Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

mimina321
autor
2. nov 2009

bubulka presne ako si napísala v predch.príspevku 😵

bubulka722
2. nov 2009

To je len dobre! Nech ti teda tento dobrý pocit z CAR vydrží čo najdlhšie!
Z tých "milých" ale inak falošných ľudí si nič nerob. Ja som nikomu nemusela ani nič povedať, ale keď sme postavili dom,presťahovali sa a bábo stále neprichádzalo, tak si príbeh vymysleli sami. Kašlať na nich! Ľudia,ktorí nemajú vlastný život,žijú životom iných.

mimina321
autor
2. nov 2009

bubulka skôr mám pocit,že chcú prekričať svoje problémi tým že ubližujú iným-to mám za to že sa do nikoho nestarám 😅
kašlať na to....
idem dožehliť tú horu 🙂 len sem odskakujem žehlenie neznáášam a len to odkladám 😀

mimina321
autor
2. nov 2009

a radšej vyvýjam milon činností aby som sa tomu vyhla,nakoniec si ma to aj tak počká-no čo už so mnou 😀

sandra3
2. nov 2009

Mimina, to ma veľmi teší, že hneď nenavrhovali IVF, ale liečbu a potom IUI. Pretože, ja už jedno dieťa mám a bola som aj druhýkrát tehotná, ale nedopadlo to dobre. A keď sa nijak nepodarí, tak asi zostaneme len pri jednom dieťati.

bubulka722
2. nov 2009

To sme si podobné! Žehlenie je moja smrť!

mimina321
autor
2. nov 2009

bubul verím,že by sa nás našlo viac 😀
sandra raz sa nám to podarí 😵

gerdusha
3. nov 2009

su tu nejake dalsie dievcata, ktore uz boli v tomto CARe?

drobeca
3. nov 2009

ahojte baby, som pozerala už predtým, či sa tu nebavíte o tom novom centre. ja viem asi od augusta, že ho založili, ale mala som všetko rozbehnuté v Iscare. Nakoniec to bolo negatívne, takže ešte rozmýšľame, že pôjdeme posledný raz práve do tohoto nového. Som rada, že máte zatiaľ pozitívne pocity 🙂

andzi
3. nov 2009

mimina, a akú liečbu vám navrhli?

gerdusha
3. nov 2009

posuvam...aby sme nezapadli do nepovsimnutia 🙂

gerdusha
4. nov 2009

opat posuvam 🙂

mimina321
autor
4. nov 2009

ahoj kočky 🙂
andzi hned na začitku ciklu 2dc injekcie asi 3/len som si nezapamätala názov/odsledovanie ovu ,utogestan-najskôr prirodzene potm keby sa nedarili insemin.

gerdusha
4. nov 2009

mimi, a duphaston? beries aj duphaston? mavas pravidelny menzes?

mimina321
autor
4. nov 2009

duphaston nemám,menzes mávam sám každých 29-30dní

sandra3
4. nov 2009

Mimi a prečo Ti dal utrogestan? Veď to je hormón progesterón, máš ho málo? Čo Ti už robili horm. profil?

callex
5. nov 2009

ahojte kocky...
babulka a mimina to vam robili alebo budu robit aku genetiku? ci ste s partnerom ok?kedy sa odporuca taka genetika? hradi poistovna. mne vcera v blave v centre spominali predimplantacnu genetiku embryok a ta stoji 44000sk...o tu asi vo vasom pripade nejde.

ja rozmyslam ze sa tiez objednam na konzultaciu.a ked sa mi budu pozdavat zrusim ziadost v centre v BA.

andzi
5. nov 2009

callex, a prečo vám odporúčali genetiku? To sa robí vždy alebo len v niektorých prípadoch?

bubulka722
5. nov 2009

Je to diametrálne odlišné. Pri bežnom genetickom vyšetrení sa robí kariotyp a pri podozrení na nejaké poškodenie aj DNA. Na genetiku nás poslali z Ferticentu kvôli veľmi zlému SPG. Vyšetrenie je plne hradené poisťovňou ak ideš mimo CAR. V centrách to zvykne byť pekne mastné. PIGD - je predimplementačná diagnostika embria. Z deliaceho sa embria sa odoberie 1 bunka, ktorá ide na rozor možných genetických poškodení plodu.

callex
5. nov 2009

andzi nam PIGD spomenuli ale povedali ze este by sa touto cestou neuberali. ze skor protilatky proti embryu.

bubulka722...manzel ma SPG pohyb do stran a trosku iny tvar.myslis ze to je na genetiku?

callex
5. nov 2009

inak uz volala do Piestan 2x a nik mi neberie. ☹ chcem sa objednat na konzultaciu.

gerdusha
5. nov 2009

no co, callex, dovolala si sa?

callex
5. nov 2009

no podarilo sa mi dovolat.zdvihol to pan doktor osobne a bol velmi mili,ustretovi,mohla som si vybrat den hodinu kedy chcem prist. za tych 15eur ci kolko urobia manzelovi SPG,mne ultrazvuk,sono + konzultacia.doporucil priniest vysledky ktore uz mame aj z ineho centra.takźe idem v utorok na 10,00.normalne sa na neho tesim

maja2
6. nov 2009

Aj ja sa rozhodujem, ci tam zavolam. Dajte vediet novosticky, ako ste spokojne.

gerdusha
6. nov 2009

no co, ziadne nove skusenosti?

andzi
6. nov 2009

callex, potom daj určite vedieť, čo a ako prebiehalo. Som veľmi zvedavá. Aj my sa tam chystáme.

gerdusha
7. nov 2009

baby, kazal vam doktor niektorej schudnut?... 😉

maja2
7. nov 2009

Ja som tam napisala len mail, aby mi poslali tu brozurku, co posielaju zdarma. Tak mi odpovedali, ze brozurku zasielaju a v pripade otazok mi radi odpovedia,alebo pozvu na uvodny pohovor/treba sa objednat telefonicky alebo mailom/. Inak nic nove.

Gerdusha, co sa tyka schudnutia, kazdy jeden doktor, gynekologa nevynimajuc, pri kazdom zdravotnom probleme mi odporuca schudnut. Zo zaciatku sa ma to dotykalo velmi, teraz uz menej. Asi to bude vekom.

mimina321
autor
8. nov 2009

gerdush ja som taký menší hroch,takže je to jasné 😀 😵 nekázal ale doporučil 😵
inak som testila a nič,takže čakám na další ciklus 😔
zajtra idem na tú genetiku,ked prídeme napíšem 🙂

drobeca
9. nov 2009

ja poznám aj baby, čo sú dosť silné a majú deti. dokonca jedna, čo mala len jeden vaječník a doktori jej povedali, že z toho nič nebude. nakoniec to dopadlo tak, že si myslela, že má zdravotné problémy, išla doktorovi a dnes má 2 dievčatká

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre