Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

mimina321
autor
30. okt 2009

tak s poisťovňami to zatial nemajú doriešené 😒
za prvú konzultáciu,vyšetrenie a spg som platila 15e,čo sa mi nezdá vela-kočky moje keby ste vedeli kolko prachov som napchala do zázračných preparátov kt.zaručene pomôžu k tehu......a nepomohli

gerdusha
31. okt 2009

mimi, aj mne to povedali do telefonu, ked som sa objednala. prosim ta, co vsetko si na tej prvej konzultacii ty a manzel absolvovali? ako dlho to asi trvalo?

mimina321
autor
31. okt 2009

trvalo to viac ako 2 hodinky,pýtali sa na liečbu a vyšetrenia,mne urobili utz všetko poriadne prezreli a premerali,mm urobili spg.
dostala som doporučenie na hp a genetiku
dostaneš aj kontakt na psychloga,keby to bolo pre teba náročné-môžeš ale nemusíš využiť

mimina321
autor
31. okt 2009

a navrhnú ti liečbu,vysvetlia všetko na čo sa opýtaš 😵

gerdusha
31. okt 2009

fiiiiha, tak tomu sa hovori starostlivost...ja som vzdy u svojho gyn vybavena do 10 min...a preto to aj teraz tak vsetko vyzera...alebo skor nevyzera...

normalne sa tam tesim...ze to zacne..za ma daju do poriadku...

s tym psychologom je to zaujimave...o tom som nikdy nepocula..to doporucuju kvoli comu? ak by som bola nestastna, lebo nemam deti?

gerdusha
31. okt 2009

mimina, co myslis, moze mi ten HP a genetiku urobit aj nejaky lekar v mieste mojho bydliska a vysledky poslat do piestan do caru?

bubulka722
31. okt 2009

Gerdusa samozrejme, oni ti pri prvej konzultačke dajú žiadanku.Riešila som to tak isto s FC. Lepšie keď ti genetiku urobia v norm. nemocke,lebo je plne hradená zo zdr. poistenia. V CAR sa to zvykne platiť a nie je to lacné. HP ti urobí buď gyndoš, mužovi urológ alebo obom na endokrinológii.
Babulky majú aj zazmluvneného andrológa???

mimina321
autor
31. okt 2009

gerdush presne ako hovorí bubulka,dajú ti oporučenie a ty pôjdeš za odborníkom-a toto hradí poisťovňa
psycholog preto, lebo liečba je náročná na psychiku a ked dávajú hormony tak ťa to zaťaží ešte viac-každá z nás je iná 😵 niekto to využije niekto nie
bubulka neviem ti povedať

gerdusha
1. nov 2009

ahaaa...no to su mi zaujimavosti...dakujem!

gerdusha
1. nov 2009

posuvam 🙂

sandra3
1. nov 2009

Čaute kočky. Chcela som sa opýtať na koľký deň od mrchy Vás objednali. Lebo väčšinou sa chodí na 12-13. deň, aby bolo vydieť, či vlastne rastú nejeké folikuly a koľko má sliznica.
Takže v podstate si urobíte inde všetky vyšetrenia a tam pôjdete len na IVF. Ďakujem a asi sa objednám.

moncika15
1. nov 2009

ahojte, mozmalne som skoro z koze vyskocila ked som nasla tuto temu 🙂
my xodime do GYNFIVu a tam aj planujeme prve IVF ale ostala som v pomikove ci nie je rozumnejsie ostat v rodnom kraji. sme od PN nejakyx 40Km. len sa tazko zveruje do ruk niekomu o kom nic nevies.... zberajte info a ja sa potom zastavim 😀

drzim palce 🙂

mimina321
autor
1. nov 2009

sandra ja som bola 17dc po preukázanej ovu po clostíku,tak neviem kedy by bolo navhodnejšie-teraz mám prísť 2dc

sandra3
1. nov 2009

Prepáč, že sa mimina pýtam, ale čo Ti budú robiť hormonálny profil?

andzi
2. nov 2009

No tak som tam dnes volala, som povedala, že chceme ísť na IUI, že už máme aj nejaké vyšetrenia za sebou a oni chcú zase všetko opakovať odznova. To sa mi nechce. Ale IUI tam stojí len 40 €. Máte nejakú skúsenosť?

gerdusha
2. nov 2009

Taaak som dnes volala osobne s panom doktorom...bol neskutocne zlaty, vela veci mi vysvetlil...a uz mam aj termin...zatial len uvodnej konzultacie 🙂..a dobry pocit...

sandra3
2. nov 2009

Čaute baby.
Gerdusha, aj teba sa spýtam, na koľký deň od mrchy Ťa objednali?

Andzi, aj ja chcem ísťna IUI. Aké vyšetrenia Ti chcú robíť odznova? ĎAKUJEM.

gerdusha
2. nov 2009

sandra, mna sa nepytal. ja idem na uvodnu konzultaciu, povedal mi, ze pokial nebudem mat menzes a nebude mi to vadit, tak urobi komplet vysetrenie.

podla toho, co som pochopila od miminy, ak to mi to nevyjde na cca 2-3. DC, tak mi da papier a s tym pojdem bud k svojmu gynekologovi alebo na endokrinologiu v tieto dni a zoberu mi krv na hormonalny profil a genetiku.

sandra3
2. nov 2009

A, prosím Ťa, za koľko dní Ťa objednal? Za 3 dni, za týždeň, za dva. Pýtam sa, lebo budem odcestovaná a aby som vedela, kedy sa mám objednať.

gerdusha
2. nov 2009

u mna bol problem v tom, ze som zdaleka a nemozem kedykolvek. takze sme nasli spolocny termin az na konci mesiaca, ale to bolo skor sposobene mojim zapricinenim. kludne by som mohla aj tento tyzden. ale konce tyzdnov ma vraj pan doktor vacsinou nejake konzilia atd..najlepsie je tam zavolat a dohodnut sa s nimi. su velmi ustretovi a mili.

mimina321
autor
2. nov 2009

gerdush to je super,možno na seba narazíme 😵 🙂 pochpila si to správne
andzi budú za ten rok a čosi naň nikto nebol zvedavý 😝 až v car
a nám novinku 9.11.idem na genetiku,takže další krok za nami

gerdusha
2. nov 2009

ja som trochu sklamana, ze sme nasli spolocny termin az na konci mesiaca, rada by som to vsetko riesila ihned ihned ihned...ale zatial nechcem z prace vela vymeskat, nechcem im zatial na nos vesat, co chcem robit atd..

aaale..hlavne, ze uz ma termin.

mimush, tu genetiku kde robia? nejaka specializovana ambulancia? alebo ti ju zoberie hocijaky lekar a posle do laborky?

mimina321
autor
2. nov 2009

no my ideme do nitry-to nieje až tak daleko,ale ty možno nedudeš musieť na genetiku-ja musím pre predchádzajúci potrat a prácu v rizikovom prostredí 😝 😝 😝
chápem ťa,že nechceš o tom hovoriť,ani ja to neroztrubujem pri strate bába som si užila ludskej sprostosti,uštipačnosti až až.... 😔 hovrím o tom len s ludmi ktorím dvôverujem 😵
aj ja sa už neviem dočkať kedy začneme s terapiou 😅 teším sa

gerdusha
2. nov 2009

aha, takze ty uz mas skusenost a to dost neprijemnu, je mi to luto...dufam, ze uz to bude len a len lepsie...

andzi
2. nov 2009

sandra, aj ja som tam dnes volala, sestrička by ma aj hneď objednala, ale ja som nebola ešte rozhodnutá. Za úvodný pohovor sa tam platí 15 €, ale je to už vrátane spermiogramu. No neviem. Láka ma, že je to blízko môjho bydliska, ale odrádza ma, že majú málo skúseností a nemajú zmluvy s poisťovňami. Ty sa tam kedy chystáš?

sandra3
2. nov 2009

Andzi, no ja som tam ešte nevolala, ale chcela by som ísť na budúci týždeň. Ja to mám tiež blízko, ale láka ma to, že IUI mi spravia bez laparky, ktorú nechcem zatiaľ podstúpiť. V Blave v CAR mi to nechceli bez laparky spraviť, tak som rok "stála". Inak ja si myslím, že skúseností majú a hlavne doktor. Pracoval v Čechách v CAR, skús prečítať ich životopis. A hlavne, ako niektorá písala, že mala pohovor skoro dve hodiny a bolo jej všetko vysvetlené. Ja som bola v CAR v Blave a tam som bola vybavená za 10 min.

bubulka722
2. nov 2009

Babulky máte dosť času, do IVF pôjdete aj tak až po novom roku. Výsledky z genetiky môžete čakať za 2 mesiace a koľko budete ešte čakať na vyšetrenie, to je individuálne, ale čaká sa dosť dlho. Ja genetiku riešim už od júla a až tento týždeň by som mala mať výsledky. Takže pohodka, zatiaľ si žiadne termíny možného IVF ani neplánujte. Po novom roku už budú zazmluvnení, takže v pohode.
Mimina nemaj pocit, že niečo roztrubuješ. Je super že sú tieto stránky, človek má možnosť anonymne hovoriť o problémoch celkom otvorene a bez ostychu. Tu sme si všetky rovné a dokážeme sa potiahnuť v najhoršom.

gerdusha
2. nov 2009

bubulka, mimina to nemyslela tak, ako si to ty pochopila...ona nepisala o roztrubovani zalezitosti TU...ale v praci a v realnom zivote..reagovala na moj prispevok

😉

bubulka722
2. nov 2009

Sorry, to je iné, zle som to pochopila. Je normálne, že tieto veci nikto nerieši s hocikým. Nikto kto tým neprešiel, nepochopí.

mimina321
autor
2. nov 2009

bubulka ako píše gerdush nemyslela som vás na koníku,sem chodím dobíjať,, baterky,,podebatovať s dievčatami kt.majú podobný problém -pre kočky z koníka mám slabosť pomohli v tých pre mňa najhorších a najsmutnejších chvílach 😔 poradili a pofúkali boliestky,koníkovkám som zaviazaná 😵
myslím necitlivé klebetnice z okolia..... 😔
inak ako som už písala vôbec hned nenavrhovali ivf ale inú liečbu cca 3mes.a potom skúsiť insemináciu a ak nepomôže tak laparku alebo presvietenie kontr.látkou-u mňa zrasty pravdepodobne niesú už som bola tehu
jasné,že ked nebude iná možnosť pôjdem do ivf
ja osobne mám z car velmi dobrý pocit,venovali sa nám viac ako 2 hodiny 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre