Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sidlo
21. mar 2012

akoze troska este citim brusko. Ale menej ako pred ET☹ vraj ked sa ti zhorsuje OHSS po ET tak je to dobry znak. Sice si to odtrpis ale je koly comu.. Len neviem ci je to aj pravidlo alebo to moze byt uspesne aj bez OHSS. No samozrejme neprestavam dufat🙂 A ty sa tes z bolesti

makovicka53
21. mar 2012

@bique drzim palce mna to tiez caka coskoro 🙂

makovicka53
21. mar 2012

@fredinek a koky den si po

makovicka53
21. mar 2012

@ame ahojky ja idem na KETko..plan je v pondelok ak sa dobre rozmrazi embrijko... a ty ako pokracujes? 🙂

bella1303
21. mar 2012

@sidlo nevoem ci sa to zhorsuje, skor je to take iste.a len lezis alebo uplne normalne fungujes(okrem prace)

timona
21. mar 2012

@stastenka42
@silvinnka ja som potratila v štvrtom tyždni, nemala som ani gestacný vačok, dostala som MS prakticky len s dvojdňovým meškaním, kebyže si neurobím tehu test ani by som nezistila ze som tehotna. Teraz mam 7. deň MS, Dr. zalamoval rukami, že je to už dlho (pritom veď MS za normalnych okolností trvá 5-8 dní) a že mam este celkom vysokú tú sliznicu a ze to vyzera na kyret, pritom HCG klesá. Stasil ma ze mozem dostat infekciu a deti nebudem mat uz nikdy. Ja fakt neviem co si mam o tom myslet. Isla som od neho s plačom. ťažkosti nemam žiadne, krvacam už iba slabo. Mylsela som ze kyret sa robi pri potratoch v neskorsich stadiach tehotenstva...

sidlo
21. mar 2012

aha. No dost vela lezim ale zas musim troska aj fungovat, no fakt len troska. Hlavne sa mi dost chce spat stale. Snazim sa davat si pozor ale zas sa neda len lezat. Ides tiez 3tieho na krv?

silvinnka
21. mar 2012

@timona prepac,ale tak to mas pekneho ,,debila,, gynekologa....je normalny? ved je uplne normalne ked zena ma aj 8 dni menzes....ku koncu jasne,ze uz len spinenie a nie silne krvacanie....a sliznica,ved to je uplne normalne....pokial klesa hcg,nemas sacoho bat....ked Ti skonci menzes,na Tvojom mieste by som isla na kontrolu k inemu dr. uvidis ako sa vyjadri....nedaj si bytocne robit kyret,stensuje sa tym vystelka sliznice....pokial by Ti hrozila infekcia,mala by si uz teraz dost silne bolesti v podbrusku a krvacanie by neslablo,bolo by rovnake ako v prvych dnoch 😉

fredinek
21. mar 2012

@makovicka53 ja som dnes 7 den a ty ?

bella1303
21. mar 2012

@sidlo hej idem na 9tu a ty o kolkej?aj testnes predtym?

gelinka75
21. mar 2012

@bella1303 ja nemam za sebou este nic, len tu smirujem, ze co a ako, lebo cakame na schvalenie od poistovne a ideme nato 😉 a ako sa ti prejavoval ten hyperstimulak? kam chodis do ktoreho centra

bella1303
21. mar 2012

@gelinka75 chodim do iscaru do Ba. Ku dr Lattakovej a som s nou velmi spokojna.bolelo ma podbrusko a mala som nafuknute cele brucho. Ja som mala len mierny. Do akeho centra pojdes?

gelinka75
21. mar 2012

@bella1303 my uz chodime do gynfiv, takze uz len cakame na poistovnu a potom nam dr. da protokol na pichanie coho sa obavam, hlavne bolesti hlavy a tak 😉

timona
21. mar 2012

@silvinnka ja neviem co si mam o nom myslet, nebudem ho menovat, ale pracuje v Iscare, tak som si zo začiatku myslela ze sa vyzna. Ale pri kazdej mojej navsteve u nho ma totalne zdepta, vystrarsi. Ked som k nemu sla natesena ze konecne pozitivny tehu test, tak ako prve mi ani neveril, po vysledkoch krvi o inom nerozpraval iba o mimomaternicovom tehotenstve, pritom HCG pekne rastlo, ja som bola z neho taka vystresovana, ze teraz si myslim, ze mozno aj z toho stresu som potratila-nakolko to bol dvojtyzdnovy permanentný stres, ked som kazdy druhy den na kontrole u ňho pocuvala len o mimomaternicovom tehotenstve a ze na sone nic nevidi, pritom sa jednalo o maximalne 10 dňove tehotenstvo, tak asi by som bola prva zena na svete u ktorej je ani nie 10 dňove tehotenstvo vidno. Ale ked to už dopadlo ako to dopadlo, tak som sa aspon upokojovala tym ze MS som dostala, HCG klesa, ale on dnes zase vymyslel ze treba kyret, lebo endometrium je este dost vysoke. Ale v piatok pojdem inemu gynosovi, opatat sa co na to povie, lebo ja tomu svojmu uz fakt prestavam verit. Neviem si predstavit , ze by som k nemu chodila uz ako tehotna a on by ma pri kazdej kontrole len deptal a strasil...

bella1303
21. mar 2012

@gelinka75 bolest hlavy som vobec nemala;)pichanie som celkom dobre zvladala, puchala som si sama. Tak drzim palce nech vam to cim skor schvalia

silvinnka
21. mar 2012

@timona spravne spravis,ak pojdes k inemu....no ja som tam sice chodila,ale hned ako som mala pozit .test zacala som spinit.....utekala tam k dr. M.....ovi a pokial by som netrvala na tom ,ze chcem duphaston na udrzanie,tak by pravde-podobne doslo opat k potratu.....takze asi tak,ale aj tak 4 dni na to som skoncila v nemocnici,ale su tam aj sikovni a dobri doktori....

sidlo
21. mar 2012

@bella ja idem na 8 rano. Musim potom este do prace tak nech to mam cim skor. Testovat sa nechystam. Nieje to 100% iste tak naco sa stresovat. Teda teraz sa nechystam. Tak dufam ze vydrzim

timona
21. mar 2012

@silvinnka mala som teraz po tom potrate plan, ze este skusim par mesiacov prirodzene, aj ked mam marziakov a ked to nepojde pojdem na mraziakov. Ale pri tejto skusenosti ma napalo, ze ked by sa aj tie zmrznute embrya na chvilu uchytili a dopadlo by to podobne ako teraz, tak to mam ist akoze pokazde na kyret podla nich?lebo to sa casto stava, ze sa dlho neudrzia...No tak v tom pripade nie som ochotna toto podstupovat....

silvinnka
21. mar 2012

@timona neboj sa,raz to urcite vyjde....mrazacikov mas po Pk? ja som prirodzene 3x otehotnela na supu,az v Care vlastne zistili,ze som potratila kvoli tmu,ze mam nekvalitne a zle vajka,aj ked ovulku a cyklus mam tak ako ma byt....mi sme to museli riesit cez darovane vajicka a na 1x hned uspesne s dvojnasobnou radostou 🙂 ziaden kyret u Teba nebude...!!!

timona
21. mar 2012

@silvinnka a ako ti zistili ze mas nekvalitne vajicka?

silvinnka
21. mar 2012

@timona pri kazdej stimulke som mala 7-8 vajicok,ako nahle ich isli opodnit (isci-napichnut kvalitnou spermoskou) tak sa rozliali ako ked pichnes do zltka....tym padom sa podarilo oplodnit max 1-2 a tie opldnene na 4ty den sa prestali vyvijat (mali sme PK) aby videli ci su kvalitne a vyvijaju sa tak ako maju....a takto to bolo aj v prirodzenom cykle,vajko sa oplodnilo,uhniezdilo,ale tym,ze nebolo dobre ,bola by tam vyvojova vada,tak doslo k potratu.....priroda si to takto zariadila 😔

timona
21. mar 2012

@silvinnka no či to nemam aj ja takto, lebo mne sa sice oplodnili, ale kedze som nemala PK, tak neviem ci by prezili dalej..a este aj tento skory potrat po prirozenom otehu...neviem-neviem

jajka1980
21. mar 2012

@bique Cauko cawko..Tak vdaka za palce.. 😉

silvinnka
21. mar 2012

@timona pravdepodobne sa po vklade uchytili,ale tym ,ze asi nieco snimi nebolo o.k ,tak to vzdali....nechcem Ta nejak extra utesovat,kazdopadne kazdy aj skory potrat velmi boli.....,ale bud rada,ze sa stalo v takomto stadiu a nie neskor....to by bolo o dost horsie....ja pri poslednom tehu,som sa citila super,v 9tt som isla na gyndu,ze si dam vytlacit fotku,nespinila som,nic ma nebolelo a na sone mi dr. povedala,ze mimi je uz dva tyzdne mrtve....sok obrovsky a este v ten den kyret...ked som sa prebrala po narkoze,som bola uplne psychicky v prdeli....

stastenka42
21. mar 2012

@timona zlatko myslím že robí paniku a úplne zbytočne,ty si mala potom len biochemické tehotenstvo,to znamená že si "otehotnela" ale hned si vlastne aj o mimi prišla preto sa ti nestihla urobiť ano dutinka .Presne toto som ja mala v oktobri 😒 toto iste-Hcg 14 den 866 a potom 1200 po tyždni,tak isto som nemala nič v maternici ,bola som aj v nemocke s podozrením na mimomaternicove,ktore sa chvalabohu nepotvrdilo 😒 potom mi začalo klesať hcg po týždni som mala 500 a za pár dní som začala krvácať 😒 spolu som krvácala asi 18dní,ležala som u Kocha a sledoval ma dr. Cupaník,povedal že proste keby som nebola na ivf a nečakala na tehu test možno ani o tom neviem a zhruba každé tretie tehotenstvo takto končí a ženy ani o tom nevedia,iba že im mešká menzes.Myslím že tvoj doktor ťa skutočne deprimuje a kašlala by som na neho.Ja som další mesiac bola normálne na kontrole a maternica bola v poriadku 😉 😉

stastenka42
21. mar 2012

@timona ja som vymenila slovenské centrum za Brno,a pri každej stimulke beriem aj preventívne prednison na zníženie imunity a anopyrin na riedenie krvi,čím sa predchádza potratom,oni to dávajú skoro automaticky a zakaždým som bola tehu len to zle dopadlo,ale na slovensku som podstúpila 6IVF a nikdy nič ☹ nebud smutná a ked sa daš do poriadku tak šup do toho,maternica je teraz akože po tehu" pohnojená" tak daj na svoj inštinkt a kašli na toho hlupáka 🙂 držím palčeky

timona
21. mar 2012

@silvinnka
@stastenka42 a je pravda ze po kyrete je nutne tri mesiace cakat, kymsa zase moze zazat snazenie?

silvinnka
21. mar 2012

@timona nie....nam vraveli,ze dve menstruacie stacia a mozeme sa pokusat o mimi 😉

zuzanka.h
21. mar 2012

@sidlo neviem či je to OHSS pravidlo, ale je fakt že ja som bola po ET tehotná a fakt som OHSS mala.... Mi išlo vaječník odtrhnúť. Vtedy mi kázali piť veľa vody. Som bola ako kačica stále vodu chlípala....🙂

chmurkaxy
22. mar 2012

Ahojte baby. Tak som si aj dnes robila test a ťa ciarka je slabšia, vyzerá ako z toho prvého testu na 8 DPO. Myslíte, ze je to ok? :( Strašne sa bojím, to babatinko neskutočne chcem.. asi prestanem kazdy den testovať, nech nestresujem, že?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre