug 2015

@sasa1983
no neviem, podla coho volia stimulku, mam PCO, co som citala, bol predpoklad, ze cislo bude nad 20. Pri poslednej kontrole mi povedali 25, na sale ich odobrali 32.Ale zvladla som a ja nelutujem.

meggie393
17. aug 2015

Ahojte ...chcem sa iba opytag ci vkladali niekomu uz 2-bunkove embryjko (mne ano),na druhy den od odberu...za jeden den sa vyvinulo o jednu bunku...mysljm si,ze to bolo velmi skoro,ale ina moznost nebola kedze sa uchytilo len jedno vajko ... :/ ..som 4.den po ET a neustale ma tlaci v pravom vajecniku,sem tam mi to az do nohy streli..to asi nevesti nic dobre vsak??dakujem za rady :/

sasa1983
17. aug 2015

@fazulienka tak ono to ale tak nie je,ze to cislo nie je dolezite. Stimulka by sa mala volit s ohladom najma na amh,ktore je temer vzdy pri PCO zvysene/vysoke. Nedochadza predsa k pravidelnej ovulacii a vajicka sa hromadia. Malo by sa skor zacat s nizsou stimulkou,ktora sa moze po folikulometrii zvysit. OHSS je potencionalne smrtelna komplikacia,ktora samozrejme zacina najskor naplnenim brucha tekutinou,ktora sa unika z kapilar,t.j.ascites,vplyvom reakcie potom dochadza az k poskodeniu obliciek. Navyse a to je asi najvacsi problem,ze pri stimulke sa vplyvom hormonov menia pomery v prospech tromboz,teda pri hyperstimulke (OHSS) je tromboza az embolia najrizikovejsou komplikaciou. Ak ma niekto pri stimulke tak vela vajicok,je jasne,ze nebola vhodne nastavena a zmanagovana,nakolko ak sa uz tento kolotoc zacne,je temer nemozne znizenim davky hornonov v napr. D10cyklu to este zabrzdit. ...ale Ty si to zvladla,super. Treba si ale uvedomit,ze to nie je sranda,arytmie,hypotenzia, zvracanie,...podla mna sa to casto podcenuje. Ved je to leb stimulka pri ivf...no,nie je to len.S.

fazulienka
17. aug 2015

@sasa1983
vies myslela som, ze v centre vedia co robia, to som potom prekvapena, ze mi vybrali taku stimulku, ani mi nedali moznost vyberat, nepovedali, ze je nejaky rozdiel. Ano, citala som si o OHSS, nastastie moje telo to zvladlo bez hospitalizacie a bez vytahovania vody, aj ked jednu noc som myslela, ze uz umieram, bolo mi hrozne zle. No mne praveze este zvysili davku gonalu pocas stimulky. Po odbere ako prevenciu som pichala fraxiparin a aj solumedrol. Dufam ze uz ziadnu stimulaciu nebudem musiet nikdy podstupovat 🙂

sasa1983
18. aug 2015

@fazulienka jasne,ze nebudes! Uz to mas v druhej polke...☺

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre