Centrum asistovanej reprodukcie Piešťany

mimina321
30. okt 2009

ahoj dievčatá 🙂
chodíte niektorá do car Piešťany?Ja som včera bola,sú super.Velmi milí personál.Normálne som bola unesená,že nás niekto berie ako ludí a nie ako kus 😅
Začínam veriť,že sme sa pohli správnym smerom. 😉
Budem rada ked napíšete ako sa páčilo vám...a povymieňame skúsenosti 😵

gerdusha
21. feb 2010

neviem, zatial to iui nejak zvlast neprezivam, skor som teraz straaaasne nasrdena, pretoze mi riadne pomenili autobusy do PN...cestujem z dialky a este mi dokafru aj tie busy...grr..to bude zase zajtra nahanacka!

ma prekvapuje ten pocet folikov...ja ked som chodievala na folikulometriu, moj obvodak vzdy videl iba 1 dominantny..a 1-2 "podradnych" ...ako on hovoril...a zrazu ze 18-24 VAJICIEK...to muselo byt folikulov plne brucho!!

gerdusha
21. feb 2010

jaaj a este co sa toho iui tyka, spolieham sa na to, co tu pisali mnohe baby, ze je to nebolestive...skor mam obavy, ci bude "dostatok materialu"...aj u mna aj u mm...

dyba
21. feb 2010

no veď to. Zákroku sa vôbec nebojím. Aj ja dúfam, že bude dosť materiálu . Toho sa fakt obávam.
mm zostal kvôli tomu doma, ale vidím, že ho to dobre se..e. ja som ho nenútila, nechala som, nech sa rozhodne sám. No ale myslím, že nemal chudák na výber.
vy to ako riešite s mm? uvoľnia ho z práce kedy chce?
Mňa našťastie v robote ,,chápu,, a nikto nič nehovorí, keď si beriem v práci voľno

dyba
21. feb 2010

ozaj mm mi teraz hovorí, že tá s 24 vajcami musí byť dobrá kvočka 😀 😀 /nič v zlom/

gerdusha
21. feb 2010

🙂 ze pozdravujem manzela...aj ta baba, ktora to pisala napisala, ze ani nevedela, ze je taka slepica 🙂...moj mangel je zivnostnik, ktory pracuje pre ineho zivnostnika, zatial sa tvari jeden aj druhy, ze no problem. aj ja som zatial v praci ok...ale este som bola v PN len 2x od oktobra...a to bol len vstupny pohovor a este jedno vysetrenie. v podstate este neslo "do tuheho"...neviem, ako to pojde dalej, mam pracu, kde by som nemala vela vymeskavat, ale rozpravala som sa s nadriadenou a ta mi povedala, ze tato "moja zalezitost" je prvorada...cize ma v tomto smere trochu ukludnila.

vy ste z blizkeho okolia PN?

baby2
21. feb 2010

ahojte aj my chodime do piestan,zatial som velmi spokojna, za nami prve IUI.Mam na vas otazocku. Na tom SENZACOM 🙂 genetickom vysetreni v nitre ste aj nieco platili? diky.

dyba
21. feb 2010

my sme kúsok od piešťan. autobusy chodia často ako MHD. Ale aj tak chodíme autom.
My sme za genetiku neplatili

baby2, kedy budeš vedieť výsledok s IUI? Aj si pred tým stimulovala?
Ja som z toho nejaká nesvoja, že ideme bez stimulky. Síce doky povedal, že u mňa by to mohlo klapnúť aj bez
liekovej podpory. No tak s mm dúfame 🙂

gerdusha
21. feb 2010

baby2, vazne to nebolelo?

baby2
21. feb 2010

Dyba, hm dufam ze buducu nedelu bude tehotensky testik // stimulovali sme 5 tabletami clost... z 5 folikul 3 praskli a teraz dufam putuju mojimi vajcovodmi uz s absorbovanymi spermijkami 🙂 a hladaju kam sa uhniezdia....A vies co ja by som sa rada s tebou vymenila a isla na IUI bez stimulacie. Citala som ze bud TO VYJDE a uhniezdi sa aj jedno, alebo tam mozes poslat tie moje 3 vajicka a sance si nezvysis, bud je dane ze sa uhniezdia alebo nie. Takze ja zacinam byt nesvoja ze co ked SA UHNIEZDIA SETKY 3 😅 😅 😅 . V min.cykle nedorastla 1 jedina folikula....takze mi sme museli stimulovat

Gerdusha, na par sekund neprijemny pocit ked KANILOU prerazal krcok,par sekund, a potom v pohode............BABENY, OPROTI PORODU TO BOLA BOLEST SKOR AKO ORGAZMUS... 🙂

mimina321
autor
21. feb 2010

gerdush,dyba držííííím palce o 106 😵
šak nech nám tu už má kto rozdávať tie tehubacile 😀 😵
baby tak nech sa poriadne zavrtajú 😵

drobeca
22. feb 2010

na genetike sme neplatili nič. ty si platila?
no neviem 24 vajíčok, musela mať dobrú hyperstimuláci. ja som mala prvý raz asi 13 a vaječníky ma boleli ešte týždeň a musela som vypiť denne 5 litrov vody a kontrolovať, koľko jej so mňa aj vytečie

gerdusha
22. feb 2010

mno..tak nemam dobre spravy... 😒 ☹ ...folikov mam vela ale drobulilinkych...aaach jo...

sammira
22. feb 2010

gerdush a co na to povedal,doky?poradil nieco????

gerdusha
22. feb 2010

nuz, este 3 injekcie navyse a v stredu dalsia folikulometria...ale....neviem...

ozaj baby a endometrium /sliznica/ ma byt kolko? aspon 8?

baby2
22. feb 2010

moja sliznica bola pocas ovulky cca 12 mm

gerdusha
22. feb 2010

ooo mano...tak aj tu mam este malu...a to som dnes 12 dc ☹

dyba
22. feb 2010

že 12 mm. ja mám ledva 6.5 a to som hapy.
Gerdush, a koľko merali folíky?

gerdusha
22. feb 2010

aaaaaale...maximalne 8mm ...aj to len ked sa mudr.ovi "smyklo pravitko" ....

dyba
22. feb 2010

a nehovoril aké majú byť veľké? ja si to už z blavy nepamätám

gerdusha
22. feb 2010

aspon 12-13 mm

dyba
22. feb 2010

Ja tým mojím vajciam stále dohováram, nech rastú a sliznici sa tiež stále vyhrážam 🙂, no len či
ma počúvajú.
k mm bojovníkom som tiež milá, no tak uvidíme 😉

baby2
22. feb 2010

tak cierne na bielom 😎
UZV kritériá na indukciu ovulácie
-dominantný folikul 18 mm alebo minimálne 3 folikuly 17 mm
-výška endometria 8 – 12 mm

baby2
22. feb 2010

v čase ovulácie má folikul cca 22,24mm - každý deň sa zväčší cca o 2 mm

gerdusha
22. feb 2010

babule, volala niektora z vas mudr. vodickovi aj po 16,hod, tzn PO ordinacnych hodinach?

baby2
22. feb 2010

ak mas nieco surne, myslim ze to pochopi, vyzera milo 😉

dyba
22. feb 2010

fúha, baby2 silno drsné kritéria. 🙂
Idem to prečítať folíkom a sliznici, nech ma nes...rú 🙂

dyba
22. feb 2010

baby2, keď idem možno na iui, čo si treba zobrať? Košelu, župan, papuče... Potom ležím na izbe, alebo idem domov hneď? Zabudla som sa opýtať.
jedna intímna otázka v IP

baby2
22. feb 2010

dyba, iui prebieha asi takto: hovies si na koze, doky ti sonom skontroluje folikulky,resp.usudi ze 1-2 uz nevidi a asi sa pred par hodinami odovulovali....potom vymeni sondu za kanilu a opat ta tam dole navstivi, do kanily vstriekne spermie... rozdiel medzi vysetrenim a naslednym iui ani nezbadas....na koze si posedis este asi 10 minut,aby odpozorovali ci niesi alergicka na roztok v ktorom su koncentrovane spermie...po ides domov ako u ineho gyn.doky....cize rychlo, ambulantne.............neboli to, ale prijemne to nieje.....neboj sa a tes sa ,aby sme kocikovali 😉

dyba
22. feb 2010

ok. dík za info. ja sa zákroku vôbec nebojím. len sa obávam, aby boli dorastené folíky.
mm má spermiogram ok takže tam problém dúfam nebude.
no uvidíme. teda doky uvidí 🙂 😀

mimina321
autor
22. feb 2010

ahoj kočandy 😵 😉
gerdush možno ešte dorastú...
dyba ja som mala sliznicu 7mm a bola som šťasná......takú som mala po dlllllllhom čase-moc držím palce a ako píše baby pol hodinku poležíš....ak ti môžem poradiť po iui si pooddychuj 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre