Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

cmudlo
25. jan 2016

@pufa ďakujem za povzbudenie. ..ale už mám taký zlý pocit. ..strašne budem sklamaná ak to nevyjde. .už nemám síl ďalej bojovať. ..už by som chcela normálne žiť. ..nie stále v tom bludnom kruhu...vitamíny, lieky, sledovanie sa, obmedzovanie sa...už ma to nebaví. ..a dnes také samé blbé veci počúvam. ..tu cigánke uhoreli 3 deti...a ona akože nič. ..ešte som dnes bola u lekárky a cigánka tam pod pazuchou priniesla novorodeniatka zabalené v mokrej zasneženej deke ...obalené boli celé. ..dúfam, že tam mali prívod vzduchu a normálne ich tam nechala na pulte a išla preč asi na 5 min...je to také nespravodlivé. ..

cmudlo
25. jan 2016

@zabkazabka nie znamená to to najlepšie 😉 uhniezduje sa malinké. Koľko ste vkladali?

cmudlo
25. jan 2016

@zabkazabka mala si aj nejaké bolesti?

zabkazabka
25. jan 2016

@cmudlo mam take zmiesane bolesti niekedy ako pred ms niekedy ma tak pichne sem.tam..vkladali sme len jedno beckovej kvality...vy ste ake velke vkladali?mi vcasnu blastocystu..som 4ty den po opu to by som nemala mat este ms...

cmudlo
25. jan 2016

@zabkazabka po opu? Asi po et nie? To su dobre znamenia...na ms este veelmi skoro. Mas utrogestan?ake davky? My sme mali 2. 1 x HB/2 a jednu CM...ale mam uz taky zly pocit,ze nic z toho...

zabkazabka
25. jan 2016

@cmudlo ano myslela som et...to ste mali super blastocystu to bude super podla mna...berem utros 4rano a 4 vecer a ty tiez beres?kedy testujes?aky mas problem ked chodit na ivf?

cmudlo
25. jan 2016

@zabkazabka ja beriem 3-3-3 utrogestan. Budem testovat asi stvrtok-piatok. Mala som 2* mimomaternicove. Nemam jeden vajcovod a druhy nefunkcny...

zabkazabka
25. jan 2016

@cmudlo ja som mala raz potrat s mam nizke amh 0.8 a nikto dosial mi s tym nic nerobili..zistili mi to az v brne..s mam aj endomrtriozu 😣cize vsetko hra proti nam..soft je pre mna slaba stimulacia..budem musiet prejst na tu silnejsiu..bojim sa jej..toto bol nas prvy pokus ivf mali sme icsi..a vy?

szivacs
25. jan 2016

@zabkazabka
Ahoj! Ja som bola na prvom IVF presne pred 3 rokmi, AMH 0,3 a endometrioza k tomu, a ešte nepriechodna 1 strana. Mala som po dosť silnej stimulke 2 vajíčka, 1 embryo a podarilo sa! Už má vyše 2r🙂

zabkazabka
25. jan 2016

@szivacs jeeeej to je super pozitivna sprava..dakujem ti...a podarilo sa na prvy vklad?a ake embryjko ste mali?kde ste chodili na ivf?

szivacs
25. jan 2016

Čaute Baby! Pridávam sa, som tiež po Et, zajtra 10.den a som veľmi nedockava! Mali sme po softe len 1 vajíčko, ale oplodnilo sa. Toto čakanie je fakt na nervy! Držím všetkým cakatelkam palce🙂

szivacs
25. jan 2016

@zabkazabka Áno, podarilo sa na prvýkrát, 8 bunkové, vklad 3.den Ferticent. Teraz mi to už na SK poisťovňa nehradi, v madarsku áno, ale sklamal ma prístup, takze Reprofit Brno. Pre mňa zatiaľ najlepšia voľba.

szivacs
25. jan 2016

@cmudlo Ahoj, úplne Ta chapem, tiez mám teraz veľmi zmiešané pocity, skor že to nevyšlo...no čo už musíme vyčkať. Mozno testnem zajtra, pozajtra, krv v piatok. Ty ideš kedy na krv?

zabkazabka
25. jan 2016

@szivacs a vyvijalo sa v pohode?a preco brno??ci koli softu??nebojis sa mensej sance na kvalitu vajicok??

szivacs
25. jan 2016

@zabkazabka Myslíš teraz či sa vyvíjalo v pohode? Teraz tiež vklad 3.den, ale už bolo kompaktné vraj. Brno hlavne kvôli prístupu a metódam, i keď si to musím platiť. Mám to aj dosť ďaleko, ale stojí mi to za to. Skúšala som aj nativ, kým som ešte kojila, ale nebol materiál:D Ja si skôr myslím a v tomto súhlasím s prístupom v brne, ze my, čo máme už malé zásoby sa zbytočne budeme tlačiť hormónmi, viac z nás už aj tak nevydoluju. Staci jedno, len nech je kvalitné, ze🙂

meli8412
25. jan 2016

@zabkazabka mne dr.povedal, ze kvalita je dvolezita, nie kvantita. Mozes mat vela vajicok so zlou kvalitou, ako moje prve ivf, 20 vajicok a ztych vsetkych raz et a raz ket, nevydarene. Drzim palce

szivacs
25. jan 2016

@zabkazabka A podľa mňa AMH 0,8 je skvelé!!! Teda neviem koľko máš rokov, ale ja mam vraj celkovo veľmi nízke. Kedy ideš na krv?

zabkazabka
25. jan 2016

@szivacs az 4.2 mam ist na krv...ale ja vzdy mam 5 dni pred ms spinenie...aj dnes som mala kustik i ked je to skoro...ale keby som si cyklus pocitala ako som bola na opu tak mi to akurat to spinenie zacina..napisem im co mam robit ci mam brat ten utros ci co...

pufa
26. jan 2016

@cmudlo rozumiem ti. tiez som nechapala. este pekne odpovedala pani redaktorke.. no co uz. ja by som uz visela niekde na strome.. ale taketo myslienky treba zahnat. viem, ze je to na nervy. ja som to vzdy zle znasala tiez. ale je tu tak vela pozitivnych prikladov, co sa dockali babatka az po dlhej dobe a mnozstvu pokusov, ze sa naozaj oplati verit!

pufa
26. jan 2016

@szivacs vyzera to velmi nadejne, drzimi palce. 🙂

ahsas
26. jan 2016

@zabkazabka za 1 cyklus ivf, sme boli v Brne celkom 4 x.
1.Konzultácia a zároveň nám zobrali obom krv pre tie choroby
2.Ultrazvuk, ako sa vyvíjajú vajíčka stimuláciou
3. Odber
4. Vklad
A v Brne som bola prvý krát, je to moje druhé ivf. Prvé som bola v Košiciach ako som už raz písala ako to dopadlo .. jedna katastrofa.

zabkazabka
26. jan 2016

@ahsas a ako sa teraz citis?kedy testujes?chodis aj do prace?

ahsas
26. jan 2016

Bola som doma 3 prac.dni a víkend. Cítim sa .. ako keby nič. Brucho ma postupne prestalo pobolievať a prsia už necítim až tak prehnane ako prvých päť dní. Inak už pracujem (v kancelárii). Mám obavy, testovať. Čítam,že sa neoplatí skôr ako po 10tich dňoch .. potom už mám ísť aj na krv 3.feb. Bojím sa sklamania, ale zároveň som zvedavá ako deco 🙂 Aj sa tesim, mám zmiešané pocity. A ty ? Ako ti je ? budeš testovať ?

meli8412
26. jan 2016

@ahsas ahoj. U kazdej je ine, ja som testovala od 7.dna a od 8.som mala ducha, ale keby som vyhodila test zo 7.dna, tak by som nevedela prirovnat a tym padom by som povedala, ze od 9.dna som mala poz.test. Troska komplikovane som napisala, dufam, ze nie.
Baby, drzim palce!

zabkazabka
26. jan 2016

@ahsas mna dnes uz prestali boliet prsia..neviem.co to znamena ale su take naliate..je mi hrozna zima...mala som aj spinenie ale to je dako skoro..😕netusim co to znamens..zajtra uz idem do prace na par hodin

ahsas
27. jan 2016

@zabkazabka ktoreho ste boli v ReproGenesis na vklad ? Asi deň po nás 21.?, keď mas ist na krv 4.2. Nie si nervózna ? Ja už dnes začínam stresovať, mám obavy ako to vyjde. Zajtra asi pôjdem kúpiť test. A ty ?

ahsas
27. jan 2016

@zabkazabka ktoreho ste boli v ReproGenesis na vklad ? Asi deň po nás 21.?, keď mas ist na krv 4.2. Nie si nervózna ? Ja už dnes začínam stresovať, mám obavy ako to vyjde. Zajtra asi pôjdem kúpiť test. A ty ?

zabkazabka
27. jan 2016

@ahsas ano my sme boli 21.1..testovat je este skoro...ja vzdy pred kranamy.mavam cca 5dni spinenie a uz treti den spinim ale tak uplne minimalne..a to je este skoro..velmi som z toho nervozna a bojim sa ze to nevynde

ahsas
27. jan 2016

@zabkazabka Držíme si palce zabka ... a veríme v ten malý zázrak. Dnes je 7 siedmy deň po ET, v piatok resp. vez víkend skúsim testovať 🙂

zabkazabka
28. jan 2016

@ahsas ja asi az v pondelok resp.utorok i ked som velmi nedockava...drzime si palce a daj vediet ako si dopadla 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre