Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

martini
24. nov 2010

@henika40 Jé, si pamätáš? ďakujem. 🙂

martini
24. nov 2010

@henika40 Kedy sa chystáš na IVF? odporučili ti nejaký konkrétny čas na "oddych"?

@balinka Zajtra na teba myslíme a držíme prsty.

valery08
24. nov 2010

@monka88 my sme mali predĺženú kultiváciu po odbere vajíčok, tam sa vyselektovali tie najlepšie, dve mi vložili a ostatné zamrazili, čiže oni sú už po predĺženej kultivácii a teraz ich rozmrazili pondelok a vklad som mala tiež hneď na druhý deň 🙂. O 3 IVF zatiaľ nerozmýšľam, tiež pevne verím, že ho už nebudeme potrebovať s Božou pomocou a ani vy 🙂. A pri malom to teraz ako riešiš, vyhýbaš sa nejako zdvíhaniu malého? Lebo ja fungujem rovnako ako predtým i keď obmedzujem zdvíhanie malej, len je to dosť ťažké, lebo my sme zvyknuté mojkať sa a sme domka samé 🙂 🙂 🙂 .
@martini držím palčeky, aby si na Vianoce dostala ten najkrajší darček 🙂 a aj tebe @balinka zajtra, aby si zlepšila štatistiku úspešnosti, ako písala martini 🙂 🙂 🙂.

balinka
24. nov 2010

@valery08
@martini dakujem ste zlate,budem sa snazit,aby som to tu trosku zlepsila 😉 😉 😉

monka88
24. nov 2010

@balinka veru treba tu uz cosi aj pozitivneee,aby sme aj my mali trosku nadejeee 😉 mooc drzim palcekyyyyyyy!!!! 😉

henika40
24. nov 2010

@martini na krv idem v piatok, potom sa poradim s lekarom, co a ako dalej, ale nasledne si davame s manzelon oddych.. idu sviatky 🙂 uz sa citim byt moc prehormonovana 😀 zacneme od nuly, ziadost na poistovnu a cely ten proces niekedy v novom roku.. zda sa mi, ze doki spominal, ze medzi 2 IVF cyklami musi byt pauza 1/5 r, najskor asi v marci.. 😒
@balinka drzim prsty 😉

balinka
24. nov 2010

@henika40
@monka88 dakujem za podporu 😉

martini
24. nov 2010

@henika40 Ja podstupujem len minimalky, teda soft protokol a vtedy myslím, že sa môže viac po sebe, keďže telo nie je až také zaťažené. Mňa by asi dlhý protok zabil.

henika40
24. nov 2010

@martini do ktoreho centra chodis, nerobia to asi vsade, vsak? kolko ta to cca vychadza? hradi sa to v plnej vyske?

martini
24. nov 2010

@henika40 Ja chodím do Reprofitu do Brna. Celé sa to hradí. Vychádza to tak od 900 do 1300 €, podľa toho aké lieky a koľko ICSI a či aj mrazenie. Ja som mala celkom drahšie lieky, 7X ICSI, čo je pri softe viac ako zvyčajne a aj zmrazovanie, tak spolu to bolo asi tých necelých 1300 €. Ale je to jemnejšie k telu, nehrozí tak OHHS a myslím, že to cenovo až taký rozdiel vo výsledku nie je v porovnaní čo na SVK doplácaš pri dlhom protokole. Koľko sa dopláca, pre moju info, keď dlhý protokol platí poisťovňa?

henika40
24. nov 2010

my sme vo fericent a platili sme:
IVF - lieky doplatok 170 (ja som musela este dokupit za dalsich 15), davali sme si SPF - 150, PK zdarma, ICSI zdarma, za zmrazenie jedneho embryjka - 200 a KEP - 300 ecok. Zostali nam 2 pokusy cez poistovnu, jeden este urcite skusime vo ferti a potom uvidime..
pri 1 soft cykle mozem ratat s kolkymi navstevami? na SK to nerobia?

henika40
24. nov 2010

@martini kolko embryjok vam zostalo?

martini
24. nov 2010

@henika40 Máme dve zmrazené. V Reprofite je jedno koľko kusov ti zmrazia, vždy je cena rovnaká, myslím, že 150 €. a KET by malo byť podstatne lacnejšie, pokiaľ viem. Soft už začali robiť aj na Slovensku, ale je asi väčší biznis robiť dlhý protokol, lebo to veľmi neponúkajú. A ešte, v Reprofite mrazia len dostatočne silné mnohobunkové embryá s dobrou morfologiou. takže sa ti nestane, že zmrazia 8 trojbunkových. Neviem, čo je lepšie...či skúsať častejšie KET s nižšou šancou a stresovať sa...alebo naopak. hm?

ybyta
25. nov 2010

ahojte martini..... ja tiež začinam v reprofite a je zaujimave nam povedali zakladnu sumu na ivf 3000 eur podotíkam zakladnu akoto je žeti píšeš1300?

ybyta
25. nov 2010

ja idem už 7.12 pre recepty KOUDELKOVI FEšAK SIMPOš VšAK?

goralenka
25. nov 2010

Kocky ja sa k vam vtierknem.... dlho som nechodila na taketo diskusie, lebo ma to bolelo, mam za sebou 2x ivf + 1x ket, cize dokopy mi davali uz 6 embryjok...pri poslednom, pred 4 rokmi som dostala hyperstimulak a uz som nemala odvahu.. aj preto, lebo mi vtedy zo 6 zmrazenych embryi neprezilo ani jedno..
No a odhodlala som sa az tento rok a vcera rano mi vkladali poslednych dvoch zmrzlunikov.. citim sa nesvoja, boli ma brucho a uz nejak neverim tomu, ze to vyjde.. ved ani neviem, kedy sa maju zahniezdovat..
Embryologicka ma potesila, ze su TROSKU menej kvalitne, vraj niektoe bunky maju mensie ale ze to sa po mrazeni stava, predsa len, boli tam 4 roky...ale ze su 5 bunkove a delia sa...
Po vkladani som spinila takze som utrogestan zapijala a az vecer vkladala...a dnes mi je tak zle, ze mam pocit, ze aj tak z toho nic nebude ☹ ja viem, mysliet optimisticky ale uz mi to je tak nejak jedno..a toho pocitu sa obavam najviac...

ybyta
25. nov 2010

ked budeš takto myslieť tak to aj tak dopadne ti musíš uplne byť v pohode ked chceš aby sa babatka uhniezdili ale ked nie nebude sa im u teba páčiť a odídu od teba ☹ ☹ 😉

goralenka
25. nov 2010

Ybyta no oproti poslednym ET som v ovela vacsom klude 🙂 mam doma uz papiere na adopciu a hned ako zistim, ze to nevyslo, vypisujeme ich a podavame.. len by som strasne chcela vlastne no 🙂
predtym som ich prosila, modlila sa, teraz ich beriem stylom "nechcete, nechajte tak, nevdacnici!" 🙂 len chvilkami ma pochyti taka nalada, ale snazim sa co sa dam zahanat ju roznymi cinnostami....
To bol len povzdych, ked si predstavim co nas to stalo casu, energie, penazi a nervov... proste ich lubim a chcem..ale neovplyvnim to...
dokonca uz sa az tak nesetrim ako naposledy, normalne fungujem, dokonca teraz pololezim pri notebooku na bruchu... ked sa maju uhniezdit, tak sa uhniezdia a myslim, ze to, ze lezim na bruchu na makkom gauci to neovplyvni...

ybyta
25. nov 2010

počuj 😉 mi s mužom 20 rokov sa snažime viem o čom hovorím a ačom toje operacie kopu zasahov zakrokov zrasty vo vajcovodoch furt sa obnovujuce kupele bezradnosť depresie teraz v máji odrezanie vajcovodou ajedina možnosť........umele..... ivf ktore som už 3 krat absolvovala araz sa minuli rok po ivf potvrdilo teh. ale si to mimi rozmysleli a zdupkali potratila som 😢 😢 😢 😢 ateraz idem na štvrté do BRNA REPROFITU a bojovať budem pokial to pojde mam 38 rokov ati?????????????,

goralenka
25. nov 2010

No ja budem mat v marci 31 a snazime sa 6 rokov, 1. ivf - neuspesny ET, potom jeden KET, neuspesny, potom mi neprezilo poslednych 6 embryii rozmrazenie - neviem co sa stalo. Potom druhe ivf - skoncilo hyperstimulakom - v nemocnici som bola tyzden a neuspesne. No a zostali mi posledne dve, lekarka mi nasadila prednison, ze ak ich nahodou ja zabijam svojou imunitou lebo ze uz som mala dost transferov nato, aby to vyslo.. tak som na prednisone a vcera mi vlozili podla embryologicky "trosicku menej kvalitne" dve embrya ale ze sa delia, takze su zivotaschopne - vcera mali 5 buniek. Tak uz len cakat. Uz mi to je tak nejak jedno 🙂

ybyta
25. nov 2010

vezmite si malinke kolko detičiek je samich a potrebuju rodinu aj ja mam chlapca ma už 14 sme ho vychovali

ybyta
25. nov 2010

abudeš šťastna uvidíš a bude sa na vas aj podobať tak to príroda spraví

goralenka
25. nov 2010

No ved vravim, ak to nevyjde, podavame adopciu...ale predsa len, strasne by som chcela aj svoje... uvidime. Vraj sa aj tie moje mozu ujat ale naco mi vravela ze su menej kvalitne.. len ma znervoznila 🙂

goralenka
25. nov 2010

ybyta kedy sa vlastne embrya zahniezduju? Citala som tu uz tolko nazorov, od dvoch dni do 8 tusim. Hlavne ked to nie je blastocysta ale 5 bunkove.. nevies?

ybyta
25. nov 2010

😉 ak to neni blastocysta tak po vklade na piaty deň až 6 deň transferu ževraj deň vkladu sa nerata možeš aj špiniť toje dobre znamenie zahniezdovania sa aj bolesti aj to je ok znamenie odychuj nesmieš sa namahať aj chcem.........................človek mieni PAN BOH mení

ybyta
25. nov 2010

ak je predlžena kultivácia tie 4-5 dni tak ked vložia na 3=4 deň je uhniezdenie

goralenka
25. nov 2010

Ok, takze tak o 5 dni. Tak ak nahodou, aspon tych 5 krasnych dni si z nimi uzijem 🙂 Kedze som teraz doma, donekonecna s nimi debatujem 😀
Nenamaham sa, pomalicky si robim vianocnu vyzdobu, koralkujem, idem robit adventny veniec, v sobotu idem uz kupovat nejake darceky, proste robim veci, co ma tesia a bavia 🙂

annamary27
25. nov 2010

ahojte,tak od utorka 23.11. som aj ja čakatelka,v rámci 2.ivf mi vložili dve100bunkové ukážkové blastocysty,čo sa už drali von z obalu,tak vravela pani embryologička a ešte máme aj 3zmrzlinky. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

annamary27
25. nov 2010

@martini to mi je lúto ☹ ,ale držím palce do dalšieho boja 😉

goralenka
25. nov 2010

Inak su to mrsky, viem, ze sa este nemozu usadzat ani vo sne ale tak ma boli podbrusko.. ale je dost mozne ze este z vkladania, vcera som mala pocit, ze mi lekar tu pipetu strcil az do krku! (odspodu samzorejme) 😀
alebo si tam tie mrchy robia mejdan a mna nepozvali 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre