Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

manzelik
19. júl 2010

Ahojte dievcata, bola som dnes v CAR. Vodicka bol ako vzdy mily, velmi sa mi paci, ze este len vojdem a vsetko si o mne pamata. Bavili sme sa aj o tej laparoskopii, ale neodpooruca mi ju. Uz som absolvovala dve operacie a kazdy dalsi zasah nie je dobry, vznikaju zrasty . Takze ma caka ta nativna IVF, ale neviem kedy tam pojdem, velmi sa nam skomplikovala financna situacia, som momentalne nezamestnana, hypoteka na dom a kopec dalsich poplatkov, sak to poznate. Takze to teraz taha manzel. Sice od septembra mam pracu, ale neviem ako to bude so zamestnavatelom. Neviem ako vy, ale ja mam zle skusenosti, ze nechcu pustat k lekarovi a prve tri mesiace som v skusobnej, takze neviem vobec co mam robit. Rozmyslam, ze si dam tiez pauzu.
A este tiez mi odporucil cvicit Mojzisovu.
Callex, mrzi ma, ze to nedopadlo dobre. Zivot sa s nami dobre zahrava a ja sa tiez niekedy citim ake je to vsetko nespravodlive... Neskusala si este Gynex kvapky?
Baby este som sa chcela spytat, ci nemate niektora alebo vasa rodina skusenosti s vypoctom plodnych dni podla Dr.Jonasa. Na ich stranke som citala, ze vedia vypocitat aj zivotaschoppny plod, ale nejak tomu neverim.

dyba
19. júl 2010

callex MTHFR nemám, ale o tom femibione je tu aj diskusia a páčil sa mi. ja už som hľadala informácie všade, dokonca som volala aj tomu gynekológovi, čo napísal ten článok. Predstav si, vraj ordinuje niekde v Piešťanoch.
manzelík ja som mala tiež výpočet od Jonáša na životaschopný plod a bolo to na prd. akurátne, čo som stratila jeden rok, lebo sme sa snažili len podľa jeho výpočtov.
A kam pôjdeš na Mojžišovú? Ja som bola v Trenčíne

dyba
19. júl 2010

manželík ja som našťastie mala chápajucu šéfku aj kolegov, tak som s uvoľňovaním z práce nemala žiadne problémy.

manzelik
19. júl 2010

Dyba, tak to ti zavidim, ja som v tomto pochopenie nemala.
Vobec neviem kam pojdem, este pred piatimi rokmi som chodila do Bratislavy, ale to teraz neprichadza do uvahy, kvoli Silvinke. Poradte niekde blizsie - Trnava, Hlohovec, Piestany, Nitra, ale ci to tu vobec robia. Skusim nieco tiez popozerat. V podstate cvicit mozem aj doma, ide o to aby sa cvicilo spravne.

dyba
20. júl 2010

ja som nič bližšie nenašla. ale tam ideš vlastne iba raz, doktorka ťa popozerá, ukáže cviky a ty ich budeš cvičiť doma sama. po mesiaci sa prídeš ukázať. ja som sa už ukázať nebola, lebo som už otehu.
za tú jednu návštevu som platila 25 eur. hrôza

callex
20. júl 2010

@manzelik to je blbe ta tvoja situacia..ale mas pravdu ze ak by si zacala v skusobnej dobe chodit k lekarovi tak ta mozu prepustit bez vahania.idealne by bolo stihnut IVF do septembra.
o Dr.Jonasovi vraj bolo cez vikend daco v telke.je to lakave...ale zase ked si zoberiete ze ak mame nejaku fyziologicku prekazku tak nam je vypocet na nic. ale napriklad ja co mam taky nejaky link na vypocet jeho metodou tak pri prvom pozitivnom teste mi jeho datum sedel s casom ovulacie a IUI.
Ono niekedy tie jeho plodne dni vychadzaju zrovna tak 3dni pred alebo po menzese teda v case kedy je po ovulke.a par datumov sa zhoduje s casom ovulacie.takze asi je to v nasich pripadoch strata casu. ale zase napriklad Vodicka mi povedal ze dalsie IVF si mozem naplanovat podla jonasovej tabulky. 🙂 ze su veci medzi nebom a zemou. 😀

manzelik
20. júl 2010

Dakujem za vase rady, a mozes mi Dyba dat nejaky kontakt na tu doktorku? Tiez som nic blizsie nenasla.

dyba
20. júl 2010

http://www.erctrencin.sk/ambulancia/

manzelík posielam ti stánku toho centra. Mudr. Sameková, v kontaktoch je číslo

mimina321
autor
22. júl 2010

ahoj 🙂
tuším ste všetky na dovolenkách 🙂

callex
22. júl 2010

@mimina321 este nie..ale blizi sa to. 🙂
ako sa citis?

mimina321
autor
22. júl 2010

@callex fajn čakám na výsledky nt
a kam ideš dovolenkovať?

mimina321
autor
22. júl 2010

takže nt dopadlo dobre,teším sa 😀 😀 😀

dyba
22. júl 2010

ahojte
callex taká dovolenka by sa hodila. ale ja môžem tak akurát na balkón, do obchodu a na prechádzku. ale som rada aj za to 🙂 , jasné, že až keď sa dá vonku vydržať. mimi ty tuším budeš dovolenkovať rovnako ako ja 😅
mimi čo je to nt ? odkiaľ máš tie skratky?

mimina321
autor
22. júl 2010

@dyba ty si na to bola v olomouci 😵

dyba
22. júl 2010

aha, to je ten genetický skríning
takže sa tešíme s tebou 😵 😵 😵
a aký si mala z toho pocit? máš aj foto? a vieš aj približne čo to bude? nám v olomouci povedali na 80%, ale ešte som to nikomu nehovorila. bud. týždeň ideme na sono a tam by nám mali povedať aj čo to bude. som zvedavá, či sa potvrdí Olomouc 🙂

mimina321
autor
25. júl 2010

@dyba foto mi nedali...v čechách je to asi trochu iné,ale dr.bol velmi milí,no pohlavie nepovedal....a to som zvedavá nenormálne 😅 😅 😅 ale hlavne ža drobček je ok už len čakám na papiere a zavolám do piešťan,slúbila som,že im poviem ako som dopadla 🙂

mimina321
autor
25. júl 2010

ved 9.8 idem na ko možno bude vidno 😉 😵

callex
25. júl 2010

ahojte babule..mimina tesim sa spolu s tebou ze je to ok. ten geneticky skrining sa robi normalne alebo je to nieco co si treba vypytat?kedy sa to odporuca?
ja este dnes neviem kam na dovolenku..a to ju mam od vcera 🙂 .buduci tyzden ideme na moravu na par dni a potom v piatok asi vyrazime smer chorvatsko.chcela som Turecko ale vraj je tam priserne horuco pre nas a navyse mam pas na meno za slobodna.v grecku sa strajkuje, taliansko tam nevedia co pytat za ubytko..nekrestanske ceny..takze mi vystava len to chorvatsko.uz len vymysliet ze kam?

mimina321
autor
26. júl 2010

@callex nerobí sa bežne a musíš to stihnúť v určitom období,nám o ňom hoovoril dr.Vodička a rozhodli sme sa zaplatiť si to a ísť......teraz som spokojná viem že drobček je v poriadku už len čakám na podklady 🙂

dyba
29. júl 2010

ahojte kočky. kdeže ste? ako sa máte?
máme nejakú stimulantku ? ybyta máš už injekcie? kedy začínaš?

@mimina321 je to úľava, keď nám povedia, že bábo je ok. ale aj tak mi pred každou kontrolou bije srdce ako zvon.
ty to prežívaš asi podobne. ako sa cítiš? ja niekedy úplne perfektne, inokedy ma dosť bolí brucho. včera sme boli na ultrazvuku čo je povinný v 20tt a sme pekné dievčatko 😵 . doky povedal, že tie bolesti sú v poriadku.

potvrdilo sa nám pohlavie, čo nám povedali v Olomouci. ja som si aj želala, aby sa potvrdilo 😵 . inak keď sme ešte nevedeli, čo to bude a boli sme s mm v nejakom obchode, automaticky som si obzerala ružové vecičky, ružové topánočky a tak. mm sa ma pýta, prečo stále beriem do rúk dievčenské veci. ja som si to vôbec neuvedomila. asi mi dávalo naše dievčatko signály 😀 😀 😀

baby2 ako sa ti tehulí? 😎
babule držte sa, ozvite sa

mimina321
autor
29. júl 2010

@dyba no je to velmi podobné,ked je dlhšia pauza medzi utz tak tiež rozmýšlam či je všetko ok,a pred kontrolou vždy nervy asi to inak nebude 😒
tiež ma sem tam ťahá brucho,hlavne tá jazva 😔 no pohlavie budeme vedieť určite 14.9 ideme na 3d do hlohovca manžel sa už nevie dočkať vždy má strašnú radosť ked može drobčeka vidieť a ja sa teším tiež
a ked máme ostatné bambulky?nejako je tu ticho
inak ak si pamätáte na mahulienu volakedy sem chodila,tiež je tehu moc sa teším 🙂 🙂 😉

dyba
29. júl 2010

ano mahulienu si pamätám, ďalšia tehulka 🙂
mohla by napísať, ako sa jej podarilo otehu 😉

tiež chceme ísť do Hlohovca. ako dlho sa čaká na termín?
chcelo by to nejaké foto. teraz nám na kontrole nijaké nedali. to by som asi moc chcela 😀

mimina321
autor
29. júl 2010

@dyba no to by si tam mala zavolať a objednať sa majú to dosť plné 🙂 inak pán doktor je fajn už ako som sa objednávala tak srandoval 😵

ybyta
30. júl 2010

ahojte baby už som tu dnes som dostala prvu injekciu DEKAPEPTIL DEPOT JE S predlženym učinkom je tam len jedna jedina 😉 alen za 113 eur 😉 ............. čo už ataka špecialna že nevedeli ako na to 20 minut obe sestričky maturovali ato vôbec neprehanam azas tam nikto nebol v čakarni ale čo ma potom len nech už som v porodnici 😀 aCALEX AKO MOJKA? Mimi pekne to ide nebojkaj si 100 bodovo aj ale ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dybuš aj vy dve anepisala som ti že budeš mať dievku?

ybyta
30. júl 2010

😀 mimi nie ale aj male je ok

dyba
30. júl 2010

ahojte kočky
veru mimi zavolám. a nevieš ako dlho trvá to vyšetrenie na 3D ultrazvuku a koľko sa platí? mimi a ty si s mahulienou v
kontakte?
ybyta tak držíme palce, nech narastú pekné folíky 😎 a šup na tú pôrodnicu 😎 . a kde chceš rodiť? ja som stále váhala Myjava a Piešťany. lenže PN mám za rohom a trepať sa v zime cez kopce na Myjavu tiež nie je výhra. tak asi PN.
bola som už aj na sone v PN u Karabu. bol fajn
mimi výbavičku chystáš? ja ešte nič. len včera sme boli v jednom obchode a len som vošla dnu, hneď som zbadala jednu tašku, že dobrá do pôrodnice. tak tašku už mám 😀
a ešte som si kúpila také skákacie kuriatko. stále si ho púšťam. kým sa malá narodí, tak bude pokazené 😎

mimina321
autor
30. júl 2010

ahoj 🙂
@dyba 40€bežný deň 45€cez víkend 😉 no ja mám niečo nakúpené a pomali dokupujem zatial v neutrále-neverím poverám
@ybyta držím všetky palce 🤐
kočky aby tu do konca roka boli samé tehulky 😵 🤐 😵

ybyta
30. júl 2010

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nad tim som ešte nerozmyyšlala kde rodiť ale isto tam kde to bude pre mňa amale naj 🙂

ybyta
30. júl 2010

mimi čo robi synačik?,,,,,,,,,,,,,,

baby2
30. júl 2010

@dyba tehuli sa nam opatne ale isto,sak vies ja to viem uz od 20DC ale ledva sme to vcera nasli na sone, takze potvrdene ......... posielam snazilkam tehu bacily , kopec, celu viroooozu 😉 a tehulkam prajem setko naj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre