Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

mabumi
9. máj 2011

@sestricka2 tak gratulujem 😵 😵 😵 , to je super. ano, toto je moje prve ket, mam za sebou neuspesne ivf vo februari 😖 -.
ty si mala kolko vkladov?

silvinnka
9. máj 2011

@renattka24 joj,nezakriknime to-tie moje vajka poblaznene....ano spravil by mi to docent v care....vravel,ze prasknutiu mozem sa snazit aj ja dopomoct skakanim,sexom atd....vsetkym co sposobuje tlak na podbrusko,takze vecer Zumba a .... 😎 no uvidime,hadam svinucha jedna praskne aj sama a dostanem normalne menzes 🙂

sestricka2
9. máj 2011

@mabumi ja som bola 3 krát na IUI ale na ET prvý krát mám aj mraziačikov, a mám už 37 čiže nemám moc času dlho sme šetrili na ET, ale máme už jedno dieťatko to chodí do prvej triedy a vlastne odvtedy ako sa narodil sme sa snažili o druhé moc doktorom v centrách sme nedôverovali/zlé skúsenosti pri prvom dieťatku/ a preto nám dlho trvalo, kým sme prvý krát navštívili centrum, potom sa to rozbehlo, nadstavov cykly, IUI, až nakoniec žiadosť o IVF teraz je to tretí rok v centre, ale mali sme aj pauzu kvoli tomu šetreniu na umelé

mabumi
9. máj 2011

@sestricka2 a prve ste mali prirodzene? aj tak je to stastie, ze vam IVF vyslo na prvykrat 😵 . tak vela stastia 😉 a mrazacikov kolko mate?

sestricka2
9. máj 2011

@mabumi tak ja neviem či to vyšlo až keď mi to potvrdia z centra tomu uverím prvé dieťatko sme tiež chodili kade tade, no až keď nás odpísali myslím odborníci, som zrazu po 7 rokoch otehotnela a to prirodzene, stále hovorím, že to bol zázrak, a ty čo, ako dlho sa snažíte, koľko máš mraziačikov, napíš viac ak sa ti chce

mabumi
9. máj 2011

@sestricka2 my sa snazime nieco viac ako 3 roky, uz mam za sebou vselico. prve ivf bolo neuspesne a zostali mi 2 mrazacikovia. jedno dvojkove a jedno slabe trojkove, tomu moc nadej nedavaju. tak uvidime ako sa preberu. coraz viac vidim skusenosti, ze po rokoch snazenia to prislo prirodzene. to su zasluzene deticky. kiez by nakoniec kazdy mal vlastne deti.
a neboj sa, urcite to vyslo 😵 . aspon nam to dodava nadej aj nam ostatnym, ze na kazdu raz pride 😵

sestricka2
9. máj 2011

@mabumi tak díky za povzbudenie aj vam nech to dobre dopadne, veď za dobré sa oplatí bojovať a nech to vyzerá akokoľvek všetko má svoj význam, vieš ako sa hovorí? čo ma nezabije to ma posilní alebo keď som na dne môžem ísť už iba hore, a ešte to mám rada Boh nám kladie do cesty len také prekážky ktoré dokážeme zvládnuť, tak neviem ,či som to mala písať ale mne to veľa krát už pomohlo tak vy vo štvrtok KET a potom test asi za 14 dní?

mabumi
10. máj 2011

@sestricka2 tak, tak, vsetko je to pravda a tiez si hovorim. v poslednych rokoch bolo tych prekazok viac ako som kedykolvek v zivote cakala, ale snad sme to uz zvladli a postupne aj toto prekoname 😵
ano, vo stvrtok by som mala ist na KET a potom cakanie 😅

renattka24
10. máj 2011

@silvinnka Tak len cvic Zumbu,skac a popri tom 😀 😀 Aby Ti to nemuseli robit....drzim paste aby praskla.Kedy tam ides na kontrolu?Ja idem v pondelok, tusim sa vzdy o jeden den miname 😀

silvinnka
10. máj 2011

@renattka24 ahoj,idem v pondelok na 10:30 🙂)

lume
10. máj 2011

Ja sa tiez pripojim. 6.5. som mala ET, tak cakam....

mabumi
10. máj 2011

ahojte kocky, uz sa to blizi, uz o dva dni 😅 😅

@silvinnka a ty mas teraz prvy cyklus po ivf? ja som tiez mala cystu, taku zvlastnu, nevedel to ani identifikovat, sme sa bali ze to bude mimomaternicove tehu alebo vo vajcovode nieco. a zlepsilo sa to samo, trochu ma to zdrzalo od KET, ale nebolo treba rezat 😉 . aj tebe to zmizne, uvidis 😵

@lume vitaj cakatelka, takze budeme nejaky cas cakat spolu 😵 . kedy chystas testovat? alebo pockas na krv?

lume
10. máj 2011

@mabumi Asi az v nedelu. Ty si mala kedy transfer?

mabumi
10. máj 2011

@lume ja mam o dva dni vo stvrtok 😉 . teda dufam ze bude co vlozit 😕 😵

lume
10. máj 2011

@mabumi Urcite bude co. Kolko si mala vajicok?

mabumi
10. máj 2011

@lume ja som mala iba 5, z toho sa oplodnili 4, jedno mi vlozili pri ET (neuspesne) a dve zamrazili. z toho jedno je takej strednej kvality a jedno je slabunke a nedavaju mu velku sancu ☹ , ale uvidime, zazraky sa deju 🙂

lume
10. máj 2011

@mabumi Tak to ides na KET?

sobka
10. máj 2011

@renattka24 zatial len stimulujem sliznicu estrimaxom 3*1tbl, 12teho mám kontrolu, minulý mesiac hned po neuspesnom ET som stimulovala na KET, ale stopli mi ho, nepacila sa dr. sliznica...takže verím, že tento czklus to vyjde.. Ako si myslela, že je lepsi KET ako ET? myslíš kvoli tomu, že nemusíš stimulovat vajecníky? alebomuspesnosť? to by sa mi nezdalo...

renattka24
10. máj 2011

@silvinnka Jeee ja idem tiez v pondelok ale na 8 rano som objednana keby som vedela tak sa objednam neskorej aby sme sa stretli 😀 😀 Tak drzim paste.A co Zumbu cvicis?ako sa citis?Dufam ze ti cysta zmyzla....
@sobka Tak budem silno rzat paste aby Ti to vyslo, velmi Ti to prajem.No neviem preco je lepsi KET ako ET.Mozno aj preto ze nemusis stimulovat vajecniky a vlastne pripravuju len sliznicu na trasfer.Neviem ale baby co tu pisali,tak hovorili, ze KET je urcite lepsi.....Mozno nam to tu niekto lepsie vysvetli ako ja 😀 😀

sobka
10. máj 2011

@renattka24 ty si mala mrazácikov po predlženej kultivacii, alebo hned ti vsetko mrayili po oplodnení?

sobka
10. máj 2011

a dakujem za držanie palčekov, budem to veľmi potrebovať 😉 dakujem a prajem úspechy každej snažilke 🙂

mabumi
11. máj 2011

@lume ano, ja budem mat KET 😉

@sobka tak ty ides zajtra na kontrolu? takze buduci tyzden asi KET, vsak? ja idem zajtra na KET, teda dufam, tak dalsia co budeme cakat spolu 😵

silvinnka
11. máj 2011

@mabumi ahoj,nie toto je moj druhy cyklus po ivf. kurnik vcera ta svinucha bolela,dnes poslucha,dufam,ze sama pekne praskne alebo primenzes odide.... dufam,ze teraz ziadost z poistovne dojde skor a nie az po 8 tyzdnoch ako pri prvom ivf 😠 drzim Ti paste,nechsa mimi krasne zahryzne 🙂

mabumi
11. máj 2011

@silvinnka dakujem, aj ja tebe drzim. a ziadne druhe ivf, ved este pôjdes na ket, nie? kolko mas mrazacikov? a to, ze ta vcera bolela, tak snad praskla a preto ta bolest 😵 . ja som mala vela cyst a zatial vzdy praskli, tak aj tebe praskne, uvidis 😉 . drzim palce

renattka24
11. máj 2011

@sobka Ja som nemala PK.Hned mi ich mrazili a mala som ich 18 😀 ale zamrazili mi len 16.A teraz po 2 pokusoch mi ostalo 10 zmrzliniek.Neviete ako to je ked mam este v Centre zmrzlinky?Teraz som tehotna takze ich tento rok nevyuzijem 😀 😀 Tam sa myslim palti na dalsi rok uskladnenie a zamrazaenie,ze?Co by ste robili v mojom pripade??

mabumi
11. máj 2011

@renattka24 ja by som si ich urcite nechala za kazdu cenu 😉 😉 😉 . a zaplatila.

silvinnka
11. máj 2011

@mabumi nie nepraskla,ked mi minuly rok praskla cysta,tak to bolelo,vcera to bolo nic ☹( nie,nemam ziadneho mrazacika,mala som 7 vajok,ale len jedno sa oplodnilo,museli ho mrazit pre moj ohss ....krasne sa rozmrazilo ,ale sa prestalo delin na 4ty den....mala som PK ,ale aj tak som dufala,ze sa rozbehne a nic....takze teraz ideme od zaciatku...ale verim,ze toto ivf bude dobre a budem mat kvalitne vaja,ktore sa oplodnia a budu z nich krasne blastocysty....aj teraz budem chciet PK,bez toho nepojdem na vklad.. 😠

mabumi
11. máj 2011

@silvinnka aha, tak drzim silno palce. aj ja som mala PK 😉 . ake je to len tazke, tolke nadeje, cakanie, namaha a nakoniec to takto dopadne ☹ . hlavne ze teraz to vyjde a vajka budu silne 😉

silvinnka
11. máj 2011

@mabumi dakujem si zlata,neboj sa ,teraz obe budeme tehulky,ty budes mat o par tyzdnov starsie mimi a ja Ta coskoro dobehnem 😉 ano,je to vsetko cele velmi tazke,po fyzickej aj psychickej stranke a hlavne teraz okolo mna vsetky kamosky,dokonca aj byvale kolegyne,spoluziacky su tehu alebo maju coskoro termin porordu.... a tie otazky....a vy kedy?, este nechcete mimi? atd .....,ale uz som sa obrnila voci takymto otazkam,takze sa len ,,zahadne,,usmievam a nikomu nic uz nevysvetlujem 🙂

mabumi
11. máj 2011

@silvinnka tak to velmi dôverne poznam !!!!!! vsetci okolo tehotni a najcastejsie na prvy sup alebo dokonca len tak "omylom". a tie reci, clovek niekedy normalne strategie vymysla, ako odbit tie hlupe reci a otazky ludi, ktorym uz davno mohlo dôjst (a oni to aj vedia) ze sa nemaju radsej pytat a mat nemiestne poznamky 😠 😠 😠
ja tiez nikomu nic nevysvetlujem, tazko to môze pochopit niekto kto to nezazil aj ked to chce mysliet dobre. esteze sa tu my takto môzeme stretnut a navzajom sa podporovat, to je velka pomoc pre mna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre