Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zuzana9285
4. apr 2012

@ursula5 Ja viem, ale už som to nevydržala Myslíš, že by to mohol byť Pregnyl ešte?

bique
4. apr 2012

@zuzana9285 ahoj, ja myslim, ze to uz pregnyl nie je...ja som mala tiez skoro // , take slabe uz 5ty den od ET...skus testnut pozajtra a ked bude silnejsia, tak sa mozes radovat 😀 ja som o dva dni uz mala pekne silne // a cakala dve babenka 😉

zuzana9285
4. apr 2012

@bique Ďakujem 🙂 Ja tiež veľmi dúfam, že to nie je Pregnyl, určite skúsim pozajtra ráno a uvidíme Mne vkladali len jedno embryjko, preto ma prekvapilo, že som mala už aj tú druhú čiatočku, lebo čo tu čítam, tak väčšina báb má až tak na 8-10. deň, niektoré až 12. deň Ale asi je to individuálne, a každej sa embryjko asi uhniezduje inak a aj hcg stúpa inak Zatial sa teším len tak veľmi potichúčky

ursula5
4. apr 2012

@zuzana9285 neviem či je to pregnyl, nemám s tým žiadne skúsenosti takže uvidíš, viac verím svojim pocitom 😉

makovicka53
4. apr 2012

@mabumi aj ja presne to iste robim tiez nie som doma...chodievam do prace ...drzkaj sa...no mna uz druhy den dost boli podbrusko...akoby sa uz mala spustit tak neviem neviem ....cela som akasi divna....

makovicka53
4. apr 2012

@jajka1980 ahojky ako sa dnes mas?ja som uplne mimo...cela som akasi divna...zle mi je a dost citim podbrusko...uplne stavy ako tesne pred spustenim mrchy...bleee...maternicu citim cely den to ale asi nie je moc dobre znamenie.... 😒

jajka1980
4. apr 2012

@makovicka53 Ja som v pohode..nič nové, len ráno tolko čo som vypila kávu, hned bola vonku a tak isto obed..
Bolesti nemám..no zajtra idem na gynekologiu pre lieky..
Neboj sa, mrchu nedostaneš...a mysli pozitívne.. 😉

makovicka53
4. apr 2012

@jajka1980 no pri tych bolestiach je to skoro nemozne....ale snazim sa 🙂 ...ako ti je fajne doma ....planujes aj testikovat?

jajka1980
4. apr 2012

@makovicka53 Tak dnes som testla, no nie prvým ranným močom ,ale okolo 9:30 a čakala som len 10-15 sekúnd na výsledok..no žiaľ zatiaľ bola len /..
No test som nerobila ranným močom..takže som mala ráno trocha depku..
No už som v pohode, bojujem a verím v pozitívum..vdaka @ursula5 a Katky..oni ma z tej depky vytiahli a som si vedomá, že som spravila veľmi veľkú chybu...
Takže ty netestuj..
Ja som sa riadne poučila..
Neboj sa, ms nepríde..a mysli len a len pozitívne..

makovicka53
4. apr 2012

@jajka1980 hmm ale podla mna na to ze ti vkladali morulku tak je to este skoro...ja nemam v plane testovat...pockam si do utorka 😉 ...trpezlivost ruze prinasa 🙂

jajka1980
4. apr 2012

@makovicka53 Tak to máš pravdu..ja som sa teda riadne poučila..a depka bola riadna..dokonca som si aj poplakala..No ako som písala..tie 2 babenky (anjelíčkovia strážny) ma z tej depky vytiahli.. 🙂Za čo im vdačím z celého srdiečka.. 😵
Ale nechápem, čo ma to napadlo..a ešte aj z neskorého moču..(nie ranného prvého)
No ty teda vy sa držte a na mrchu ani nemysli..nepríde.!! 😉

vvia
4. apr 2012

@bique a pre 5 tym si nemala //?

bique
4. apr 2012

@vvia ja som skor netestovala 😉 ale po tom 5tom dni uz ciarka silnenla, takze to uz bolo tehu 😉

bique
4. apr 2012

@jajka1980 jaji, ktory den si dnes? ty si pipi, testovat tak skoro a este k tomu nie z ranneho mocu 😠 len ta to zbytocne vystresovalo 😖 hlavu hore, urcite sa babulka pekne chytila...a test si po tych 15tich sekundach vyhodila? lebo niekedy to trva dlhsie, hlavne ked je hcg este nizke, tak sa ciarka ukaze po viacerych minutach....ja som uz netestovala, tak som zvedava zajtra, mozno bude prekvapko 😀

tamburetka
4. apr 2012

Ahojte. pripájam sa do diskusie a som zvedavá na váš názor...z toho čo čítam ste evidentne v tejto oblasti skúsenejšie než ja 🙂. 22.3. mi vložili 2 embrya, bola som na IVF - prvýkrát, mali sme výbornú kvalitu odberu aj oplodnenia. asi na 🙂 2, 3 den po vložení som mala pocit nafúknutých prs a dosť ma boleli. ešte som mala taký stav že vôbec mi nič nechutilo, nič mi nesmrdelo, ale nemala som absolútne chuť do jedla. 31.3. som mala mať krámy, pár dní predtým mi začal taký ten akoby predkrámový stav, teda dosť silné kŕče v podbrušku. tento týžden je akosi kľud, brucho už nebolí, prsia sa mi zdajú ako vždy, aj chuť do jedla sa vrátila. zajtra mám ísť na krv kvôli HCG, no mám dosť zmiešané pocity. dnes ma mužíček donútil urobiť test, lebo chcel vidieť 2 // a bola iba jedna 😢 . tak ja teraz vôbec neviem. napíšte mi čo si myslíte, aké máte skúsenosti. všetci mi tvrdia že musím byť tehotná, že keby sa mi to neujalo, už by to zo mňa dávno odišlo. krámy som zatiaľ nedostala, ale mne občas meškali aj 10 dní a po tej brutálnej hormonálnej stimulácii....navyše beriem utrogestan, myslíte že môže všetko ovplyvňovať? no neviem, napíšte dačo...

makovicka53
4. apr 2012

@jajka1980 hlavu hore 🙂

bique
4. apr 2012

@tamburetka ahoj, nechcem ti davat ani brat nadej, lebo vysledok z krvi je podstatny, testy nie su spolahlive, bola tu kocka, ktorej vysli 3 testy pozitivne a krv bola negativna a este hcg rastie kazdej inak, niekomu rychlo, niekomu pomaly...tak vydrz do zajtra....to ze nekrvacas, je super a dobre znamenie, ale zasa utrogestan to moze brzdit...ja som po transfere rozmrazenych, v januari som mala prve KET, tiez som nekrvacala a vysledok z krvi bol nakoniec negativny, niektore baby aj krvacaju a vysledok je pozitivny...ja mam tiez zajtra odber krvi po druhom KET a tiez mam rozne stavy, ono sam ten utrogestan robi vela tehu priznakov...takze nic nie je iste, iba ta krv 😉 drzim na zajtra silno silno palce 😉

bique
4. apr 2012

ahojte...ja som uz na nervy, normalne sa bojim ist zajtra na tu krv, lebo kym mi nepovedia, ze vysledok je negativny, stale je nadej a mozem sa tvarit ze to vyslo 😉 😀 to je strasneeeeeeeeeeeee

makovicka53
4. apr 2012

@tamburetka nespoliehaj sa na test pockaj na krvicku....a mrcha nemusi prist aj ked nie si tehupretoze to tlmia tie hormony co jeme 😉 .len pre info.....drzim palce

zuzlik7
4. apr 2012

@bique nebooooj...treba stale verit a ja verim, ze sa s manzelom dockate vysledku 😉 tak velmi ti to zelam...a uz nech je 13.00 hod. zajtra, aby si nas mohla vsetky potesit a dodat nam nadej spolu s tvojim vysledkom 😉 drziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim prsteky

tamburetka
4. apr 2012

@bique, makovicka53: dakujem za odpoveď. ostala som z toho rozladená, lebo všetci ma už berú za tehotnú, pritom ja ich stále krotím a snažím sa to brať skôr realisticky, ale predsa...všetky vieme ako to je, každá dúfa a verí že to vyjde. presne som si myslela že ten utrogestan mi môže oddaľovať krámy...opýtam sa tak asi trápne, ale fakt sa v tom moc nevyznám...keby sa to neuchytilo, ako ste písali že krv negatívna, tak to by vlastne ako odišlo? ja som si totiž myslela že by sa mi to vyplavilo v rámci krámov...ale ved ked raz má človek v sebe embrya, tak ako o ne príde, ak mu povedia že krv je negatívna? ja viem, blbá otázka...sorry... 😔

bique
4. apr 2012

@tamburetka otazka pohoda, ja som sa uz tiez nad tym zamyslala....ono ak sa to uchyti na nejaku kratku chvilu a potom odide, tak asi s nejakym trochu silnejsim krvacanim s vystelkou...ak sa to neuchyti vobec, tak v takom stadiu embryjko nie je viditelne volnym okom, lebo ma este mikroskopicke rozmery a tak isto odide ako mrtve tkanivo s krvacanim ☹ takze ak je krv negativna, krvacanim sa to cele vycisti 😖 ja som mala po neuspesnom KET tak slaby MS, ze keby mi nepovedali, ze krv je prudko negativna, robila by som asi este dalsich 10 testov, lebo nebolo to normalne krvacanie len akesi smiesne spinenie...niektore baby maju po stimulke silne krvacanie...takze tiez individualne...na kazdeho to vplyva inak 😕 🤐

tamburetka
4. apr 2012

@bique Aha, takže to znamená, že ak by test bol zajtra negatívny, tak by mi vysadili utrogestan a dostala by som silné krámy, v kt. by sa to vyplavilo??? jéžišmárja, toto je strašné, po transfere z človeka spravia tehotnú, riadiš sa podľa ich pokynov, dávaš si pozor a všetko...a potom čo?! z akých dôvodov sa to vlastne nezvykne ujať? či to je vec medzi nebom a zemou? 😉 no, ešte máme jedného mrazáčika...

bella1303
4. apr 2012

@tamburetka ahoj u nas to nevyslo, vysadilli mi utrogestan a za 2 dni som dostala.najhorsie je , ze sa somnou nikto ani nebavil. Zobrali mi krv a hotovo. Ha som spinila preto som isla na krv uz 10 den. Tiez som mala tolko otazok a ani k lekarke ma nepustili, ze netreba. Ale ty este takto nerozmyslaj urcite to vyslo. Drzim palce;)

bique
4. apr 2012

@tamburetka hej hej...nerozmyslaj, ze to nevyslo, kym ti to z krvi nepotvrdia a ja myslim, ze nepotrvdia 😉 je to medzi nebom a zemou...ja cerpam este mrazacikov z prveho ivf...ET z cerstvych nam vysiel na prvy krat, obidve, co vlozili, sa chytili, ale predcasne som v 26tt porodila chlapcekov, ktorych mam uz medzi anjelikmi 😢 no a potom po roku prve KET v januari nevyslo a to mame vsetko ok, okrem toho, ze ja nemam vajcovody...zajtra uvidime, ako dopadlo druhe KET...nikito nevie, preco sa to nechyti ak sa nechyti...bud sa prrestane vyvijat, ze je v embryjku nejaka chyba, prestane sa delit ...toto je najcastejsia pricina.,,a potom je milion dalsich ako hematologicka, imounologicka, geneticka atd atd....takze medzi nebom a zemou...my uz mrazaciky nemame, takze ak to teraz nevyslo tak hned ziadost na druhe IVF a cely cirkus odznova 😔 ☹

bique
4. apr 2012

@bella1303 a ja som nemala ziadne spinenie ani nic, po neuspechu vysadili utrogestan a na 3ti den dosla ta hnusna mrcha

bella1303
4. apr 2012

@bique . Je to hrozne ta mrcha. Ty si od nej teraz urcite par mesiacov oddychnes🙂 chcela by som sa spytat co je ta hematologia.

bique
4. apr 2012

@bella1303 niektore baby, ktore na zaciatku tehu potracaju, maju problem, ze ked otehotneju, tak im zacne laicky povedat hustnut krv...potom musia pichat cele tehu injekcie na riedenie... vysetrenie robia na hematologickom oddeleni, ja som bola este pred ivf, chvalabohu vsetko ok...no a zajtra som strasne zvedava 😝

bique
4. apr 2012

@bella1303 a nebojaj nic, aj ty si oddychnes 😉 zajtra si vymenime info o vysledkoch a urcite budu pozitivne 😀 ja som robila test 10den po KET a bol negativny, odvtedy som uz nerobila, tak fakt som zajtra strasne zvedava.,..inak prave dumam nad tym, ze ja strasne vela pijem aj 3l denne, v noci ked sa zobudim, tiez sa musim napit, takze hcg sa tym riedi, mozno som ho tak rozriedila, ze ho test nezachytil 😀 no, topiaci sa aj slamky chyta a nadej zomiera posledna, tak dufam, ze nam ju zajtra nezoberu 😖 😅 😝

karkana
4. apr 2012

@bique ach baby,presne viem,čo prežívate,držím vam palce,ja som veľká smoliarka,,mne to nevyšlo a veľa krát som skúšala ,a ani s darovanými embriami,tak len skúšajte a raz to vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre