Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

tinna13
22. nov 2010

@balinka jasne, ja som bola na krv ktora bola negativna, volala som doktorovi a dohodli sme sa hned na dalsom KET. vysadila som na 1 den lieky, dosla mrcha a hned som zacala stimulovat na dalsie ketko. je to len na tebe ako budes chciet ale aj na centre ako robia pred Vianocami aby ste to stihali, ale to by ste este mali.
ale este sa moze stat zazrak a krv bude pozitivna. drzim ti palce 🙂

balinka
22. nov 2010

@tinna13 dakujem 😉 ja som dnes 28 dc a strasne ma bolia krize,tak presne ako pred mrchou.aj po ET som dostala mrchu na 28 dc.tak uz preto tak rozmyslam.do vianoc by som mala stihat,ale ked mi dojde mrcha napr.zajtra,tak to sa asi neda,ked az vo sttvrtok na krv,ci?ja uz tomu nerozumiem 😲

saram
22. nov 2010

Ahojte babulky, ako tu tak čítam, vidím, že nie som sama, komu čakanie na výsledok ET je nekonečné. Dnes som 7 deň po ET, a mám stále pocit, že každú chvíľu dostanem "mrchu" (ako pekne ste to tu nazvali). Síce jednú dcérku už mám, viem ako tu bude prebiehať, ale teraz sa akosik neviem dočkať.
A to už teraz nepovedia hneď pri odbere krvi, že či ste tehotná alebo nie? Lebo keď som bola prvký krát, tak mi sestrička zobrala krv, a za nejakých 5 - 10 mint. mi prišla povedať, že som, síce ešte mi poobede telefonovala, že sa to potvrdilo..... No uvidím, asi sa nechám prekvapiť.

tinna13
23. nov 2010

@balinka v podstate je to mozne aj ked dojde mrcha skor, lebo stale beries lieky, akurat nevysadis ten liek ktory zabezpecuje rast sliznice /neviem ake beries lieky/. ja pri KET zacinam brat od 1 dna estrimax na rast sliznice, nic ine neberiem. ak by sa to stalo tak si radsej zavolaj do car...ale snad pojde vsetko ako ma 🙂

balinka
23. nov 2010

@tinna13 ja beriem estrofem a vkladam utrogestan.zatial mrchoska nedorazila,ale keby nahodou,tak zavolam do CAR.do stvrtka je este daleko a moze sa este vselico zmenit.tak uvidime a mozno sa stane aj zazrak 😉

tinna13
23. nov 2010

@balinka presne tak do stvrtka este daleko, vselico sa este moze stat 😉 , je tu vela kadejakych pripadov, ktore sa nakoniec dobre skoncili.ale ak este pojdes pred vianocami na KET /dufam ze nie/tak budeme spolu cakat. ja cakam dufam v piatok alebo sobotu mrchu a idem este rychlo na 2 IVF.

balinka
23. nov 2010

@tinna13 kam chodis do centra?ja do GF vBA.este idem volat o vysledky z cytologie,tak dufam,ze je aspon tam vsetko ok.verim,ze sa dockame a pod stromcekom konecne najdeme,to co chceme 😉 😉 😉

tinna13
23. nov 2010

@balinka ja chodim do kosic a byvam v nitre mam to dost daleko ale chcem este 2 IVF skusit tam. ja idem na kontrolnu cytologiu akurat zajtra, lebo naposledy som bola pred 3 mesiacmi a vyslo mi 2 tak dufam, ze to uz bude dobre. ale mne lekar povedal, ze tieto vysledky, samozrejme ak nie su nejake zle, takze nemaju vplyv na tehotenstvo.
aj ja dufam, ze tieto Vianoce to istia 🙂 🙂 🙂 . ak by nam nahodou nevyslo 2 IVF chcem 3 skusit uz niekde blizsie mozno BA alebo Brno, ale dufam ze uz k tomu nedojde

balinka
23. nov 2010

@tinna13 ja som tam prave volala,tak povedali,ze vsetko je ok,mam 2.ja mam este styroch mrazakov a ked sa ani tie neuchytia,tiez chcem zmenit CAR.ale to dufam,ani nebudem musiet 😉 ja som mala 1 IVF a teraz mam 1KET,dokedy mrcha nedojde,este je tam nejaka iskierka nadeje 😉

tinna13
23. nov 2010

@balinka jasne a hlavne ked testy nie su spolahlive,pockaj na krv a uvidis na com si. ktore centrum je podla teba v BA najlepsie?

balinka
23. nov 2010

@tinna13 ja by som chcela potom skusit car antolska,je to novootvorene,ale robi tam nejaky dr.co predtym pracoval v reprofite v brne a este dvaja dr.,ktori sa iba presunuli z nejakeho CAR tu v BA.do GF nechod urcite,ja tam niesom spokojna,vela veci tam neriesia,hned IVF,ziadne vysvetlenia,mam pocit,ze tam ide o biznis🙂

tinna13
23. nov 2010

@balinka do GF nepojdem, o car na antolskej som pocula tiez iba dobre, ale zelam nam aby sme tam nemuseli 🙂

balinka
23. nov 2010

@lilinka81 ahoj moja 😉 ako dopadol testik?dufam,ze tam mas krasne // kolajnice 😉

misselka77
23. nov 2010

@balinka ahoj, tak uz som dnes zacala aj spininit, ale este nekrvacam, pocitam, ze je to zaciatok mrchy 😢 😢 😢 Kedy ides na krvicku? ja na dalsiu v piatok...

balinka
23. nov 2010

@misselka77 ahoj 😉 ja idem na krv vo stvrtok,ja som si robila testy a vsetky neg.tak asi nic,ale mam este styroch mrazacikov 😲 vcera ma boleli strasne krize a bola som na to pripravena,ze rano mrcha,ale nic a dnes ma uz nic neboli,divne 😲 musis verit,ked je to lentake spinenie,je tamn nejaka nadej.drzim ti palceky,aby to bolo ok 😉

kajusenka
23. nov 2010

ahoj babenky som 9 den po ET zacala som spinit je to normalne dik

balinka
23. nov 2010

@kajusenka ked je to len take spinenie,ziadna panika,moze to byt.drzim palceky 😉

kajusenka
23. nov 2010

dik uz mam stale slzicky zajtra ma objednali na krv aby zistili co sa deje tie palceky velmi potrebujem

misselka77
23. nov 2010

@balinka dakujem, aj ja ti drzkam palceky. My nemame ani mrazacikov 😒 Musime dufat a verit, ved zazraky sa deju... spinit som zacala dnes na obed, ja som teraz 11.den od ET a je to uz 30 dc.

balinka
23. nov 2010

@misselka77 ja som 12 den od KETka a zajtra mam 30 DC.minuly mesia som dostala mrchu az na 35 DC,takze u mna je to take vselijake.nic ine neostava,iba verit 😉

henika40
23. nov 2010

baby, TT negativny aj u nas ☹

martini
23. nov 2010

@balinka Ja mám za sebou jedno IUI a teraz prvé IVF soft. Mala som predĺženu kultiváciu a vložené som mala len jedno embryo a ostali mi ešte dve zmrazené hatchujúce blastocysty, čo je super štádium, lebo v Brne tvrdia, že oni zmrazujú len to, čo sú si istí, že prežije zmrazenie a rozmrazenie. A teraz rozmýšlam či ísť na KET hneď a či vložiť jedno či obe naraz. Dnes som písala email do CARu, že či je možné a vhodné ísť hneď na KET, t.j. v decembri. Ešte mi neodpísali, tak ti dám vedieť, čo mi povedali. Ja som počítala, že keby som MS dostala do konca týždňa (dnes som 32 dc, ale tiež mám MS často na 34tý deň), tak by sa KET stihlo okolo 14.12., čo je úplne OK a nemali by mať v CARe ešte dovolenku. Myslela som, že by som šla hneď, keď už som taká rozbehnutá 🙂

martini
23. nov 2010

@henika40 :(...ja som si bola istá, že tebe to vyjde...no ktorý deň si vlastne robila test?

balinka
23. nov 2010

@martini dakujem 😉 tak daj potom vediet,ja by som tiez chcela hned,ale tu na svk ti vlozia aj trojbunkove,aj ked oni vedia,ze tam je mala sanca 😠 mne vkladali dve sestbunkove,ale testy mi vysli negativne,no mrcha zatial nedorazila a to som zajtra 30 DC,aj ked u mna to nic neznamena,lebo ja mam tak na 32-34 kedy ako 😉

martini
23. nov 2010

@balinka No cyklus máme asi rovnako dlhý... ja som si ešte dnes ráno urobila test a zasa negatívny a mám pocit, že začínam špiniť, tak som si takme istá, ale pár percent nádeje stále prechovávam 🙂 To, že zmrazujú len tie najlepšie znie síce dobre, ale na druhej strane som mala 7 zrelých embryí, z ktorých v piaty deň kultivácie bolo 5 blastocýst, pričom 3 dokonalé jedničkovej kvality a 2 dvojkovej...použili jedno, dve zmrazili a dve povedali, že sa medzi 5tym a 6tym dňom už nerozdeľovali, tak ich nezrazovali...no neviem neviem, či ich nemohli zmraziť, veď možno boli len také spomalené...ale je to už jedno. Len mi bolo ľúto, že z 15 získaných oocytov bolo vo výsledku len 3 ks použiteľné. A k tvojej otázke: ja som bola na IUI v BA na Záhradníckej a potom na testy v KE v Gyncare a bola som tak neskonale sklamaná, že som ani na IVF nešla a objednala som sa rovno do Brna, čo pre mňa znamená 6 hodín cesty z KE, ale stojí to za to, aspoň pokiaľ ide o prístup, neskutočný rozdiel.

balinka
23. nov 2010

@martini aj ja chodim na zhradnicku,ale ked to teraz nevyjde mam este styroch mrazacikov,taksi pre nich pojdem 😉 a ty ides kedy na krvicku?

balinka
23. nov 2010

@henika40 je mi to luto,ale hlavu hore a treba bojovaat dalej,aj ked je to tazke 😉 prajem vela sil 😉

martini
23. nov 2010

@balinka Na krv idem zajtra, 14ty deň cyklu. Dúfam, že výsledok bude tiež hneď zajtra. Dnes som volala sestričke gynekológa s tým, že sa chcem objednať na zajtra na tehotenský test. A sestrička ma zaskočila otázkou, že "a prečo?"...som sa zasmiala, že kvôli potencionálnemu tehotenstvu, že teda potvrdiť alebo vyvrátiť ho... 🙂 nemyslela som, že objednať sa na tehotenský test na gynekológiu je zvláštna záležitosť 🙂. Takže ty si mala 8 embryí? Dve použité na ET, dve na KET a ešte 4 v rezerve? Jasné, že si ich vyzdvihni, prípadne ako súrodenca pre prvé dieťa 🙂. Ja som bola v bratislavskom CARe, lebo som minulý rok bola služobne pridelená do BA a mala som to na skok na Záhradnícku. Ale prišlo mi to také celé len o peniazoch, keď som sa na niečo pýtala, tak mi zásadne odpovedali, že im musím dôverovať a odpoveď som nikdy nedostala a keď som tam prišla so slzami v očiach a bolesťami kvôli OHSS, tak mi povedali, že ma ani nevyšetria, že nech idem rovno na pohotovosť do nemocnice, že čo ak ma bude treba hospitalizovať. a IUI mi urobili v piatok, hoci vychádzalo na nedeľu - najprv, že teda nech prídem v nedeľu a potom som si vypočula, že v nedeľu je málo pacientov, veď predsa spermie prežijú 48 hod., tak je to ok, aj keď moje folikuly v ten deň boli iba 13 mm. No sa to rozpisujem nejako...kto to ma po mne čítať 🙂)))

martini
23. nov 2010

@balinka Balinka, už len jednu otázku - brala si estrofen pred KET? a od ktorého dňa cyklu si tento alebo iný liek brala? ďakujem.

balinka
23. nov 2010

@martini tak to presne funguje,je to tam iba o peniazoch a odpovede sa tam nedockas ☹ ja som mala 9,prvy krat mi vlozili jedno,ostalo 8 a teraz na KETko rozmrazili dve,tie neprezili,tak dalsie dve a tie mi vlozili 😉ostali este 4. ja som mala po odbere vajicok hyperstimulak,bola som v nemocnici a aj napriek tym vsetkym komplikaciam mi to ET urobili,lebo peniaze.Ja chcem zmenit centrum,ale zatial to este moc neriesim.drzim ti palceky na zajtra,aby ti to vyslo 😉 nadej umiera posledna a cakam na dobre spravicky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre