Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

mimina321
autor
6. júl 2010

@adrikanatasa ip 😵 🤐

ybyta
7. júl 2010

no calex som uplne mimo ☹ ale uplne takto s folikov velice rychlo sa dokažu spraviť cisty ajn cvaj preto tiju nemusel vydieť aon mi len odp. Myjavu našla som si tel. na nete na primara Gašparika povedala som žemi ho Vodička odp.aočo ide adohodli sme hned všetko veľmi rychlo 😉 preboha no tosa moja dozvieš len alen pri laparke ako si natom s vajcovodmi inak nie on je super odbornik aneda ti ich preč pokial to zdravotny stav nevyžiada neboj 🙄 ja mam dobry dojem toto je super bizniz ale super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! toto všetko naše neplodnosti ich živia ale mame na vyber??????????????????????????????????????????????????

callex
7. júl 2010

ahojte. veru je to biznis ale ako pises yby mame na vyber? mame.bud budeme bojovat alebo to nechame tak.
len je to nespravodlive...vela zien ktore si ani nezasluzia ich maju ani nevedia ako a potom ich hadzu cez mosty do vody.no je to fer?

manzelik
7. júl 2010

Ahojte dievcata, volam sa Majka (login nech vas nemyli, som zenskeho pohlavia 🙂 ) ak dovolite, trochu prispejem do vašej debaty. Tiez navštevujeme s manželom CAR v Piešťanoch. Tiez som velmi spokojna s pristupom personalu. Trochu o nas: V auguste bude devať rokov, čo sme s manzelom spolu a nepodarilo sa nam splodiť dieťa. Po dvoch rokoch manželstva som začala absolvovať všelijaké možné vyšetrenia, po liečbe sa mi konečne podarilo otehotnieť, avšak skončilo to missedom abort. Veľmi ťažko som to znášala. Po pol roku som opäť otehotnela , znova to nedopadlo dobre, bolo to mimomaternicové. Odvtedy nič. Už som to veľmi zle psychicky niesla, preto me sa rozhodli pre adopciu. Dnes mame už 4 ročnú úžasnú dcéru, doma ju máme od 8 mesiacov. Asi sa pytate prečo teda navštevujem CAR. Veľmi by sme chceli surodenca pre Silviku a ja tajne dufam, že snáď sa to podari. Ta prirodzena tužba vynosiť dieťa stále vo mne je. No ale nedarí sa . Sme už po dvoch IUI a nič. Po prvom sa mi tiež vytvorili cysty. S dr.Vodičkom sme dohodnuti na nativnej IVF, ale mam z toho obavy. Zaroveň sme si dali žiadosť na druhé dieťaťko. Veľmi to psychicky prežívam a to je chyba. Aj som začala chodiť na terapie k psychologičke, ta mi povedala, že pokiaľ nie je psychika v poriadku, darmo sa snažíme...
Takže toľko môj príspevok, všetkým vám držím palce, pretože viem, aká silná je túžba ženy mať dieťatko a to sklamanie, keď neprichádza. Myslím na Vás a teším sa s každou, ktorej sa to podarí....

ybyta
8. júl 2010

ahoj no takto stou psychikou začnem je aj neni to tak zaleži od diagnozy aka je 🙄 viem to aj podľa seba možeš mať hlavu v pohode aaj tak nič chapem ťa ja sa takto s manželom snažim 18 rokov čo som vydata ato sme 2 roky spolu chodily astoho rok sme sa snažily 😉 takže vlastne 19 rokov 😝 hlavne neutapaj sa aver a ver aver aver ačo genetika ?ked aj ostaneš ababo odide alebo bolo mimo

ybyta
8. júl 2010

preto je aj neni to stu hlavu ažžžžžžžžžžžžžž tak ked nap.ti odstr. vajcovody čo ti ta psychyka pomože? pr.....ano jasne kvoli IVFtreba byť OK ale takato je tvrda realita nevedia lekari sami prečo su neidetifikovane nezistene neplodnosťi a hadžu to na všetko možne nap..nezhoda partnerov zla psychyka nezhoda ako telesna myslim atd.....neustale sa zaoberanie tehotenstvom atak niekedy to už ide na nervy

callex
8. júl 2010

Ahoj Majka..no teda mas tiez toho za sebou.ale neboj ak ste v poriadku raz sa to podari.ak nie ste v poriadku tak ako pise yby darmo budes superoptimista a jednoducho to nepojde.dali ste si urobit genetiku? robi sa pri potratoch a nepodarenych IVFkach. spermiogram je ok?
inak skus cvicit yogu, mojzisovej metodu alebo sa prihlas na brusne tance. tie mi odporucil aj Vodicka ale len v pripade ze nie som tehu. kazdopadne nech sa das na cokolvek pomoze ti to aj lepsie znasat stres.a nevesaj hlavu uz mas doma dcerku. ja napriklad mozem o adopcii zrejme snivat. byvame u svokrovcov a k dispozicii mame spalnu a jednu izbu ktora je pracovnou a obyvackou zaroven.tak pochybujem ze by nam schvalili ziadost na adopciu..ked podla nich by sme nemali kde dieta mat.

callex
8. júl 2010

yby..uff 19rokov.klobukl dolu. ty si velka bojovnica.

manzelik
8. júl 2010

Aj genetiku, aj hormonálny profil máme v poriadku, spermiogram ukážkový, čo Vodička povedal, že máloktorý chlap má takých dobrých bičíkovcov ako môj manžel. Dokonca aj postkoitálny test je výborný. Tak ja už neviem, ale uvažujem niekedy nad tým, že pravdepodobne nemám priechodný ten jeden vajcovod. I keď na laparoskopii som bola, vtedy podľa výsledkov bol priechodný, ale to už bolo dávno (asi pred 6 rokmi).
Mojžíšovu som cvičievala istý čas. Možno skúsim pokračovať.
Vidím, že ste si tiež už všeličím prešli. Ďakujem za Vašu podporu, niekedy už fakt strácam nádej.
Callex, to s tým bývaním ma mrzí, je pravda, že keď sme chceli dieťa, chodili sa k nám zo sociálky pozrieť na bývanie, teda boli dvakrát.

baby2
8. júl 2010

manzelik ..prosim ta vysvetlis mi co je to nativne ivf? 😉

manzelik
8. júl 2010

Vyberu ti vajicko tesne pred ovulaciou v prirodzenom cykle, bez stimulacie hormonmi , oplodnia v laboratoriu a naspať vložia., ak sa oplodni. Nasadia progesteron, kedze ten sa prirodzene nezacne vytvarat, tym ze vlastne odsaje folikul. To je asi tak cele v skratke.

henika40
8. júl 2010

Callex, ahoj!
pisala si, ze mas doma aj DVD cviky mojzisovej, ja to zhanam u nas a v ziadnom knihkupectve to nemaju, knizku mam a tu mam uz nastudovanu. NEvies poradit, kde by som mohla zohnat? D.

callex
9. júl 2010

ahojte babule.
manzelik..no ak mate tamto v poriadku tak si myslim ze dalsi postup by mal byt laparoskopia s hysteroskopiou.to sa vlastne pozru do bruska ci mas vsetko tak ako ma byt..ci tam nie su zrasty,polypy a ina pliaga ktora by mohla branit byt tehu.ak sa vam prvy nativ pokus nepodari tak by som zvazovala dat si to urobit. ale vsetky pevne verime ze to nebude treba a coskoro budes tehu.

callex
9. júl 2010

henika40...nie nemam dvd cviky mojzisovej a myslim ze to ani na DVD nie je..to by malo zopar tych cviciteliek co to ucia po biznise.

baby2
9. júl 2010

manzelik iba 1 😵 vau ziadne inekcie , tucty jajek......bistu, co este vsetko neviem........hm, uspesnost pri 1 ale asi statisticky byva nizsia, nie? zenam vacsinu vyberu 20 / 30 a z toho su ledva ledva tehotne....ale asi kvantita , nie je kvalita? 😅

callex
9. júl 2010

baby2..vyberu jedno a ak mas dve tak aj dve. tam ide o to ze sa do toho chemicky nezasahuje.telo nie je zatazene hormonami a ani penazenka uctami. 🙂

callex
10. júl 2010

no kdeze ste zase?

mimina321
autor
10. júl 2010

ahoj 🙂
@callex máčame sa v bazéniku 😀 😀 😀
v pondelok idem na ko-bojím bojím 😒 z tých nevolností som pochudla,gate mi lietajú tak mám srtach aby ma nestrčili do nemocky 😝
aj ked mne schudnúť teda vôôbec nezaškodí 😅

callex
11. júl 2010

mimina neboj dopadne to dobre.viacere zeny na zaciatku schudnu neboj ono to dobehnes.drzim palce.a ked bude fotecka sup sem s nou.

ybyta
12. júl 2010

presne nechapem prečo už ťa davno manželik neposlali na laparku toje moc davno 6 rokov 😔 zatu dobu može byť všelilenčo papulky odjiždime v stredu smer CHALKYDIKY 23. JULA IDEM PRE RECEPTY ZA vODIčKOM držim vam tu palce uplne ale uplne všetkym čo ste tu dievčatka papa ozvem sa ked dojdeme papapapa 😵 😵 😵 😵

ybyta
12. júl 2010

ani som vas uvodom nepozdravila 🙂 ajojte 😉

callex
12. júl 2010

ahjte..no teda yby..aj mna pribal do tasky.priserne teplo.moja kancelaria ma 3m x 2,5...a neda sa tu ani dychat v takychto teplotach.asi donesiem lavor s vodou pod stol.
inak po obede by som mala mat vysledky HCG.

manzelik
12. júl 2010

Vyzerá to teda, že sa zadarilo? Nedostala si MS?

callex
12. júl 2010

testovala som sa cez vikend a aj dnes rano a boli tam slabucke ciarocky.tak som isla na krv. ale aj tak mam hlupy pocit ze HCG nebude velke a pojde to do stratena ☹

manzelik
12. júl 2010

Aj slabe ciarky znamenaju tehotenstvo. Budem na teba mysliet, drzim palce. Kiezby sa vam to podarilo do uspesneho konca... Uvidis podla vysledkov. To si bola na odber v CAR alebo u obvodneho?

ybyta
12. júl 2010

hallo?Calex ako si dopadla moja? 😉

callex
12. júl 2010

bola som u obvodneho ale v labaku sa im pokazila centrifuga takze vyseldky budu az zajtra.prestavaju ma boliet prsia..takze neviem neviem.

ybyta
13. júl 2010

to znie až priliš podozrivo netajiš jak mimina?

callex
13. júl 2010

ahojte..takze HCG je 32,3..vraj slabota..a vo stvrtok idem znova. no ale minule som mala 5..takze pokrok. joj babule keby tak clovek vedel ako si tam tu zubrienku udrzat aby ostala.
dotoho kdovie co robi moja cysta.

mimina321
autor
13. júl 2010

ahoj 🙂
tak idem nakuknúť
@callex budem držať všetky palce 🤐
ybyta netajila som len sme počkali či bude tam kde má 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre