Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zuzana231
28. máj 2015

@grece ďakujem 🙂

bella1303
28. máj 2015

@grece mrzi ma ze vam to nevyslo☹ ale neboj dalsi pokus bude usesny!

grece
28. máj 2015

@bella1303 Áno dúfam že to tak bude ďalší musí byť úspešný. 😉 Teraz si len trošku musím odpočinúť zabudnúť čo ma trápi a žiť pre dnešok. Roky som sa naháňala len pre bábetko a zabudla som rozprávať o inom moj svet vyzeral len ako prečo začo dosiahnem šťastie a budem maminou. Bol to môj prvoradý ciel a stále aj zostane ale musím nejako sa sústrediť aj na iné možno práve to pomôže 🙂 Ďakujem ti že si mi držala palce a povzbudzovala. Všetky ste tu moc milé a dobre že je táto skupina veľmi my pomohla 😉

jaya47
28. máj 2015

Ahojte baby. Mohla by som sa spytat, ako riesite tie 2 tyzdne po IVF? Isli by ste po IVF na dovolenku? Alebo ste PN?
O tyzden sa na to spytam lekara, ale som nejaka nedockava, kym budem mat jeho odpoved.
Ide o to, ze dalsi cyklus chceme ist na soft IVF, lenze tak 5 dni po IVF sme planovali s manzelom ist na akciu s kamaratmi (ja nepijem). Vravela som si, ze super, aspon po IVF nebudem stale na to mysliet. Ale ina lekarka, ked zistila, ze po IVF planujeme ist si uzivat, tak bola zdesena. Ze oni sa tam snazia mikroskopicky dosiahnut, aby som otehotnela a ja si potom odidem na dovolenku... Tak neviem, ako je to najlepsie, myslela som, ze je to dobre na psychiku nevenovat sa tomu. (Musim vsak povedat tiez to, ze som uz po 4 potratoch)
Nikdy som vsak na IVF nebola, tak neviem, ake to je...

fazulienka
28. máj 2015

@jaya47
ahoj, ja Ti napisem moju skusenost, po stimulke a odbere vajicok sa cerstvy ET nekonal, kvol moznost rozvinutia OHSS. Preto som mala len KET. Druhy KET sa podaril, dufam,ze to dotiahneme do uspesneho konca, momentalne som 8+6 tt. Stvrty den po KET som cestovala letecky do Spanielska, kde som 5 dni cca 10 hod. denne chodila peso po pamiatkach,takze som bola presvedcena , ze to nevyjde. A dopadlo to super, uz len aby vsetko bolo OK.

alison758
28. máj 2015

@jaya47 urcite chod mne vzdy koordinatok hovori ak mate nieco v plane s pratelmi neruste to 3 dni kludovy a to staci...je lepsie na to nenysliet

grece
29. máj 2015

@jaya47 Ahoj podla mňa tiež by si mala íst. Ja som bola doma celé 2 tyzdne a co ztoho mam nepodarilo sa to. Urcite ti prospeje odreagovat sa. 😉

jaya47
29. máj 2015

@fazulienka @alison758 @grece Baby, dakujem pekne za odpovede, uvidim, co povie lekar, ale ste ma dobre povzbudili.
Tak vela stastia na vasich ET 🙂

kaciatko78
29. máj 2015

@jaya47 ,,,ahoj ja som bola po ET doma 14 dní a už to nespravím 😠 ..je to na psychiku radšej do prace 😉 teraz ma čaká KET a budem doma max 5 dní a idem do prace aspoň nebudem stale na to myslieť 😉 😉

bella1303
29. máj 2015

@grece to poznam.my sme skusali 5 rokov a az potom nam odporucili umele.najprv som brala len lieky na ovulku a to sme museli sexovat aj ked sa nam uz nechcelo.bolo to hrozne.ale potom sme sa rozhodli pre umele a podarilo sa na druhy krat.teraz niekedy by sme chceli ist pre surodenca tak dufam, ze to klapne.mame este 4 mrazacikov.ked to nevyjde s nimy tak uz od znova asi nepojdem.je to strasny tlak pre zenu aj fyzicky aj psychicky.vzdy ma mrzi ked sem neaka kočka napise ze to nevyslo, lebo viem ake to je.ides do toho hned ci di das pauzu? Mate este mrazacikov?

isabella22
29. máj 2015

@jaya47 ja som akurat po ET a som doma ale len preto ze robim na rontgene a bojim sa ziarenia keby sa nam to nahodou podarilo..?zalezi aj od toho co robis a aku namahavu pracu mas....inak ze pokial nemas bolesti nekrvacas nemusis byt doma...

grece
29. máj 2015

@bella1303 presne toto sme si aj mi zažili. Bolo to strašné ešte horšie ako umelá oplodnenie mali sme stále sexovať ja som rumázgala manželovi že musíme jemu sa nechcelo a len boli hádky okolo celého. Ešte šťastie že to náš vzťah vydržal 🙂 Bohu žial nemáme mrazáčikou ani pri1 IVF a ani pri 2hom sa nám nepodarilo nič zamraziť mala som ket hneď na 3 deň a mala som 2 embryjká. Teraz si musím odýchnuť hlavne psychicky . Budúci rok by som chcela ísť na reprodukčnú imunológiu aby mi už konečne povedali kde je problém. Držím ti palčeky

nikolajka2
29. máj 2015

@jaya47 - ahoj , ja som lezala po transfere poctivo 3 dni a potom som robila z domu 2 dni. Chcela som zostat aj dlhsie, ale to je tazke na psychiku , j to proste na nervy. Pokial nemas nejaku manualnu pracu, tak kludne chod do prace alebo kam potrebujes. J asom mala pocit, ze na mna vplyvali aj dost hormony, bola som doma strasne nervozna. Ked som bola medzi ludmi, bolo mi lepsie.Tak drzim palce.

bella1303
29. máj 2015

@grece no presne ako u nas.a v com mate problem vy ak sa mozem opytat? U nas je to rtak ze ja mam pcos vajecniky a mm zle spermie

grece
30. máj 2015

@bella1303
Vies co ja uz ani sama neviem kde je problém. Ja som bola na laparoskopii a tam to bolo nastastie vsetko dobré. Mam menstruaciu na den presnú.Este sa mi nestalo ze by mi meskala na 27 alebo 28den sa vzdy dostavy. Akurát len to vieme ze manzel ma zly spermiogram. A vies naozaj ma to stve ze mi ani embriolog nevedel povedat ze kde je podla neho chyba. Tvrdil ze to bude z obydvoch nieco. Tak neviem doteraz sa lekari zaoberali len so spermiogramom mňa len pichali hormonmy aby bolo co najviac vajicok ale na kvalitu podla mna nepozerali. Ty si bola na akych vysetreniach ak sa smiem spytat? Ja chcem ist na Reprodukcnu imunologiu. Dufam tam nam uz povedia kde je chyba.

bella1303
30. máj 2015

@grece nebola som na ziadnych ani muz ten len spermiogram. Neriesila som nic kedze sa tak rychlo podarilo.na prvy ket.ja som mala17 vajok s tobo sa tusim 13 oplodnilo ale len 8 bolo do rych po pk.este mam 4 mrazacikov. Nechapem preco ta samy neposielaju ked vidia ze je asi este niekde chyba

grece
30. máj 2015

@bella1303 veru ani ja nechapen preco na vsetko sa mam ja pytat a zistovat po internete co by nam pomohlo. To je dobre ze sa ti to hned podarilo. 🙂

bella1303
30. máj 2015

@grece im je to asi jedno..im to poistovna zaplati ci sa to podari ci nie takze asi preto

lenocka171
30. máj 2015

@grece toto inak aj mna trápilo ... A naposledy ma tiez tak vytočili ... A potom som od zúfalstva išla radsej aj k môjmu lekárovi (ktorý mi bol ochotný urobiť sono kedze som krvácala a inde sa neunúvali ) a nakoniec som od neho odišla aj s takými info ze utrogestan nemam stale davat do posvy ako mi kázali lebo je z toho bordel a tolko lieku každých 8 hodín pošva proste nenasaje a mam aspon raz denne prehltnúť ... A toto by mi nemali skor povedať v centre kde su odborníci na toto??neviem ci iba mne sa stalo a ja mam z tohto taky pocit ale nahnevalo ma to , ale je aj pravda ze lekáry majú na vsetko rôzne názory ale aspon mi niekto viac k tomu nieco povedal lebo v centre len cez telefon rychlo rychlo vsetko ti zdelit a tam to skončilo - žiadne info okolo liekov ze naco to je atd. Samozrejme som im vďačná ze mi to vyšlo ale vela veci som stale na internete musela hladat

grece
31. máj 2015

@bella1303
@lenocka171 tak tak im je to jedno hlavne aby mali všetko uhradené či sa to podarí alebo nie to už neriešia. Neviem kde ste chodili vy baby ja do Gyn Fivu do BA tak tam je to ako pásová výroba. Lekár ma zavolal na sono do ordinácie vyšetril ma kým som sa obliekla naspeť už vyšetroval inú pacientku v dalšej izbe a to som si dala naspäť len gaťky a nohavice. Chcela som sa ho spýtať čo videl či je všetko ok ale nič som sa nedozvedela. Velakrát som z ordinácie vyšla ako teľa nič so nevedela. ☹ A tie telefonáty so sestričkami to je bomba odrepocú si svoje a keď sa ich spýtaš ešte raz už sa im to ťaží opakovať. No nemôžem krivdiť jednej hlavnej sestričke tá je super 🙂 A ešte mi ani teraz nič nepovedali po 2 neúspešnom pokuse. Tak som išla za svojou doktorkou vypísať sa do roboty ale nebola tam tak ju zastupoval jej manžel. Porozprávala som mu všetko okolo vajíčok a tak pýtala som sa čo mi radí on nevedel povedať ani slovo len že má manžel užívať Q10 a Omega mastné kyseliny tak mu vravím že ok ale nech aj mňa pošlú niekam na dôkladnejšie vyšetrenie. Napokon som mu ja povedala čo tak to Reprodukčná imunológia? On že dobrí nápad no faj ešte že chodím na modrí koník pomyslela so si. 😀 Tak mi napíšu žiadanku a potom môžem ísť. Ja chápem že mám ústa a na to sú aby som sa pýtala ale aby som robila doktorát a výskum okolo toho to ma nikdy nenapadlo.

grece
31. máj 2015

Žienky mám otázočku som po ket v stredu so začala špiniť celí čas som len spinila do soboty potom mi prišla normálne menzes. Ale s takými krčami že sa neviem postaviť už druhí deň vaječníky mi idú prasknúť od bolesti a aj celé telo. A neviem odkedy si mám rátať začiatok menzesu od stredy alebo od soboty?

festina80
31. máj 2015

@grece Ahoj, tak určite od soboty. Prvý deň sa považuje - nie len ,,frcky,, na vložke, ale normálne červená krv.

grece
31. máj 2015

@festina80 Ďakujem 😉

monca2013
1. jún 2015

@grece ahoj tak dnes som bola na krv a je to pozitivneee 🙂 len sa troška obavam lebo tu v poprade maju ine referenčne hodnoty ako v centre kde chodim tak ešte zajtra idem do centra na krv.dnes som si robila tehotensky test a už bolo vidiet aj druha čiarka to som len 10den po ket 🙂

isabella22
1. jún 2015

@monca2013 gratulujem 😉 a chcem sa spytat test si si robila aj predtym ako 10 den po ket?lebo ja som dnes 6 den a test biely vcera tiez a to som prerevala cely den ze to urcite nevyslo....inak mala si aj nejake priznaky po transfere?? 😉

monca2013
1. jún 2015

@isabella22 ahoj tak ja som vobec netestovala akurat len dnes a priznaky niake som nemala občas pichanie v podbrušku ale inač nič.neboj určite ti to vyjde držim palce a na krv kedy ides?

isabella22
1. jún 2015

@monca2013 idem v piatok to mam byt 10 den po ET.....no mna obcas prsia ale nebudem si nahovarat....no neviem ci to vyjde....tebe na kolky krat vysiel vklad?

monca2013
1. jún 2015

@isabella22 tak ja mam zasebou 2krat ET 2krat KEt a vsetky boli negativne az teraz bolo pozitivne ale este sa bojim lebo ma zajtra volaju este raz na krv tak dufam a verim ze teraz sa to podarilo

grece
1. jún 2015

@monca2013 paradne Gratulujem prajem tebe aj babulke vela zdravicka 🙂 super moc ma to tesi. A nebojsa vsetko je v najvetsom poriadku 😉

bella1303
1. jún 2015

@grece ja som chodila do iscare v Ba bola som u dr Latakovej..vlaste uz je ze raj gossova.bola som s nou velmi spokojna..aj vysvetlila a tak.dnes bola aj v damskom klube na rtvs1

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre