Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

leamax
4. máj 2010

ahojte dievcata 🙂
dyba, callex to je dobra spravicka, ze ste obe otehotneli hned po prvom IUI 😵 tak dufam, ze ked mi pojdeme na IUI tak sa hned k vam aj pridam 🙂
este sa chcem spytat - da sa k nim chodit aj pocas tehu? lebo mne sa dr.Vodicka paci a chcela by som keby sa aj potom o mna staral.

callex
4. máj 2010

leamax...to je celkom dobra otazka. ale mne sa mari ze som raz videla z taade odchadzat tehulku.tak neviem.skus sa ho opytat a daj vediet.takeho lekara dnes musis hladat s lupou v ruke.
kacarina..na liekoch vyskoci najvecsi rozdiel to je pravda.to je lepsie ked ma poistovna spoluucast.

leamax
4. máj 2010

callex, to by bolo super, keby sme tam mohli chodit aj pocas tehu. lebo fakt je malo takych lekarov.
no ja sa tam najskor dostanem asi tak o mesiac. ale ak nezabudnem, tak sa opytam 😉

ybyta
4. máj 2010

maju toho moc ale kto vie možno ano ja už sa neviem dočkať všetko je tozdlhave aja ponahľam kvoli rokom 😝

dyba
4. máj 2010

ja by som k nemu tiež najradšej chodila do pôrodu. môj obvoďák je síce dobráčisko, ale nemastný, neslaný, neakčný ....

leamax
4. máj 2010

dyba, presne. este nakoniec zistime, ze mame toho isteho obvodaka 😀

callex
5. máj 2010

xi..aj moj obvodak je taky isty. ja by som najradsej chodila k tomu do blavy co mi pomahal otehu.a este najlepsie by bolo keby ma aj odrodil.

mimina321
autor
5. máj 2010

ahoj kočeny tak v pondelok mám iui tak držte palce,toto je asi posledné pred ivf

micka1980
5. máj 2010

ahojte ...
Dnes som po kontrole v PN, folik praskol došlo k ovulácií konečné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 už len čakať a za 14 dní testíkkkkk ..... ale nebudem sa predčasne radovať večer si dám pekne utrogestran a uvidíme a potichu budeme veriť 🙂

leamax
5. máj 2010

ahojte dievcata
mimina321, micka silno vam drzim paste aby vam to vyslo 😉

este sa vas chcem popytat - vsetky, co ste boli na IUI, ste uzivali nieco? myslim napr.clostyl alebo nieco ine?

mimina321
autor
5. máj 2010

micka držím palce 😵
lea dakujem 😵 užívala som clostík a gonal

callex
6. máj 2010

ahojte babule.
mimina budeme na teba mysliet neboj .urcite to teraz vyjde ked je take plodne obdobie.

micka ty si bola na IVF ci IUI?

leamax...ja som uzivala na treti den cyklu 5tabliet clostylbegytu..a po IUI na druhy ci treti den som zacala brat duphaston+plus beriem anopyrin a babyplan. teraz som sa pytala ci treba utrogestan a doky povedal ze ked mam ten duphaston tak to staci.zrejme je to na podobnej baze.

baby2
6. máj 2010

leamax nie je podmienkou pri IUI aby si bola pod hormonmi.......ak mas po ovulaciu kratku lutealnu fazu, alebo je vystelka v maternici slaba, hrozia skore potraty, uzivat budes cisty pohlavny hormon PROGESTERON vo tabletakch ludovo povedana ustros alebo dupra... ak neovulujes , teda ti folikualny vacok nema sil dorast, budes brat CLOSTIBERG na stimulaciu hypofyzy. ak ti folik dorastie ale nepraskne, picha sa pregnyl.... cize cela liecba sa odvinie od pozorovania tvojho prirodzeneho cyklu. ak si ty O.K. ale len mm spermie su pomale, malo, tak lieky nepotrebujes a IUI je spravna volba...drzime palce ...

dyba
6. máj 2010

micka, mimi, držím palce
ako píše callex, je plodné obdobie, tak musíte veriť. Zatiaľ potichu, ale veriť 🙂
no ja idem zase do postele, lebo ako sedím, je mi zle od žalúdka. no nevadí. sa normálne teším, že mi je zle. vydržím. 🙂

leamax
6. máj 2010

ahojte

jeeej, baby2 ty si mi to tak kraaasne vysvetlila 🙂 dakujem 🙂

no zatial nemam odsledovany cyklus, lebo mi pred 2mesiacmi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy. takze najskor musime pockat, kym sa upravi a az potom mozme riesit gynekologicku stranku. bolo mi povedane, ze za 2 mesiace by sa mohla upravit, o tyzden idem na kontrolu. takze vsetko zavisi od vysledku.

micka1980
6. máj 2010

dakujem vám všetkým potichu veríme 🙂

callex mám za sebou 4 - té IUI ak to náhodou nevíde tak mám doporučenie na IVF ty si bola na IVF a ak hej tak kde ja by som chcela do BA do Gynfiv nepoznáš to ?

leamax
6. máj 2010

micka, ja verim, ze IVF uz nebudes potrebovat 😉 a nerozmyslaj nad tym 😉

callex
7. máj 2010

dobre ranko...
micka..ja som bola na IVF v Gynfive a z viacerych dovodov som sa rozhodla pre PN.u mna i u mojho manzela stratili v GF doveru.

maahuliena
7. máj 2010

cafte kočky 😉 čo to čítam.. pozitívne spravičky.. to je super 😉 a gratulujem dodatočne všetkým tehulkám 😉 😵 😵

radka30
7. máj 2010

Ahojte babule,

tehulkam velmi, velmi gratulujem a prajem hladky priebeh tehotenstva!!!! 🙂

Mimina321 - mam 30, mm 34. Drzim palce na IUI! A 😉 j my zaciname stimulovat pre IUI, buduci piatok idem k dokymu pozriet kolko folikov narastlo a podla toho mi da termin IUI, ale pochybujem ze ma vezme cez vikend. To neva, len aby to vyslo.

Prajem Vam pekny vikend, bez stresu - musime verit, ze raz to pride aj na nas.
🙂

micka1980
7. máj 2010

leamax ďakujem 🙂

callex prečo stratili u Vás dôveru čo sa vám prihodilo mne to každý chváli tak preto sa pýtam 🙂

camelco
8. máj 2010

Ahojte, tak včera som bola na kontrole po IUI - smola ☹ ....... ten "sviniar" folikul nepraskol. Som z toho smutná .... a ešte sa nemám okrem vás komu vyrozprávať, manžela mám na 2-týždňovej služobke. Má niektorá z vás skúsenosti s užívaním clostilbegytu?

mimina321
autor
8. máj 2010

radka sme rovnako staré 😵
camelco to je škoda,snád sa zadarí nabudúce 😉 čo si sa chcela opýtať?

camelco
9. máj 2010

mimina321 ... na užívanie clostilbegytu, ten mi po tej kontrole napisal doky na cyklus v tomto mesiaci, mám ho brat od 5 do 9 DC. Ďakujem za povzbudenie snad sa to podari 🙂

callex
10. máj 2010

camelco..ja osm uzivala clostylbegyt od januara..je na podpori tvorby folikulov...mne vzdy dopomohol k 3,4 folikulom.brala som ho na 3 alebo 5ty den cyklu. Boleli ma z neho prsia...a asi som aj vdaka nemu pribrala zopar nezelanych kil.
micka1980..uf tych dovodov je viacero.zacalo to manzelovym SPG..na 1.povedali ze nie je uplne ok ale da sa s nim otehotniet.o tri mesiace bol druhy podobny tomu prvemu o nieco malicko horsi..ale este stale povedali ze nevidia problem..ale ze treti bude rozhodujuci.ten vysiel tak isto ako druhy a uz povedali ze to je na IVF...potom mi doporucili laparoskopiu a ked som im povedala ze si ju skusim vybavit sama a nie cez nich za 220eur tak sa doktorka ofucala.napokon som sa vsak rozhodla pre nich ved ked si zaplatim tak by to mali urobit kvalitne. lenze omyl. po prebudeni prisla lekarka a ja si pametam ze mi povedala ze lavy vajickovod museli prerusit lebo tam mam saktosalpin ci ako a druhy je v poriadku. tak som sa tesila.ale iba do chvile ked som isla na vyber stichov.tam mi lekarka povedala ze ten pravy mam nepriechodny..ze 3x skusali pustit tekutinu ale nevedia preco nepresla.zrasty som nemala ani svalovy krc.to mi pritom pre prepustani po zakroku nepovedal nik a hned vypisala ziadost do poistovne na IVF.tak som bola nastvana ale povedala som si neva idem k mojmu gynekologovi so spravou ten mi to vysvetli.a ten cital spravu niekolkokrat a povedal ze to tak salamunsky napisali ze on nevie co mi vlastne urobili.potom som s tou spravou isla do Piestan kde mi mily dr.Vodicka takisto povedal ze ta sprava je otras ze diagnoza je v rozpore so zakrokom co mi urobili a ze na to aby sme zistili kde je pravda mi odporuca dalsiu laparoskopiu.proste parada. tak som si vybavila lekara v blave po znamosti a tomu som ukazala vsetky spravy a tiez bol zhrozeny a nevedel mi povedat ze co vlastne.navrhol mi dve riesenie.a to HSG co je rtg vajickovodov a od toho sme sa mali odrazit alebo rovno laparku kde mi odstrania ten lavy vajickovod pozru co je s pravym. vybrala osm si prvu moznost a ukazala sa ako dobra.pretoze rtg ukazal krasne prechadzajucu tekutinu cez pravy vajickovod.a tak mi ten doky v blave navrhol clostylbegyt a skusat a skusat.
takze musis uznat ze mam viacero dovodov pozerat sa na GF cez prsty.Jaj zabudla som dodat ze som vlastne absolvovala este pred navstevou Piestan a tym HSG - IVF v GF.z 18 embryjok sa oplodnilo 6..z toho 4 prezili PK..a dve 100bunkove sa mi vlozili a tie ostatne dve sa prestali vyvijat.IVF bolo neuspesne. ked som ukazala protokol a vysledok 18embryii embryologovi v Piestanoch tak ten povedal ze s takym vysledkom stimulacie mali byt ine vysledky. neskor som sa dozvedela ze som si mohla vybrat aby mi tych 18 oplodnili pol na pol prirodzene a s ICSI..lenze to mi v GF nik nepovedal,a tak som teraz mohla mat aj nejakych mrazacikov. a za dalsie ked manzelovi robili SPG v PN tak povedali na vysledky ze je to dobry SPG ..nie najlepsi ani najhorsi ze sa da s nim otehu ak som ja v poriadku.

baby2
10. máj 2010

brrr to sa az zle cita, no mozno mas callex uz vsetko zle za sebou a cakaju ta same dobre tehu a maminkovske spravy 😉

ybyta
10. máj 2010

ajoj divky no ja som ešte soperaciami neskončila azo zakrokmy zas musim isť na laparoskopiu azrejme mi vyoperuju odrežu brrrrrrrrrrrrrr oba vajcovody lebo kvoli opakujucim sa zapalovym zrastom tosu tie sakto salpinksy sa v nich tvori taka tekutina ktora vyplavy aj zahniezdene embrijka anciaša 😠 😠 a ked mi ich daju preč je vysoka šanca že sa budu držať ti mali lapaji 🙂 joj už som taka rez tam vpich sem čo už mato už ako konička 😝 takže operacia apotom ivf

ybyta
10. máj 2010

calexka ako sa ma babatko 🙂

micka1980
10. máj 2010

Ahoj Callex tak to sa naozaj zle číta a nie ešte prežíva brrrrrr tak to sa potom nečudujem, že máš nato takýto názor ja by som bola taká istá....
Verím tomu, že IVF nebudem potrebovať a keď hej tak to je poriadne na zváženie do akého CARU 🙂
Želám ti aby si už zažívala len a len krásne zážitky s rastúcim bruškom a nie trápenia a sklamania.... 🙂
Drž sa maminka 🙂 🙂 🙂

mimina321
autor
10. máj 2010

ahoj kočky 🙂
callex no to je ale divočina 😕
ybyta tak nech to čo najlepšie dopadne 😉
micka blíži sa testovanie držím palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre