Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
23. nov 2014

@freyahope ja som mala vo februári a to uz moju druhu prva bola diagnostika a tam povedali ze su oba ciastocne prechodne a pri druhom jeden sa uz plnil tou tekutinou a vraj druhy sa ovela zlepsil a uz prechodny tak super... tak to mas dobre ze si nemusela podstúpiť laparku.

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 ja som mala tiež prvú diagnostickú a oba vajíčkovody vtedy len čiastočne priechodné. A to sa ti ten jeden vylepšil? To je naozaj super, nevedela som, že je niečo také možné. Aj keď v mojom prípade, ak sa mi tam znovu rozrastá endometrióza, tak by som si nádeje asi nemala robiť. Pri prvej laparke mi jeden vajíčkovod doslova museli rozmotávať a mala som ho prirastený o močový mechúr tuším.

katka17044
23. nov 2014

@freyahope fuuuha, tak jeden sa mi zlepšil možno tým ako tade pustili tu tekutinu pred tým to tieklo pomalsie druhý krát oveľa lepšie, ale ten druhý sa zhoršil úplne ze bol ako balón plný tej tekutiny a tá tiež zvykne odplavovať embryjká tak som rada ze je prec...

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 tú tekutinu mi v CAR-e kontrolovali hneď na prvej konzultácii, ale všetko bolo ok. Našťastie. Fakt sa ďalšej laparky bojím ako čert kríža 🙂

katka17044
23. nov 2014

@freyahope aj ja som si pri prvej povedala ze uz nikdy viac ale na druhu som sa predsa len pytala sama... fuj ale stacilo uz nechceeeeeeem

freyahope
23. nov 2014

@katka17044 veď hej, keby mi povedali, že je to nevyhnutné, podstúpila by som to znovu. Všade sa to prezentuje ako nenáročná operácia, ale nie je to žiadna sranda. Dúfam, že nás čakajú už len dobré veci 🙂

katka17044
23. nov 2014

@freyahope aj ja dufam ze vsetko zle uz je za nami... a uz nas caka len veeeela vela radosti

zuzicek88
23. nov 2014

ja som bola na prefuku v pondelok budu tomu dva tyzdne a v pohode,trosku bolelo,ked mi tam vstrekovali tu tekutinu,no menstruacne bolesti su sto krat horsie,pre mna to nebolo nic bolestive,po zakroku ked som cikala vyslo trosku krvy a to je vsetko,ziadne bolesti,spinenie,vobec nic,akoze ked je neprijemne toto,co potom porod...ale neodcudzujem kazdy mame asi iny prach bolesti

stastenka42
23. nov 2014

@katka17044 netreba nič brat ak ty nechces,robia sa screeningové testy a ak tam by náhodou vyšli zle vysledky tak odporúčajú odber plodovej vody ,ale je už aj vyšetrenie krvičky ktoré si síce platíš v plnej výške ale je to to iste ako amnio len bez akeho kolvek rizika poškodenia plodu či potratu 🙂

santeema
23. nov 2014

@ingrid0105 ahoj, neboj ja mam o rok viac ako ty a tiez som mala raz 3 vajicka, 2 krat ani jedno, raz az jedno, raz dve, co ti poviem.... a pri maximálnej davke tj. 4 krabicky merionalu denne a jeden merional 75 jednotiek, konska davka, ale z jedneho mam babo. neviem ci ta to trosku utesi, ale to sa stava, telo reaguje tusim kazdy mesiac inak

katka17044
23. nov 2014

@stastenka42 jej tak to je super ze sa to da aj odberom krvi, tak to je velmi dobre, to som nevedela. Dakujem

stastenka42
23. nov 2014

@katka17044 vola sa to Prenascan test a robia to v Ba už skoro všade,my sme tiež boli rozhodnutí že keby niečo tak dame toto...stoji to cca okolo 500 eur,neviem presne 😉

ester1710
23. nov 2014

Ahojte. Chcem sa vas spytat, je tu niekto z vas, kto teraz alebo v minulosti mal nativ IVF bez akejkolvek stimulacie? Viem, ze je pravdepodobnost velmi mala, ale velmi ma zaujimaju skusenosti, ak s niecim podobnym mate a samozrejme, pribehy so stastnym koncom by ma velmi povzbudili 🙂

katka17044
23. nov 2014

@stastenka42 Veľmi pekne ďakujem .)

blcha76
24. nov 2014

@ingrid0105 Nevzdávaj to, nebuď smutná ☹ ...
Uvidíš, bude to silné embryjko 🙂 ! Aj ja som mala vkladané len jedno a už má približne kilo 😉 .
Lepšie jedno zrelé a kvalitné ako viac slabších... Kedy máš mať vklad? Máš tam ešte volať ako sa vyvíja?

katkacernakova
24. nov 2014

ahojte baby, mam taky problem, ze som uz 11 den po ET, urobila som si pruzkovy test a je negativny, nevidiet tam ani ducha. A to mi vkladali blastocystu. Kramy som mala dostat cez vikend, ale nic, ani brucho ma nebolelo. Beriem 3x2 Utrogestanu a 4x Estrimax denne. Asi uz nie je sanca, ze by som uvidela pozitivny test. To ze sa MS nedostavila moze byt aj z tych liekov, vsak? Vy ake mate skusenosti? uz som totalne znicena, Rozmyslam, ci by som sa nemala vratit do prace z PN, na zazrak cakam asi zbytocne... ☹

ikapo
24. nov 2014

Ahojte maminky a babenky, som tu prvy krat. Citam kazdy den bloky a Vase skusenosti. Mala som uz 3 x IVF a pred 8 dnami sme išli do Brna na darcovstve IVF. Mam po transfere 2 embryi a modlim sa aby sa to male uchytilo, je to moj sen mat babetko uz 15 rokov a urobila som si test na 7 den a mame 2 II ale slabe. o tyzden budem mat krvne testy tak mam troska strach aby odpoved sestricky a doktora bola tehotna 🙂. 🙂

mariajuraj
24. nov 2014

@katkacernakova Ahoj, ja som tiež 11 den po KET nemala //. Krámy my prisli az 3 dni po vysadení Utrogestanu, takze ten to zadrziava. Ked som ho vysadila, 3 dni slabunke spinenie a pak mrcha...... Podla mojej skusenosti mi test ukazal pri ET slabu druhu ciarku na 8 den. Ked sa teraz neuchytilo, nemala som ani ducha.....ani na 8 den, ani na 11....... mas este mrazacikov? Ja este jedneho.......

katkacernakova
24. nov 2014

@mariajuraj ahoj, tak asi uz zbytocne beriem Utr. My zial nemame ani jedneho mrazacika, po PK na 6. den sa prestali delit, nemame vobec nic ☹ Ja uz do ziadneho CAR v BA nepojdem, jedine do Brna. Ale predtym asi absolvujeme reprodukcnu imunologiu, lebo zjavne nieco nie je v poriadku, ked vzdy mavame ten isty problem: po urcitom case sa embryjka prestanu dalej delit. Som zvedava, co nam povedia.

katkacernakova
24. nov 2014

@mariajuraj a dakujem ze si mi odpisala 🙂

candour
24. nov 2014

@katkacernakova nevzdavaj to,mali sme 1.ivf rovnaky vysledok,robili mi genetiku a nasli len protilatky na spermie.,co sa aj tak obide cez ISCI.niekedy je to naozaj len nahoda.po 1ivf som tiez bezala do brna a nic podstatne oproti ba mi nepovedali,tak teraz sme este dali raz im tu sancu v ba.Sla som v sept.na laparku a dnes som mala opu,29 vajicok pri uplne min.davke stimul.hlavu hore,bojuj dalej,drzim palce

bozena30
24. nov 2014

Ahojte! Ja sa len pozdravím, som po ET a mám nádherné 2,5 rocné dvojicky! Drzím vám palce, aby ste boli rovnako spokojné a stastné mamicky, ako som ja! Pekny den!

katka17044
24. nov 2014

@candour ahoj... prepáč len sa chcem spýtať ci si brala pred vkladom aj prednison alebo medrol, bohuziaľ úplne pravda to nie je, ze sa to s icsi obíde i keď to dáva logiku, lebo vložia už priamo embryjko, ale na imunologii mi povedali, ze aj to je dovod potratov, kedze aj to embryjko, ktoré nám tam vlozia este akoby stále neviem ako to napisáť... 🙂 smrdí po spermiách... proste stále ich tam telo cíti a embryjko často vypudí... ja som toto prežila 3 krát... a aj keď vložili embryjko telo ich dalo okolo 4-7tt preč... treba brať cca 2 mesiace pred vkladom napr. medrol....

candour
24. nov 2014

Ano,chapem pocula som aj taky nazor,ale v brne v rf aj v ba mi nezavisle obaja dr.povedali,ze to nemam riesit,a je kopa zien co mali super imuno vysl.a dopadli zle,tak neviem.dr.v Car mi dava prednison plus fraxi ale len kratko,plus s partnerom odkedy mi to zistili mam len chran.styk pre istotu🙂ale ja uprimne by som inak dobrovolne neuzivala prednison a dlho urcite nie,je to humus.medrol neviem ten neuzivam.ak uvidime..hlavne to chce klud a trpezlivost🙂

katka17044
24. nov 2014

@candour Tak to je dobre ze užívas prednison... mne doktorka predpísala medrol ja to zase beriem tak, ze uz chcem urobit maximum radšej budem brať čo treba ako zase zažiť to čo pred tým, úplne zbytočne... Ale áno viem každá sme iná a pravidlom to byť nemusí... Držím silno palce nech sa vám to podarí...

candour
24. nov 2014

Chapem ta uplne a rovnako drzim paste,skor ci neskor sa to podari,to je jaska paska🙂)

katka17044
24. nov 2014

@candour medrol je vraj lepsi ako prednison... a ked sa to uziva 2 mesiace nic zle to s clovekom nespraví (zlé to je pri vysokých dávkach) a je to liek ktorý naopak moze pomôcť... keď este nevedeli ze mám protilátky tiez mi v car dali preventívne prednison ale len na chvíľu to bolo uplne zbytocne... lebo pointa je, ze sa to musi užívať dovtedy dokým nie je výsledok negatívny a až potom vklad... tak mna to caka nejak febr. marec...

katka17044
24. nov 2014

@candour dakujem pekne... určite sa musí podariť...

candour
24. nov 2014

Hm tak to si ma nepotesila,ale nebudem sa stresovat,vsetko bude ako ma byt🙂.daj potom vediet teda ci pomohlo.

katka17044
24. nov 2014

@candour ale nechcem ta stresovat...mozno si to len trosku vytváraš tie protilátky ze to nie je nejaké vysoké %
hlavne pohoda a bude dobre... každá sme iná... aj ja by som už chcela vklad...veeeľmi sa na to tešííím, tak si to pekne užívaj a potom daj určite vedieť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre