CAR Banská Bystrica a okolie. Viete o nejakom?

maraim
27. sep 2007

Ahojte, chcela som sa len spytat, ci niekto vie o nejakom CAR v Banskej Bystrici a okoli, prip. ci ma niekto skusenosti s Dr. Ivanom Kubisom z BB. Diky za kazde info vopred 🙂

fcielkafcielka
27. sep 2007

Najblizsie CAR je Helios v Martine. Nemam skusenosti s Dr. Kubisom, ale ked som sa vypytovala, nepocula som moc dobreho...ale neviem, nechcem krivdit.

roasha
27. sep 2007

dr.kubis je sexuolog,dobry odbornik,maambulanciu v Radvani/BB/,ale neviem presne,Novamed?vysetri aj bez doporucenia/spermiogr..../

nasstenka
27. sep 2007

ahojte,my sme s manzelom chodili k dr. kubisovi, odbornik - ano, odporucany viacerymi, ale manzel odber na spermiogram doslova pretrpel - wcko na chodbe, kde je este niekolko inych ambulancii, kazdy vie, co tam chlap robi, nema sukromie, neprijemne. Ambulanciu ma v penzione blizko novamedu (meno si uz nepamatam), pri hlavnej ceste, v tej istej budove je aj nabytok mikusincova, ak nie ste z BB a chces na vysetrenie, stoji za to si objednat izbu v tom penzione, ambulancia je len o cca 2 poschodia nizsie 😉

jankajs
28. sep 2007

No, z nás akurát len ťahal peniaze a v CAR sme v podstate absolvovali všetko znova. Ale možno iným pomohol... 😒

geegee
28. sep 2007

Kubis sidli na sladkovicovej ul, Je to Diagnosticko - preventivne centrum, a v tej istej budove je aj Penzion Bella.
Vecko je naozaj na chodbe, ale roi sa aj tak, ze poprosia v penzione, a ak maju volnu izbu tak za par stoviek im daju izbu na hodinku dve. a tiez vedia co tam chlap robi, ale tych parov tam chodi tolko, ze je to tam uplne normalna cec 😉 V penzione robi moja mama prevadzkarku 😉

sara1
29. sep 2007

Môj manžel tiež navštívil podobného lekára a môžem zodpovedne povedať, že je to len strata času a peňazí. V konečnom dôsledku Vás aj tak bude musieť poslať do nejakého CAR. My sme takto stratili skoro dva roky a nakoniec sme museli ísť do centra, kde manželovi spravili spermiogram (aj Trial - Wash test)a výsedky spermiogramu boli rozpísané na celej A4 od A po Z. Predtým ako sme išli do centra sme počuli stále inú verziu nášho problému a dnes máme konečne jasno kde ten problém vlastne je. A či je hlavné začali sme ho konečne riešiť a nie len o ňom rozprávať.

maraim
autor
3. okt 2007

Ahojte. Diky moc za vsetky informacie, aspon viem, do coho ideme a asi teda rovno pojdeme do Heliosu alebo niekam do Blavy. 🙂

katka444
10. nov 2008

ahojte, ma niekto cerstve skusenosti z dr. Kubisom? ci uz ma napr. nejaku miestnost na odbery atd.

katka444
10. nov 2008

tak nik? ☹

hava77
10. nov 2008

ahojte aj my sme chodili k dr. kubisovi.....no nemame velmi dobre spomienky....jednak ma zmluvu len s 3 poistovnami takze sme si vsetko cvakali natvrdo, druha vec nema odberovu miestnost....no a dalsia ze nam stale tcrdil ze to pojde prirodzenou cestou. stacilo par odbornych vysetreni a bolo jasne ze prirodzenou cestou to zialbohu nepojde. stratili sme 2 roky casu a asi 50 000,- 😠

michala99
14. aug 2009

Ahojte, bohužiaľ ani ja a môj manžel nemáme dobré skúsenosti s Dr. Kubišom. Trvalo mi tri mesiace, aby som spracovala manžela na spermiogram a Dr. moje snaženie zmaril za 5 minút svojim prístupom a to sme boli platiaci pacienti. Spermiogram dopadol zle, ale manžela som tam už viac nedostala. Teraz uvažujeme, že pôjdeme rovno do Heliosu v Martine.

smithy
10. jún 2010

My sme s manzelom boli u pana doktora dnes, manzel, ked videl wc na chodbe, kopu ludi a ine ambulancie popri, hodil otocku a bolo po vysetreni. Mne stacil rozhovor po telefone. Odbornik to moze byt vyborny, ale pojem empatia nepozna. Jeho odstup a nadradenost posobi neprofesionalne. My uz tam nepojdeme, a budeme rovno riesit Martin, aj ked je to dalej od BB. Vsetkym parom zelam aby sa vam babatko podarilo. smithy

romino
2. máj 2011

som prekvapeny ze existuje takato tema.
som rad ze som sa k nej dostal.
k Dr. Kubisovi chodim uz niekolko mesiacov, a mam z toho zmiesane pocity.
zakazdym akokeby ina verzia problemu. Najprv zapal/bakterie v ejakulate a malo pohyblive spermie, mal som prist zase o mesiac, cely ten mesiac rozmyslam co to moze byt, aky zapal, ved nepocitujem ziadne problemy ani ja, ani manzelka.. - a najblizsie sa ziadny zapal nepotvrdil, z tohto hladiska vsetko ok. Ale nakolko vraj stale malo pohyblive spermie ... zaver bol ze mam brat Profertil.

super, riesenie o ktorom som vedel uz predtym z internetu a to som nemusel ani chodit na ziadne vysetrenia a mesiace nemuseli bezat.
po brani draheho Profertilu po dobu 3mesiacov som pockal este dalsie 2 mesiace a siel znova na SPG, vysledok SPG uplne najhorsi, teraz uz aj pocet spermi (udajne) pod akceptovatelny limit. A zase (udajne) bakterie.
Takze nasadil tentoraz antibiotika.

Pri dalsej navsteve pocet spermi zrazu 5nasobny oproti poslednemu odberu (a uplny absolutny rekord zo vsetkych odberov, a to som uz Profertil prestal jest 3-4mesiace dozadu), bakterie udajne stale, hoci menej .. a pohyblivost stale mala.

Mne sa to nezda aby takto strielali hodnoty hore dole, a raz bakterie, potom nie (sami odseba zmizli ?), potom zase hej, potom trocha menej...
Je mozne ze by si mohol vymyslat, prikraslovat, aby natahoval cas, tym padom pocet navstev - a tym padom aby mal prijem ?? lebo to vsetko nieco stoji ... a nam cas bezi a nevieme na com sme.

Nevraviac ze nemam dobry pocit vseobecne z jeho komunikacie. Tak odmerane, neosobne daco povie, sam sa musim pytat ale ide to z neho ako "z chlpatej deky". A pritom ide o zavaznu vec, nemozeme byt tahani za nos.

Sa mi zda ze vyskusame ten Martin..... aby som mal info nezavisle aj z ineho zdroja.

ilijanka
9. máj 2011

aj moja kamarátka tam bola s mužom a prístup otrasný- odber vzorky na spoločnom wc-ku na chodbe polikliniky, kde sú ešte ďaľšie ambulancie- interná a pod., sestrička vyjde na chodbu a zakričí- chlapi, vzorky!!, tak to by som sa asi otočila aj ja na mieste tých chlapov, jeden sa tam dokonca zosypal na zem, keď tam kamoška bola, pán doktor si za všetko nechá zaplatiť a vyšetrenia, že prečo je spg na figu 0 bodov, odporučí Profertil- zrejme má dobré vzťahy s distribučnou firmou 😝 a tým to hasne, ja som bola z toho totálne zhrozená, keď som to počula, nebola by som si myslela, že taká "kapacita" má takýto prístup k pacientom...

bbtina
9. máj 2011

@romino co sa tyka sexuologov a este typu dr.Kubisa,v takychto pripadoch strata casu,tam by som riesila mozno tak poruchu erekcie ale rozhodne nie problemy s pocatim.najblizsie je Martin a uz nielen Helios ale aj Iscare,kde ked uvidite pristup a charizmu doc.Tomasa,tak inde ani nebudete chciet ist

bberika
10. máj 2011

@ilijanka Ahoj.Som na tomto fore prvykrat.Precitala som si nazor tvojej kamosky co sa tyka vysetrenia u dr.Kubiša a mozem povedat,ze mame velmi podobnu skusenost a velmi neprijemne pocity z navstevy u neho.Nema to tam uroven.Boli sme aj na Sliaci v Gynpore na spermio.Je to tam trosku lepsie ale ak mozem odporucit tak z Heliosom v Martine mame ovela lepsie skusenosti.

ilijanka
10. máj 2011

@bberika ja obdivujem muža, ktorý tam idem po druhýkrát 😝

katttusa
11. máj 2011

Ahojte, tak ja som mu prave dnes volala a chcela sa len informovat ako to tam vlastne prebieha že kedy sa môžeme objednať atď. ostala som naozaj zarazená 😠 že doneste si sklenenú nádobku a mam tu vela ludí dovidenia, no takýmto spôsobom ich tam vela mat nebude, som rada že som si prečítala všetko čo tu píšete a na druhý spg pôjdeme znova do Gynporu na Sliač majú tam aspon miestnosť a neposielajú chlapov na WC 😠

romino
13. máj 2011

no veru vyskusam radsej ten Martin, dakujem za dalsie nazory.
inac prvy Profertil som si kupil priamo od neho, vravel ze vacsinou si aj ini muzi kupia uz rovno tam.
samozrejme dalsie balenie ked som si kupoval, uz v nejakej lekarni, tak tam to bolo o 2 eura lacnejsie 😠

uz ked som si od vseobecneho bral kartu tak mal nejaku taku poznamku, aby som nebol prekvapeny za co vsetko a kolko si tam zaplatim.

nikuskacucuka
18. máj 2011

ahojte,môj manžel chodí k dr.kubišovi už pomaly druhý rok.pchá do neho "vitamíny" a výsledok žiadny...odporučil nám IUI,ale to sme sa s manželom dohodli,že ideme do splnu do košíc.manžel bol zhrozený wc-ckom na chodbe,vyhadzovaním euráčov každý mesiac - 6O euro na tabletky a nič z toho.možno je odborník,ale jeho ľudský prístup chýba... 😠

romino
8. nov 2011

cerstva skusenost ktoru by som chcel doplnit je ta, ze som si dal spravit SPG inde ako u Dr. Kubisa (u neho som bol 5x), a faktor ktory som mal podla neho zakazdym zly, bezo zmien, pri kazdom z 5 odberov, .... po tahani info od neho ako by to charakterizoval (lebo to z neho ide ako z chlpatej deky), povedal ze "tazky stav" ... a podla googlenia info z vysledkov to mal byt naozaj najtazsi stav .... tak v tej inej institucii, a teda 6. odber, to vyslo len tesne pod normu, a teda vraj celkom ok, tam nevidia ziadny problem.

NAOPAK - morfologia, ktora z jeho vysetreni bola (udajne) zakazdym ok, uplne v norme pri kazdom z 5 odberov (pri kazdom z 5 odberov !!! uplne rovnaky dobry vysledok !!!), tak v tej inej institucii prave tu mam podla nich velky problem ! S tym ze oni to skumaju nejakymi metodami podrobnejsie 2 dni. A ako vieme, u Dr. Kubisa je vysledok do 1 hod. A teda zrejme len letmy pohlad cez mikroskop.

Takze niekde tu je problem. NEVERIM ze moje telo sa tak prestavilo a ze je to len velka nahoda, ze ako idem na v poradi 6. odber (pravidelne vzdy po 2-3mesiacoch) a do inej insitucie, zrazu dovtedy stabilne rovnake vysledky vysli uplne naopak.

Skratka moja rada pre inych je ... chodte radsej do CAR, kde sa problemy s pocatim riesia komplexne aj s partnerkou, maju neporovnatelne lepsi pristup, vhodnejsie priestory a aj ich postupy vysetrenia SPG vyzeraju ovela doveryhodnejsie.

peta1223
11. mar 2013

Dobry vecer chcem sa spitat kolko sa plati za visetrenei spermigram a ci to je bolestive a aki je pan MUDr. IVAN KUBIŠ 🙂 dakujem.

om7aqa
9. apr 2013

Ahojte, .. v BB - konkrétne Dr. Kubiš - skúsenosti veľmi negatívne. Nanič prístup, nevhodné priestory - odberová miestnosť na WC na chodbe ... horor. Bol som u neho 5x - jeho vyjadrenie: mužská neplodnosť (veľmi vážny stav a možnosť mať deti skoro žiadna.) Stálo to dosť peňazí a nič z toho. Zmenil som doktora. MUDr Valent (BB) mi po dvoch kontrolných obberoch niečo našiel (už nepamätám presne čo to bolo) nasadil ATB, kontrolný spermiogram po cca dvoch mesiacoch síce nebol žiadna sláva - málo spermií a málo živých a málo pohyblivých, no zaklincoval to slovami, že na otehotnenie predsa stačí aj jedna spermia - a mám veriť. Tak som veril a dnes mám 6 ročného syna a šlo to prirodzenou cestou!
Dr. Kubiš - ee, Dr Valent - ak máte na neho kontakt tak má moje odporúčanie (len netuším kde teraz ordinuje - za tie roky sa veľa zmenilo).

xxxer
26. mar 2014

Cafte, dnes som bol u Dr. Kubisa a mozem potvrdit vsetky negativne posudky na neho ako pravdive. dve hodiny som sedel v cakarny (predomnou 3 ludia + dalsich desat cakajucich na interne, zubarovi a dalsim dvom lekarom), odberova miestnost v strede cakarne (spinave zachody), kde vsetci cumia ked idete na odber so sklenenym poharikom cez celu cakaren - modliac sa ze nieje nik zrovna na wecku, dve minuty som sedel v ambulacii kym si ma vobec vsimol (ani raz na mna nepozrel) len si daco mrmlal pod nos. vecsinou vravel len kolko co stoji a ze musi platit sestru a najom (ospravedlnovanie horibilnych sum za vysetrenia), nastastie som si zabudol penazenku a ked to zistil ani sa so mnou uz nebavil. len mi povedal ze z mojou poistovnou nema zmluvu (ma len z dvoma) a vsetko si platim sam (3 odbery a nejake hormonalne vysetrenie cca 180 euro). Proste hroza.

hopehope
19. jún 2015

Dr. Kubiš, celéééééé zle. Úplne vás dodeptá.... Vyhnite sa oblúkom!

princezna1212
7. júl 2015

Úplne súhlasím, so všetkým negatívnym, čo bolo napísané na Dr. Kubiša. Kiež by sme to vedeli skôr, ale verili sme mu... Stratili sme 1 1/2 roka života, stálo nas to kopec peňazí, ale hlavne ma mrzí ten čas... totiž som kvôli tomu prešvihla termín na umelé oplodnenie a som už samoplatca. Poisťovňa mi nehradí nič, ani lieky, vôbec nič a platím za každý pokus... Ja som nie raz spomínala pred ním vek, že už mladšia nebudem a potrebujeme vedieť na čom sme. ... a on len partnera liečil, vždy iná verzia...chytal sa vecí, ktoré mali minimálny vplyv na jeho diagnozu, ťahal len peniaze... Dokonca môj gynekolog mi ho odporúčal, medzi tým som ho vymenila ... a ten nový je tiež z BB zhodou náhodou a vraj Dr. Kubiš je kapacita č. 1. Darmo aj doktori ťahajú spolu... Som z toho sklamaná, už sme mohli dávno byt niekde inde a investovať peniaze do niečoho, čo nás posunie ďalej. Skončili sme v Heliose Martin, práve stimulujem a dúfam, že to vyjde. A Dr. Kubiš je u len zlá spomienka pre nás....Musela som to všetko hoditť za hlavu, pre môj duševný pokoj, ktorý teraz hlavne potrebujem.

jasna
29. mar 2016

Sanatórium Helios má už pobočku v Banskej Bystrici www.crmbb.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre