Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ingrid0105
5. máj 2014

@smoulinka13 tak sa hlasim 7 den po ET v den ocakavanej mrchy aj dorazila zatial len strasi ale ja viem ze je to pase, jasnocervenak krv, zajtra zavolam do centra ze co dalej podla mna je uplne zbytocne brat utros, ci? a aj test som si robila a bol negativny ☹

ofrah
5. máj 2014

@maru333 ahoj veľmi držím palce, ja fakt obdivujem baby, ktoré vydrťia netestovať 🙂 . Ja som nad tým tiež rozmýšľala ale mám v§čší strach sústrediť sa na jeden jediný deň keď mi zoberú krv...a v minulosti keď boli testy negat. aspoň som sa neládovala liekmi.., no a aké embryjko ti vkladali? ak je po PK môžeš skúsiť testovať 🙂

ofrah
5. máj 2014

@ingrid0105 no siedmi deň je ešte skoro na test a krvácať môžeš aj keď si tehotná, asi by som ešte lieky nevysádzala aspoň do takého 10.11.dňa, veď uvidíš čo ti povedia v centre. ako berieš utrogestan 3x2? možno ti doporučia zvýšiť dávku. drž sa 🙂 a ako hovorí moja kolegyňa NEOPÚŠŤAJ SA 😉

smoulinka13
5. máj 2014

@ingrid0105 urcite utros nevysadzaj, krvacat mozes aj kebyze si tehu, ja ked som krvacala som volala do cenntra a zvysili mi davku. aj na test je skoro.este nie je nic stratene 🙂 ja idem zajtra na krv a dohodneme sa s nimi co dalej..

ingrid0105
5. máj 2014

@ofrah dakujem za podporu, no tento den bol neuveritelne dlhy aspon pre mna, mna desi ta jasna krv i ked jej nebolo vela ani zo mna nekvapkala, len ked som isla na potrebu bola tam. teraz nekrvacam, tak fakt neviem. beriem 3x2, myslis ze aj viac mi mozu dat uzivat? vsak aj toto je uz podla mna vela. a ty ako prisli ti testiky? ja uz mam 2 dospele dcery ale s novym partnerom chceme spolocne babo ale dala som sa sterilizovat po dvoch cisarskych rezoch. takze som to brala mozno automaticky ze otehotniem, ale vtedy som mala 19 a teraz mam 39 a to je rozdiel

ingrid0105
5. máj 2014

@smoulinka13 ahoj dakujem , no uvidim ako to bude zajtra a podla toho sa zariadim a zavolam do centra, Ty este mas mrazacikov ci ides di dalsieho IVF?

smoulinka13
5. máj 2014

@ingrid0105 mam este jedneho mrazacika ale chcem si zacat vybavovat ziadost na druhe IVF lebo to dlho trva a chcela by som druhe IVF absolvovat v lete, lebo som ucitelka a cez sk.rok sa mi uz nebude dat :(( stlale neviem ktore centrum...

zu_zi
5. máj 2014

@ingrid0105 ahoj, pripominas mi mna po prvom ivf. Tiez som na 7. den mala po cikani na papieri jasno cervenu krv, vyplakala som sa a na druhy den som si nasla //, drzim palce, aby si bola rovnaky pripad ;) Urcite nevysadzaj lieky.

zu_zi
5. máj 2014

@smoulinka13 ahoj, testovala si dnes? Citam, ze chces zmenit car? Preco?

smoulinka13
5. máj 2014

@zu_zi ano dnes test OPAT negativny....chcem zmenit car ze mozne inde mi pomozu...ale nie som rozhodnuta ze zmenim , podla toho co mi zajtra povedia.ci spravia dake testy co budem chciet alebo nie..co myslis?

ingrid0105
5. máj 2014

@zu_zi dakujem 🙂 snad to bude dobre, v piatok mam ist na krv tak uvidim, nech uz je akokolvek lepsie ako tato neistota 😠

ingrid0105
5. máj 2014

@smoulinka13 a v ktorom CARe si? Je X faktorov ktore vplyvaju na uspech urcite nestacia zakladne vysetrenia po tolkych nezdaroch. Budem ti drzat palce a som zvedava co ti navrhnu

smoulinka13
5. máj 2014

@ingrid0105 som v Heliose MT, oni su super len som chcela ine car kvoli tomu ze inde sa mozno zadari, maju ine postupy atd..aj ked to mozno na tom nezalezi, mozno staci urobit dake vysetrenie a bude..

ingrid0105
5. máj 2014

@smoulinka13 tiez si myslim ze skor tomu pomozu vysetrenia a viera ze raz sa zadari 😀

smoulinka13
5. máj 2014

@ingrid0105 hmmm takze skor nemenit car? ak som spokojna s nim?

ingrid0105
5. máj 2014

@smoulinka13 alebo sa skus poinformovat formou konzultacie, povedat co vsetko mas za sebou a co ti inde navrhnu a potom sa rozhodni

smoulinka13
5. máj 2014

@ingrid0105 jasne, uvidim zajtra ci mi navrhnu dake dalsie vysetrenia a tak 🙂

maru333
6. máj 2014

@ofrah ahoj.dakujem za odpoved. dnes som si urobila test 8.den po KET a ziadna druha ciarka, ani slabucka ☹ takze neviem, vkladali mi 6 a 8 bunkove. pichave bolesti pri vajecnikoch sa mi intenzivnuju. neviem ci mozem este dufat.

ingrid0105
6. máj 2014

@smoulinka13 drzim na dnes palce aby si sa snimi dohodla na dlsom postupe 🙂

ofrah
6. máj 2014

@maru333 nebud smutna, ved si mala iba 3.dnovu kultivaciu tak ako ja 🙂 baby tu pisala ze az na 10.deň mali dusika. Aj ja som testovala 🙂 chcela som vediet ako je to s tym pregnylom. Tak vcera na 6.deň po ET a pregnyle 5000 slabulinky duch. Dnes bielo. Tak tiez cakam ako sa to vyfarbi. Mna brucho ani vajecniky nebolia obcas ich citim ale zeby to bolelo nemozem povedat. Zato prsia mi ide roztrhat.

maru333
6. máj 2014

ahoj, dakujem pekne za podporu, este dufam ze sa vydari, drzim ti palce velmi- aspon si uz mala slabucku ciarku. nechapem tie bolesti ale snad pominu. Kolky pokus mas? ja som prve IVF mala mimomaternicove, druhe IVF neuspesne a teraz KET. ja zas prsia vôbec nic.

maru333
6. máj 2014

@ofrah do ktoreho centra chodis? a ako si spokojna?

maru333
6. máj 2014

@ofrah ahoj, dakujem pekne za podporu, este dufam ze sa vydari, drzim ti palce velmi- aspon si uz mala slabucku ciarku. nechapem tie bolesti ale snad pominu. Kolky pokus mas? ja som prve IVF mala mimomaternicove, druhe IVF neuspesne a teraz KET. ja zas prsia vôbec nic.

ofrah
6. máj 2014

@maru333 no duch bol ale pregnylovy 😀 ale potesil 🙂 ja som chodila do Reprofitu Brno..chyba..mala som tam 6.IVF cyklov z toho 3.et neuspesne...ziadny ket. Zmenila som centrum chodim do Iscare Ba k doc.Valkymu a som spokojna. Tam teraz po IVF 1.et a tuzim po tom aby vysiel..je to totiz posledny pokus. Uz toho bolo dost, a financie su uz vycerpane ba az precerpane...no a u mna uz kazda pauza a kazdy neuspech znizuje sance...lebo mam vela rokov...

maru333
6. máj 2014

@ofrah jezis, tak to by sa uz fakt mohlo zadarit, uz si toho dost preskakala, ja som v GF, na zaciatku sa mi tam nepacilo, ten pristup, ale teraz sa znormalizovali. neboj podari sa, na krv ides az na 10.den, nie? kde je u vas problem?

lennulik1
6. máj 2014

Ahojte dievcata,
rada by som vam dodala troska povzbudenia pri dlhej ceste za babatkom.
My sme s manzelom zacali chodit do gynfivu, kde sme absolvovali 3xIUI, 1xIVF a 3xKET - vzdy to bolo negativne. Podla lekarov sme boli zdravy par, len pricina neplodnosti bola nevysvetlitelna. Manzel absolvoval v CARe vysetrenie, ktore mali ako novinku - fragmentaciu DNA spermii. Vyslo mu, ze ma 2% sancu, ze s jeho spermiami otehotnieme. Vtedy som uz vsak brala lieky ako pripravu na 4.KET. Po tomto zisteni som volala lekarke, ci nemam vysadit lieky - vraj ak bude aj tento KET neuspesny, dohodneme sa ako dalej. Tak sme sli do transferu s tym, ze to urcite nevyjde. Nikdy som sa po vkladoch netestovala, ani v tomto pripade. Sok som zazila, ked mi sestricka do telefonu povedala "gratulujem, je to pozitivne, ste tehotna". Dobre, ze som v tom momente sedela, inak by ma skrabali zo zeme :D Priznaky som nemala ziadne cele tehotenstvo. Ak by mi nerastlo brusko, ani by som nevedela, ze som 9 mesiacov tehotna. Syncek je zdravy, uz bude mat pol roka 🙂
Preto baby, nikdy to nevzdavajte. Lekari su odbornici, vedia co robia, a i ked si casto krat myslite, ze je nieco beznadejne, nikdy to tak nemusi byt. U nas to bolo aka mala sanca, a predsa sa stal zazrak (ano, pri tak nizkom percente tomu s muzom vravime, ze v nasom pripade sa stal zazrak 🙂 ). Drzim palce, aby ste kazda mali coskoro babatka v naruci 🙂

ofrah
6. máj 2014

@lennulik1 ďakujem 🙂

lennulik1
6. máj 2014

@ofrah citala som tvoj prispevok,kolko si toho absolvovala. budem drzat silno palce, nechvam to vyjde.

zu_zi
6. máj 2014

@smoulinka13 drzim palce, aby si uz nemusela riesit zmenu caru ;) Ja osobne som s Heliosom velmi spokojna a ked nam nevyjde ani tento posledny mrazacik, urcite budeme pokracovat u nich. Podla mna to nie je o ich neschopnosti, ved ani stopercentne zdravym parom to vacsinou nevyjde na 1x a ani na treti, stvrtykrat. Oni len pomahaju prekonat tych niekolko prekazok, ktore mozu pri pocati nastat, tiez nie su pan Boh... a to sa tyka kazdeho centra. V piatok mi urcite napis ip, drzim velke palce!

amonda
6. máj 2014

@smoulinka13 ahoj, ako si dopadla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre