Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

gerdusha
8. feb 2010

caute baby, co nove?

ozaj, este som sa chcela spytat, ked ste si pichali injekcie a davali si ich pichat niekomu, napriklad na oddeleniach alebo znamej sestricke, odkial ste zohnali striekacky a ihly? nerobili vam v nemocnici problemy?

mimina321
autor
9. feb 2010

gerdush najskôr mi pichali zdrav.sestry jedna je suseda a druhá kamoška,jeden víkend nebola ani jedna doma tak to musel skúsiť manžel a potom pichal manžel a musím povedať,že celkom dobre
dokonca v sestra v nemocnici na pohotovosti mi pichla horšie 😀

mimina321
autor
9. feb 2010

a striekačky a ihly kúpiš v lekárni

gerdusha
9. feb 2010

aha aha...eeeej, veru, ja bych sa tusim mm nedala pichnut ani keby nebola ina moznost 😖

mimina321
autor
10. feb 2010

gerdush aj ja som mala strach,ale vtedy nebola iná možnosť 😎

mima
10. feb 2010

caute babenky, ja si to picham sama, 1x som sice maturovala nad tym, ale da sa to 😉

gerdusha
10. feb 2010

mima, jaka masochistka!!! jeeemine domine

mima
10. feb 2010

no vies, ked musis, tak musis, ja nemam ziadnu zdrav.sestru poruke, resp. nikto nevie o tom, ze to skusame takto ☹

gerdusha
10. feb 2010

baby, ked ste si pichali merional, je jedno, ci sa berie rano alebo vecer?

dyba
11. feb 2010

Ahojte.
Som doma z nemocky po HSK. Výsledok: maternička peknučká, čistučká pripravená na mimi, vajcovody priechodné / to som vedela ešte z laparky z augusta/. Do prd...e, tak prečo nemôžem otehotnieť 😠
Inak mám už výsledky aj z HP. ten bol dosť divoký. Že by som mala problémy s hormónmi?
Gerdusha, merional mi pichali vždy doobeda do 10 hodiny. Najlepšie je vždy v rovnaký čas. A ty už stimuluješ? Na IUI? Aj ja už chcem 😀

mimina321
autor
12. feb 2010

dyba tak to je super,už len,,doladiť,,hormony a bude sa tehuliť 😵
mima tak to si statočná,ako to dokážeš šťuriť si to do zadku je to tak trochu od ruky 😕
gerdush tak ako ide pichanie?zvládaš to?

mima
12. feb 2010

no nemusi to byt len do zadku, moze to byt aj do steh.svalu, mi povedal dr. z CAR, a to zvladnem 😲 ...

dyba
12. feb 2010

čafte
ja by som sa nepichla sama ani za svet. ja som vždy ráno išla k môjmu ,,kmeňovému,, gynekológovi, a sestrička ochotne pichala. cez víkend som bola na pohotovosti a tam tiež žiaden problém / iba 2euri.
mima a ty si už v ďalšom cykle?? nemáš pauzu?? myslím hormonálnu/ sa pripravuješ na IVF či IUI?

gerdusha
12. feb 2010

caute baby, dnes som bola na HP /sestricka mi nevedela povedat, kedy budu vysledky, viete mi povedat, ako dlho trva, kym to vyhodnotia?/

a zajtra zacinam s merionalom...idem k 1 znamej, potom budem chodit k obvodnej /cez tyzden/

gerdusha
12. feb 2010

babule, ozaj a ked vam robili hp, kedy vam brali krv? a kolko krat v cykle?

dyba
12. feb 2010

HP mi robili 3.deň cyklu 2 hodiny po prebudení a 10. deň ráno kedy som chcela. Potom som mala ísť ešte 21. deň, ale to sme nerobili, lebo som nemala ovu. výsledky do 10 dní
Ale čo som čítala, každej babe robia HP rôzne. Že by to záležalo od diagnózy? Asi ano. Možno podľa toho, aký dlhý máš cyklus, ako dlho máš MS a tak.. 🙂

gerdusha
12. feb 2010

dyba a takto robeny hp ti prikazal lekar z PN CARu? alebo este tvoj gynekolog?

dyba
12. feb 2010

Áno. Tie dni určil doky v Care a ten čas potom dokyna na endokrinológii v PN. Keď pôjdeš na HP na endokrin. potrebuješ ešte doporučenie od tvojho gynekológa.Dúfam, že nepíšem ako italiano, tak to zhrniem:
1. bola som v care , kde mi odporučil presne 2-5 deň a 10-13 a napísal aj hormóny, ktoré chcel
2. s tým papierom som išla k svojmu gynekol. a ten napísal ešte jeden papier akože doporučenie
3. no a potom endokrinológia
Je to síce trochu komplikované, ale mne to nevadí. Mne nikto v živote nerobil HP, dokonca ani v care v BLAVE.

dyba
12. feb 2010

No gerdu, ale keď zajtra začínaš s merionalom, tak ti hádam nebudú robiť HP, či?

gerdusha
12. feb 2010

dyb, mne ho robili dnes...a zajtra zacnem s merionalom...uz mi viackrat v cykle nebudu brat krv, cize vysledky by nemali byt ovplyvnene.

mne dal lekar v CAR ziadanku, kde bola ziadost iba o odber krvi v 2-5. Dc a napisanych niekolko hormonov atd, ktore treba vysetrit...isla som s tym za svojou obvodnou lekarkou a dnes mi zobrali tam krv...tak neviem...este mi sestricka povedala: "dufam, ze som to dobre urobila a pochopila"...dnes "ordinovala" sama, mudr nebolo...

dyba
12. feb 2010

No sestrička je ,,šikulka,, / aale neboj, isto to 5x skontrolovala. ale keď ti poviem pravdu, tak keď som bola u svojho gyn., tak som to odporučenie ešte pred sestričkou skontrolovala a keď som bola na endokrin., tak som tiež sestričku jedným okom kontrolovala, či píše všetky hormóny, čo chcel doky v care.
To po tých rokoch hľadania príčiny je človek tak trochu nedôverčivý, že?

gerdusha
12. feb 2010

zatial to nejako neriesim...ci tam napisala vsetko...celkovo zacinam byt akosi lahostajna k vsetkemu...

dyba
12. feb 2010

ááále, to je len také obdobie. Ja to mám tiež na striedačku. raz som pozitívne naladená, potom mi to je jedno, potom plačem, potom sa smejem a tak dokola.
Ale ty máš tie // už tak blízko .... 🙂

mimina321
autor
12. feb 2010

ahoj kočky 🙂
ja som bola na HP5 deň -hp dopadol dobre
dyba presne tak je to aj u mňa 😝 niekedy sa mi zdá,že už ani dalej nevládzem 😝 a niekedy som nabitá energiou

mimina321
autor
12. feb 2010

mima aj tak si macherka pichnúť sama seba 😉

gerdusha
13. feb 2010

aaaaaa mam prvu injekciu za sebou....tolky strach a tak strasne to nebolo...este 3...

mimina321
autor
13. feb 2010

ahoj 🙂
no vidíš gerdush.....držím palce nech inj.vyrobia krásne folíky 😉

dyba
13. feb 2010

želám tiež pekné folíky.
ozaj, toto ma veľmi zaujíma-ako dlho sa pichajú injekcie? Z toho, čo si písala sú to 4 dni 1xmerional? a potom?
mimi aj ty si si pichala merional?

gerdusha
13. feb 2010

dakujem, baby

mne doktor predpisal 4 injekcie...kazdu kazdy 2. den...potom zisti na folikulometrii, ci mi tie davky stacia...uvidi, kolko folikov sa mi utvorilo...ked som brala clostyl, tak sa mi vzdy vytvoril iba 1 dominantny folik...malicko...neviem, vzhladom na moju vahu sa obavam, ze mi tie 4 injekcie nebudu stacit... 😒 ..uvidim

dyba
13. feb 2010

Aha. jasné
baby, viete aké konské dávky som ja brala pred IVF? 3 merionaly denne a potom 4 denne. des

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre