Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

manzelik
11. aug 2010

Baby, chcem sa opytat, tie ktore stimulujete na IVF, hradite si to z vlastneho alebo ste poistene v Unione? Respektive, ak ste poistene v Unione kolko doplacate? Rozmyslam sa dat prepoistit. Dakujem.
Vsetkym drzim palce, aby to vyslo. A tehulkam tiez srdecne blahozelam 🙂

callex
11. aug 2010

@manzelik co viem vsteky pekne cvakame..neviem ci je niektora z unionu..je to pomerne mlada poistovna tak nie je este taka rozsirena.ale daj si pozor lebo zase iny lekari ktorych mas nemusia mat zmluvu s unionom.
ja ked som napriklad zila v kosiciach tak som tam mala problem s apolom. vela lekarov s nimi zmluvu nemalo.

majab
12. aug 2010

@manzelik my si to všetko budeme hradiť. Aj ja sa dám prepoistiť do unionu, ak sa to nepodarí.

gerdusha
12. aug 2010

ahojte,

prisla som vas sem pozdravit, uz do tejto temy moc nechodim.
tiez rozmyslam, ze od januara prejdem do unionu prave kvoli ivf. v pondelok sa chystam do sliaca na jednodnovu dg laparoskopiu s chromopertubaciou, trochu mam aj strach, este nikdy som nic podobne nepodstupila...ale snad to vsetko dobre dopadne.

tak nech sa vam vsetkym dari

callex
12. aug 2010

@gerdusha neboj v sliaci su vraj jedny z najlepsich.budes v dobrych rukach a budes o krok blizsie k babetku.drzim palce.

majda27
12. aug 2010

@callex Ahoj to som si vsimla na stretnuti ze velmi rad kresli. No dufame ze nam pomozu, dal nam dost velku nadej ze to bude nase. Pretoze hrozilo nieco ine. Ale to mal manzel urobeny len prvy spermiogram a co mu robili tam tak ten dopadol asi o 100% lepšie. Aj ked stale je ten problem unho dost vazny.o Na dalsi ide koncom augusta. Zamrazia mu spermie, ktore budu dobre a vhodne a potom neviem co bude dalej. Som v tomto novacik, tak preto som sem aj napisala. A chcem sa opytat kedze viem ze sa to plati ci sa to plati vsetko naraz alebo postupne.Dakujem

callex
12. aug 2010

@majda27 a ak sa smiem spytat aky problem mal manzel? vecsinou sa robia 2-3 spermigrami aby sa potvrdila ta ista diagnoza.
co sa tyka hradenia moja skusenost je ze za IUI sme platili v ten den pred ukonom,za spermigram tiez v ten den, a co sa tyka inych vysetreni plati sa to tak ako sa to robi.takze sumasumarum nevyplatis celu sumu naraz ale postupom casu im nechas peknu kopku. 🙂

majda27
12. aug 2010

Ahoj @callex
Do CAR v PN nas hned po tom zlom spermiograme poslal priamo urolog Gajdos. Len skoda ze sme tam neisli skor, ale manzel mal stoho vysetrenia strach. Ale teraz to uz berie v pohode, lepsie ako vtedy. A tesi sa ze budeme mat dieta ktore bude nase.

Mojmu manzelovi pri prvom spermiograme ziadne spermie nenasli, a ked mu ho robili v CAR tak tam boli sice len cca 10% je vhodnych na oplodnenie, jemu robili v detstve jednu operaciu a tu mu spravili neodborne, a dosledok toho je to ze teraz ked chceme mat deti tak jedine pomocou umeleho oplodnenia. Prislo sa na to az teraz. Hned po tom spermiograme co mu robili tam tak to bola pre nas oboch velmi pozitivna sprava, ze su tam a dokonca su vhodne aj na oplodnenie.Doktor povedal, ze ma prist cca o mesiac, a spravia mu dalsi spermiogram a ze ked tam budu opat tak sa daju zamrazit. Dnes som si este raz precitala papiere co nam dal doktor a aj vymenny listok na geneticke vysetrenie je napisane ze sa robi pred IVF-ISCI.

To viem, ze im nechame celkom peknu sumicku. Len som chcela vediet ci sa to plati naraz alebo postupne. Aby som sa na to prichystala, kedze teraz prerabame si nase byvanie.

callex
13. aug 2010

@majda27 10% je ok..moj manzel ma pouzitelnych 5% a dokonva o ziadnom zmrazovani nebola rec. ale je mozne ze tvoj manzel na nich este nejaku inu poruchu pre ktoru ich radsej zmrazia aby ste o ne neprisli.
s tym platenim to je tak ze ak pojdete na IVF+ISCI tak tie peniazky tam nechate v priebehu tyzdna dvoch + lieky na stimulaciu .takze sa treba na to financne pripravit.ICSI bohuzial cenu IVF zvysuje o pekne peniazky.ale mozem ta ukludnit robila som si statistiku 3 centier a PN vyslo ako najlacnejsie co sa tyka zakrokov ktore si treba vsade platit.nevyhoda je akurat to ze v PN si treba zaplatit aj IVF...ak nemas union.ale mozno sa poistovne spametaju.

ozaj neviete ci este rokuju s inymi poistovnami alebo to vzdali?

majda27
13. aug 2010

Ked sme tam boli my, tak nam bolo povedane ze stale rokuju aj s ostatnymi poistovnami. Ale poistovne by sa mohli konecne spametat.
@callex prosim ta a vies mi aspon povedat kolko cca ma to vsetko vyjde? Aby som si vedela financne pripravit. Ja mam PN ovela blizsie ako ked by som mala dochadzat do Blavy resp. Martina.

ybyta
13. aug 2010

😝 😝 😝 ahoj Majda IVF ZO VšIM VšUDY tích 2300 eur ja som teraz začla zo stimulkou aako samoplatca IVF preto to viem len za lieky -injekcie som dala 565 eur aplus zakroky vykroky 😝 anestezia atd VODIčKA povedal tich 2300 dufam že nie viac 😝

callex
13. aug 2010

no veru tzak to nejako vychadza.samozrejme by som si este urobila nejaku rezervu +200eur minimalne.

callex
13. aug 2010

@ybyta ako moja? bola si u doktora? ako pokracujes?

ybyta
13. aug 2010

calexka ajoj 😉 jaj volali mu na dovolenku aževraj to je v poriadku ....aky jasnovidec však? 😀 aspoň viete že aj takato stimulka može byť aj ked neviem o žiadnej babe čo by takto stimulovala 😎 picham rano 3 ampule merionalu a večer 1 bravele no aten dekač depot či ako na 2 deň menzesu som pichnuti mala stim predlženym učinkom aspoň vam na zaver všetko dokopy zaplatene poviem kolko to cele stalo aby aj druhe vedeli kolko to vynde ako samoplatca mojuška ati čo ako?

callex
13. aug 2010

@ybyta joj ty budes ale dopichana.ale za tie roky si si hadam zvykla. ja sa desim toho ked budem opet pichat do brucha.to bolo fuj fuj.do zadku sa to dalo vydrzat.postavila som sa vzdy za kreslo aby som nemohla utiect a svokra mi pichla. chuda cim viac sa snazila tym viac to bolelo.tak som jej naposledy vravela normalne to tam svacnite stisnite a von.sup sup.ziadne hracky.ked je to rychlo tak sa to da zniest.
ja oddychujem.vysadila som vsetky lieky aj vitaminy..davam si pokoj.a niekde v septembri sa pustim do dalsieho boja.

ybyta
13. aug 2010

aj to som sama improvizovala do bruška minuly rok ateraz som trochu pribrala aže fajn bude sa lepšie pichať aže do zadku 😀

ybyta
14. aug 2010

azapad ajoj 😉 no čo je s vami?calexka mimi dyba acamelko zmizol, 😎

mimina321
autor
14. aug 2010

@ybyta ahoj 🙂 nezmizla som,len bolo veeela povinností 😅 a tiež sme mali niečo s netom 😵
tak ako sa máš?na zadku sa ešte dá sedieť,alebo je už celkom dopichaný?

ybyta
14. aug 2010


MIMI AKO SYNAčIK? 😉 nie ti si zmyzla ale camelko zmizol s obrazu 😉 ako si citiš maminka?riťku sa snažim pekne šetriť ked si sama picham 😉 v pondelok idem na kontrolu folikov som 3 krat na IVF apo oba razy ma každy deň sledovali a krv mi brali asi 7..8 dni ako mi maju regulovať hormony podla toho ako foliky rastli apicham od 9.8. aobjednal ma Vodička až na 16.8 išiel na dovolenku toma trochu zarazilo lebo jetam aj pisane na merionale je nutne sledovať rast folikov stale tim vag..sonom hadam vie čo može ačo nie že???????????????len to dvojdňove krvacanie ma zarazilo

callex
14. aug 2010

@ybyta neboj..dobre bude..vodicka vie co robi. ja som v GF bola na sone 2 ci 3 krat..ziadne take ze kazdy den.myslim ze to je aj zbytocne.
v pondelok daj vediet ake je uroda.moc moc drzim palce aby to vyslo.

callex
16. aug 2010

@ybyta ako zlatusik? aka bola uroda? dufam ze si nedopadla zle ked sa neozyvas.

callex
17. aug 2010

babule kam ste pozaliezali?

ybyta
17. aug 2010

ahoj cica mica 😎 calexik ja som od pondelka na PNzajtra posledna kontrola avpiatok sima pekne uspia aodoberu urodu mam na pravom vaječniku mam 3 vajička vo veľkosti 17,16 ,13 av ľavo 12,12,12, sliznica 8,5 to bolo v pondelok zajtra dam vedieť ako sme podrastli apre zaujimavosť 565 eur boli injekcie aešte mi dopisal 6 ampul merionalu za 70 eur zatim pa

callex
18. aug 2010

@ybyta no vyzera to na krasnu urodu.drzim moc moc palce aby to vyslo.

mimina321
autor
18. aug 2010

ahoj bambulky 🙂
@ybyta moooooooooc držím palce 🤐 a v piatok budem na teba myslieť 😵

gerdusha
19. aug 2010

neviete niektora, ako je to teda s tymi poistovnami v care pn? este donedavna mali na ich www info, ze maju zmluvu s unionom a nadalej vyjednavaju s ostatnymi poistovnami. dnes som pozerala ich www a ta info o unione tam uz nie je...

čudné...

tara_
19. aug 2010

@gerdusha caute baby, ja vas tu trosku sledujem, lebo som si predbezne zhanala nejake info o CAR PN - mozno tam pojdem za nejaku dobu aj ja. No ale je to s tym Unionom cudne, lebo asi vcera alebo predvcerom som si pozerala tu ich stranku a este to tam mali a dnes to tam uz fakt nie je ...

callex
20. aug 2010

ahojte...fiiha tak to je zvlastne..zeby im aj to padlo? chudatka ti to mozu kludne zatvorit.to je ale curbes v tejto republike.
asi vam nic ine nezostava len tam zavolat alebo im napisat email ako to s tym unionom je.

tara_
20. aug 2010

no ja som bola zmierena s tym, ze asi sa budem kvoli tomu musiet prehlasovat do Unionu, pripadne si vyberiem ine centrum, kedze je blbost nevyuzit to, ze prvé 3x ti co to poistovna preplati ... fakt sa mi nechce si to vsetko platit ...

ybyta
20. aug 2010

no nazdarek ja už som po 😎 pospala som si v anesteze pekne ma nehala na peknej izbyčke abehali za mnou vajek bolo 7 stoho 1 bolo prazdne zajtra mam volať ako to snimi vypada aaqj kvoli veku ašance ak by vyšli ok boli by za vložiť 3 nese to riziko ale všetko je riziko ale šanca je šanca ak ich bude menej tak ich nenehaju v predlženej kultivacii v pondelok by ich vložily pevne verim žeto vynde 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 teraz ma boli pich po odbere podbruško žeto stoho odberu to vlastne prepichnu vaječnik čo mate nove pochvalte sa pisala som vam že ktim 565 euram som ešte za merianol ešte bol treba doplacala 70 eur? takže zatim ...........565 eur lieky plus tich 70 za merional adnes 500 eur zaloha 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre