Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

gerdusha
9. nov 2009

mimina, tak ako si dopadla? a kde si bola na genetike? trencin alebo nitra? to si teda velmi skoro vybavila, moja kamaratka sa objednavala v trencine minuly tyzden a prvy termin volny mali az 19.12. a tiez bola v PN v CARe.

Ozaj, ja idem uz zajtra, presunula som si termin z konca novembra na zaciatok...tak som strasne zvedava...
ehm..a som rada, ze s tou vahou to berie ako doporucenie, ze nie je vulgarny 🙂

mimina321
autor
9. nov 2009

gerdush boli sme v nr,dr bola fajn .... 😉 výsledky budú až o 6 týždňov-ja som sa objednala minulí týždeň a už sme aj vybavený 😵
ja už len čakám na ms aby sme mohli začať s injekciami,začala mi klesať teplota tak to bude čoskoro
inak som zvedavá ako sa ti bude páčiť,napíš 😵budem ti držať palce 😉

gerdusha
9. nov 2009

takze ty budes stimulovat a pripravovat sa na IUI?

mimina321
autor
9. nov 2009

idem stimulovať,ale iui zatial nie manželov spg.je super tak to skúsime zatial prirodzene 😵
keby ešte dnes dostanem ms tak by sme sa tam zajtra stretli......ale zatial sa nehlási....

gerdusha
9. nov 2009

ja som taaak velmi zvedava, co mi zisti...taaaaak velmi by som chcela, aby nam pomohli...

dufam...snad...inak by som tam nesla 🙂

bubulka722
9. nov 2009

Ani od jedného CAR zázraky nečakajte.

mimina321
autor
10. nov 2009

gerdusha myslím na teba 😵

gerdusha
10. nov 2009

jeeej, mimina, dakujem, si zlata!
tak bola som tam dnes a som podobne ako ty unesena! to je neskutocny pristup! pan doktor je velmi ustretovy, vsetko velmi podrobne vysvetli a mas naozaj pocit, ze je tam iba pre teba/vas /tzn. ty a manzel/.

o 2 tyzdne sa mam prist ukazat znova a znova budeme o krocik dalej.

naozaj nelutujem to, ze musim vstavat o 04,50 a prideme domov o 18,15! ta cesta a vsetko s tym spojene aspon dnes urcite stali za to.

ostatnym babam naozaj doporucujem!

bubulka722
10. nov 2009

Ahoj Gerdusha! No som veľmi rada, že máš z toho taký skvelý pocit. Ako to vlastne celé prebiehalo, aké vyšetrenia vám robili? Ako je to spoplatnené? Moc otázok, ale prekvapil ma tvoj príspevok. Ja bývam 10 km od Piešťan, tak možno... Prvé IVF-ICSI máme už rozbehnuté vo Ferticente, ale pár vyšetrení by nám určite nezaškodilo.

gerdusha
10. nov 2009

bubulka, no manzelovi spg a mne sono a vsetky ostatne vysetrenia "na kozicke" 🙂...pan doktor kreslil na papier a vsetko vysvetloval, navrhoval atd.
Za toto konzultacne vysetrenie si vypytali 15 €, na co ma upozornili u pri telefonickej objednavke, ale dala by som aj viac, pretoze sa nam 2 hodiny venoval a to maximalne, dokonca to bolo v case obeda, kedy by mozno ini lekari zavesili na dvere tabulku : Sme na obede...on nie, on tam pekne hladoval pri nas...ponukol caj, kavu, mineralku...

no vazne "pristup a la almazia"...skoda len, ze to tak nefunguje vsade...ak clovek nadabi na takyto pristup, potom je z toho par dni uplne mimo 🙂

bubulka722
10. nov 2009

No to máš teda pravdu, dnes sú doktori ako nedobytné pevnosti a domôcť sa nejakého vysvetlenia a pomoci je nereálne. No prekvapuje ma ako dlho sa vám venoval. Zrovna dg. neplodnosť je veľmi háklivou témou, tak by mal byť dotor a psychológ v jednej osobe. Dúfam, že im tento prístup vydrží čo najdhšie. Robia tam podrobný alebo len inoformatívny spermiogram? Ja by som od nich chcela spermiogram,urobiť horm. profil manželovi a kultiváciu ejakulátu. Myslíš,že by som u nich mohla pochodiť aj s týmto?

callex
11. nov 2009

ahojte babula...
gerdusha tak ked vravis ze ste boli v case obeda..tak ste isli po nas. 🙂 aj ste si tusim pekne posedeli v cakarni.
ja mozem s gerdushou len suhlasit. boli sme fascinovani.doktor mi vysvetlil aj to co mi robili v Gynfive,krasne nakreslil a povedal aj to co pohnojili.neprijemne veci oznamoval s adekvatnymi emociami,navrhol postup a bol ochotny mi aj sam zavolat na genetiku a objednat ma. v Gynfive mi nic z toho co on ponukol neponukli.

mimina321
autor
11. nov 2009

tak kočky pozerám,že ste boli obe 😵 a že ste tak spokojné ako ja,to ma teší 🙂
ja sa už neviem dočkať ms,akurát teraz potvora mešká 🙄 dúfam,že ju nedostanem cez víkend to by ma asi trafilo 😝 😅

gerdusha
11. nov 2009

callex,
ano, boli sme po vas...🙂

bubulka, k tomu, ze sa nam venoval tak dlho: v telefone mi povedal pan doktor, ze ta konzultacia trva tak 1-1,5 hod, co sa trochu natiahlo aj mozno kvoli tomu, ako mali objednane dalsie pacientky. Asi by bolo velmi nekorektne, keby mal objednanu pacientku a nechal by ju tam velmi dlho cakat za dverami.

bubulka722
11. nov 2009

Takže dnes som tam volala a sestrička veľmi milo, aby sme tam prišli, že mne urobia sono a mm spg. To už v našom prípade nie je žiadna diagnostika, tak som sa jej pýtala či robia aj kultivácie ejakulátu a horm. profil. No to sa už musela ísť pýtať doktora a nakoniec mi oznámila, že do konca roka nemajú zmluvy s poisťovňami, tak by som si labáky musela zacvakať sama. Na otázku, či dokážu odporučiť nejakého fakt dobrého andrológa odpovedala, že samozrejme, tak som sa pýtala ktorého a zapotila meno piešťanského bežného urológa, u ktorého sme už boli a dojem ani zďaleka na mňa neurobil. Dokonca som mala pocit, že vie o problematike mužskej reprodukcie menej ako by sa patrilo. Tak to bol môj postreh z dnešného dňa. Možno ich navštívim v januári po 4 mesačnej liečbe manžela. Uvidíme ako dopadne spg.

mimina321
autor
12. nov 2009

ahoj 🙂
tak dnes dorazila ms ,idem hlásiť do car a od zajtra stimulujeme 😵

callex
12. nov 2009

mimina321 tak ty budes nasa prva lastovicka.drzim palce a vsetko nam pekne referuj.oki?

bubulka722
12. nov 2009

Mimina, takže si sa na to dala ako samoplatca? Na akú sumu ťa vyjde celá sranda?

mimina321
autor
12. nov 2009

kočky určite napíšem 🙂 na 1injekciu idem v sobotu ráno a dostanem ich 3-4 za 40e,neviem či bude ešte niečo treba
nejdem na ivf-budem to dostávať na rast sliznice a podporu ovu 😵

gerdusha
13. nov 2009

aj ja som mala uz zacat s injekciami, ale musim sa najprv zbavit cyst... :( ...a to bude asi velmi "nic-moc" zalezitost...

bubulka722
13. nov 2009

Gerdusha a čo si picháš? Písala si, že na IVF nejdeš.

mimina321
autor
14. nov 2009

tak sa hlásim z car dostala som fostimon,potom pregnyl a iui
predstavte si fostimon,roztok aj ihly a striekačky sme dostali na tento raz grátis 😲 😲 😲 😲 😲
takže sme dostali stimul. zadarmo od sponzora 😵
pichám až od pondelku lebo musím ísť ešte na odber,skreslilo by to výsledky,ale aj na stimuláciu reagujem velmi dobre po obyčajnom clostíku som mala až 3 folíky,takže si myslím že ked dostanem o jednu menej tak to nebude až taká tragédia 🙂

mimina321
autor
14. nov 2009

gerdush moje cysty po clostíku sa stratili,som strašne šťasná,že samé od seba

gerdusha
15. nov 2009

ja mam cysty uz 2. mesiac...a akosi sa im nechce stratit..tiez som mala zacat s tou stimulaciou, co spominas, mimina, ale kym mam cysty nemozem, pretoze by som len podporila ich rast...

uvarila som si alchemilku, zacnem ju poriadne pit, snad pomoze...

zatial nic nepicham, len duphastonujem

mimina321
autor
15. nov 2009

gerdush na cysty mi radila jedna známa slivkoví lekvár-ten by mal sťahovať cysty,možno mi pomohol aj ten
ja som pre cysty musela na sono 2dc-takže cez ms inak by sme nemohli stimulovať,poviem ti sono cez ms 😝 taký divný pocit

gerdusha
15. nov 2009

blaaa,,to si teda viem predstavit

mimina321
autor
15. nov 2009

😀 😝
budem ti referovať,vraj sú poriadne štiplavé,budem si ich dávať pichať do zadku
zajtra prvá

gerdusha
15. nov 2009

a kto ti ich bude pichat? a co cez vikend?

mimina321
autor
15. nov 2009

mám susedu zdr, sestru a 2 kamošky kúsok odod mňa tiež zdravoťáčky
inak keby nebolo východiska tak sa šťúrim aj sama 😅
mám ich 3 pondelok,stredu,piatok a další pondelok folikulometria

mimina321
autor
16. nov 2009

ahoj berušky
dnes mám totálne pokazenú náladu som nasr.aná na naše zdr.poisťovne doporučenie z car na hp neuznávajú musela som ešte utekať k obvodnému pre lístok poslala by som ich do zadku aj s ich birokraciou ešte,že je ochotný a hned mi ho napísal
krv mi totiž zobrali ,ale dali do ladu kým nedoložím lístok nebude rozbor a kedže je zajtra u nás štá.sviatok tak to môžem dať až stredu-ide na rozthnúť od nervov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre