Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bique
25. aug 2012

@cuculik1 ☹ fakt mi to je luto, verila som, ze to vyslo ☹ a aky mate problem? ci vlastne neviete aky?

cuculik1
25. aug 2012

@bique vieme len to že manžel má vysoku fragmentacia spermii, inac mame vsetko dobre....

foryou25
25. aug 2012

@cuculik1 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

foryou25
25. aug 2012

@bique inak mne na to kozna dala ditiaden a nejaky krem s hydrocortisonom, tak som sa jej opytala ze ci je sisi, ze ja take v tehu brat nebudem, raz som sice vzala ditiaden, lebo mi to dali sestricky a som nevedela, aj tak mi to prd pomohlo len sa mi akurat chcelo spat, ale potom som to nebrala, to sa radsej budem skrabat, pokial mas pecenove testy ok, tak je to urcite len tymi davkami progesteronu

makovicka53
25. aug 2012

@bique no to mas pravdu...vzdy je to ine.. 🙂 no vidis nakoniec zistis ze to je len mala reakcia 😉

timmka
25. aug 2012

@bique
@foryou25 ahojte baby, ja mam to iste, tiez od kedy som otehotnela, tak som sa vyhadzala na hrudi , ale ja mam aj tvar, sem tam vyrazky, take vodnate, tiez ma to svrbelo, niekedy viac a niekedy menej, teraz sa mi vyhadzali ale ramena, take malinke a kopu 😒 , pytala som sa gynekologa tak povedal, ze je to zmena hormonov, tiez beriem este stale duphaston a utrogestan uz konencne vysadzujem 😉
ja by som lieky nevysadzala, vydrzite, aj ja som vydrzala 😉 mna to uz nesvrbi

annamary27
25. aug 2012

@cuculik1 tak to mi je lúto a pôjdeš ešte na nejaký kontrolný odber,my v centre chodíme na 10ti a 14ti den po vklade.

cuculik1
26. aug 2012

@annamary27 nie uz určite nepojdem. Myslím, že je to jasne. Mame ešte jedného nestačila, ale najprv počkáme kým nám schvália žiadosť na ďalšie ivf a snehuliacika využijete v tom kole. Zatiaľ pauza od hormónov minimálne 3 mesiace.

kukulik30
26. aug 2012

@bique ahoj, ja som tiez mala tieto svrbiace vyrazka pri druhom tehu a v 1. trimestri, vyhodila som sa na nohach , presnejsie lytkach, strasne som sa vtedy vylakala, ci to nie je nieco infekcne..samozrejme , ze nebolo, skor alergia ..postupne to vymizlo, natierala som sa fenistilom, mastila alpou a preslo, potom sa to uz nezopakovalo 😉
asi ti neostava nic, len vydrzat, lieky by som urcite nevysazovala
drzim palce!

jaja102
26. aug 2012

@annamary27 no ved prave,mne na to gyn.nic nedal....ze uvidime pri najblizsej kontrole,ale ta az 17.9.preto sa snazim aspon nejake preparaty mimo predpis,nieco prirodne.... ☹ ☹

bique
26. aug 2012

ahojte babulky...dakujem krasne za odpovede, vidim, ze nie som sama 😉 lieky som nevysadila a cuduj sa svete, svrbenie ustupilo, uz su tie vyraziky aj menej cervene, zda sa mi, ze sa pomalicky stracaju 😀 davala som si na to gel z prirodneho aloe vera, to trosku aj chladi aj ukludnuje a regeneruje pokozku....jupiiiiii....ja som sa tak vystrasila...dnes vecer mam volat dokimu, tak mozem mu oznamit, ze je to ok a lieky beriem dalej 😀 tesim tesim...peknu nedelu vam vsetkym zelam 😉 🙂

bique
26. aug 2012

@cuculik1 u nas bolo tiez vsetko v poriadku, robili mi aj folikulometriu, aj hormonalny obraz pocas cyklu, vsetko ok, ovulka prebiehala, manzel mal sice trosku horsi spermiogram, ale nic az take hrozne, ze by sa s tym nedalo otehu...tak posledna volba zistit, preco neviem 4 roky otehotniet bola, ze ma poslali presne v case ovulky na laparoskopiu...a tam zistili: lavy vajecnik uplne chyba, vajcovod ok, na ultrazvuku sa to vidiet vraj nedalo a to som bola na viacerych rozne mozne, zaujimave, ze ten vajecnik tam vzdy videli....pravy vajecnik ok, funkcny s dominantnym folikulom, vajcovod ok, ale diagnoza: uterus unicornis....vajcovod sa nenapaja na maternicu, lebo lavy roh maternice chyba....takze moznost otehotniet iba po IVF 😒 keby som na laparku nesla, doteraz sa zbytocne snazime a trapime ☹ neviem, ci si ty laparku podstupila, ale ja si myslim, ze ak uz nic nevedia najst, je dobre dat si vsetko takto pozriet....potom po predcasnom porode pred rokom a pol som este bola na hysteroskopiu, ci je aj sliznica ok, chvalabohu ano, tak a som zasa stastne tehu...a tym, ze mam tu maternicu od narodenia takto, tak vylucili vkladat 2 embryjka, lebo predcasny porod nastal asi kvoli tomu, ze dva plody moja maternica nezvladla 😢 drzim palceky, treba vycerpat vsetky moznosti a skusit co sa da...a hlavne sa nevzdavat 😉

kuspitka
26. aug 2012

Ahojte,ako sa máte dievčatá..

cuculik1
26. aug 2012

@bique no ved ale ja otehotniem spontane aj bez ivf, len potratim a ivf sme riesili, lebo sme mysleli, ze sa nam podari, teda lekarom lepsiu spermiu vybrat ked ma manzel uz take zle vysledky... dva krat som bola tehu oba krat po troch mesiacoch snazenia.... manzel ide teraz na kontrolny spermiogram tak uvidime, co nas caka.... ja pekne ovulujem dokonca par krat co som bola na folikulometrii z oboch vajecnikov naraz, je to zufale, no nic bojujeme dalej... a vy sa vsetky kocky drzte

lienka_1
26. aug 2012

@cuculik1 A mas urobenu hematologiu? Lebo problemy so zrazanlivostou krvi, ktore ti nerobia ziadnu sarapatu v beznom zivote su rozhodujuce v tehotenstve.

cuculik1
26. aug 2012

@lienka_1 ano mam , aj mam zistene nejake mutacie, nic zavazbe, preto som si pichala clexane

deinad
26. aug 2012

@jaja102 nie neublizi, tiez som na take veci hakliva... 😒 a doktorka mi povedala, ze to mavaju veru aj tehulky, je to zvlastne, ale mam pocit, ze cim viac sa snazime, berieme kadejake lieky, hormony, same vysetrenia, mozno sa jednoducho stavame menej odolne 😒

tlucka
26. aug 2012

@timona ahoj, primiešam sa do diskusie. Ja idem na KET až na 25DC a tiež sa obávam, že je to neskoro. Minule mi robili na 22DC a nedopadlo to dobre. Pýtala som sa Dr. či to nie je neskoro a povedala, že nie. Tak neviem. 😒 Len dúfam, že vie čo robí a že mi to nedala tak neskoro len kvôli jej dovolenke. Ak sa môžem opýtať, prečo by ti mali potom robiť kyret, ak by to náhodou nedopadlo dobre? Ja som mala menštruáciu po KET veľmi silnú a bolestivú, ale nikto ma neupozornil na to, že môžu nastať aj komplikácie 😒 😒

karkana
26. aug 2012

@cuculik1 no určite chod na krvičku, ja by som nemala pokoj, mna vždy len krv zaujímala, tá dá odpoved,a niekedy som aj dva krát išla, pre istotu,ja by som mala výčitky,keby som nešla, lebo čo ak... a ja by som vysadila lieky, 😕 ,

cuculik1
26. aug 2012

@karkana ved som vcera bola na krv.... negativna....tak uz aspon nemusim stresovat a tri krat denne ocikavat test, nemozem povedat ze mi odlahlo to urcite nie, ale ta nevedomost bola zla, teraz vieme na com sme a mozme sa pohnut dalej, uz len verime ze do uspesneho konca

jomini
26. aug 2012

@tlucka Ahoj, nemusis sa obavat, je jedno, kt. den cyklu ides, lebo cyklus pocas ET, KET je riadeny liekmi, cize bude taky dlhy ako ho nastavia..a silna ms je dokazom toho, ze si mala krasny sliznicu maternice 🙂

jaja102
26. aug 2012

@deinad aj ja si to myslim...ja som tiez dost hakliva na vela veci,ale uz viem,co mi mykozu vyvola a tak sa tomu vyvarujem.vlastny uterak,bavlnena spodna bielizen,nikdy ziadne tangace,neparfumovane vlozky,toalet.papiere,prezehlena spodna bielizen,ziadne bazeny,vyrivky.....a vidis,aj napriek tomu bum.jedine tymi hormonmi to je,aj dr mi povedal,ze je to aj vyssou hladinou estrogenu.asi skusim utros zacas cez usta,ved uz ho stejne doberam...

timona
26. aug 2012

@tlucka no bojim sa ze sliznica bude uz tak velmi vysoka, ze by menstruacne krvacanie mohlo byt velmi silne az tak ze by mi radsej spravili kyret, aby sliznicu odstranili...ked som potratila v 5 tyzdni, kyret nerobili, ale krvacala som takmer mesiac.Takze nerada by som zazila nieco podobne..

annamary27
27. aug 2012

@bique
@kuspitka kočky Vám už rátal lekár termín pôrodu alebo ste si to len Vy počítali podľa tej tehu kalkulačky?

alex81
27. aug 2012

@annamary27 Ahojcek, mne to ratal podla poslednej MS na sone. 😵

jajus18
27. aug 2012

@annamary27 ahoj.ja to mam napisane v tehotenskej knižke 😉

bettypo
27. aug 2012

@annamary27 mnohí lekári nemajú o tom ako sa rátajú tt po IVF veľkú šajnu. Treba si to skontrolovať. Mne napríklad napísali do tehu knižky taký termín pôrodu, že som to v zlosti vymazala. Den ET brali ako PM. To bol teda riadny rozdiel. Jasne že by mi vyšli zle krvne testy a hnali by ma do amnia. ďalší termín bol vyrátaný tak že od ET odrátali 14 dní - nevadí že bola 5 denná PK. Ešteže naša bambuľa bola v 13 tt na deň presná a stanovili termín pôrodu podľa sona, čo sa zhodovalo so správnym výpočtom tt po IVF

radina
27. aug 2012

@deinad Ja som sa aj po dohovore s muzom rozhodla, ze to predsa len nechame na ten menej stresujuci januar. Dovtedy budeme skusat aj prirodzene, absolvujeme ketko, imunologiu, a vitaminovu kuru 🙂

bique
27. aug 2012

@annamary27 ja len podla tehu kalkulacky...termin mi povedia az po prvom merani v 11tt, potom myslim , ze sa este raz upresnuje....ako sa inak mas?

bique
27. aug 2012

@tlucka ahoj, mne robili ET az na 39DC a podarilo sa...cyklus pri ET a KET je umelo riadeny liekmi, takze vobec neber do uvahy prirodzeny cyklus 😉 stymulku som zacala az na 25DC, vsetko bolo ok, doktor bol na konferencii, tak tiez mi to o 7 dni predlzil...a vysiel ET s jednym embryjkom 😀 ja som mala sliznicu po 2xKET 9mm a MS som mala taku slabu, akoby som ani nemala..takze je to individualne...telo a hormony si s nami robi co chce...nestresikuj a mysli iba na to, ze sa podari 😉 drzim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre