Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
31. júl 2012

@annamary27 dakujem dakujem 😀 aj ja podobne, vsetkych 20 😉

bique
31. júl 2012

@radina ahoj...skusim ti trosku priblizit moj priebeh...1. IVF na prvykrat uspesne, ET 2 embryjok, obidve sa chytili...nelezala som, chodila hned od druheho dna na prechadzky so psom, na huby do lesa, do mesta na kavicku, doma pratala, varila atd a o 2 tyzdne som mala krv prudko pozitivnu 😅 ...dvojicky nam vsak v 26tt po predcasnom porode po par dnoch uleteli do nebicka 😢 ostalo nam 14 mrazacikov, po roku 1. KET zo strachu iba s 1 embryjkom, lezala som, setrila sa, nerobila absolutne nic...test po 14 dnoch negativny...o 2 mesiace dalsie KET uz s 2 embryjkami, predsa len som sa zmierila s tym, ze nejak ten strach prezijem, ale sanca na uchytenie bude vyssia...zasa som lezala, nic nerobila atd...o 14 dni test zasa negativny....teraz 2. IVF...embryjka sme mali kvalitne, tak lekar rozhodol pre minimalizovanie rizika vkladat 1 embryjko...po ET som dosla domov, postavila sa ku sporaku, potom utrela este prach a isla so psom na prechadzku...celych 14 dni som nieco robila v zahrade, doma, chodila na huby...nic extremne, normalny prirodzeny pohyb...a bojovnicek je v brusku, test pozitivny, ultrazvuk krasny, vsetko je zatial v poriadku, o necele 2 tyzdne si ideme uz pozriet srdiecko 😀 takze je to na vyssej moci, 90% je psychika...treba robit co ta bavi a odputa myslienky od ciela...a zbehne rychlejsie aj ten nekonecny cas....drzim silno silno palce 😉 rob to, co ta robi stastnou a stastne bude aj tvoje babo 😉

monika1202
31. júl 2012

@foryou25 neber tú tabuľku až tak vážne 😉 ja som mala na 16- ty deň HCG 504, a teraz som v 15tt. Takže ty to máš ok. Držím palce nech ti to dobre dopadne. 🙂

bique
31. júl 2012

inak baby....miernym pohybom po ET si podla mna iba pomahame, pretoze telo sa viac okyslicuje ked sa hybe a organy su viac prekrvene, ako ked iba lezime ako cibule 😉 aspon mne to tak logicky vychadza 😉 🙂

sheronka
31. júl 2012

@bique Gratulujem k pozitívnemu výsledku 😉 Aj vieš aké si mala hcg?

cora41
31. júl 2012

@bique aj mne to tak vychadza, ze pohyb tomu moze iba pomoct...

foryou25
31. júl 2012

@cora41 no ja sa teraz skoro vobec nehybem lebo furt mi nejaka infuzia tecie, iba ak po chodbach
@bique

bique
31. júl 2012

@foryou25 tak u teba je to uplne ine 😠 drzim palce, dobry znak je, ze hcg rastie a mimco bojuje zo vsetkych sil 😉 bude to dobreeeee...s tym musis zaspavat aj vstavat 😉

bique
31. júl 2012

@sheronka ahoj..dakujem 🙂 povedali mi, ze 1000 😀 dnes som bola na ultrazvuku a tehotenstvo zodpoveda 4+4tt, bolo vidiet dutinku, v nej embryonalne struktury, na srdiecko je vraj velmi skoro, najskor buduci tyzden, ale dutinka nie je prazdna, doki povedal, ze je krasne pravidelna, struktura vo vnutri tak ako ma byt, takze bude aj srdiecko, len treba chvilu este vydrzat 😀 na dalsi uzv som objednana 11.8., to uz bude taky naozajstny aj so srdieckom 😀 😀 a ty ako? dufam, ze vsetko ok 😉

bique
31. júl 2012

@sheronka inak, oni pocitaju skutocny tyzden od oplodnenia...takze my musime priratat + 14 dni akoze od poslednej MS... 😀 chacha...saleny dom....takze miminko ma 4+4tt, ale v skutocnosti som akoze tehotna v 7tt 😀

sheronka
31. júl 2012

@bique Pekné HCG 😉 Ktorý deň od ET si? Ináč s tými týždňami je to také všelijaké. Ja som mala poslednú mrchu 1.6. Ale odber mi robili až na 22 DC a vklad na 27 DC, takže mi vlastne ovulku posunuli o dva týždne. Takže určite miminko nebude zodpovedať podľa tt od poslednej mrchy. Mňa čaká štvrtok ultrazvuk na potvrdenie srdiečka, tak dúfam že všetko je ok.

bique
31. júl 2012

@sheronka urcite je vsetko ok 😀 ja tiez nad tym stale dumam, aby bolo, ale potom si poviem, ze jasne ze je 😀... a s tymi tyzdnami mas pravdu, preto oni beru realny cas od oplodnenia...no, mne robili OPU na nejaky 27DC alebo tak nejak, mne MS skoncila 31.5. a OPU som mala az 4.7., ET 9.7., takze dnes som 22 den po ET....potvrdenie srdiecka o 11 dni, hovorili, ze uz by bolo aj buduci tyzden vidno, ale ze nech pockam, ze je zbytocne zatazovat mimi tolkymi ultrazvukmi a o dalsi tyzden uz bude zasa lepsie vidiet 😀

bique
31. júl 2012

@sheronka a vo stvrtok na teba myslim 😉

bique
31. júl 2012

moj drahy po namahavom dni na vecer pohar cerveneho vinka a ja pohar mliecka 😀 tak nazdravie 😉 🙂 😅

bique
31. júl 2012

@sheronka joj, ja som tatar teda...posledna MS zacala 31.5. skoncila o 12 dni kvoli decapeptylu...takze tak..uz som ja docista popleta...ved hovorim, ze saleny dom 😀

lubanka
1. aug 2012

@bique 😉 čítam, že je všetko v najlepšom poriadku a ty si naplnená pohodou a šťastím 😵 tak nech to tak vydrží až do úplného konca... a nech ti 11.8. ukážu srdiečko bijúce ako zvon 😀 😀 ja zajtra ráno fičím k moru a vrátim sa o dva týždne, tak už teraz sa teším na novinky, ktoré tu po návrate prečítam 😉 🙂

kikuskina
1. aug 2012

@lubanka
joj tak prijemnu dovolenku ti prajem,uži si to poriadne a hlavne odychuj.a kam sa chystate na dofču

kikuskina
1. aug 2012

baby dnes som 11den po KETE začala som špiniť ☹ na krvicku mam ist az v pondelok bojim bojim

radina
1. aug 2012

@bique Dakujem za povzbudenie 🙂 Drzim aj tebe moc palce, pretoze si si toho vela preskakala, tak nech to ide do vytuzeneho ciela 🙂

radina
1. aug 2012

@bique Ja som vcera vecer sla s muzikom na prechadzku a zmrzku , aj dnes to zopakujeme 🙂 dnes uz zacnem aj s domacimi pracami, takymi lahuckymi 🙂

deinad
1. aug 2012

@kikuskina ahoj, neboj sa, spinenie nevadi, ani tmavy vytok, ak by bola svetla krv, tak treba volat do centra. Mne pri spinenizvysili utrogestan a nasadili duphaston 2x1 prip. este ascorutin si mozes dat, to pomaha..inak niektore kocky mali normalne mrchu a su tehu, tak sa nestresuj, ked chces mat lepsi pocit, tak cinkni doktorovi v centre moja.

deinad
1. aug 2012

@lubanka poriadne si dovcu uzi a oddychni si, more je uzasneee 🙂

kikuskina
1. aug 2012

@deinad

to som mala rano to spinenie teraz zatial nic,tak uvidim ci sa to pusti a ked ta zavolam do heliku.strasne sa bojim,vcera sa mala dostavit mrcha a vyzera to tak ze sa dostavi.no nadej umiera posledna.myslis ze test by uz nieco ukazal.mozno sa drobcek este uhniezduje.

lubanka
1. aug 2012

@kikuskina @deinad ďakujem vám pekne a z celého srdca prajem, aby ste "ukážkovo napredovali" a keď prídem domov, nech sú tu "zavesené iba pozitívne správičky" a nechcem čítať žiadne starosti, iba radosti jasné 😉
@kikuskina ideme iba hen za kopec k "slovenskému moru" 😉 odkedy sa bojím lietieť, tak ostalo už iba HR alebo IT a v IT sme boli posledné 2roky... tak už ho mám mierne povedané viac než dosť.

kikuskina
1. aug 2012

@lubanka

budeme sa snažiť všetky aby si čítala len pozitívne správičky 😉

myrodina
1. aug 2012

Dobry den dievcata, chcem sa pridat k vam a opyta sa ake mate priznaky po KET,ja som po kete 9 den, na 7 den som si robila test a bol negativny( nebol to sice ranny moc), mna strasne bolia krize a mam vytok...mrchu mam dostat 5...ale nevidim to pozitivne po neuspesnom IVF som uz na 6 den po vlozeni spinila (hnedy vytok) teraz vytok nie je hnedy , ale aj tak neviem neviem...(

kikuskina
1. aug 2012

@myrodina

ahoj ja som tiez po KET,11den .Dnes rano som vstala a trosku spinila ale od vtedy nic,ja som mala mrchu dostat vcera.tiez ma bolia krize ako pises aj ty.brusko ma tri dni nebolelo a dnes sem tam,musime le verit ze je vsetko v poriadku.ale pocula som ked spinis a mas vytok nic to este neznamena.tak hore hlavicku a mysli pozitivne 😉 ja tiez dufam ze to tento krat bude vsetko ako ma byt a bojovnik uz ostane navzdy s nami.

radina
1. aug 2012

Kocky, kolko trva blastocyste kym sa zavrta do maternice po ET?

myrodina
1. aug 2012

Ja sa uz ani nepamatam ako to bolo po ivf ako som sa citila...na ivf sme boli 3.4., bolo to neuspesne a potom som nemala mrchu 2 mesiace az teraz, je to cele take cudne. my mame este 8 mraziacikov no chcela by som ich vyuzit az neskor...ked by sme isli pre surodencov tak dufam, ze sa to podari....a kde chodite do centra ...ja chodim do KE k Dr. Hredzakovi...ale je dost cudny...nic tam nikto nepovie...(

timmka
1. aug 2012

@radina blastocysta sa zavrtava hned alebo max do dvoch dni 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre