Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

stastenka42
21. mar 2012

@gelinka75 asi Ano,ja mam naplnenu krvou.

gelinka75
21. mar 2012

@stastenka42 no je mi to luto 😖 a to si mala po stimulke?

bella1303
21. mar 2012

Ahojte mozte mi poradit kedy najskor urobit teh. test po ET?mala som PK.dakujem

timona
21. mar 2012

baby co ste boli na ET uspesne, ale napriklad ste o tyžden-dva potratili, vzdy vas poslali na kyret? lebo ja som bola tehotna podarilo sa to prirodzene, zhruba dva tyzdne, potom to ale samé odislo, odmesntruovala som, ale Dr. stale tvrdi ze sliznica je este stale vysoka a z je treba kyret....tak ma napadlo, ze ked pojdem nabuduce zase napr. na ET a aj sa to nachvilu uchyti, ale casto sa stava ze sa neudrzi, pojdem pokazde na kyret?

bique
21. mar 2012

@bella1303 ahoj, ja som robila po PK na 6ty den po ET, mala som uz nie ducha ale cakala som dvojicky... a potom uz na 8my a 10ty den silne dve // 😉 ale vraj je to velmi skoro a moze skreslovat...odporucaju najskor na 8my az 10ty den od ET 🙂

bique
21. mar 2012

@gelinka75 ahoj...zalezi od toho, kolko bude oplodnenych...PK nepreziju vsetky, ale je nazor, ze ak nepreziju PK, tak ani po transfere sa nebudu dalej vyvijat ak by bol transfer napr. na 3ti den...ja som tiez mala vsetky po PK...ked mas PK a ides z cerstvych na ET, je vyssia pravdepodobnost ze sa uchytia 😉 ked ET nahodou nevyjde a zvysne po PK ti zmrazia, tak sa potom zasa nemusia vsetky rozmrazit, lebo ked su viacbunkove, je vacsia pravdepodobnost ako pri menejbunkovych, ze ich ten proces mrazenia a rozmrazenia poskodi a prestanu sa vyvijat 😖 moja osobna skusenost: 16 embryjikov po PK, s dvoma ET, uspech na prvykrat, 26tt predcasny porod bez vysvetlitelnych pricin...o rok nato KET s jednym po PK, vyborna jednickova kvalita, ale neuspech...no a teraz 23.3. zasa bude KET s ebmryjkami po PK, vkladame dve, tak dufam, ze bude uspech 😀 nam po ET 14 zamrazili, vsetky po PK, pri prvom KET museli rozmrazit az 7, tak dufam, ze teraz sa nam zo zvysnych 7mych pekne parik rozmrazi a este nejake ostanu 😉 moj nazor: nechaj to na doktorovi, urcite vie co robi ked PK odporuca aj ked neoporuca 🙂 zvysok je uz na vyssej moci...a najdolezitejsie je verit a pozitivne mysliet 😉 drzkam vsetky prsty a palce 😉 😉

bique
21. mar 2012

@timona ahoj, je mi velmi luto, ze ti to takto dopadlo ☹ hlavu hore a bojujeme dalej 😉 skus ist za tym a hladajte pricinu...kamoska ma napriklad hned ako otehotnie hustu krv...takze bude musiet cele tehu pichat, lebo uz 2x potratila a to uz ma 7 rocnu dceru, az pri pokuse o dalsie dieta sa jej toto zacalo diat...telo je nevyspytatelne a robi si co chce 😒 zalezi od toho, ci vsetko maternica vyluci, ak nie, robia kyret...mne robili aj po predcasnom porode, lebo sa placenta pri porode odtrhla a o 2 mesiace zas, lebo ma zle vycistili a skoro som vykrvacala ☹ vzdy je lepsie, ked to vycistia, mas istotu, ze nebude z toho zapal alebo nieco podobne 😝

bique
21. mar 2012

@jajka1980 cau cau...zajtra na teba silno silno myslim a silno silno drzim palceee 😉 😉 😉

bique
21. mar 2012

@chmurkaxy tak vidis, tak vidis...jupiiii 😀 😀 😀 je to na tej najlepsej ceste 😀

gelinka75
21. mar 2012

@bique dobre chapem to, ked k tomu pride tak si necham poradit od lekarov, ci dat alebo nie, asi vedia najlepsie odhadnut situaciu, ale v tom bude nejaka logika, ze ked sa nevyvijaju po PK tak ani v brusku sa nebudu spravne vyvijat, ale zas je to ine, lebo nie su rusene okolim ako myslim to prostredie je vonku pre nich umelo vytvorene a mozno aj to je dovod, ze embrijka nevydrzia ☹ teraz ako sa nad tym zamyslam ake je to velke plytvanie tolko embryjok 😖 drzim palce nech a ti uchytia najmenej 2 😝 😀

bella1303
21. mar 2012

@bique ahoj dakujem, joj len neviem ako to vydrzim;)mne vkladali 2 tak mozno aj dvojicky budu;)

bique
21. mar 2012

@bella1303 chcha...ja som s tym tiez ratala, ze budu dvojicky, ale ked mi to naisto oznamili, tyzden som predychavala a zvykala si na ten pocit 😀 😀 😀 😀 ale nenormalne som sa aj tesila...tie pocity sa slovami nedaju opista 😕 😅 a ktory den od ET si?

bique
21. mar 2012

@gelinka75 ja si myslim inak to iste, ze ked su mimo maternice, tak je to ine...tiez co by mozno v maternici vydrzali, vonku nevydrzia...tazko to vyriesime, takze iba spolahnut sa na dokiho 😉 nic ine nam nezostava 😝

bella1303
21. mar 2012

@bique ja musim este dlho cakat.mne len vcera vkladali;)je to moje prve IVF tak dufam ze to vyjde;)

gelinka75
21. mar 2012

@bella1303 tak nech to vyjde a si na PN ci chodis do prace 🙂

bique
21. mar 2012

@bella1303 urcite to vyjde, ine si ani nepripustaj a skus nad tym nerozmysat 😉 je to tazke, viem, ale odpremenis trosku mysel 😉 ja idem v piatok na KET, tak budeme od piatku cakat spolu 😉 😀

bella1303
21. mar 2012

@gelinka75 dakujem;) mam dovolenku uz od zaciatku az po krvny test;)tak dufam,ze to ze som doma tiez pomoze

gelinka75
21. mar 2012

@bella1303 aj ja tak planujem, asi je lepsie byt v klude, ale zas ked si doma tak viac nato myslis..ale aspon stres nie je taky velky 😉

bella1303
21. mar 2012

@bique len to neni take lahke,ale sak sama vies;)super, drzim palce. Urcite to vyjde a vsetky pojdeme do temy tehulky;))

bella1303
21. mar 2012

@gelinka75 ja nato myslim neustale;((uz nech je aspon 8 den a mozem testovat;)mala som po odbere mierny hyperstimulak a dr vravela ze tak je vacsia sanca ze sa to podari. Dufam, ze mala pravdu;)A ty mas za sebou ET?

sidlo
21. mar 2012

ahojte babenky,
tak sa pridavam. Asi moj pvy prispevok po dlhom citani ale konecne mam aj cas kedze som PN po transfere. ET som mala 20.teho a asi som bola kludnejsia v praci ako doma🙂 ale to by som asi zaspala za PC v robote kezde spim ako novorodenec. Mali sme PK a dve bambulky isli do bruska. Tak dufam ze zabojuju🙂

zuzanka.h
21. mar 2012

@bique držím päste na to KET .
@chmurkaxy super!!!

timona
21. mar 2012

@bique ano, ale mna napadlo, ze ked pojdem v buducnosti na IVF alebo KET a ked to dopadne podobne, tak zase kyret?

stastenka42
21. mar 2012

@timona ahoj,no neviem ale ak si bola len tak krátko tehulka,mala si v podstate vytvorený len gestačný vačok,nemala by si mať kyret,ked si riadne odmenštruovala,je to zbytočné,ja ked som potratila v 14tt tak mi robili kyret lebo som mala aj placentu aj babatka.Po menzese mi tiež dlho sliznica neklesala a dr. ma strašila že budem musiet asi ešte raz podstúpiť čistenie,ale pichala mi injekcie myslím že metroragin alebo tak nejako na stiahnutie,a asi po troch dávkach sa to upravilo a po dalšej ms bolo všetko ok.Myslím že u teba je to celkom zbytočný zákrok,lebo neviem od čoho by ťa mali čistiť,kedže si nemala riadny zárodok bohužial,..maternica si to vypudila sama,tým že si mala ms.

bella1303
21. mar 2012

@sidlo ahoj aj ja som bola na transfere 20 teho;)) v ktorom centre si bola?

sidlo
21. mar 2012

som si myslela ze si to ty🙂 Sak len preto som sa dokopala napisat🙂
Iscare

silvinnka
21. mar 2012

@timona mnazakazdym cistili(robili kyret,3x) pokial potratis do 4teho tyzdna,kyret sa nerobi,pokial odide cely gestacny vak,je normalne,ze sliznica je aj po 2och tyzdnoch tale zvacsena.....po 4 tom tyzdni sa robieva kyret,vsetko z maternicevycistia aby nedoslo k zapalom....

bella1303
21. mar 2012

@sidlo my sme boli spolu na izbe,ze?!;))

sidlo
21. mar 2012

tak tak🙂 Som rada ze som ta nasla🙂 Ako sa mate? co tvoj OHSS?
Mne je tak dobre az ma to zacina mrziet. Kludne si ten OHSS odtrpim len nech je preco🙂

bella1303
21. mar 2012

@sidlo mba este trosku boli podbrusko a este stale pri tom cikani, to velmi:(ale inak mi je dobre. Aj ja som rada ze si ma tu nasla;) ja uz neviem co so sebou. To nevydrzim do 3.aprila.A teba nic uz neboli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre