Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
27. mar 2012

@jajka1980 no, ja som dnes na tom podobne....a este tu haluzim na konikovi 😀 dnes som bola uz na prechadzku doobedu, tak srdiecko trosku pookrialo 🙂 my sme tiez v domceku, ale slniecko sa asi hneva, lebo sa ochladilo, tak som zavreta vo vnutri...inak mam na zahrade lehatko a citam knizky 😀 a lustim osemsmerovky 😀 a tvar mam uz opalenu ako od mora 😀

elapp
27. mar 2012

@martina2207 potom? my sme mali este pohovor s lekarom, dal mi lieky na tento tyzden, povedal, ze mam oddychovat a v ten den lahke jedla. Potom som este isla doplatit co bolo treba a isli sme domov. A hned potom na ten lahky mekdonald 🙂 ps... otazky mi nevadia, ja som ich mala tiez miliony. a stale nejake dalsie ma napadaju 🙂

bique
27. mar 2012

@jajka1980 a teraz sa urcite podari...nam sa po PK z cerstvych chytili obidve na prvykrat 😉 😀 s tym musis zit, ze to teraz vyjde...aj ja iba s tym zijem 😀 😀 a kedy mas prist na krv?

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ty si len pekne nahlas povedz ze to vyjde 😀 ja sa uz tvarim, ze to vyslo, aj ked na krv idem az 5.4. 🙂 a odber neboli, lebo budes spinkat....potom boli brusko ako pri MS a je trochu viac nafuknute, ale vela tekutin to spravi 😀 ja som mala aj zimnicu a boleli ma krize, ale to je individualne, takze taketo stavy vobec nemusis mat 😉

elapp
27. mar 2012

@kraskanz1 odber neboli .. z vlastnej a velmi cerstvej vcerajsej skusenosti 🙂

jajka1980
27. mar 2012

@bique Ja bývam tiež na dedine, takže som tak isto dnu..ako za trest, lebo som myslela, že budem tiež ležať vonku..Tak pozerám telku a obmedzujem pc..len som znova nakukla..tak veríme, že kedže sme po PK..a česrtvé vajíčko..tak teraz sa nám splní sen..na krv mám prísť o 2.týždne.. 🙂

kraskanz1
27. mar 2012

@bique a ked sa ide na odber vajicok tak musi ist aj partner so svojim nakladom co 😀 ci ako sa to robiii??? inac prepac ze ta otravujem v podstate zajtra idem na konzultaciu a tak ale ja som uz nervozna jak neviem co asi ani spat nebudem.... 😅 a vklad to je ako ten boliii???

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ano, musi ist aj partner, lebo hned po odbere vam ich poparuju 😀 a kludne otravuj, aj tak nemam nic lepsieho na robote 😀

kraskanz1
27. mar 2012

takze tam pekne somnou bude cakat kym sa zobudiim...a na vklad musi ist tiez nejaky doprovod???a kam chodis do centra????

bique
27. mar 2012

@jajka1980 splni splni 😀 ja mam notebookna stole v obyvke 😀 takze tiez len telka a net 😒 no keby aspon v tej telke nedavali vkuse to iste dookola 😅

brita
27. mar 2012

@bella1303 A testovala si ten druhykrat tym istym typom testu?

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 musis mat doprovod, lebo budes po narkoze 😉 na vklad nemusi, vklad trva kratko, neboli, je to vlastne ako gynekologicke vysetrenie, len ti pri nom vlozia mimi do bruska 🙂 takze doprovod nemusi byt, ale moj muz chodi somnou stale...po transfere musis 20 min. este lezkat a partner moze byt pri tebe 🙂 ja chodim do Kosic - SPLN

kraskanz1
27. mar 2012

@bique a to sa nesmie chodit von ked ste po transfere alebo je zakazany nejaky ten pohyb alebo ako???

kraskanz1
27. mar 2012

tak moj muz nevie stale osmnou chodit ked vie tak ide ked nevie tak nejde a jednak je to aj financne lepsie bo bolo ze tam bol aj zbytocne...no zajtra idem sama i ked to bude konzultacia ze co dalej ale nevadi zvladnem myslim ze nie som jedina co tam chodi sama...
A chcem vediet ze ako ste ostatne baby na tom s PNkami kedy ste sa dali vypisat ak ste sa dali...

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 mozes robit vsetko normalne, len sa nepremahat, nepratat, nedvihat nic tazke...ale my, co uz mame nejaky ten pokus za sebou, tak radsej iba polehavame a posedavame prve 4-5 dni po transfere, hoci to asi nema na vysledok ziaden vplyv, ale aspon ten pocit, ze pre to urobis vsetko mame 😀

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ved jasnacka...moj muz chodi, lebo my to mame blizko 😉

kraskanz1
27. mar 2012

@bique mi musime trosku cestovat ale nie dlho ryhclikom je to hodinka ....ale mne to nevadiii len nech sa podarii...a ty mas uz treti pokus co...ato mas uz zo zamrazenych vajicok alebo furt stymulujes...

bella1303
27. mar 2012

@brita ano testovala. Jeden den som testla rano a druhy den poobede. Ten poobede bol negativny

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ja mam stale zmrazene z prveho IVF, ale uz teraz boli posledne ☹ pri zmrazenych uz stimulujes iba liekmi, to uz nic nie je 🙂 hoci na psychiku to je riadny zaberak 😠 nam sa z cerstvych podarili dvojicky na prvy pokus, ale nedotiahli sme to do konca ☹ tak verim, ze ked nam to uz raz vyslo, tak nam to vyjde zasa 😀

ursula5
27. mar 2012

@jajka1980 zas Vám ostalo len jedno? to by ste si mali tie vajíčka dať vyšetriť sa mi to akosi nepáči, ale tomu čo máš v domčeku veríme, že bude silné a u maminky sa mu bude páčiť 🙂 drž sa

chmurkaxy
27. mar 2012

baby, aj mne je to strasne luto, oproti minulemu roku sme to vydrzali o 6 dni dlhsie, tak sa tesim, je to pozitivny trend 🙂 uz som smutok zahnala tym, ze som si kupila letenky za manzelom do Ameriky a uz mi stihli schvalit aj elektronicke viza, takze aspon trosku zmenim prostredie a odventilujem sa a v lete mozeme ist zase na IVF.

a vsetkym ostatnym prajem, nech im to vyjde!! ked priletim v juni naspat, nech si tu uz porovnavate bruska :*

brita
27. mar 2012

@bella1303 Podla mna to nic neznamena, nic zle. Este vydrz a testni 12.den po ET, to by uz malo byt pozitivne. Drzim palce. 😉

katka1177
27. mar 2012

@chmurkaxy mrzi ma to, tisko som drzala a dufala ☹ ale spravny pristup ... treba odreagovat a dalej do boja!!!!!

makovicka53
27. mar 2012

@jajka1980 ja som bola o 10,30 objednana ale vysla som o 11,30...ja som fakt nechapala ze to moze az tak boliet...pred tym ked som bola na ET tak to slo hladko a vcera som zazila asi maly porod...mala som krcok totalne stiahnuty...fakt som lezala na stole snad 30 min...aj som si porevala....ake mas dnes pocity?ja trosku z toho spinim ale na to ma doktor upozornil tak je to v poho 🙂 ...som rada ze to budeme prezivat spolu 🙂

bella1303
27. mar 2012

@brita no neviem, uvidime.spinim uz od rana. Ale hadam mas pravdu a neni to nic zle

zuzanka.h
27. mar 2012

ahojte tak ja už mám od 11:16 Snehulienku pri sebe. trochu ma pobolieva bruško a mám sem tam aj ružové hlieny na intímke, ale to je hádam v norme 🙂

petula14
27. mar 2012

baby ako citam Vase pribehy, podarilo sa niektorej z Vas IVF na 1. pokus? ja idem na krv 05.04., bola som na ET dnes (2embrya!, tak dufam, ze vysledok bude pozitivny? zmrazene nemame ziadne, takze je to nasa jedina sanca ☹ , na PN nie som, normalne chodim do prace, aby som na to tolko nemyslela, myslite, ze je to OK? robite si pred odberom krvi tehotensky test?

bique
27. mar 2012

@petula14 ahoj, nam sa podarilo prve IVF na prvykrat 😉 dve nam vkladali a dve sa aj chytili...v 26tt som vsak mojich chlapcov predcasne porodila 😢 ale to uz je iny pribeh....a viem o vela babach, ktorym to vyslo na prvy krat...takze musis tomu iba verit 😉 nic ine nezostava....a ze chodis do prace, ak sa na to citis, tak je to ok..ak sa musis premahat, je to na zamyslenie....ale uskodit by to nemalo...mne povedali, ze mozem robit vsetko, samozrejme nedvihat nic tazke a nenamahat sa fyzicky, ale ja som bola pn, lebo OPU som znasala dost tazko a bola som strasne zduta, takze som si nevedela predstavit chodit do prace 😖

bique
27. mar 2012

@petula14 jaaaj, este k testu...jasne, ze robim, nevydrzala by som 😀 teraz som po KET, test robim v sobotu, odber mam 5.4. 😀

sidlo
27. mar 2012

@kraskanz hlavne klud🙂 Ja som isla na PN az po ET ale tiez rozmyslam ci to bol dobry napad lebo kedze sa nemam na co ine tak sa velmi sustredujem na to co aj tak neovplyvnim. Inak ked robis nocne a da sa ti ist na taku dlhsiu PN tak asi radsej chod. Ja som chodila na kontroly pocas stimulacie kazdy druhy den lebo kedze mam PCO tiez mi hrosil OHSS.
@bigue ta obdivujem ze to takto zvladas. Lebo jak tak pocitam tak 26 tyzdnou je 8 mesiacou co mali tvoje babatka tak mam pocit ze to snad mohli lekari nejako ustrazit ☹ Je to tak tenky lad baby ze mam pocit ze ked nam ten hore nepomoze tak sa tu mozme aj poskladat.
@vsetky baby mne este vrta v hlave preco si kazdy mysli je ta PK je lepsia. Ja o tom troska pochybujem kedze ked je to uz take viacbunkove a moze sa to poskodit pri ET a tiez ked sa mrazi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre