Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

linn32
20. jan 2014

@magdus999 supeeeer..drž sa babula! Cize aj s krvacanim moze byt žena tehu..to pozitiv na správa..
Aj ja si myslím,ze vela toho je v hlave..jaj, daj vediet ked bude tlknut srdiecko!

magdus999
21. jan 2014

@linn32 ďakujem moja - veru, stále mierne krvácam . nie je to špinenie, je to normál čerstvá krv, dnes som si robila test a je silnejší ako včerajší, takže viem, že je všetko ok, zajtra idem na krv, tak im to musím povedať 🙂

linn32
21. jan 2014

@magdus999 zavolaj im tam..neviem co beries -utros? Daju ti aj duphastan,aby zastavili krvacanie..samozřejmě,ze to bude dobře!

magdus999
21. jan 2014

@linn32 áno, zatiaľ mám utroš, to už do zajtra vydržím 🙂 nič radšej nerobím, len sedím doma a oddychujem, ja viem, že je všetko ok, veď ako inak 🙂

linn32
21. jan 2014

@magdus999 drzim paste zajtra! Dobre sa vyspinkajte 🙂

magdus999
22. jan 2014

@linn32 ďakujem krásne, už som doma 🙂 všetko vraj vyzerá ako má, už len čakať na výsledok 🙂
naozaj veľmi ďakujem za podporu

linn32
22. jan 2014

@magdus999 gratulujem..a som rada se poznám živý příklad,ked je vsetko ako ma byt aj ked žena spini az krvaca..to je super..drž sa..nech to vyjde..oddychuj teraz..

sonkaj
22. jan 2014

@jarika22
Dnes som po odbere,zial z piatich mam len 3,strasne dufam ze vsetky ostanu a ja pojdem v pondelok na transfer.strasne vela nazorov teraz koluje o vkladani iba 1embryjka ja som totalne na vazkach pri 7.ivf co mam robit.

sonkaj
22. jan 2014

@sherny
Gyncare košice uz 15rokov))) s jednou pauzou na materskej)))

tinus8
23. jan 2014

ahojte dievcata, som po ET dnes je 11den, vkladali mi 3dnove 5bunkove a 8bunkove embryika a robila som si rano test, bola tam druha ciarka, slaba, ale za to viditelna. Len sa chcem opytat, ja nemam vlastne ziadne priznaky tehotenstva, nepicha ma v podbrusku a ked tak uplne minimalne, prsia ma tiez bolia minimalne, akurat ked som hladna tak ma nadrapuje, ako by som musela byt stale najedena, sem-tam ma hlava pobolieva a to je vsetko. Myslite, ze aj bez tehu priznakov moze byt vsetko OK??? ....velka vdaka za odpovede 🙂

afrika
23. jan 2014

@tinus8 určite to môže byť oki aj bez príznakov 🙂 🙂 nebojkaj sa 🙂 🙂

tinus8
23. jan 2014

@afrika dakujem za skoru odpoved, viem ze mozno robim paniku, ale asi to patri k tomu 🙂 🙂

afrika
23. jan 2014

@tinus8 panika bude stále 🙂 hlavné je, že dosť skoro máš slabú čiarku na teste

tinus8
23. jan 2014

@afrika myslis, ze to je skoro? v RF mi kazali robit si tes 14 den, no ale nieviem, ci to niektora z nas vydrzala :D

afrika
23. jan 2014

@tinus8 ja som vydržala keď som bola po IVF 🙂 myslela som to v dobrom, že je skoro na druhú čiarku a je super, že sa ti už ukázala 🙂 🙂

tinus8
23. jan 2014

@afrika super, tak to patris asi medzi tie vynimky 🙂 ...ja som dnes chcela robit test lebo moj mm ma dnes tazky den a chcela som ho potesit 🙂) a podarilo sa

jarika22
23. jan 2014

@sonkaj Ahoj, nám zostalo len jedno embryo, doteraz mi štyrikrát vložili po dve (pochybujem o ich kvalite). Myslím, že ak odporúčajú vložiť jedno, tak asi sú si istí, že je v poriadku. A ďalšie ešte stále budeš mať k dispozícii v prípade potreby. Ja som to mala takto naplánované. Odobrali mi 30 vajíčok, 21 oplodnili, do 3. dňa zostalo 15, a do 6. dňa už len jedno jediné, aj to sme museli dať zmraziť, lebo sa malo robiť PGD, ale nebolo z čoho, a mala som OHSS. Na transfer idem až o 3 týždne. Bože, to z čoho ste hradili toľko IVF? My sme mali 4. a už sme pomaly na dne..

lucinda17
23. jan 2014

@jarika22 ak sa môžem opýtať aké centrum navštevujete? OHSS si mala vždy?

sonkaj
23. jan 2014

@jarika22
Jarka moj maly ma stal jedno auto.
Ze skusim ivf znova kvoli druhemu babetku som sa rozhodla minuleho roku v oktobri a ked to nevyslo
Povedala som si ze este raz a dost.
Stoji to strasne vela penazi hoci ako samoolatca
Vdacim vsetkym babam tu na konikovi ze su ochotne predat nevyuzite injekcie dalej nam.
Ale cyklus je sam o sebe strasne drahy.preto dnes ked som volala ze z 5tich
Mam uz na pondelkovy transfer len 2,bolo mi do plaču.
Ale verim ze tieto dva embryjka mi v pondelok zmenua zivot.
Uz na dalsi pokus by som asi po tolkom usili neviem ci sla.silu mam
Bojovat ale stoji to strasne vela.

jarika22
24. jan 2014

@lucinda17 Trikrát sme boli v KE v Gyncare. Teraz sme sa rozhodli pre zmenu, tak sme si vybrali Helios v Brne, ale časť vyšetrení sme absolvovali v Martine. OHSS som mala prvýkrát, ale po každom odbere mi bolo strašne zle, bola som bez tlaku a na odpadnutie s bolesťami... Teraz to bolo stokrát horšie, preplakala som zopár dní... Neviem, či to má každá takéto komplikácie, ale stojí to strašne veľa energie. Hoci keď to prekonám, tak si poviem, že do toho pôjdem ešte raz, ale už naozaj neviem...

jarika22
24. jan 2014

@sonkaj Neviem čo je horšie, tie peniaze sme na to našetrili, ale púšťať sa do toho znova a znova, a pokúsiť sa myslieť pozitívne, je veľmi ťažké... Dúfajme, že to tentokrát bude mať dobrý koniec. 🙂 My máme to jedno zmrazené embyjko, ale aj tak dúfame, keď už doteraz bojovalo, tak to snáď nevzdá.
..

jarika22
24. jan 2014

@sonkaj Keď vidím tvojho krásneho synčeka, tak zisťujem, že to zmysel má. Díky, že si pridala tie fotky. Takže vy ste v Gyncare spokojní... Ja už som sa tam nevedela odhodlať ísť, a ani manžel, ale nevylučujem, že tam ešte zavítame. Mali ste na 4. cyklus zľavu, tak ako sa to sľubuje?

lucinda17
24. jan 2014

@jarika22 dakujem za odpoved , ja mam PCO a to je jediné čoho sa tak velmi obávam :(

magdus999
25. jan 2014

@linn32 ďakujem moja, stále mierne špiním, nič mi nedali, začala som špiniť v presný deň predpokladanej menš., takže to tak asi má byť 🙂 dôležité, že sa Bodka drží zubami nechtami 🙂 i keď ma dosť vystrašili tým nízkym HCG, je to ok, testy tmavnú, tak je dobre 🙂 v pondelok idem opäť na krv

magdus999
25. jan 2014

@tinus8 ahoj, ja som si robila v nedeľu tiež test na 11. deň po KET - čiarka veľmi slabá, každým dňom silnie a príznaky nemám absolútne žiadne, len trochu prsia pobolievajú, ale nič výrazné, vôbec nemám pocit tehotnosti, tak sa idem kuk na testy, aby som sa aspoň takto presvedčila 🙂

jarika22
25. jan 2014

Ešte ti doplním, že 3x som mala na stimuláciu Puregon, vtedy sa OHSS nedostavilo. Teraz som mala Merional. Neviem, či to s tým súvisí, ale myslím si, že je to skôr od dávkovania. Na druhej strane sa teším, že tých vajíčok bolo tak veľa, lebo manželov spermiogram je katastrofálny, a aspoň bola väčšia šanca, že aspoň jedno vajíčko sa podarí oplodniť kvalitnou spermiou. Uvidíme. Asi tak o 2 týžden ideme na KET. Aspoň malá šanca snáď je, že to tentokrát vyjde.

tinus8
25. jan 2014

@magdus999 ahoj, tak to sme na tom velmi podobne 🙂, ja som si urobila uz druhy test (s dvojdnovym odstupom) a je tam kusok silnejsia ciarka, este nie je uplne silna. A robím presne to isté čo ty, že každú chvíľu sa pozerám na tie testy a strasne sa chcem tešiť, no ešte sa bojím, že je príliš skoro. Ale verím, že to dotiahneme spolu až do konca 🙂

linn32
26. jan 2014

@magdus999 je to o hubu..verim ti a si skvela ako sa motivujes..vyjde to..kolko si mala hcg? V pondelok ak bude vyssie,bude to oki..ale aj testy a silnejuce ciarky ti hovoria za stupa..tak hlavne relax..drzim velmi paste..

magdus999
26. jan 2014

@linn32 hcg som mala 113, ale testy odvtedy fakt zosilneli......no neviem linnuš - včera večer som začala riadne krvácať, tak som šla na pohotovosť, kde mi pichli nejakú injekciu, zatiaľ nič nevideli, ach ja neviem, už ma prechádza tá silná motivácia :(

linn32
26. jan 2014

@magdus999 testy ti silneju,vsetko je oki..mala pyranka sa udrzi..dobre ze si sla..injekcia urcite pomoze..robis vsetko pre udrzanie,tak skus sa ukludnit..viem ze je to tazke..ale je tu vela bab v rovnakom rozpolozeni ako ty..nie si sama zlatinko!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre