Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

poppy28
5. nov 2012

@siinda no tak to sa ame cim chvalit nic nevydzime 🙂 ja som bola stale v robote mam sedavu robotu tak to nieje namahave nevydrzala by som doma tu v robote tiez v podstate vegetim len sem tam sa s niekym porozpravam 🙂 ja si druhy asi urobim az v piatok skor to nema vyznam dufam ze to vydrzim keby sme ho nekupili tak by ma to nedrazdilo 😒 a uz sa ti zda ze sa citis inak ci stale nic?

siinda
5. nov 2012

@poppy28 vies,,ono sa najde že prsia ma bolia a vcera som mala chut na pecene kura a som 12 rokov vegetarianka,,ale to si možem len nahovarat,,a tebe? ale bolo sklamanie trosku ked bol test neg.?

poppy28
5. nov 2012

@siinda mna tiez trochu bolievaju teraz ale tak ma bolievaju aj ked mam mat menzes takze neviem co moze byt priznak tehotenstva a co nie 🙂 ale sklamana som bola to si pis ale tiez som aj vedela ze mi nic neukaze ze je to skoro ale neodolala som co uz ale zacinam mat strach ze ako to dopadne som sa tak nejako nastavila ze to vyjde a zacinam mat obavy co bude ak nie 😒 nechcela by som to zazit

siinda
5. nov 2012

@poppy28 neboj ked mas zmrazene tak je hned dalsia sanca,,len co tie nase prehormonovane telá...ja sa stale maznam zo psom a už aj s mojim chlapom tak isti,,no šibe mi,,nejaka so presládla a to ja nieeeee

poppy28
5. nov 2012

no praveze nemame ostali nam len dve a ja som si ich dala naraz obe som to riskla dufam ze nebudem banovat to ma asi desi najviac ze cely proces odznova ☹

siinda
5. nov 2012

@poppy28 no ved to ale neboj mne ostalo len jedno na zmrazenie aj to take mrnave ☹ ,,nevadi ked to bude neg.. aspon si nase tela oddýchnu a budeme moct ist lyžovat a dopriat si to čo by sme nemohli..tak sa teš na to...u mna to funguje

poppy28
5. nov 2012

no nestras ja dufam ze sa uchyti aspon jedno ale bola by som strasne stastna keby obe, nevzdavam sa musi nam to vyjst 🙂

siinda
5. nov 2012

🙂 😉 @poppy28 ne,,nestrasim,,jasne e budu dvojičky,,až sa z toho zblaznime

poppy28
5. nov 2012

@siinda no uz sa tesiiiim 🙂

andyaa
5. nov 2012

@henika40 tak a uz sme tehulky 🙂

leontinka27
6. nov 2012

Ahoj Baby mam otázku.koľko embryí sa dava zamraziť.lepšie povedané od koľkých embryí sa oplatí mrazenie.lebo prečítala som si veľa článkov kde píšu že embryológ vie ktoré sú kvalitné a veľa krát sa stáva že len pre biznis dávajú mraziť aj nekvalitné embryá.a často krát sa stáva že embryá neprežijú rozmrazenie.pýtam sa to preto lebo my sme mali len jedno a chceli aby sme si ho dali zamraziť.lenže po tom všetkom čo som si naštudovala na nete a aj baby čo písali že mali 7 ,14 , 20 embryí a po rozmrazení neostalo ani jedno alebo len jedno aká je šanca že by moje jedno prežilo.mam dilemu že pri akom počte sa to zmrazenie oplatí. viete ide tu aj o financie.

siinda
6. nov 2012

@leontinka27 ja som mala len tri embriá a dala som si jedno zmrazit,,lebo som ani nepremýsala že nedam,,nič ine ako im doverovat nam neostava,,skus si pozriet na ich stranke cennik, alebo ved embriologicka ti povie presne cenu,,ale ja som dakovala bohu aj za to jedno čo mi ostalo🙂)) a aj prílišná informovanosť je niekedy naškodu 😉

jaja102
6. nov 2012

@leontinka27 ahoj,my sme si dali zamrazit len jedno,lebo sa pekne vyvinuli dve,jedno mi dali a druhe sme dali zamrazit.to jedno co mi dali skoncilo v januari ako MA v 11tt,a to zamrazene sme si boli "zobrat" v juni,a dnes uz som 23tt.takze nam sa oplatilo dat zamrazit aj to jedno,nemuseli sme podstupit cely proces IVF odznovu.a pritom bolo dvojkove a vidis...nie vsetko,co je na nete je pravda,napr v Heliose,kde chodime,mrazia novou technikou,za pomoci kryoprotekčnej zmesi a tym padom rozmrazenie prezije az 98% embryí.malo by platiť pravidlo,ake kvalitne sa zamrazi,take kvalitne bude aj po rozmrazení.nam to tak vyšlo.čiže nám naše jedno prežilo 🙂 ...nemali by mraziť nekvalitné a ked idú mraziť,vždy sa opýtajú telefonicky,či s tým súhlasíš.povedia ti,akú známku má a či súhlasíš zo zamrazením.my sme súhlasili dobrovoľne,aj ked nebolo uplne jednotkové.a neľutujem....a že ide o biznis?cele IVF je o biznise...keby nie,tak to celé hradí poisťovňa,ako napr liečbu cukrovky,pretože neplodný pár je diagnóza ako každá iná...ale dá sa na nej dobre zbohatnúť,tak si to sanatória nedajú..žiaľ ☹

karkana
6. nov 2012

@leontinka27 mne ale už dávnejšie dve vložili a 8zamrazili,a všetky sa mi rozmrazili,ked som chodila na KET,,však oni už vedia,s tým nemáš veľmi čo riešiť

poppy28
6. nov 2012

@leontinka27 podla mna ak mas jedno daj si ho zamrazit je to urcite mensia financna zataz ako dalsie Ivf odznova za jedno budes platit asi iba 165€ myslim, urcite by som si ho dala zamrazit aj keby bolo len jedno.

leontinka27
6. nov 2012

@siinda
@jaja102
@karkana
@poppy28 Baby dakujem za Vaše reakcie.áno ja viem ze niektoré baby sú vdačné aj za jedno.ale mňa ivf stoji menej ako zmrazenie rozmrazenie.i ked je asi lepšie neabsolvovať zasa všetko odznova. no ved uvidíme. v mojom centre zmrazenie a rozmrazenie stoji okolo 500 eur. kdež to za lieky som platila okolo 230 eur.no ved uvidíme ako to tento krát dopadne.zatiaľ sa mi oplodnilo 7 vajok.v sobotu idem na vklad. tak uvidím koľko mi ich ostane. a jasne je to všetko biznis.škoda.

jaja102
6. nov 2012

@leontinka27 este aj za kultivovanie a vklad budes platit,nie?u nas to bolo dosť drahé...aj tak zvlastne...zamrazenie byva väčšinou lacnejšie.držím palčeky,nech sa zadarí.my sme boli za to naše jedno vďační a nedali by sme ho "do koša",veď bolo naše 🙂 .a takto sa nám poďakovalo. 😉

poppy28
6. nov 2012

@leontinka27 a kam chodis do centra platis aj za vklad?

leontinka27
6. nov 2012

@jaja102 nie ja v centre neplatím ani za predĺzenu ani za ISCI len za lieky spoločne s poisťovňou.ved samozrejme aj to jedno ked je a podari sa je to zázrak.len mňa fakt ivf stoji lacnejšie ako mrazenie a rozmrazenie.a ešte o to horšie ked viem ako to funguje v centrách aké špinavosti sa robia. porozprával nám jeden známi. je to smutne že to robia pri nešťastných ženách. známa chodila do Brna a to je neporovnateľné. či už cenovo alebo prístupom. v centre na Slovensku bola raz aj to len na konzultácii a povedala nikdy viac.už ma aj dieťa.

leontinka27
6. nov 2012

@poppy28 ferticentrum nie neplatím

jaja102
6. nov 2012

@leontinka27 no už ako sa rozhodneš,tak bude....každopádne držím palce 🙂

leontinka27
6. nov 2012

@jaja102 dakujem ved uvidim ako to dopadne. možno neostane nič a bude......ale horšie je že ami asi začína chytať OHSS

jaja102
6. nov 2012

@leontinka27 veeeeela vela pi...aj 3-5 litrov

sisulik82
6. nov 2012

@leontinka27 a aké špinavosti sa robia??? 😢

leontinka27
6. nov 2012

@jaja102 ano ano snazim sa... dufam ze sa to nezhorši.

leontinka27
6. nov 2012

@sisulik82 napriklad že vkladaju nekvalitné embrya, že davaju zmrazit nekvalitne embrya,ze povedali ze treba isci a nebolo treba a platilo sa zo a tak.

hencidlo
6. nov 2012

@leontinka27 to som si myslela aj ja a nakoniec nas to vyslo 750€ + lieky 300€ a benzin 200€, keby som to bola vedela nikdy z Brna neodidem, sa to neda ani z rychlika porovnat respektive vobec!!!

sisulik82
6. nov 2012

@leontinka27 aha 😢

leontinka27
6. nov 2012

@hencidlo to znamena ze suhlasis so mnou?

leontinka27
6. nov 2012

@sisulik82 no to ma ani nenapadá všetko....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre