Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

cora41
24. máj 2012

baby, uz sa to pomaly neda vydrzat!!! 🙂 som 10 den po ET, brucho ma neboli, prsia naliate iba trosku, mrcha nikde, vcera som si robila test - ano nevydrzala som - a dokonca DIGITALNY a snehobiely vysledok 😢 Myslite ze sa to este moze zmenit a mozem byt tehulka? Mrcha mi meska 2 dni - no ako citam, tak je to mozno normalne a pride mi, az vysadim lieky..Zajtra mam ist na krv, no je to iba 11 den..Bude HCG uz vyssie ak to bude pozitivne aj taky skory den ako 11 alebo nemusi byt? Milion otazok a uz ma poraza 🙄 Neviete poradit???? PROSIIIM

krisbar
24. máj 2012

@cora41 - viem ze baby ti tu popisu vela pozitivnych a prajnych komentov ale ja som bohuzial skepticka 😢
ja som si tymto presla a jednoducho ked je tam nic tak tam aj nic nebude. velmi rada by som sa mylila, ale tak to je. testy v dnesnej dobe su velmi citlive, mnohe trvdia ze vedia zistit uz 5 dni po oplodneni. cize nebudem ti vlievat nadej. aj ked ta umiera posledna 😎
ja uz citim bolesti ako na menzes - hormony nadvajecnikovej zlazy uz pracuju a chcu spusti menst. ale utrogestan stale drzi vystelku maternice. uz to aj chcem mat za sebou, prec s hormonami.
a to iste moze byt s tebou, ze niekomu jednoducho ten utrogestan to neudrzi a niekomu hej.
ved uvidis zajtra. ked uz si vydrzala tolko dni tak ten jeden vydrzis...

brita
24. máj 2012

@cora41 Ahoj, nesledovala som ta uplne dozadu, takze sa spytam, ty si mala aj PK alebo ti vkladali trojdnove embryjko? Na 10.den test nemusi ukazat pravdu, moze to byt skoro, ak si nemala PK.

timmka
24. máj 2012

@cora41 ahoj, digit. test nema taku vysoku citlivost ako klasicky napr. mamatest, skus ten, ja som bola na krv napr. na 10 den a uz hcg bolo pekne vysoke, ked si tehulka tak v krvi to urcite bude, drzim palceky a vsetko zalezi ci si mala PK alebo nie, pokila nie, tak nemas dovod stresovat 😉

cora41
24. máj 2012

@krisbar je mi to cim dalej, tym jasnejsie, urobila som si test aj dnes a tazke nic...Takze zajtra na test krvi idem aspon preto, aby som vedela, ci mozem aspon bicyklovat cez vikend naplno a vysadit tie sialene hormony.
Aj tak dakujem za podporu, myslim, ze to uz nateraz nezmenim...Mame 7 mrazacikov, uvidime, co povie doktor, ak nevyjde ani druhy pokus, tak si dame na leto volno, nech si ho aspon uzijem a zacneme od septembra..Este raz dakujem 🙂

cora41
24. máj 2012

@timmka dakujem, no problem je v tom, ze som mala 5 dnove PK, takze uz to malo byt vidno...Trosku smutok, ale uz je to lepsie, lebo mam negativny pocit uz aspon 3 dni a zacinam si zvykat, ze hor sa na DRHUY POKUS 😀

cora41
24. máj 2012

@brita Ahoj moja, myslim, ze je to passe...Mala som 5 dnove PK....Snad sa to podari na druhy krat alebo na niektory iny... 😢

timmka
24. máj 2012

@cora41 moja ani mne prvy krat nevyslo, vela som citala ze zo cerstvych je vyssia sanca , figa palova, mne vyslo ket , tesim sa a drzim ti palceky, uvidis ze sa toho dockas 😵

alibabaa
24. máj 2012

@timmka vyslo ti KET?

cora41
24. máj 2012

@timmka ako je to potom, mozes ist na KED hned dalsi mesiac? Beries nejake lieky do ovulky? A potom mas vlastne vajka, ktore teda sa neoplodnia a potom Ti vlozia mrazacikov? KEdy ich rozmrazuju? Dakujem dopredu za info, nech viem, co ma caka. DRZ SA

timmka
24. máj 2012

@cora41 no ja by som isla na tvojom mieste ihned, akonahle dostanes menzes, tak by si mala brat estrimax na rast sliznice a cca na 13 den zacnes s utrogestanom a vklad by mal byt cca 16 den, vsetko zalezi aku budes mat sliznicu, ja som mala napr, na 14 den, kazde car ma ine podmienky, u nas rozmrazuju den vopred 😵

cora41
24. máj 2012

@timmka ok, uplne jasne, dakujem, uvidim, co mi zajtra povie lekar...

jajka1980
24. máj 2012

@ursula5 Tak to je super...pozerala som si tvoje fotky a sú nádherné..
Takže len tak dalej... 😉 Teším sa s tebou.. 🙂

mango5
24. máj 2012

@alibabaa dakujem za tvoje slova, berem to s pokorou. Ako si napisala vsetko sa deje pre nieco 🙂 dufam, ze druhy pokus sa zadari a ak nie tak mame este dalsie pokusy, nie? 🙂 Drzim aj ja tebe velmi palce a vela sil do dalsieho boja 😉 Dufam, ze nebude dlhy ani pre jednu z nas 🙂

ursula5
25. máj 2012

@jajka1980 ďakujem moje, snažíme sa držať 😉 už nemáme moc do cieľa 😀

7bambulik9
25. máj 2012

Caute ak by som isla na krv po PKukáze niečo krv? Dnes je to 5 den od vkladu. Myslim, že s toho aj tak nic nie je a nechcem sa ladovat utrosom.

ursula5
25. máj 2012

@7bambulik9 podľa mňa Ti ešte nič neukáže! len pekne vydrž a nestresuj sa zbytočne, trpezlivosť ruže prináša 😉

ursula5
25. máj 2012

@cora41 tak ja som absolvovala hneď ďalší cyklus KET po neúspešnom ET 😉 takže hor sa do boja, KET je už malina oproti celému protokolu pri prvom ET 😀

7bambulik9
25. máj 2012

@ursula5 Vkladali mi 5 dňovu morulu a embryolozka povedala, že nie je zrovna ukážková takže si myslíš, že ju radšej ani nemali vkladať. no ale tak ešte počkám. Dík

ursula5
25. máj 2012

@7bambulik9 to nerieš či bola ukážková alebo nie, nalaď sa pozitívne netráp sa a až keď budeš mať výsledok tak potom máš čas premýšľať a riešiť čo ďalej 😉
mne tiež nevyšlo prvé ET a mala som PK 5 dní a mala som úplne v super kvalite a dávali mi veľké nádeje 😉 takže hlavne žiaden stres, pohoda, klídek, tabáček, hlavne si treba uvedomiť, že ani párom čo môžu mať deti to nevyjde na prvý krát je tam veľa faktorov, ktoré to ovplyvňujú, hlavne sa nevzdávať 😉

7bambulik9
25. máj 2012

@ursula5 No ja už mám teraz po 3 IVF takže už som skeptik.
ale Brno ma neminie 🙂

ursula5
25. máj 2012

@7bambulik9 nebuď skeptik známi podstúpili teraz 3IVF a povedali, že už v žiadnom prípade nič nebudú podnikať a šup sú tehotní, nevieš kedy motyka vystrelí 😉 🙂 hlavne kľud a žiaden stres, máš niečo zamrazené?

7bambulik9
25. máj 2012

@ursula5 nie. Ja som chodila do ferti a tam boli malé stimulky

ursula5
25. máj 2012

@7bambulik9 ach jaj, tak to nie je dobré možno bolo treba zmeniť centrum, ale to je už pasé
To v tom ferti robia len nejakú slabú stimulku a len raz robia vklad? a to sa potom tiež ráta ako celé IVF pre poisťovňu?

michelitta
25. máj 2012

Ahojte babule,tak ja sa potim jak pes a spinim neskutocne..je to len zadrziavanie mnzs tym brodelom,neviem na co je to dobre ked to musim stale tlacit a este aj zvysit davku..dr z centra povedal,ze mam ist aj na 10 den na krv,ze keby tam nieco bolo hcg ukaze..urobila som si teraz test a neviem ani kde akoze ta ciarka by mala byt,lebo je cisty jak lalia,za to testovacia je paradna 😀 nic,serem na to,asi zbehnem na tu krv a vecer to vysadim,nech sa uz vycistim a dojde mi mnzs..to bude krvi a bolesti uz to vidim 😖 ale uz sa tesim!

7bambulik9
25. máj 2012

Hej to sa počíta ako celé. Ja som raz bola aj v Gynfive tam som mala dlhy a nebola som tam spokojna. Neva dám si pauzu a uvidime časom

michelitta
25. máj 2012

@ria191 ahoj moja,
ja chodim do Ferticentra a sme uplne spokojny..je tu soft stimulka,pravdupovediac by som ani na dlhy protokol nesla,dost humusu tlacim uz aj tak..co sa tyka vajicok,tak som mala vzdy v poriadku pocet,aj oplodnenie aj kvalitu..teraz mi prezili PK vsetky..vkladali mi 2 blasto..nie,toto bolo moje 2.ivf ale 3 vklad..takze urcte pojdeme na 3tie IVF este do tohoto centra..ja si myslim,ze to je tam na prirode hore..nie na centre.. my mame vsetky testy spravene,imuno,genetiku,mikrobio a funkcne testy spermii vrat.fragmentacie a pod. vsetko spravene v Brne..
ale dakujem za radu,uz na to pracujeme,lebo kedze je dovolenka v centre cez leto,chceme si dat previezt krya do ineho centra 🙂 alebo sa na to vykaslem a pockam do novembra kym slnko zapadne 🙂

michelitta
25. máj 2012

@cora41 @krisbar
caute zeny 😀 tak ja uplne ze dovi,ale bola som moc namotivovana,mala som to brat ako pokus,lebo to sklamanie bolo fakt hrozne..spinim neskutoccne,to su proste kramy s utrosom..moje telo ma toho bordelu uz dost 😖 ja som velky optimista,ale nie som debil a nebudem si nahovarat,ze je to tam,ked to tam nie je..pre mna bude lespie ked na dalsi pokus si poviem,ze pojdem vyskusat a ako sa zase namotat a skoncit zosypana na lavicke.. 😖 tak sa drzte a ked to ma prist tak to pride! ja idem k tej doktorke,hodim asi opalovacku a vecer si s drahym strgnem na dalsie zlyhanie ale snad so ´´zdravim´´ dobojovane 🙂

cora41
25. máj 2012

@ursula5 dakujem, uvidim, co mi povie dnes lekar..bola som rano na krvi, vysledok o 14.00 a potom aspon konecne nejaka sportova aktivita cez vikend, alebo budem trcat doma, lebo dostanem mrchu velkuuu ako svet 🙂 Drzim ti velmi prsty, uz mas iba kusok a je to tu 😀

ursula5
25. máj 2012

@cora41 aj ja držím všetkým kočkám palce čo sa pokúšajú a majú len trápenie 🙂 ale ono to príde treba veriť
No my to už máme za chvíľočku od zajtra začínam počítať týždne už s 3 😀
tak sa držte

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre