Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

callex
13. dec 2010

@manzelik nezmenilo sa bohuzial nic...my byvame u svokrovcov a mame k dispozicii spalnu a obyvacku len pre nase ucely.

manzelik
8. jan 2011

Halo, baby, ozvite sa, ako sa mate?

majda27
8. jan 2011

@manzelik ahojky my sme prestupili do car helios martin. Ale co mali zmrazene spermicky tak tie poslali do iscare blava. Ja teraz akuratne uz beriem proveru a od buduceho tyzdna budem pichat dekapeptyl a potom gonal. S heliosom som velmi spokojna a ty?

jahodka789
11. jan 2011

ahojte,
ja som tiez snazilka a som z PN. Snazime sa nieco vyse roka a uvazujem navstivit CAS. Videla som na prvych strankach tejto temy,ze pristup v Alexandra centre je velmi dobry. Pocula som vsak,ze uz to tam nefunguje. Je to pravda, alebo nie? A este som chcela, ci okrem dobreho pristupu maju aj vysledky. Su tu mamicky, ktore otehotneli vdaka tomuto centru? Dakujem za odpoved.

mimina321
autor
11. jan 2011

@jahodka789 bohužial už nefungujú ☹ ja som vdaka nim tehulka a prístup bol fantastický-doteraz som sa s tak super ludmi ešte nestretla
no budeš sa musieť porozhliadnuť po inom car,čo je škoda
zdravím vás bambulky z témi a nakúkam čo máte nové 😕 držím každej moc palceaby tento rok doniesol// 😵 🤐

majda27
11. jan 2011

@jahodka789 ahojky. Ja som tiež tam chodila, a prestúpila som do Heliosu Martin - tam je podobný prístup ako bol v Piestanoch, a nebanujem ze sme tam prestúpili.

jahodka789
11. jan 2011

Dakujem. Tak to je skoda,ze to uz nefunguje. A je este nejake centrum blizsie ako v Martine alebo Bratislave?

majda27
11. jan 2011

@jahodka789 Nie nič bližšie nie je. DO martina je to cca 2-2,5 hod cesty autom...

jahodka789
11. jan 2011

Ahoj majda27,
a vy sa kolko snazite o dietatko a po akom case si prisla do centra? A este by ma zaujímalo, co by som si mala na take prve stretnutie zobrat alebo ake vysetrenia pred tym mat. Alebo sa len objednat a testy by mi urobili az priamo tam? Ako je to napr. v tom Heliose v Martine?

majda27
11. jan 2011

@jahodka789 ahojky. My sa snažíme už cca vyše 2 rokov, do centra sme išli minulý rok v júli. Ahojky ak máš nejaké vyšetrenia treba si ich zobrať zo sebou. Ma prvej konzultáciií v Heliose manželovi robili spg a mne brali krv, a ešte som si musela spraviť aj hormonálny profil u svojho gynekológa. A poprípade oni ta pošlu ešte na nejaké vyšetrenia. Doki ma tam hneď aj vyšetril. Keď sme začali chodiť do PN tak odtiaľ nás poslali na genetiku do Nitry ale tam sme sa k výsledkom dostali cca o 4 mesiace. V martine sme celkom boli cca 3.krát. A teraz už beriem lieky a aj si pichám injekcie. 1-krát mi brali krv, a robili spg. Druhý krát som tam už prišla s HP a vtedy sme podpisovali aj žiadosť do poistovne, a 3 krát čo sme tam bolli sme boli priamo u koordinátorky,ktorá nám vysvetlila celý postup, dala recepty na lieky a naučila nás aj ako si lieky máme pichať. My ked sme tam isli prvy krat, tak sme si tam len volali a objednali sa k dr. Objednali nás na cca o dva týždne.

jahodka789
11. jan 2011

Ahoj majda27,
dakujem za info. Tak skusim vypytat vysledky z gyndy, ked tam pojdem. Este ale rozmyslam skusit jednu liecitelku nedaleko Piestan, kym sa vrhnem na medicinu. Mne vo vysledkoch z gyndy ani zo spermiogramu manzela, nic nezistili. Teda akoze sme ok. Tak neviem.

majda27
11. jan 2011

@jahodka789 ahojky más namysli tu liecitelku z Vrbového? Ked tam pojdes daj vediet. U nas je problem u manzela, ja som ok. Inak v tom heliose robia lepší spg ako u klasickeho urologa. Nam dali taku nadej, ze od vtedy sme sa na to dali....

miskab
11. jan 2011

Ahojte baby,mi ideme do centra v BA neviete niekto nieco o tom ake to tam je pristup a tak??? Poslal ma tam moj gynekolog,a v PN to teda uz nefunguje to centrum? Dakujem

majda27
11. jan 2011

@miskab ahoj v PN uz nefunguje asi od oktobra.

miskab
11. jan 2011

@majda27 hmm to je skoda. Mi ideme do BA tak uvidime co tam budu s nami robit,ale som pocula ze v PN to bolo super tak ale ked to nefunguje uz.

majda27
11. jan 2011

@miskab presne tak bolo to tam super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jahodka789
12. jan 2011

majda27, ahoj ano k tej liecitelke z Vrbove. Pomohla uz mnohym zenam a aj tu na fore ma velmi dobre ohlasy. Idem tam v utorok. Pani vravela,ze berie ludi len utorok a vo stvrtok poobede a tento tyzden,ze uz ma vela ludi. Ona sa tym nezivi, ma popritom aj normalnu pracu. Tak najskor skusim jej rady, a ak ani to nepomoze, pojdem do niektoreho centra. Tak potom sa ozvem, ze ako.

majda27
12. jan 2011
callex
13. jan 2011

@mimina321 bozinku ty uz to mas za par..keby nam to vyslo mohli sme rodit spolu.ale nevyslo.ako ten cas leti. drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.
@jahodka789 k tej liecitelke...ak mas nejaky mechanicky problem alebo manzel zly spermiogram tak neviem ci ti pomoze.povedala by som ze ona je dobra na lahsie formy.ja som kedysi u nej bola.dala mi caj...a kazala mi davat zabaly..ktorych aplikaciu som si vobec nevedela predstavit a nie to ich este uskutocnit.takze tie som nerobila.
@majda27 ked si ok tak preco nerobia iba IUI ale rovno IVF?

majda27
13. jan 2011

@callex manzel má zlý spermiogram a bolo nám priamo odporučené IVF, u nás by IUI asi nemalo význam... 🙂 🙂

jahodka789
14. jan 2011

Ahoj callex,
praveze podla robenych vysetreni na gynde som zdrava, aj manzelov spermiogram bol v poriadku. Tak mozno pomoze. Ved uvidim. Som zvedava,co doporuci mne.

barbareta
14. jan 2011

@jahodka789 kedže ste obaja zdraví 🙂 a snažíte sa "Len" rok nie-je hned nevyhnutné rozmýšlať nad pomocou Car, to je to najposlednejšie krajné riešenie 😉

jahodka789
15. jan 2011

Ahoj barbareta,
aj ja si myslim,ze na Car je este skoro. Najskor vyskusam tu liecitelku a az tak po pol roku ak nic, tak pojdeme do car. Aspon budem mat pocit, ze aj nieco ine teda okrem toho hlavneho pre to robime. Totiz na gynde uz mi nic neporadia, dali mi rovno doporucenku na Car.

callex
17. jan 2011

@majda27 drzim palce aby ste bolu uspesni. nam tiez v jednom car odporucili IVF kvoli spermiogramu.v druhom care nam povedali ze ved s tym spg sa da aj na IUI.Takze vtedy sme pochopili ako niektore car chcu rizovat na ludskom nestasti.
@jahodka789 skuste metodu plodnych dni ak ste neskusali, pozri sa po cvikoch podla mojzisovej a takisto brusne tance su super.

majda27
17. jan 2011

@callex dakujem. Ja si už teraz pichám decapeptyl, a teraz by som mala dostat ms a potom sa ide na kontrolu krv a sono, a určia mi dávnku kolko si budem pichal jednotiek gonalu... 🙂 🙂 🙂 🙂 . Len som zvedava či sa ms dostaví, už som ju mala dnes dostat a zatial nič, len ma boli podbruško. Tak snád sa dostaví...

callex
17. jan 2011

@majda27 ona urcite pride.decapeptyl som mala aj ja..a bolel jak svina. a musela som ho pichat 2tzydne..som si robila ciarky ze kolko este.drzim palcuchy.

majda27
17. jan 2011

@callex mna strasne štípal na začiatku ked som si ho pichala, už teraz to tak strašne nepicha.... ja si ho už picham cca 2 týžden, a ešte mám dalšie dve krabičky. Celkom som ich dostala 4. a jedna je už minutá a dalšia sa načala dnes.

callex
17. jan 2011

@majda27 mne zostali dve krabicky.mna stipal stale iba raz ma nestipal.skusali sme aj menit miesta vpichu a nist.ale je teda dobre ze si s nim ok ze sa to da.

barbareta
17. jan 2011

@jahodka789 a akéže Ti obvodna gynda robila vyšetrenia že ta hned odporučila na Car ? lebo ja zo skusenosti viem že ti spravia všeobecne ako prehliadku + krv. a to je všetko,,, 😒 čo je podla mna isto nedostačujúce,,, 😉 Ono niekedy obvodný doktori nevedia čo robiť tak hned pošlu do Car a ludovo povedane maju pokoj.

jahodka789
18. jan 2011

Ahoj barbareta,
hej prehliadku, krv a pozerali sme velkost vajicka 14.den a predpisal mi nejake tabletky -neviem uz ten nazov nejak na g a kyselinu listovu. A ked sa ani po tych tabletach nepodarilo a spermiogram bol dobry, tak ze mame ist do centra, ze on nam uz inak pomoct nevie. Takze neviem, ci naozaj viac nevedel alebo nechcel. Keby tu v PN funguje to Car, tak by som tam uz isla. Ale takto cestovat do Martina alebo BA, tak este pockam. A tebe robili este ine vysetrenia? A vy sa kolko snazite?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre